Bufo Alvarius - mystické zážitky

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 12:16:34

intago píše:No, nakonec jsem tu objevil velmi zajímavé lidi, hlavně Janu z poradnazdarma.cz je hodně daleko.


Hned mi bylo jasné, že si s ní budeš rozumět.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 12:35:30

intago píše:Včetne dr.Grofa a Vančury. Jaké zvrácenosti na nich vidíš? :?


S. Grof není poděs, projevuje se rozumně. On považuje sebe za mystika? Každý může mít prožitky, které by se dali ohodnotit fascinovanou myslí za mystické. Ale že by se kvůli tomu považoval za mystika?



mystik >> provozující mystiku; nesrozumitelný, záhadný člověk, blouznivec » mystik
mystika >> nábožensko-filoz. proud založený na vnitřním bezprostředním intuitivním prožitku božství, zvl. v novoplatonství, židovství i vých. myšlení;záhadnost, tajuplnost,


Jako ateistce - ale s idealistickým světovým názorem ;) se u mne začali projevovat mystické prožitky od roku 1989. No nějaké jsem už měla v dětství a mládí, ale od roku 1989 to začalo být intenzivní. Už se to nedalo ignorovat.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 13:28:46

intago píše:A proč své zážitky nepopíšeš konkrétněji?


Proč bych měla všechno znehodnotit jenom proto, aby se ego mohlo předvádět a cítít se důležitější?

Tady mají všichni mystické zážitky, ale prostě nejsou to nejhlavnější a kdyby se o nich kecalo, tak by ztratily veškerý význam a jen by narůstalo ego. Ramana to krásně vysvětlil. Ale intuitivně jsem to cítila už dávno předtím. Vždyt tobě to řiká, že se nemáš vykecávat, ale prostě to zatím nedokážeš. Ale jednou se to i u tebe změní.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 09. led 2019 13:36:05

Trini píše:
intago píše:A proč své zážitky nepopíšeš konkrétněji?


Proč bych měla všechno znehodnotit jenom proto, aby se ego mohlo předvádět a cítít se důležitější?

Tady mají všichni mystické zážitky, ale prostě nejsou to nejhlavnější a kdyby se o nich kecalo, tak by ztratily veškerý význam a jen by narůstalo ego. Ramana to krásně vysvětlil. Ale intuitivně jsem to cítila už dávno předtím. Vždyt tobě to řiká, že se nemáš vykecávat, ale prostě to zatím nedokážeš. Ale jednou se to i u tebe změní.
:)

To je podle mne všeobecně přijímaný omyl. My všichni o nich mluvíme, radíme si s nima, protože bývají ohromující, srovnáváme se s nimi sdílením. Ostatně mystikové je popisovali často, sv.Terezie - Hrad v nitru viz http://mystika.mysteria.cz/Terezie.htm
sv.Faustyna ke stažení http://patroni.cz/denicek/denicek-faustyny.pdf
Jen se pokochej... :)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 13:43:37

intago píše:To je podle mne všeobecně přijímaný omyl.


Kdepak. A právě ty jsi pro mne jasným důkazem, že to není omyl.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 09. led 2019 13:45:43

Trini píše:
intago píše:To je podle mne všeobecně přijímaný omyl.


Kdepak. A právě ty jsi pro mne jasným důkazem, že to není omyl.
:)

Z tvého hlediska možná. Ale kdyby to bylo špatně, božské by už dávno mi to řeklo, ale naopak. Holt naše a boží názory jsou často v rozporu. ;)
Před chvílí mi nařídil vyhodit nějaké fotky z PC a hned mi vysvětlil proč... To dělá běžně...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 13:47:06

intago píše:v.Faustyna ke stažení http://patroni.cz/denicek/denicek-faustyny.pdf
Jen se pokochej... :)


Proč bych to měla dělat? Nepřišly ke mně, a proto jsou bezvýznamné. Význam mají jen ty "moje" a ty zcela splnily svůj účel.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 13:51:25

intago píše:
Trini píše:
intago píše:To je podle mne všeobecně přijímaný omyl.


Kdepak. A právě ty jsi pro mne jasným důkazem, že to není omyl.
:)

Z tvého hlediska možná. Ale kdyby to bylo špatně, božské by už dávno mi to řeklo, ale naopak. Holt naše a boží názory jsou často v rozporu. ;)
Před chvílí mi nařídil vyhodit nějaké fotky z PC a hned mi vysvětlil proč... To dělá běžně...


To jsou jen takové hrátky v astrálu. Třeba máš poradce, který má stejně nafouknuté ego jako ty. Na druhou stranu, proč ti asi říká, že se nemáš vykecávat? Možná jich máš víc a ještě nedokážeš rozeznat, který je ten správný. :donknow:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 09. led 2019 14:00:44

:)[/quote]
Z tvého hlediska možná. Ale kdyby to bylo špatně, božské by už dávno mi to řeklo, ale naopak. Holt naše a boží názory jsou často v rozporu. ;)
Před chvílí mi nařídil vyhodit nějaké fotky z PC a hned mi vysvětlil proč... To dělá běžně...[/quote]

To jsou jen takové hrátky v astrálu. Třeba máš poradce, který má stejně nafouknuté ego jako ty. Na druhou stranu, proč ti asi říká, že se nemáš vykecávat? Možná jich máš víc a ještě nedokážeš rozeznat, který je ten správný. :donknow:
:)[/quote]
No jo, známá demagogie o astrálu :roll: Kdo má pořád tyhle nesmysly poslouchat? :D
Když to štěká a vypadá to jako pes, tak je to asi pes, ne? Ostatně božské atributy má zas jen Bůh. Praxi mám dlouhou. A myslíš, že si taky pletu mojí mámu s někým jiným? Tak blbej fakt nejsem... :|
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli intago za tento příspěvek:
honzam

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 14:10:27

intago píše:No jo, známá demagogie o astrálu :roll: Kdo má pořád tyhle nesmysly poslouchat? :D


Tvoje nesmysly už tady posloucháme dlouho. Proč je nepíšeš někde jinde, když nesneseš jiný názor?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 09. led 2019 14:16:12

Trini píše:
intago píše:No jo, známá demagogie o astrálu :roll: Kdo má pořád tyhle nesmysly poslouchat? :D


Tvoje nesmysly už tady posloucháme dlouho. Proč je nepíšeš někde jinde, když nesneseš jiný názor?
:)

Já mám řadu debat na kterých píšu, některá jsem i založil s kamarády :) A vůbec, jak můžeš vědět, že to jsou nesmysly? Je to odborná mnohaletá práce.
A proč do mé debaty vůbec zasahuješ, když se ti nelíbí? Založ si vlastní a je to...
Za 25 let na webu jsem podobných debat svedl přes 200, tak mám praxi, co mi lidi radí, ač nic moc nevědí :)
Problém je v tom, že lidé mají jasnou představu, jak má mystik vypadat a jednat. Prostě samá láska. pokora, klid. Ale že snad žádný takový skutečný mystik nikdy nebyl, to nechtějí vědět.
Ani Kristus nebyl takový, stačí si přečíst Nový zákon... Vynadal všem, nejen farizejům a zákoníkům ale i svým učedníkům, že nejsou schopni vyléčit nemocného... jen si to přečtěte... A chválil římského setníka, vlastně okupanta...
Ale už toho tady fakt bylo až dost... 8-)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod honzam » stř 09. led 2019 15:10:57

intago píše:Když to štěká a vypadá to jako pes, tak je to asi pes, ne? Ostatně božské atributy má zas jen Bůh. Praxi mám dlouhou. A myslíš, že si taky pletu mojí mámu s někým jiným? Tak blbej fakt nejsem... :|

Ještě něco málo.

https://magazin.gnosis.cz/tomasovo-evangelium/

101. (Ježíš řekl:) Ten, kdo neměl tak jako já v nenávisti svého [otce] a svou matku,
nemůže se stát mým [učedníkem]. A kdo nemiluje svého [otce] a svou matku tak jako já,
nemůže být mým [učedníkem]. Neboť má matka, která (... chybí 1-2 slova ...) ale moje
pravá [matka] mi dala život.
(L 14,26)

102. Ježíš řekl: Běda jim, farizeům. Podobají se psovi, který leží ve žlabu pro dobytek.
Ani nežere, ani nedopustí, aby se dobytek nažral.
(L 11,52)

103. Ježíš řekl: Blažený je člověk, který ví, v jakou chvíli vejdou lupiči, takže vstane,
sebere své [síly] a opásá svá bedra dříve, než oni vstoupí.
(Mt 24,43; Lk 12,39)

104. Řekli mu: Pojď, dnes se budeme modlit a postit. Ježíš však pravil: Jakého jsem se
dopustil hříchu a v čem jsem podlehl? Ale když ženich vyjde ven ze svatební komnaty,
tehdy ať se modlí a postí.
(Mk 2,18-20; Mt 9,14-15; L 5,33-35 v dosl.překl.)

105. Ježíš řekl: Kdo pozná otce a matku, toho nazvou synem děvky.

- Tomášovo evangelium
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 15:20:47

intago píše: A vůbec, jak můžeš vědět, že to jsou nesmysly?


Po mnoholeté práci by byla opravdu ostuda, kdybych to nepoznala. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 15:27:17

intago píše:
Trini píše:
intago píše:No jo, známá demagogie o astrálu :roll: Kdo má pořád tyhle nesmysly poslouchat? :D


Tvoje nesmysly už tady posloucháme dlouho. Proč je nepíšeš někde jinde, když nesneseš jiný názor?
:)

Já mám řadu debat na kterých píšu, některá jsem i založil s kamarády :) A vůbec, jak můžeš vědět, že to jsou nesmysly? Je to odborná mnohaletá práce.
A proč do mé debaty vůbec zasahuješ, když se ti nelíbí? Založ si vlastní a je to...
Za 25 let na webu jsem podobných debat svedl přes 200, tak mám praxi, co mi lidi radí, ač nic moc nevědí :)
Problém je v tom, že lidé mají jasnou představu, jak má mystik vypadat a jednat. Prostě samá láska. pokora, klid. Ale že snad žádný takový skutečný mystik nikdy nebyl, to nechtějí vědět.
Ani Kristus nebyl takový, stačí si přečíst Nový zákon... Vynadal všem, nejen farizejům a zákoníkům ale i svým učedníkům, že nejsou schopni vyléčit nemocného... jen si to přečtěte... A chválil římského setníka, vlastně okupanta...
Ale už toho tady fakt bylo až dost... 8-)


Když ty všechno zmatláš tak nesmyslně dohromady. Ale co se dá taky čekat od někoho, kdo si vynucuje prožitky jiných realit pomocí drog. :roll:

Proč aspon nedáš na tu radu, kterou od toho dostáváš, že se nemáš vykecávat?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 15:31:41

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » stř 09. led 2019 15:37:33

intago píše:A proč do mé debaty vůbec zasahuješ, když se ti nelíbí? Založ si vlastní a je to...


Proč čteš, co píšu? K tomu tě přece nikdo nenutí.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » stř 09. led 2019 15:41:49

intago píše:
No, nakonec jsem tu objevil velmi zajímavé lidi, hlavně Janu z poradnazdarma.cz je hodně daleko. To jsem ani nečekal.


Nepovídej, tak to mi nějak ušlo. Podle čeho jsi to u Jany poznal? Podle toho, co píše veřejně? :koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » stř 09. led 2019 17:06:36

intago píše:Alaja -Ty koberce, cos dala odkazy to nejsou.
ten první byl http://www.buchara.cz/node/2275 ten druhý http://www.buchara.cz/node/2381 Ale jen přibližně


:D To víš, od té doby, kdy jsi ty koberce spatřil, uběhla už dlouhá řádka let a nyní se navrhují a vyrábějí koberce s dalšími vzory. To víš, to je ta móda...i v kobercích.

A nyní by to chtělo probrat si i ty další tvé vizuální zážitky, zjistit, kolik jich je doopravdy od "boha" a kolik je jen vnímání informací, co poletují mystickým éterem kolem zeměkoule, ať už ve formě telepatie, jasnovidnosti, vnímání očima jiných bytostí...

Například nejotravnější je, když ti do meditování přiletí odněkud vize, jak se kdosi zrovna kouká na svůj pc monitor, debatuje s někým na diskusních stránkách nebo na fejsu či jiných komunikačních serverech...a má tam nastavena tak malá písmenka, že je vůbec nepřečteš.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » čtv 10. led 2019 0:08:36

Z poradny:

vostal petr » stř 09. led 2019 16:42:02

Alaja je naštěstí většinou mimo meditaci, a drogy a podobný sajrajt zásadně nikdy nebrala.


Když tak vo tom přemejšlím,
tak to světlo by možná mohlo bejt něco z čeho se nejméně blbne,
i když světlo slunce bylo uctíváno lidskýi vobětmi, ale dneska jsme přece jen vo kousek dál poznání vesmíru...


:D
Jo, kdysi uctívali lidé hodně bohů....skoro všechny přírodní jevy měly svého vlastního boha.
A v každé zemi jiného.

Lidé jsou schopni uctívat kde co i kde koho.... :donknow:
:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » úte 29. led 2019 13:09:31

Je to stejné jak v debatách jinde Stručně řečeno, všecko je to jinak. Běžné představy jsou tak strašně vzdáleny realitě o mystice, že vůbec nemá cenu s někým o mystice debatovat... Přes dvacet let se o to snažím, o osvětu v mystice, ale bohužel to nejde, skončí to vždy hádkou. Je to věda jako jakákoliv jiná a oni si myslí, že platí to, co si přejí. To je ale omyl.
Tak už to zabalím, at si lidé říkají co chtějí. Hlavní je, že já výsledky mystiky, Dary Ducha sv. mám. To, je o ně ostatní nestojí, je jejich věc.
Ale o tom je esoterika... Vlastně co se divím, všichni mystikové to vždy měli stejné a mít budou... Nikdy jich moc nebylo a to má svou logiku.

Před pár dny jsem byl v kostele https://www.webtenerife.co.uk/tenerife/ ... ta-ana.htm
Bůh mě tam oslovil: Povstaň, dám ti úkol: Budeš se starat o začátečníky v mystice...
Interier viz http://www.primechoice.eu/portfolio/gar ... rettyPhoto[gallery1]/3/
Jen tedy s těmi, co už nějaké zkušenosti mají...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron