Bufo Alvarius - mystické zážitky

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod armin » čtv 16. črc 2020 11:06:31

vostalpetr píše:
Kdyby ses dostal za mysl, tak bys zjistil, že NEMŮŽEŠ VŮBEC NIC,
protože bez mysli jaksi nemůžeš vůbec nic, to dá rozum !!!!!!!



No právě to dá rozum.
A to je příklad kdy se rozum když si vytvoří spoustu konceptů (ego, UV atd) na základě špatné četby, tak se může stát překážkou. V tvém případě téměř už nepřekročitelnou.

Ještě mohu přidat k tomu "dostat se za mysl" citát z tvého oblíbeného Tomáše:

"Ano, podařilo se mu dostat se na chvíli do klidu, odkud jedině možno pozorovat i pochopit pohyb. To je ten Archimédův pevný bod - klid mysli. Je to ostatně velmi příjemný a odpoutaný stav, který bývá často provázen silným pocitem blaženosti. To ovšem zase často svádí k domněnce, že už jsme se stali kdoví jak pokročilí. Na to ale pozor! Pokrok tu je, ale zdaleka ne ještě konečný. JVS nazývá ¨tento stav „prvním místem odpočinku“. On totiž skutečně přináší s sebou příjemný pocit odpočinku, který však může být méně informovaným žákem zaměněn snadno za konečný stav vnitřního osvobození. Žák se totiž dostal z trvalého mentálního neklidu do stavu relativního klidu a rozdíl obou zkušeností je pro necvičenou mysl příliš veliký."

A teď, kdo se dostal za tu mysl?

To je dobrá otázka.
Může vést až k přímému vhledu, pokud si na ni nezačneš odpovídat tím ROZUMEM plným advaitových a podobných konceptů.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod armin » čtv 16. črc 2020 11:22:14

P.S.
Tak jsem si myslel, že označení stavu "dostat se za mysl" jak mi tak přišlo příhodné (k popsání daného stavu), jsem si vymyslel a proto vás (Petra a Petru) tak irituje a když se teď dívám do Googlu, tak jsem narazil třeba na tohle:

(M: je Maharadž)

T: Ať se dívám sebe hlouběji, nacházím jenom mysl. Vaše slova „za myslí“ mi nedávají žádné vodítko.

M: Pomocí mysli se nelze dostat za mysl. Abyste se tam dostal, musíte mysl a její obsah vygumovat.

T: Jakým směrem se mám dívat?

M: Všechny směry jsou součástí mysli! Nechci po vás, abyste se díval nějakým konkrétním směrem. Prostě si jen nevšímejte ničeho, co se ode­hrává ve vaší mysli, a to vás dovede k pocitu „já jsem“. „Já jsem“ není žádný směr. Je to naopak negace všech směrů. Nakonec zákonitě zmizí i pocit „já jsem“, protože nemusíte prosazovat něco, co je samozřejmé. Budete-li věnovat pozornost pocitu „já jsem“, tak tím prostě jen mysli pomůžete, aby se mohla odvrátit od všeho ostatního.

T: Kam mne to všechno zavede?

M: Když budete držet mysl dál od jejích starostí, tak se ztiší. Nebudete-li toto ticho narušovat a zůstanete v něm, zjistíte, že je prostoupeno svět­lem a láskou, kterou jste nikdy nepoznal; nicméně rázem shledáte, že je to vaše pravá přirozenost. Jakmile tohle zakusíte, už nikdy nebudete tím, kým jste byl předtím. Vzpurná mysl možná tento klid zase zničí a vymaže, ale on se musí vrátit, pokud ovšem nepolevíte ve svém úsilí. Nakonec přijde den, kdy budou všechna pouta zlomena, vaše falešné představy a připoutanosti zmizí a váš život začne být zcela soustředěný na přítomnost.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 11:32:02

A teď, kdo se dostal za tu mysl?


A co je mně po tom ???

Džnána jogu si řeš s Tomášem...

Nestačí ti snad to, že když jsi za myslí, tak nemůžeš dělat vůbec nic, protože k tomu nemáš žádný prostředky ???

Pokud by tě zajímalo kdo v tom případě jaksi koná, tak je to UV, nikoliv nějaký já....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Trini

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 11:48:26

P.S.
Tak jsem si myslel, že označení stavu "dostat se za mysl" jak mi tak přišlo příhodné (k popsání daného stavu), jsem si vymyslel a proto vás (Petra a Petru) tak irituje a když se teď dívám do Googlu, tak jsem narazil třeba na tohle:


Vůbec nechápu co řešíš, nejspíš náký idiocie,
soudím dle vopičárem Tomáše a Maharadže,

stav za myslí je stav nirvikalpa samadhi,
a ne žádnýho klidu a ne toho co popisuje Maharadž,
oba totiž popisují duchovní cestu která samozřejmě znamená , že je zde mysl !!!!!


Takže co chceš říct ???
Že jsi idiot, to už víme, páč něco vymyslíš a nevíš ani co jsi vymyslel !!!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod armin » čtv 16. črc 2020 11:51:32

vostalpetr píše:
A teď, kdo se dostal za tu mysl?


A co je mně po tom ???

Džnána jogu si řeš s Tomášem...

Nestačí ti snad to, že když jsi za myslí, tak nemůžeš dělat vůbec nic, protože k tomu nemáš žádný prostředky ???

Pokud by tě zajímalo kdo v tom případě jaksi koná, tak je to UV, nikoliv nějaký já....


Ani nějaký UV ani nějaký já. Ale tobě po tom nic není, tak to ani nemusíš řešit A psát o tom svoje domněnky. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 11:55:41

Alaja píše:Tak mne napadá, jestli ona 35 cm dlouhá cesta z hlavy do srdce není jen velmi zkrácená verze Weifurtovy imaginace do nohou.... cesty pro začátečníky....
Prostě se někam s tou myslí přesunout asi musíš, aby došlo k tomu kýženému prvnímu krátkému zážitku - spatření světla nekonečného vnitřního prostoru třetím okem v hlavě.....


:donknow:


Je,

ovšem Arunačála je místo, kde se Šiva proměnil v "světelný proud" který mu nekonečně proudil nad hlavu a pod nohy,

což je popis kundalini propojené s UV...

Nějakých 35 cm je v podstatě jen pocitářskej mindrák spíše k pláči...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod armin » čtv 16. črc 2020 11:59:41

vostalpetr píše:
Vůbec nechápu co řešíš


Ani jsem si nemyslel, že to pochopíš. Ale co kdyby náhodou. :)
A třeba někdo jiný se z toho může poučit.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 12:01:07

Ale tobě po tom nic není, tak to ani nemusíš řešit


Jistěže mně po tom nic není...

To jenom musím tady řešit tu tvoji pitomost jak to Já pak soucítí,

páč jsi bezduchá vopice....
Naposledy upravil vostalpetr dne čtv 16. črc 2020 12:04:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 12:03:29

Ani jsem si nemyslel, že to pochopíš. Ale co kdyby náhodou. :)
A třeba někdo jiný se z toho může poučit.



A asi tak z čeho ???

Jenom magor si může představovat kravinu že Já je soucitný...

Viš co je před myslí ????

Tam je nirviklapa samadhi, tak aspon nauč základy !!!!!!!!!!!!!

Plácáš pitomosti jak ta Jana...........
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Trini

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Trini » čtv 16. črc 2020 12:11:29

armin píše:P.S.
Tak jsem si myslel, že označení stavu "dostat se za mysl" jak mi tak přišlo příhodné (k popsání daného stavu), jsem si vymyslel a proto vás (Petra a Petru) tak irituje


Co by mě mělo iritovat? :donknow: Píšeš nesmysly a Petr do dává do pořádku. To, co píše, odpovídá mé zkušenosti. K tomu nepotřebuji žádné citace. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 12:18:27

"Ano, podařilo se mu dostat se na chvíli do klidu, odkud jedině možno pozorovat i pochopit pohyb. To je ten Archimédův pevný bod - klid mysli. Je to ostatně velmi příjemný a odpoutaný stav, který bývá často provázen silným pocitem blaženosti. To ovšem zase často svádí k domněnce, že už jsme se stali kdoví jak pokročilí. Na to ale pozor! Pokrok tu je, ale zdaleka ne ještě konečný. JVS nazývá ¨tento stav „prvním místem odpočinku“. On totiž skutečně přináší s sebou příjemný pocit odpočinku, který však může být méně informovaným žákem zaměněn snadno za konečný stav vnitřního osvobození. Žák se totiž dostal z trvalého mentálního neklidu do stavu relativního klidu a rozdíl obou zkušeností je pro necvičenou mysl příliš veliký."




Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod armin » čtv 16. črc 2020 14:22:14
P.S.
Tak jsem si myslel, že označení stavu "dostat se za mysl" jak mi tak přišlo příhodné (k popsání daného stavu), jsem si vymyslel a proto vás (Petra a Petru) tak irituje a když se teď dívám do Googlu, tak jsem narazil třeba na tohle:

(M: je Maharadž)

T: Ať se dívám sebe hlouběji, nacházím jenom mysl. Vaše slova „za myslí“ mi nedávají žádné vodítko.

M: Pomocí mysli se nelze dostat za mysl. Abyste se tam dostal, musíte mysl a její obsah vygumovat.

T: Jakým směrem se mám dívat?

M: Všechny směry jsou součástí mysli! Nechci po vás, abyste se díval nějakým konkrétním směrem. Prostě si jen nevšímejte ničeho, co se ode­hrává ve vaší mysli, a to vás dovede k pocitu „já jsem“. „Já jsem“ není žádný směr. Je to naopak negace všech směrů. Nakonec zákonitě zmizí i pocit „já jsem“, protože nemusíte prosazovat něco, co je samozřejmé. Budete-li věnovat pozornost pocitu „já jsem“, tak tím prostě jen mysli pomůžete, aby se mohla odvrátit od všeho ostatního.

T: Kam mne to všechno zavede?

M: Když budete držet mysl dál od jejích starostí, tak se ztiší. Nebudete-li toto ticho narušovat a zůstanete v něm, zjistíte, že je prostoupeno svět­lem a láskou, kterou jste nikdy nepoznal; nicméně rázem shledáte, že je to vaše pravá přirozenost. Jakmile tohle zakusíte, už nikdy nebudete tím, kým jste byl předtím. Vzpurná mysl možná tento klid zase zničí a vymaže, ale on se musí vrátit, pokud ovšem nepolevíte ve svém úsilí. Nakonec přijde den, kdy budou všechna pouta zlomena, vaše falešné představy a připoutanosti zmizí a váš život začne být zcela soustředěný na přítomnost.



To jsi fakt takovej trouba že nedokážeš pochopit, že ti dva popisují mysl,
a ne to co je "za myslí" ???

A to co popisují je způsob jak se skrze uvolnění individuální mysli napojit na mysl univerzální,
ticho a klid a uvolnění pozorování je způsob jak umožnit univerzální mysli rozpustit všechny připoutanosti...

A co má todle s nějakým tím soucítěním a nějakou tvou svobodnou vůlí a možností svobodně se rozhodovat a konat
to jsou bláboly zcela mimo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod armin » čtv 16. črc 2020 12:31:54

To co tu furt píšeš jsou, jak ty říkáš, vyopičené koncepty.
Chtělo by to více praxe a méně teoretizovat.

Moji pitomost řešit nemusíš, páč jsem jen bezduchá vopice.
Takže je to zbytečný.
Radši se věnuj něčemu užitečnějšímu, třeba té duchovní praxi.
Teda jestli ti bezduchá opice vůbec může něco radit.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 12:38:50

Ani jsem si nemyslel, že to pochopíš. Ale co kdyby náhodou. :)
A třeba někdo jiný se z toho může poučit.


Tvý kolektivistický pindy mě nezajímaj,
já si povídám s tebou a ne s něký jiným...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 12:45:07

Radši se věnuj něčemu užitečnějšímu, třeba té duchovní praxi.


Proč proboha ???

Protože ty jsi usoudil dle převzatých vopičáren že je to užitečnější ???

Užitěčnější není osvícení ale přece ego, kdyby to bylo naopak,

tak Bůh vůbec nemusel nic tvořit, kdyby ego bylo naprosto k ničemu...

Ego je užitečný, osvícení není užitečný...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 14:18:18

To co tu furt píšeš jsou, jak ty říkáš, vyopičené koncepty.


Jasně že jsou,

prostě stačí ty tvoje vopičárny votočit a mám vyopičený koncepty...

To je dostačující....

:ohynek:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » čtv 16. črc 2020 16:19:41

armin píše:To co tu furt píšeš jsou, jak ty říkáš, vyopičené koncepty.
Chtělo by to více praxe a méně teoretizovat.

Moji pitomost řešit nemusíš, páč jsem jen bezduchá vopice.
Takže je to zbytečný.
Radši se věnuj něčemu užitečnějšímu, třeba té duchovní praxi.
Teda jestli ti bezduchá opice vůbec může něco radit.
:)


Mysl jenom na chvíli ze začátku ztichne, ale je neustále přítomna....
A až když se tím trénováním meditace otrká, tak je schopna plně pracovat i v té savikalpě. (Však o tom píší i někteří duchovní učitelé....lze to mezi těmi jejich řádky najít....)
Jen v nirvikalpě se mysl krčí v koutku a sleduje tu super mysl Univerza, sleduje ji bez komentářů, jako kamera....ale v nirvikalpě je nehybné i fyzické tělo..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 16:27:46

T: Ať se dívám sebe hlouběji, nacházím jenom mysl. Vaše slova „za myslí“ mi nedávají žádné vodítko.

M: Pomocí mysli se nelze dostat za mysl. Abyste se tam dostal, musíte mysl a její obsah vygumovat.

T: Jakým směrem se mám dívat?

M: Všechny směry jsou součástí mysli! Nechci po vás, abyste se díval nějakým konkrétním směrem. Prostě si jen nevšímejte ničeho, co se ode­hrává ve vaší mysli, a to vás dovede k pocitu „já jsem“. „Já jsem“ není žádný směr. Je to naopak negace všech směrů. Nakonec zákonitě zmizí i pocit „já jsem“, protože nemusíte prosazovat něco, co je samozřejmé. Budete-li věnovat pozornost pocitu „já jsem“, tak tím prostě jen mysli pomůžete, aby se mohla odvrátit od všeho ostatního.

T: Kam mne to všechno zavede?

M: Když budete držet mysl dál od jejích starostí, tak se ztiší. Nebudete-li toto ticho narušovat a zůstanete v něm, zjistíte, že je prostoupeno svět­lem a láskou, kterou jste nikdy nepoznal; nicméně rázem shledáte, že je to vaše pravá přirozenost. Jakmile tohle zakusíte, už nikdy nebudete tím, kým jste byl předtím. Vzpurná mysl možná tento klid zase zničí a vymaže, ale on se musí vrátit, pokud ovšem nepolevíte ve svém úsilí. Nakonec přijde den, kdy budou všechna pouta zlomena, vaše falešné představy a připoutanosti zmizí a váš život začne být zcela soustředěný na přítomnost.




TAK UŽ VÍŠ O ČEM JE TA BONDYHO PÍSNIČKA O TĚCH TŘECH PRSRTECH ?

O SMĚRU, POZOROVÁNÍ A (uvědomění)JÁ JSEM...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 16:34:14

A hele, Jana začíná bejt slavná (alespon tedy u děvčat) :

Cvičení Atmavičara, nebo-li cvičení sebedotazování. Patří do džnanajógy, nebo-li jógy moudrosti a hlubokých vnitřních úvah a doporučoval je zejména Šrí Ramana Mahariši, mudrc z hory sv. ohně – Arunačaly.



Při tomto cvičení si musíme být vědomi, že chceme-li najít klid a štěstí, musíme nalézt své nejvnitřnější Bytí v sobě. Živého svědka všeho. Živé světlo, které vše osvětluje. Proto musíme obrátit pozornost dovnitř své mysli a to pryč od zevní činnosti, ale i od intelektu.



Základní otázkou, kterou si musíme položit je:

,,Co (nebo kdo) jsem Já?“ Tato otázka musí být položena do nitra duchovního srdce, místa na prsou, kam mimoděk ukážeme prstem pravé ruky, když řekneme ,,Já“, oddaně, opravdově, odevzdaně a s láskou, neboť se obracíme k Bohu (k Nadjá, k Atmanu) v nás. Tj. koncentrujeme se do nitra tímto tázacím postojem. Odpověď přijde sama, intuičním zážitkem (např. jemným teplem), vydržíte-li v tomto odevzdaném tázacím postoji. Když se totiž ponoříme dostatečně hluboko do tohoto tázacího postoje a tím stáhneme myšlenku ,,Já“ do jednoho bodu a setrváme v tom, může se nám podařit realizovat právě toto neosobní bytí a vědomí, neboť ono nepravé ,,já“, pouhá myšlenka-cit ,,já“ se náhle sama od sebe ztratí. Myšlenka – cit ,,já“ musela být vždy s něčím spojena, proto když stáhneme myšlenku do jednoho bodu, nemůže být s ničím spojena, proto se rozplyne. Zůstává jen neosobní ,,Já“.

Klid a mír je náš přirozený stav. Co brání tomu, abychom jej zažívali, jsou jen myšlenky a zejména přání, tedy mysl. Mimo myšlenky mysl neexistuje. Ale protože se myšlenky stále a stále vynořují, domníváme se, že je tu něco jako stabilní mysl. Ale když mysl vyšetřujeme a jdeme hlouběji ke zdroji myšlenek, shledáme, že žádná mysl není. Když se totiž myšlenkový proud zúží jen na myšlenku osobního ,,já“, tato jednobodová myšlenka zmizí ve svém zdroji, jímž není žádná pevná mysl, ale neosobní Jáství (čistá mysl), živé a nekonečné a co se stane, je klid a mír. Je to klid neosobního Jáství, z něhož pochází štěstí člověka. Postavit se k myšlenkám indiferentně znamená cestu nalezení klidu a míru v pozadí mysli. Z tohoto klidu – vám již prozařuje štěstí. ,,Být bdělým pravého Já je vším,“říkával veliký mudrc Šrí Ramana Mahariši. Budete-li takto bdělí, zkvalitní se vám práce jak vnitřní, tak zevní, neboť oba druhy činností spolu úzce souvisejí.

Jednobodovost může být získána i formou potvrzovací, např. utvrzováním se v názoru: ,,Já jsem existence – vědomí – blaho, sat – čit – ananda. Tento druhý způsob připomíná autosugesci.


https://www.dalimilamircevska.cz/joga/



:cry:

I když samozřejmě jsem to našel u mnoha mistrů, kde se sebevobnutí představou třeba jsem tělo vyhání protipředstavou nejsem tělo, takže se čert vyhání dáblem...
Asi zřejmě špatně pochopili princip protikladů, takže pak učí opět sebevoblbování...
Naposledy upravil vostalpetr dne čtv 16. črc 2020 16:43:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. črc 2020 16:39:50

Mysl jenom na chvíli ze začátku ztichne, ale je neustále přítomna....
A až když se tím trénováním meditace otrká, tak je schopna plně pracovat i v té savikalpě. (Však o tom píší i někteří duchovní učitelé....lze to mezi těmi jejich řádky najít....)
Jen v nirvikalpě se mysl krčí v koutku a sleduje tu super mysl Univerza, sleduje ji bez komentářů, jako kamera....ale v nirvikalpě je nehybné i fyzické tělo.....


V sahadža nirvikalpa ale tělo není v klidu,
prostě s ním pohybuje ta Univerzální mysl zcela spontánně jako i spontánně koná...

Jenže to jsou vyjímečné případy takové realizace,
ve většině případů je ego stále aktivní a dle svých připoutaností se pak voblbuje soucítěním a kázáním duchovního evangelia dle svého pochopení...

:church:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bufo Alvarius - mystické zážitky

Příspěvekod Alaja » čtv 16. črc 2020 16:55:00

vostalpetr píše:V sahadža nirvikalpa ale tělo není v klidu,
prostě s ním pohybuje ta Univerzální mysl zcela spontánně jako i spontánně koná...


Ha, ha, ha....sahadžu si jeden vymyslel a ostatní to po něm opakují, aby si dodali zdání, že toho vědí víc než jejich žáčci....a ti jim to většinou "sežerou"...i s navijákem..... :P

PS: Máš-li námitky, tak mi laskavě popiš, co je to vlastně ta sahadža a jak se liší od savikalpy a nirvikalpy... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron