Bufo Alvarius - mystické zážitky

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 30. led 2019 12:13:08

hmm, to jo. A v mystice to máš jinak? Nebo také zablokované?
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » stř 30. led 2019 12:25:44

intago píše:hmm, to jo. A v mystice to máš jinak? Nebo také zablokované?


Já jsem s tou svou mystikou naprosto spokojená. Většinou je to osvěžující savikalpa, občas prolétne tím světlem nějaká ta vize - přímé vidění očima někoho bůhví odkud. Nirvikalpu jsem měla sice dosud pouze jednou, ale to mi stačilo, už nepotřebuju, aby se znovu opakovala.....
:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 30. led 2019 13:02:30

No jak myslíš, mě by to bylo málo... Ale kdo málo chce, málo dostane. ;)
Proste a bude vám dáno...
A navíc, úkolovat Boha se mi nezdá morální...

Přesně jaks těma Kanárama. Tolik by mohli v té pusté zimě lidé dostat, a raději sedí doma....
Kdybych ti měl vykládat, co vše jsem od Boha dostal a co už od Něj mám, to by bylo vážně nadlouho ;)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » stř 30. led 2019 15:57:46

intago píše:No jak myslíš, mě by to bylo málo... Ale kdo málo chce, málo dostane. ;)
Proste a bude vám dáno...
A navíc, úkolovat Boha se mi nezdá morální...

Přesně jaks těma Kanárama. Tolik by mohli v té pusté zimě lidé dostat, a raději sedí doma....
Kdybych ti měl vykládat, co vše jsem od Boha dostal a co už od Něj mám, to by bylo vážně nadlouho ;)


Já jsem vůbec nic z toho, co jsem od toho památného dne 14.11.1989 prožila, nechtěla a také nepotřebovala ke svému životu. Ale když mne to samo přepadlo, tak jsem pak jen chtěla vědět, co to je, proč to je, k čemu to je ( a jestli náhodou nepatřím do cvokárny). Takže jsem, aniž bych to tušila, se sama naučila meditovat i nalézat lehce tu savikalpu. A postupně jsem se snažila ty vize rozkódovat - odkud jsou a co jsou zač. Některé jsem i dohledala, tj. zjistila odkud přišly, někdy jsem zjistila i "odesilatele". Můj zájem o ty vize byl udržen snad i proto, že se některé týkaly mimozemšťanů, o které se zajímám už od roku 66.

:D

Když si tam byl na té dovolené, neviděl jsi tam náhodou, jak se v noci po obloze producírují nějaká ta podivná světýlka? Dočetla jsem se, že je tam v současné době hojný výskyt UFO.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 30. led 2019 21:25:06

No, je to vůbec mystika? Je to od Boha? Kdepak ufoni, ani duchové, to vše nám Bůh nepustí do cesty. Ani zázraky nám neumožní, jen je nám sám dělá všemožně. Mohl bych to ostatně zjistit, každý mystik je současně i jasnnovidec. Stačí mi napojit se a už nikdy mě dotyčný nemůže tahat za nos.
A pokud je to od Boha, proč říkáš, žes ten zážitek nepotřebovala?? :o
To je snad věc Boha, aby to posoudil. Nikoho jiného. To je obevzdanost, podmínka mystiky... Prostě jsi jak ve škole, a Učitele,tj. Boha, musíš poslouchat. O tom jsou všecky svaté knihy.
Ale není to nakonec moje věc, ale Jeho. On generuje tohle Stvoření. Já jsem jen malým kolečkem tohojeho Soustrojí...
A pak se divím, že mystiku nechce nikdo dělat... :D To raději mají buddhismus, který Stvořitele bez skrupulí klidně popírá a vymýšlí si ideje, jaké se jim hodí.
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » stř 30. led 2019 21:54:59

intago píše:No, je to vůbec mystika? Je to od Boha? Kdepak ufoni, ani duchové, to vše nám Bůh nepustí do cesty. Ani zázraky nám neumožní, jen je nám sám dělá všemožně. Mohl bych to ostatně zjistit, každý mystik je současně i jasnnovidec. Stačí mi napojit se a už nikdy mě dotyčný nemůže tahat za nos.
A pokud je to od Boha, proč říkáš, žes ten zážitek nepotřebovala?? :o
To je snad věc Boha, aby to posoudil. Nikoho jiného. To je obevzdanost, podmínka mystiky... Prostě jsi jak ve škole, a Učitele,tj. Boha, musíš poslouchat. O tom jsou všecky svaté knihy.
Ale není to nakonec moje věc, ale Jeho. On generuje tohle Stvoření. Já jsem jen malým kolečkem tohojeho Soustrojí...
A pak se divím, že mystiku nechce nikdo dělat... :D To raději mají buddhismus, který Stvořitele bez skrupulí klidně popírá a vymýšlí si ideje, jaké se jim hodí.


No - já jsem byla ateistka, takže jsem to opravdu nepotřebovala k tomu svému životu. :lol:

S Bohem je to stejné, jako to dřív bývalo s tím hejnem všemožných bohů a bůžků na Olympu. Nebo snad dosud uctíváš Dia jako boha blesků a elektřiny? :D
Personifikované bytosti se s postupným rozvojem vědy a techniky nějak smrskávaly, až z toho zbyl jen ten neosobní Bůh. A nebude to dlouho trvat a ten poslední božský pojem je rozplyne v zapomnění také a přibude nám jen další fyzikálně -psychická veličina... :donknow:

Ufouni tu kolem občas lítají - ty jsi je ještě na vlastní oči či foťák nespatřil? To se divím... :D


S tím "taháním za nos" - víš, ono je nejlepší mluvit pravdu, kdo si má pak ty případné lži pamatovat... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 30. led 2019 22:07:01

Zase se musím opakovat...
Je to stejné jak v debatách jinde Stručně řečeno, všecko je to jinak. Běžné představy o Bohu a mystice jsou tak strašně vzdáleny realitě, že vůbec nemá cenu s někým o nich debatovat... Přes dvacet let se o to snažím, o osvětu v mystice, ale bohužel to nejde, skončí to vždy hádkou. Je to věda jako jakákoliv jiná a oni si myslí, že platí to, co si přejí. To je ale omyl.
Tak už to zabalím, at si lidé říkají co chtějí. Hlavní je, že já výsledky mystiky, Dary Ducha sv. mám. To, je o ně ostatní nestojí, je jejich věc.
Ale o tom je esoterika... Vlastně co se divím, všichni mystikové to vždy měli stejné a mít budou... Nikdy jich moc nebylo a to má svou logiku
Tak čau... Jana aspon se orientuje...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » stř 30. led 2019 22:12:03

intago píše:Zase se musím opakovat...
Je to stejné jak v debatách jinde Stručně řečeno, všecko je to jinak. Běžné představy o Bohu a mystice jsou tak strašně vzdáleny realitě, že vůbec nemá cenu s někým o nich debatovat... Přes dvacet let se o to snažím, o osvětu v mystice, ale bohužel to nejde, skončí to vždy hádkou. Je to věda jako jakákoliv jiná a oni si myslí, že platí to, co si přejí. To je ale omyl.
Tak už to zabalím, at si lidé říkají co chtějí. Hlavní je, že já výsledky mystiky, Dary Ducha sv. mám. To, je o ně ostatní nestojí, je jejich věc.
Ale o tom je esoterika... Vlastně co se divím, všichni mystikové to vždy měli stejné a mít budou... Nikdy jich moc nebylo a to má svou logiku
Tak čau... Jana aspon se orientuje...


Tak se měj. :hugs: Třeba se zase po letech někde na netu potkáme a poplkáme :ahoj:

Je fajn, že si alespoň s Janou rozumíš....


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » stř 30. led 2019 22:30:22

jak se někdo hlásí k ateistům, tak mě to vždy vytočí. Jak někdo může být tak slepej?? :koukam: :koukam:
Ovšem mezi věřícími a nevěřícími nedělám rozdíl. Oba nevědí o čem mluví. :D
A Jana má ještě děsně práce před sebou... ;)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » stř 30. led 2019 22:39:10

intago píše:jak se někdo hlásí k ateistům, tak mě to vždy vytočí. Jak někdo může být tak slepej?? :koukam: :koukam:
Ovšem mezi věřícími a nevěřícími nedělám rozdíl. Oba nevědí o čem mluví. :D
A Jana má ještě děsně práce před sebou... ;)


Mě pokřtili jako mimino a ani se mě nezeptali, jestli o to stojím....bylo to fakt bezohledné a proto jsem se raději stala ateistkou... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » čtv 31. led 2019 9:21:04

Jako for dobré :D A že církev o Bohu nic neví, sis dosud nevšimla?
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » čtv 31. led 2019 11:16:10

intago píše:Jako for dobré :D A že církev o Bohu nic neví, sis dosud nevšimla?


Žádný vtípek, ale skutečnost.

Církev o Bohu ví všechno potřebné a tají to, protože se bojí toho, že se tu strašnou jednoduchou pravdu její ovečky dozvědí a skoncují pak s veškerou církví, protože ty kněze, kostely, chrámy nebudou potřebovat. :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » čtv 31. led 2019 11:33:49

Alaja píše:
intago píše:Jako for dobré :D A že církev o Bohu nic neví, sis dosud nevšimla?


Žádný vtípek, ale skutečnost.

Církev o Bohu ví všechno potřebné a tají to, protože se bojí toho, že se tu strašnou jednoduchou pravdu její ovečky dozvědí a skoncují pak s veškerou církví, protože ty kněze, kostely, chrámy nebudou potřebovat. :D

Zas tak jednoduché to není. Je to velká věda, ač podstata je prostá-Potencionalita. Pochopit co vše znamená je asi milionkrát nad možnosti lidského IQ
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » čtv 31. led 2019 13:08:33

intago píše:Zas tak jednoduché to není. Je to velká věda, ač podstata je prostá-Potencionalita. Pochopit co vše znamená je asi milionkrát nad možnosti lidského IQ


Ještě že je to chráněno tou rouškou tajemství, jinak by to lidi velmi rádi zneužívali ku svému prospěchu a hlavně k neprospěchu svých protivníků.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » čtv 31. led 2019 13:40:19

Jistě máš na mysli magii, to ano. Ale důvodů je daleko víc a hodně pádných... Ego tzv.duchovních lidí tvrdí, že se zbavují ega, ale přitom dělají opak... a ani si to neuvědomí. Ego je liška podšitá...
A jak ale poznat, že ego už není šéf? Když se Bohu podrobí. Třeba tak, že Ho vždy poslechne, když ho Bůh osloví. K tomu je ovšem dobré to umět s Ním hovořit, třeba tahle to umí léta www.zitova.cz i autor Hovory s bohem atd...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » pát 01. úno 2019 7:16:06

intago píše:Jistě máš na mysli magii, to ano. Ale důvodů je daleko víc a hodně pádných... Ego tzv.duchovních lidí tvrdí, že se zbavují ega, ale přitom dělají opak... a ani si to neuvědomí. Ego je liška podšitá...
A jak ale poznat, že ego už není šéf? Když se Bohu podrobí. Třeba tak, že Ho vždy poslechne, když ho Bůh osloví. K tomu je ovšem dobré to umět s Ním hovořit, třeba tahle to umí léta http://www.zitova.cz i autor Hovory s bohem atd...



Ego je liška podšitá, klidně se převlékne i za Boha..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » pát 01. úno 2019 7:35:11

Tady máš ještě jednoho pravého mystika, vlastně mystičku.....(pochybuji, že by si kdy vzala nějakou tu drogu..)

https://www.bozenkacibulkova.cz/zivotopis/




Boženka Cibulková

(Životopisná data)

Narodila se dne 6. července roku 1914 v obci Svébohov na severní Moravě jako Božena Amálie Čulíková. Byla z dvojčat, chlapec však zemřel. Za dva roky se narodil bratr Vojtěch
a pak sestra, která zemřela jako malé dítě. V šesti letech Boženka ztratila otce, a když jí bylo deset let, maminka se znovu provdala. Odstěhovali se na Malou Moravu, kde se narodila nevlastní sestra Josefa, o deset let mladší.

Za války v roce 1942 Boženka těžce onemocněla, bylo jí dvacet osm let. Tehdy poprvé uslyšela vnitřní hlas, který ji uklidňoval. Při přechodu fronty a bombardování ji tentýž hlas ujistil o ochraně její i celé rodiny. Později jí oznamoval některé budoucí události z jejího života.

Po válce pracovala jako knihovnice v Malé Moravě. Měla všestranný zájem o kulturní dění,
o výchovu a vedení mládeže a také o otázky duchovního rázu.

Koncem října 1948 se seznámila s ovdovělým Františkem Cibulkou z Boskovic, který byl
o čtrnáct let starší a duchovně neobvykle vzdělaný. Ten se pak 6. srpna 1949 stal jejím manželem.

Dne 6.9.1949 se u Boženky probudil i vnitřní zrak a byl jí naznačen její budoucí úkol.

Na Hromnice 2.února 1950 prožila mystické setkání s Kristem. Tento zážitek vždy pokládala za počátek své duchovní práce.

V říjnu roku 1953 postihly rodinu a příbuzné v Boskovicích domovní prohlídky a vyšetřování prokurátorem u soudu. Byli obviňováni z nedovoleného náboženského shromažďování
a rozmnožování textů. Manžel byl degradován z místa ředitele školy.

16.10.1955 František Cibulka zemřel. Boženka odešla k sestře zpět na Malou Moravu.

V šedesátých létech se přestěhovala do Mohelnice, kde získala díky přátelům z Brna samostatný družstevní byt.

V druhé polovině šedesátých let se začala formovat skupina v Praze. Byly také v Brně, Zábřehu, Hlinsku, Liberci, i jinde. V této době politického uvolnění byly samizdatově vydány některé spisy pod pseudonymem Maria Viktoria (Žalmy, Vnitřní obroda).

Od roku 1973 se začaly konat kromě místních modlitebních setkání také sedmkrát do roka Dny Boží. Přestože se odevšad sjíždělo až sto lidí, mohly se konat jen v domech a bytech přátel, s rizikem pronásledování od StB. Podvakrát ještě musela Boženka a její přátelé čelit jejich vyšetřování. V činnosti však vždy pokračovala.

Po sametové revoluci se dočkala knižního vydání několika dalších titulů (Oslovení národa, Slovo Kristovo, Uzavření minulosti, Vnitřní obroda). Ostatní se dosud šíří přepisováním
a na knižní vydání teprve čekají.

Napsala rozsáhlé dílo, přes tři tisíce stran. Nezaměřovala se na osobní vzestup jednotlivce, to bylo ponecháno každému samostatně jemu nejbližším způsobem. Setkávání chápala především jako duchovní službu pro celou šíři života na Zemi, ve vesmíru i v neviditelnu.

Zemřela 2.12.1995 a je pochována v Mohelnici.

--------------------------------------------------------------------------------



Historie Andělskolidského společenství

Prvními posluchači a čtenáři oznámení, zážitků, modliteb a poučení Boženky Cibulkové byli členové její rodiny a několik přátel.

Skupina se brzy rozrůstala a v roce 1973 se začala nazývat Andělskolidské společenství. Dosud přibývají noví členové. Mají různá vyznání a zůstávají příslušníky svých církví nebo jsou duchovně hledajícími lidmi bez zařazení.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod intago » pát 01. úno 2019 7:55:50

Já o Cibulkové mnoho desetiletí vím, otec ji znal osobně. Nenapsala jsi to hlavní. Že komunikovala s božskými silami, i s Kristem. U nás asi první v tomhle měřítku.
To je tzv.channeling. Bohužel to z jejich skupiny uměla snad jen ona. Možná už zanikli. Léta jsem o nich neslyšel.
Nauč se tuhle komunikaci taky a nezdržuj se kritikou jiných. Jde přece o tvůj život, za ten jsi odpovědná. Je to nakonec jen a jen intuice.
Proč nepromluvíš s Tím, kdo ti tu záři neomezeného prostoru dává??
To je ten hlavní účel v náboženství, trans, nebo-li vytržení ducha...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » pát 01. úno 2019 8:08:09

intago píše:Já o Cibulkové mnoho desetiletí vím, otec ji znal osobně. Nenapsala jsi to hlavní. Že komunikovala s božskými silami, i s Kristem. U nás asi první v tomhle měřítku.
To je tzv.channeling. Bohužel to z jejich skupiny uměla snad jen ona. Možná už zanikli. Léta jsem o nich neslyšel.
Nauč se tuhle komunikaci taky a nezdržuj se kritikou jiných. Jde přece o tvůj život, za ten jsi odpovědná. Je to nakonec jen a jen intuice.
Proč nepromluvíš s Tím, kdo ti tu záři neomezeného prostoru dává??
To je ten hlavní účel v náboženství, trans, nebo-li vytržení ducha...


Povídat si sama se sebou? Na to budu mít čas, až budu ležet nemohoucí na posteli a budu se šíleně nudit. :D :D :ahoj:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » pát 01. úno 2019 9:01:28

intago píše:Opět omyl. Nejsi to ty. Intuice obsahuje mnoho částí, tvých vyšších částí, tobě velmi vzdálených vším, i jiných... Je tam Kristus, Duch svatý, Ra, Manitou atd...
Ale asi máš strach, to bývá problém nejčastější...


:D

Kdysi dáávno, v počátcích svých meditacích, jsem v meditaci položila dotaz, zda by se se mnou mohly kontaktovat bytosti jako J.K., P.M. a podobně, že pak na ně klidně uvěřím. Neozvala se mi ani jediná taková personifikovaná bytost.....asi měly strach ze setkání se mnou, protože nejspíš něco dělají špatně...... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron