Život v jednom dni / Life in a Day

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Život v jednom dni / Life in a Day

Příspěvekod teo » čtv 14. črc 2011 23:24:49

Právě jsem dokoukal jedninečný film. Jeden z nejzajímavějších filmů vůbec.

Obrázek
Život v jednom dni / Life in a Day
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/287829-zivot-v-jednom-dni/

Popis filmu:
Nápad na tento filmový experiment a nádhernou obrazovou koláž vznikl v roce 2010 v Sundance Institutu, který byl přizván k účasti na celosvětovém kinematografickém pokusu. Britský režisér Kevin Macdonald plánoval natočit celovečerní dokument, jenž by se odehrával během jediného dne. Producent snímku Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) se spolu s režisérem rozhodl pro svůj originální projekt využít vzrůstající popularity YouTube. Posléze s týmem talentovaných střihačů zpracovali více než 80 000 příspěvků, které přišly ze 197 zemí, což obnášelo okolo 5000 hodin velmi osobních a emotivně působivých videoklipů. Poprvé v historii vznikl unikátní dokumentární film vytvořený z minipříběhů, jež natočili lidé z celého světa. Divák se tak může vydat na hluboce spirituální, hodinu a půl trvající cestu po planetě Zemi, jak vypadala 24. července roku 2010. (MFF Karlovy Vary)

Komentáře:

Šešulka:
Opojný film. Téměř všechny příběhy, které Life in a Day obsahoval se mě nějakým způsobem dotkly. Je to nádherná oslava života, všech jeho součástí, ať už smutných nebo veselých. Celé mě to neuvěřitelným způsobem dojalo a opravdu se za slzy u tohohle přenádherného díla nestydím. Určitě jsem tento film neviděla naposledy.

Malakal
Jestli vám taky někdy hlavou běhá myšlenka "Co asi právě dělá zbytek světa, když já zrovna...", tak by se vám tenhle film mohl líbit. :) Mně se totiž fakt líbil! Pokud to někoho nechytne tak jako mě, tak by alespoň mohl ocenit ten skvělej nápad!
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Život v jednom dni / Life in a Day

Příspěvekod teo » čtv 14. črc 2011 23:31:11

Kdyby natočili propagační film o životě a zemi, byl by to tenhle film.

All colors of the world
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Život v jednom dni / Life in a Day

Příspěvekod teo » pát 15. črc 2011 0:07:57

...pokud by vám to nedošlo...

tohle je skvělý nádhled pro vzdání se minulosti, osobního příběhu, osobnosti... všech částí ega. Právě tenhle film mi to hodně zjednodušil.

Thank you, bless you
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron