V zajatí rýchlosti

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

V zajatí rýchlosti

Příspěvekod bodvaru » pát 20. úno 2009 13:35:21

Obrázek

Tento film je plný pozitívnej energie, krásnych myšlienok a hlavne splnených snov.

Ľudia snívajú svoje sny. Niektorí majú iba jeden, ktorému obetujú celý život. Presne taký bol
Burt Munro Novozélanďan, ktorý miloval rýchlosť. Roky vylepšoval svoju motorku Indian Scout
z roku 1920, aby dokázal hlavne sám sebe, že aj stará motorka dokáže prelomiť svetový
rýchlostný rekord., tak ako môže muž na pokraji života prekonať sám seba.

Starý pán, ktorého majú všetci za šialenca a jediný, kto v neho verí je mladý chlapec, ktorý mu
pomáha pri úpravách jeho motorky. Burtov príbeh je o prekonávaní prekážok, ktoré sa zdajú
na prvý pohľad neprekonateľné. Tou najväčšou je pre Munra je cesta do Ameriky. Kedže na
Novom Zélande neexistuje plocha na zlomenie rýchlostného rekordu rozhodne sa Burt vydať
do za veľkú mláku. Celý film sa nesie v duchu hesla, že už samotná cesta je cieľ.

Uživatelský avatar
bodvaru
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 18. úno 2009 22:25:48
Poděkoval: 5
Poděkováno: 11-krát v 10 příspěvcích

Re: V zajatí rýchlosti

Příspěvekod sarky@centrum.cz » pát 07. srp 2009 10:44:32

Tento skvělý film, který jsem před pár dny náhodou objevila v televizním programu naší české televize, daleko převyšuje všechny hollywoodské trháky všech dob. Už jen tím, že ukazuje osud jednoho výjimečného člověka, a to obyčejným, lidským způsobem, který ale diváka tak strhne do děje, že se ani nedá jít spát, i když už jsem na jeho začátku pociťovala silnou únavu....úplně mě pozitivně nabil a to samé přeji i ostatním, kteří si jej shlédnou.
Š.
Uživatelský avatar
sarky@centrum.cz
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: V zajatí rýchlosti

Příspěvekod Danoss » ned 30. říj 2011 11:07:46

Anthony Hopkins svým skvělým hereckým výkonem brilantně uctil památku velkého milovníka rychlosti Burta Munroa. Zpracování příběhu se nedá nic vytknout - je skvělé. Film, který hýří optimismem je prostě radost sledovat.
Uživatelský avatar
Danoss
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 30. říj 2011 10:56:33
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: V zajatí rýchlosti

Příspěvekod kiri3 » čtv 17. lis 2011 19:39:56

Anthony Hopkins je skvělý. Mám tohoto herce moc ráda. Tento film jen srší optimismem a splněnými sny. Doporučuji ke shlédnutí.
Uživatelský avatar
kiri3
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17. lis 2011 19:19:55
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků