Man from Earth

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Man from Earth

Příspěvekod jamajsky.drap » úte 06. črc 2010 0:43:32

Sci-Fi / Drama
USA, 2007, 87 min

Režie: Richard Schenkman

http://www.csfd.cz/film/235331-pozemstan/?text=125928


Je to takové konverzační sci-fi prošpikované moudrými myšlenkami o životě člověka a o lidském vývoji. Je to o muži, který při loučení se svými přáteli začne vyprávět svůj životní příběh - o své nesmrtelnosti a o tom, kým vším byl. Nejzajímavější je pasáž, kde popisuje sám sebe jako Ježíše, poté co se setkal s Budhou a snažil se lidem přiblížit jeho myšlenky.

Pár citátů:

" Život na zemi je takový jaký je. Teď a tady. Království boží je zde, kde by mělo být. "
" Já jsem který jsem. To je to co přinesl Buddha. A to je to co učil. Ale mluvící had přinutil ženu sníst jablko, takže máme po ptákách. Je zde nebe a peklo, aby kněží mohli vládnout skrze pokušení a teror. " ....."Hodil jsem čistý nadhoz, oni jej vyhodili mimo hřiště."
"Hodiny měří čas" ...." Ne, ty měří samy sebe."
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Petr

Re: Man from Earth

Příspěvekod Petr » úte 06. črc 2010 6:58:01

taky se mi to libilo :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod Petr » pon 12. črc 2010 19:47:51

tak jeden host se ptal Bashara.. s tim ze uz pred tim Bashar rikal ze jsou na zemi lide starsi 200let, tak jestli jsou zde i treba lide stari 500let. pak to upresnil, ze by ho tedy zajimalo kdo je zde z lidi nejstarsi. Bashar chvilku ladil a odpovedel, ze nejstarsi zijici clovek (jediny), tak jak v ten moment cetl energii, ma pres 1000let, pak dlouho nic a dalsi jsou pod 500let.

To jen takova zajimavost, kdyz uz ten film je o necem podobnem. :) I kdyz v tom filmu ten clovek zil aktivne v civilizaci. U tech lidi, ktere Bashar zminoval, rikal, ze se objevuji v huste civilizaci jen vyjimecne, cas od casu, a ze vetsinu casu travi na samote, v malych vesnicich nebo v prirode.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod MartinesLuggi » sob 04. pro 2010 14:39:37

Petr píše:tak jeden host se ptal Bashara.. s tim ze uz pred tim Bashar rikal ze jsou na zemi lide starsi 200let, tak jestli jsou zde i treba lide stari 500let. pak to upresnil, ze by ho tedy zajimalo kdo je zde z lidi nejstarsi. Bashar chvilku ladil a odpovedel, ze nejstarsi zijici clovek (jediny), tak jak v ten moment cetl energii, ma pres 1000let, pak dlouho nic a dalsi jsou pod 500let.

To jen takova zajimavost, kdyz uz ten film je o necem podobnem. :) I kdyz v tom filmu ten clovek zil aktivne v civilizaci. U tech lidi, ktere Bashar zminoval, rikal, ze se objevuji v huste civilizaci jen vyjimecne, cas od casu, a ze vetsinu casu travi na samote, v malych vesnicich nebo v prirode.


Strašně zajímavý až těžko až neuvěřitelný:) ale přece je přirozený cyklus narození------------------smrt, atd. u všeho, živého.
Tak by mě zajímalo jak je to možné -- jestli je to třeba nějakou "chybou" v DNA matici, že se furt nák regeneruje ten člověk, nebo jak je to možný, zajímalo by mě to aji z toho vědeckého hlediska :) :) :) :) :kvetina: :kvetina: :kvetina:
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod Petr » sob 04. pro 2010 18:40:51

taaak on asi taky jednou zemre, nesmrtelny nebude, jen si prodlouzil ten cas mezi narozenim a smrti..
z vedeckeho hlediska ti asi neporadim :) ale recept na prodlouzeni casu na Zemi asi bude minimalni rezistence, maximalni prijimani, maximalni plynuti po proudu se sebou, maximalni byti v souladu se sebou, maximalni pobyvani ve Vortexu... :music:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » sob 04. pro 2010 20:04:12

MartinesLuggi píše:
Petr píše:tak jeden host se ptal Bashara.. s tim ze uz pred tim Bashar rikal ze jsou na zemi lide starsi 200let, tak jestli jsou zde i treba lide stari 500let. pak to upresnil, ze by ho tedy zajimalo kdo je zde z lidi nejstarsi. Bashar chvilku ladil a odpovedel, ze nejstarsi zijici clovek (jediny), tak jak v ten moment cetl energii, ma pres 1000let, pak dlouho nic a dalsi jsou pod 500let.

To jen takova zajimavost, kdyz uz ten film je o necem podobnem. :) I kdyz v tom filmu ten clovek zil aktivne v civilizaci. U tech lidi, ktere Bashar zminoval, rikal, ze se objevuji v huste civilizaci jen vyjimecne, cas od casu, a ze vetsinu casu travi na samote, v malych vesnicich nebo v prirode.


Strašně zajímavý až těžko až neuvěřitelný:) ale přece je přirozený cyklus narození------------------smrt, atd. u všeho, živého.
Tak by mě zajímalo jak je to možné -- jestli je to třeba nějakou "chybou" v DNA matici, že se furt nák regeneruje ten člověk, nebo jak je to možný, zajímalo by mě to aji z toho vědeckého hlediska :) :) :) :) :kvetina: :kvetina: :kvetina:


Z vědeckého hlediska je maximální možný počet let pro zkracování telomer cca 120 let, pro homo sapiens sapiens. Takže takovýhle člověk by mohl fungovat buď nějak podobně jako Stephen Hawking, což je mimo "hustou civilizaci" docela zívačka žeano, a nebo by nebyl homo sapiens sapiens - homo, co nejsou homo sapiens sapiens samozřejmě existují, ale protože nejsou téměř zdokumentovaní, těžko vědět, kolika se dožívají let. Já zase vím o lidech, kteří mají na konci každého vlasu tříkilovou hologramovou kouličku, která světélkuje. Samozřejmě se nevyskytují příliš často v husté civilizaci, žijí spíš na venkově, nebo o samotě. :zzz:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod PánBů » sob 04. pro 2010 22:03:51

Já nedávno slyšel že telomery se mohou i prodlužovat bohužel už nevim jak a kde to bylo. Koukal jsem na wikipedii ale moc moudrej z toho se svou angličtinou nejsem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Telomere
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod Petr » ned 05. pro 2010 10:46:56

s temi 3kilovymi holografickymi koulemi ve vlasech to muze byt krasny :)

hezky je kdyz se vedcum neco povede dokazat, neco prozkoumat, ale vira je o tom, ze to zatim nikdo neprokazal, nedokazal a ze verime ze je to mozne. a ja tomu verim :destnik: a casem to mozna budu i vedet :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
PánBů

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » ned 05. pro 2010 12:15:54

PánBů píše:Já nedávno slyšel že telomery se mohou i prodlužovat bohužel už nevim jak a kde to bylo. Koukal jsem na wikipedii ale moc moudrej z toho se svou angličtinou nejsem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Telomere



hele já vůbec neříkám, že - řeknu to teď jako petr, který to mívá ve zvyku vidět opravdu jenom z toho současného stanoviska okleštěné lidské "osoby" - jednou to bude možné. a říkám to takhle záměrně, protože čas je toho důležitá souřadnice. nebo jednou to bylo možné. ale teď je to takhle, protože všechno souvisí se vším. mám to dál rozvést, nebo by to stejně bylo k ničemu? asi jo myslím...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » ned 05. pro 2010 12:30:36

Petr píše:s temi 3kilovymi holografickymi koulemi ve vlasech to muze byt krasny :)

hezky je kdyz se vedcum neco povede dokazat, neco prozkoumat, ale vira je o tom, ze to zatim nikdo neprokazal, nedokazal a ze verime ze je to mozne. a ja tomu verim :destnik: a casem to mozna budu i vedet :).


No tak to pochopitelně. Lidi například v Doggerlandu věřili poměrně přesvědčivě tomu, že to, že moře přibývá každým rokem, znamená pro ně mnoho nových rybiček a zkrátka parádní život - taky to tak nějakou dobu bylo. Pak sice trochu trouchnivěli a neměli co jíst a už vůbec ne se čím chránit před třeskutými mrazy, ale nějakou dobu by si byli bývali mysleli, že si to určitě vypřáli hodně dobře. Jiní z nich tomu nevěřili, nezdálo se jim to, a tak opustili pobřeží a vydali se hlouběji do pevniny. A těch jsme dneska potomci - ne těch, které utopilo jezero Agassiz, když se vylilo. Ti se stali "hvězdami", jak už se říkáválo ve starém Egyptě. Člověk musí věřit tomu, že jeho život končí smrtí a začíná narozením, aby si mohl myslet, že tímhle se vůbec nic nezmění (leda že by věřil tomu, že je ale opravdu úplně zbytečný pro fungování vesmíru, a není tedy jeho součástí - to by také podporovalo stejnou tezi), ale stejně by mě zajímalo, jak si potom takový člověk vysvětluje to, že se vylilo Agassiz - kdo si to přál? Která "osoba"? :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » ned 05. pro 2010 12:34:40

Jinak já jsem docela ráda, že na každém vlasu tříkilovou kouli nemám - 300 000 kg bych asi unesla tak pikosekundu :D Ale tihle lidé jsou k tomu pochopitelně jinak vybavení - v každé žíle mají prorostlé nanovlákno, které značně ulehčuje jejich svalům - to je pochopitelně jenom takový masitý relikt po jejich předchůdcích - takže 300 tun je pro ně hračka samozřejmě. Žilami jim koluje koncentrovaný ozón - no a to také vysvětluje, proč nejsou moc ve společnosti vidět - upřednosťnují stratosféru, tam se cítí lépe... :happyturn:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod Petr » ned 05. pro 2010 20:09:15

pocitam, ze asi nezname vibracni nastaveni kazde te bytosti, ktera tam zahynula.. a asi ani presne nevime kdo a proc tam zustal a kdo a proc odesel.. :) takze toto asi nevyresime :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » pon 06. pro 2010 9:47:47

Petr píše:pocitam, ze asi nezname vibracni nastaveni kazde te bytosti, ktera tam zahynula.. a asi ani presne nevime kdo a proc tam zustal a kdo a proc odesel.. :) takze toto asi nevyresime :)


Jasně, zahynuli negativní, přežili pozitivní? :D Petře, takhle se hvězdy nevytváří :idea2: :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod PánBů » pon 06. pro 2010 10:12:51

jednou to bude možné.

Já chtěl jen dát naději že to že to vědci ještě neobjevili neznamená že to neni možné. A čas bych do toho vůbec nemíchal.Pokud to někdy bylo možné tak to možné je i dnes. A pokud to teprve bude možné tak je to jen otázka času jestli to bude trvat 0,1s, 1s, minutu, rok .... Stačí aby se na to člověk dostatečně zaměřil a překonal rezistenci. :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » pon 06. pro 2010 12:55:32

PánBů píše:
jednou to bude možné.

Já chtěl jen dát naději že to že to vědci ještě neobjevili neznamená že to neni možné. A čas bych do toho vůbec nemíchal.Pokud to někdy bylo možné tak to možné je i dnes. A pokud to teprve bude možné tak je to jen otázka času jestli to bude trvat 0,1s, 1s, minutu, rok .... Stačí aby se na to člověk dostatečně zaměřil a překonal rezistenci. :D


Tak to jsem ráda - já jsem si to myslela, že si to všichni slepci jenom vymýšlí, že jsou slepí, a všechny ty děti v Somálsku si to ve skutečnosti náramně užívají - jinak by přece luskli prsty a překonali rezistenci. A jsem ráda, že žijeme ve světě, kde si každý může během sekundy vysnít vlastní planetu plnou pohledných šestnáctiletých blondýnek nosících mu whiskey nebo ty nanovlákna ve vlasech na ty tříkilové koule, a kde čas není žádnou souřadnicí, která by hrála roli :) Už to vidím - všude kolem sebe - no ještě že tu nemáme žádnou bídu nebo nějaké nedejbože zákonitosti :D Tohle je ale krásný příklad. Ukázkový příklad toho, jak to vypadá, když si někdo myslí, že jeho život (tedy jeho "zaměření") začíná a končí s jeho narozením a smrtí. Je to asi hodně pod kůží tato víra, po těch tisíciletích... tak třeba je to tím :) Jinak vědci objevují jenom věci, které už dávno jsou. Ty, co dříve (ve smyslu tohoto pozemského času) nebyly, ty neobjevují, ale vytváří.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod PánBů » pon 06. pro 2010 14:52:11

Tak to jsem ráda - já jsem si to myslela, že si to všichni slepci jenom vymýšlí, že jsou slepí, a všechny ty děti v Somálsku si to ve skutečnosti náramně užívají - jinak by přece luskli prsty a překonali rezistenci. A jsem ráda, že žijeme ve světě, kde si každý může během sekundy vysnít vlastní planetu plnou pohledných šestnáctiletých blondýnek nosících mu whiskey nebo ty nanovlákna ve vlasech na ty tříkilové koule, a kde čas není žádnou souřadnicí, která by hrála roli Už to vidím - všude kolem sebe - no ještě že tu nemáme žádnou bídu nebo nějaké nedejbože zákonitosti Tohle je ale krásný příklad. Ukázkový příklad toho, jak to vypadá, když si někdo myslí, že jeho život (tedy jeho "zaměření") začíná a končí s jeho narozením a smrtí. Je to asi hodně pod kůží tato víra, po těch tisíciletích... tak třeba je to tím Jinak vědci objevují jenom věci, které už dávno jsou. Ty, co dříve (ve smyslu tohoto pozemského času) nebyly, ty neobjevují, ale vytváří.

Jsem rád že jsem tě rozveselil jelikož už tě zase nechápu. :D
Na jednu stranu píšeš že život je věčný(takže je předpoklad že ten náš současný život je jen taková kapka v moři) a na druhou stranu co ti chudáci slepci a děti v somálsku. Omi musí celý život trpět zatímco my čumíme na telku a přecpáváme si břicha .
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » pon 06. pro 2010 15:34:22

Já už taky nevím, jak to mám vysvětlit jinak !!! *** :kvetina: :dance: :lol:

Nevím, kolikrát jsem psala, že jsme i to somálské dítě, a že nejsme jenom to, co vidíme teď jako "teď". A vždycky se vynoří někdo s negativním a "utrpením" a já nevím čím vším ještě. Asi to bude tou křesťanskou výchovou, jinak si to nedokážu vysvětlit, že při vší upřímné snaze hodně lidí vidí zemi jako zemi a zbytek jako nebe a Boha jako toho, co do toho zasahuje zvenku - inovativně nyní prostřednictvím nás, ale stále je to On :D

Možná by se to dalo vysvětlit v té fyzické rovině - člověk je taky soustava spousty žijících prvků, jejich společným úsilím se vytváří to, co člověk nazývá vědomím. Podobnou soustavou s celistvějším vědomím je ten "širší" tunýlek, v němž už neplatí jenom lidské vnímání, a tak dále a tak dále, až do toho "všeho-co-je" čili Boha. Mojí součástí je celá zeměkoule, a skutečně se podílím na tom jak vypadá (ji tedy alespoň vidím). Zeměkoule skutečně existuje, není to iluze. Ale to, co z ní vidím jako člověk, není pouze úplné. Pochopitelně to neznamená, že to neexistuje - není rozdíl mezi spirituálním a fyzickým (který si stejně většina lidí vykládá jako pouhý rozdíl mezi viditelným a neviditelným :D, ve skutečnosti). Země, kterou vidím, je toho součástí. Čeho? No toho všeho, všeho-coje,, kterou součástí jsem i já. Je těžké v tom potom najít již ten můj link k somálskému dítěti, vyvrásněnému druhohornímu pohoří, sedmému elektronu v atomu kyslíku, nebo vorvani udušenému ropou letos v Mexiku? Spíš je těžké ho necítit. Hodně lidí se o to ale snaží to necítit, protože rozdělují svět na negativní a pozitivní, a toho negativního se bojí. Nebo to mají vrozeno? Pokud ano, tak ale proč? Vrozená přání jsou také "naše", že? A tak nevědomě způsobují, že oni sami - tj. ono somálské dítě, které se ovšem třeba za 20 let narodí někde na Ukrajině, to je opravdu jedno - si vytváří podmínky, které má - zcela dle zákonu přitažlivosti - ale pak tomu nerozumí, a myslí si, že zákon přitažlivosti funguje jenom v rámci toho osekaného vnímání "jednoho lidského života" - tedy od narození až do smrti, a že si přitahujeme věci jenom pro tento jeden život (že by nám vesmírný čas v tomto vycházela speciálně vstříc), a zavírají se tak do ulity tunelovitého vědomí. Záhadné, ale asi velmi poutavé, protože tuto víru má mnoho lidí. Mě spíš připadá podivuhodné, že má ta víra po tisíciletí takových děr, a přesto je vždycky nějakou záplatou nějaký sv. Tomáš Akvinský zalepí :) - a tak se "řeší" stále stejné problémy, a to jest "proč je na světě utrpení" :) - místo toho, aby se opravdu žilo. Tak asi to bude součást toho života také - jinak by stěží mohla existovat. Ale já ji rozhodně nesdílím, takže zcela vědomě participuji na vytváření jiného světa. Ničím závratným, zejména jeho uchopením tímto způsobem, z čehož potom celý praktický život vyplývá. A v té praktické stránce je to opravdu velmi dobře pozorovatelné v lincích z youtube, které jsem sem dávala k dispozici, kde je vysvětleno, jak fungují epigenetické markery, prostřednictvím kterých teď i ve "vědecké rovině" (tedy akceptovatelné dnes většinou lidí) můžeme sledovat, jak to, co jedl náš předchůdce před třiceti tisíci lety ovlivňuje to, s jakou chorobou se kdo dnes narodí. A proto říkám, že každý řidič je masový vrah. A to je pravda. Slyšíte v tom někdo taky "hanba jim", nebo "to je ale negativní, no fuj"? Za to já už nemůžu... Ale zároveň nemohu jednat jinak, než dle mého vědomí. A tak taky jednám.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » pon 06. pro 2010 15:45:54

Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod PánBů » stř 08. pro 2010 9:34:02

Už tě možná chápu ty se snažíš brát realitu takovou jaká je a přitom nerozděovat na dobré a špatné neb vše je jedno(tné). Kdežto my abrahámovci říkáme fůůůj ne tohle je ošklivý to my nechcem pojďte se věnovat něčemu hezkému. :D A proto tolik diskuzí. :happy:

Tedy samozřejmě ošklivý neni ten tvůj názor ale něco v realite s čím se neztotožňujem. :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Man from Earth

Příspěvekod watta » stř 08. pro 2010 10:56:35

PánBů píše:Už tě možná chápu ty se snažíš brát realitu takovou jaká je a přitom nerozděovat na dobré a špatné neb vše je jedno(tné). Kdežto my abrahámovci říkáme fůůůj ne tohle je ošklivý to my nechcem pojďte se věnovat něčemu hezkému. :D A proto tolik diskuzí. :happy:

Tedy samozřejmě ošklivý neni ten tvůj názor ale něco v realite s čím se neztotožňujem. :)



No tak úplně to není. Ale to chce fakt asi určitou vlastní zkušenost, bez které se to těžko vysvětluje. Jednak o snahu nejde - každý člověk se narodí trochu jiný. A jednak nejde ani o to vědomé rozdělování na dobrý a špatný - to umím taky, když bych chtěla, už jsem si to i vyzkoušela - ale nepřipadá mi to funkční, tak to používám jen opravdu velmi zřídka, není mi to prostě vlastní tento dělící princip. Zatímco ty používáš (patrně) rozhodování mezi "dobrý" vs. "špatný", já používám rozhodování mezi "dobrý" a "dobrý", a pak to pochopitelně nemám tendenci nazývat ani dobrý, protože slovo dobrý existuje jako antonymum ke slovu špatný. Takže se opět vracím k onomu vševýstižnému - je co je. Můžu velice dobře určit, které věci jsou dobré a špatné PRO něco. Ale neznám nic dobrého, nebo špatného. Takhle samo o sobě. Takže třeba ty diskutované toxiny jsou špatné pro zdraví člověka. Budeme-li je dále bez rozmyslu produkovat, otrávíme tím naše prostředí a snížíme signifikantně naše množství, třeba ze sedmi miliard na dvě stovky, které jsou nutné k přežití druhu. Mezitím se tisíce a stovky dětí a lidí budou dusit a budou umírat na ošklivé nemoci. V Číně, Indii a Africe se to děje jako na běžícím pásu. Ve vesmíru (v plném vědomí) platí zákonitosti, které jsou i Abrahamovci schopni uznat. A tento Vesmír vytváří svět (lidský, pozemský atd.), který je jeho součástí, a v něm také platí zákonitosti. Jejich popírání je nezničí. Jejich pochopení je kreativní cesta, jak je změnit, jak si s nimi hrát. Vše se ovlivňuje vzájemně, včetně světa univerzálního. Svým zpředmětněným vědomím určuji povahu tohoto světa. Není nic jiného, co by ji určovalo. Je to stále to stejné vědomí. Mohu s ním být kreativní mnoha různými způsoby - jeden z nich je ten říct "fůůůůj", odklánět se pravidelně od všeho, co ve mě vyvolá fůůůj, vytvořit k tomu celé náboženství, a vytvořit pro sebe v "jiné lidské nebo pozemské existenci" podmínky, ve kterých pak budu muset říkat další fůůůj. A nebo to můžu udělat jinak.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků