Vsechno jiz vime

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » čtv 14. bře 2019 1:49:21

adiuv píše: Pokud je to spirála, pak jde o to, jestli se zavíjí (je jistá naděje, že nebude pokračovat do nekonečna), nebo se rozvíjí...


Někomu na této planetě jsou diskusní weby na internetu trnem v oku. :donknow:
Určitě to nebude kvůli tomu, že tam má každý přispívatel svůj názor na vše, jenž je odlišný od názorů těch ostatních.
No, někdy se najdou výjimky, kdy nezbývá nic jiného, než s někým souhlasit. :lol:
Tak si to užívejte, jak to jde, než tu volnou komunikaci na netu vlády zruší úplně. :P
Jo a četla jsem, že někdo navrhuje zrušit i českou poštu....(stejně ty známky na dopisy jsou u ní nekřesťansky drahé.).. :lol:

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » čtv 14. bře 2019 1:57:16

Alaja píše:
Nic píše:A skrz závoj mysli se může jevit láska jenom jako koncept.



Na nějakých křesťanských netových stránkách jsem se dočetla, že Boží Slovo je vlastně Boží Světlo. :D



Ještě jsem se tam dočetla, že Jan Křtitel křtil vodou ( to je to průzračné Boží Světlo z meditací), a Ježíš Kristus křtil Svatým Duchem, který způsoboval, že se u jeho následníků rozvíjely nadpřirozené síly, schopnosti ... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » čtv 14. bře 2019 6:35:12

Alaja píše:
Alaja píše:
Nic píše:A skrz závoj mysli se může jevit láska jenom jako koncept.



Na nějakých křesťanských netových stránkách jsem se dočetla, že Boží Slovo je vlastně Boží Světlo. :D



Ještě jsem se tam dočetla, že Jan Křtitel křtil vodou ( to je to průzračné Boží Světlo z meditací), a Ježíš Kristus křtil Svatým Duchem, který způsoboval, že se u jeho následníků rozvíjely nadpřirozené síly, schopnosti ... :lol:


Hm, bez projekce koncové mysli je tady jen TO, které je Boží, které nemá chybu, žádný stín, žádná temnota, žádná iluze oddělenosti.

S čistým vědomím, že JSI TO, je tady štěstí, radost, láska, je to krásné.

S myšlenkami na to, že jsi něco jiného, než by mělo být, že je na Tobě něco špatně, je tohle všechno jen koncept.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » čtv 14. bře 2019 10:33:02

Nic píše:Hm, bez projekce koncové mysli je tady jen TO, které je Boží, které nemá chybu, žádný stín, žádná temnota, žádná iluze oddělenosti.

S čistým vědomím, že JSI TO, je tady štěstí, radost, láska, je to krásné.

S myšlenkami na to, že jsi něco jiného, než by mělo být, že je na Tobě něco špatně, je tohle všechno jen koncept.


JJ, Já je vlastně predátor, který parazituje na kožených pytlích plných vody... bez nich se v hmotném světě prostě neobejde... :lol:

...
Voda - základ života

Úplně nejvíce je v těle vody, převedeno na řeč chemie tedy kyslíku a vodíku. Voda tvoří v průměru 60 až 70 procent hmotnosti, záleží však na pohlaví: u muže je to někdy více než 70 procent, u žen 52 procent váhy. Vysvětlení? Ženské tělo obsahuje více tukové tkáně, která je chudší na vodu. Kde se všechna voda nalézá? Celé dvě třetiny jsou jí v buňkách, dalších zhruba deset až dvanáct litrů tvoří tkáňový mok volně obsažený v orgánech, dva litry připadají na lymfu neboli mízu, která z těla odvádí nečistoty.
Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/lid ... 03M184T01A
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » čtv 14. bře 2019 12:42:54

Alaja píše:JJ, Já je vlastně predátor, který parazituje na kožených pytlích plných vody... bez nich se v hmotném světě prostě neobejde... :lol:


Je to obráceně, pravé Já je podstatou, díky které se může objevit projev vody, i cokoliv dalšího, ve Vědomí.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » čtv 14. bře 2019 13:21:02

Nic píše:Je to obráceně, pravé Já je podstatou, díky které se může objevit projev vody, i cokoliv dalšího, ve Vědomí.

hlásá :svatozar: :church: kapka znovu a znovu, aby tak mohla vystřikovat nad hladinu, utvrzovat se tím ve ´svém´ názoru a přesvědčovat ... koho?

Oceán?

Kdo si tohle svoje nutkání nedokáže uvědomit, ztichnout... a jen Být... ?

Vnímám to jako Hru Oceánu na vlnku - ´jedince´, který má potřebu neustále oslovovat ostatní vlny a tím aktivovat jejich pohyb...

Jak říkají Probuzení: The play must go on...
Obrázek
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » čtv 14. bře 2019 14:11:31

adiuv píše:
Nic píše:Je to obráceně, pravé Já je podstatou, díky které se může objevit projev vody, i cokoliv dalšího, ve Vědomí.

hlásá :svatozar: :church: kapka znovu a znovu, aby tak mohla vystřikovat nad hladinu, utvrzovat se tím ve ´svém´ názoru a přesvědčovat ... koho?

Oceán?

Kdo si tohle svoje nutkání nedokáže uvědomit, ztichnout... a jen Být... ?

Vnímám to jako Hru Oceánu na vlnku - ´jedince´, který má potřebu neustále oslovovat ostatní vlny a tím aktivovat jejich pohyb...

Jak říkají Probuzení: The play must go on...
Obrázek


A tuhle reakci na to hlásá taky kapka, která si svoje nutkání nedokáže uvědomit, ztichnout... a jen Být... ?

:?:
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » čtv 14. bře 2019 14:13:44

A co je tím, co je v pozadí toho všeho projevu stejné?

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » čtv 14. bře 2019 14:14:06

Nic píše:
Alaja píše:JJ, Já je vlastně predátor, který parazituje na kožených pytlích plných vody... bez nich se v hmotném světě prostě neobejde... :lol:


Je to obráceně, pravé Já je podstatou, díky které se může objevit projev vody, i cokoliv dalšího, ve Vědomí.


No, vždyť to píšu. A víš, jaká je to pak legrace, když se pár jednotlivých kapek Já nasáčkuje do jednoho jediného hmotného těla?

Ať už takto:
https://www.priznaky-projevy.cz/psychia ... y-symptomy
Nebo takto:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Siamsk%C3 ... j%C4%8Data

Nebo to překvapení, když je kapka Já nespokojená s tělem, co vyhrála nejspíš v nějaké nebeské loterii:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sexu%C3%A ... _orientace



Ale ještě jsem se na netu nedočetla, že by se jedna jediná kapka Já nasáčkovala do více těl najednou, o tom jsem se dočetla jen u T.Pratchetta.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Klobouk_s_oblohou

:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » čtv 14. bře 2019 14:17:55

Nic píše:
adiuv píše:
Nic píše:Je to obráceně, pravé Já je podstatou, díky které se může objevit projev vody, i cokoliv dalšího, ve Vědomí.

hlásá :svatozar: :church: kapka znovu a znovu, aby tak mohla vystřikovat nad hladinu, utvrzovat se tím ve ´svém´ názoru a přesvědčovat ... koho?

Oceán?

Kdo si tohle svoje nutkání nedokáže uvědomit, ztichnout... a jen Být... ?

Vnímám to jako Hru Oceánu na vlnku - ´jedince´, který má potřebu neustále oslovovat ostatní vlny a tím aktivovat jejich pohyb...

Jak říkají Probuzení: The play must go on...
Obrázek


A tuhle reakci na to hlásá taky kapka, která si svoje nutkání nedokáže uvědomit, ztichnout... a jen Být... ?

:?:

Samozřejmě. Akorát si to nutkání uvědomuju... a podle něj pak v diskusi zareaguju.

Ztichnutí v Bytí je možné jen tu a tam, určitě ne při psaní reakcí do diskuse. Nejsem ´osvícená´ vlna, ale docela obyčejná

Obrázek

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » čtv 14. bře 2019 14:28:35

adiuv píše:Samozřejmě. Akorát si to nutkání uvědomuju... a podle něj pak v diskusi zareaguju.


A kdo je ten, kdo si to nutkání uvědomuje a zareaguje? Je něčím jiným?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » čtv 14. bře 2019 14:36:42

Nic píše:
adiuv píše:Samozřejmě. Akorát si to nutkání uvědomuju... a podle něj pak v diskusi zareaguju.


A kdo je ten, kdo si to nutkání uvědomuje a zareaguje? Je něčím jiným?



:D Kdyby jste byly obě už osvícené, tak byste (podle verze společného Já) nejspíš takovou debatu nevedly, protože byste si obě uvědomovaly že jste pouze a jedině jedno jediné společné Já, a že se tudíž dohaduje Já pouze samo se sebou, což by vypadalo už na paranoiu... :D

Já ale tvrdím, že i když jsme všichni Já, tak to Já je u každého jiné, oddělené, samostatné, jsou to jednotlivé kapky Já, neboli Jiskry života.....no a pak se můžete vesele dohadovat mezi sebou, i když budete plně osvíceny, realizovány a pod.

:P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » čtv 14. bře 2019 14:42:36

Nic píše:
adiuv píše:Samozřejmě. Akorát si to nutkání uvědomuju... a podle něj pak v diskusi zareaguju.


A kdo je ten, kdo si to nutkání uvědomuje a zareaguje? Je něčím jiným?

A pokračuje výslech :church:

... jako obvykle ... ... ...

;)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » čtv 14. bře 2019 14:54:31

Alaja píše:
Nic píše:
adiuv píše:Samozřejmě. Akorát si to nutkání uvědomuju... a podle něj pak v diskusi zareaguju.


A kdo je ten, kdo si to nutkání uvědomuje a zareaguje? Je něčím jiným?


:D Kdyby jste byly obě už osvícené...


To mi naštěstí nehrozí ;)

Osvícení může dosáhnout jen jedinec, který je - coby konkrétní vlna - pouhým iluzorním tvarem oceánu. Jedinec, který sám sebe vnímá jako samostatně a originálně se pohybující vlnu, dělá nejrůznější aktivity z vlastního rozhodnutí a vybízí ostatní vlny, aby si už konečně uvědomily, že ve skutečnosti neexistují.

Jakmile vlna splyne s oceánem, zmizí s ní i její zájem přimět ostatní vlny, aby uznaly a ocenily, co všechno ona na rozdíl od nich ví a co by už konečně měly taky pochopit

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli adiuv za tento příspěvek:
Alaja

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » čtv 14. bře 2019 15:31:44

adiuv píše:
Kdyby jste byly obě už osvícené...


To mi naštěstí nehrozí


Takže alespoň to naše Nic, jestliže se domnívá, že je plně realizovaná, by se měla zachovat podle toho, co hlásá a měla by to své Já v jiných tělech nechat na pokoji, aby si plnilo to, co si v nebeských krajinách naplánovalo, že bude v hmotném světě dělat. :P
Vždyť takhle to vypadá, jako kdyby přemlouvala všechny lidi na světě, aby zanechali všech svých činností (zaměstnání) a všichni bez rozdílu se věnovali témuž zaměstnání jako má ona sama (momentálně)...protože to je to jediné a správné povolání, protože ona to tak vidí... :D
Naposledy upravil Alaja dne čtv 14. bře 2019 17:08:13, celkově upraveno 2
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » čtv 14. bře 2019 15:39:37

Nic píše:A co je tím, co je v pozadí toho všeho projevu stejné?

Obrázek



Já přece ví, čím je....ale ze svých vlastních důvodů se rozhodlo, že toto vědění odloží stranou, a bude se pilně a v mnoha podobách věnovat zkoumání hmotného světa.... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » pát 15. bře 2019 6:38:58

adiuv píše:
Alaja píše:
:D Kdyby jste byly obě už osvícené...


To mi naštěstí nehrozí ;)

Osvícení může dosáhnout jen jedinec, který je - coby konkrétní vlna - pouhým iluzorním tvarem oceánu. Jedinec, který sám sebe vnímá jako samostatně a originálně se pohybující vlnu, dělá nejrůznější aktivity z vlastního rozhodnutí a vybízí ostatní vlny, aby si už konečně uvědomily, že ve skutečnosti neexistují.

Jakmile vlna splyne s oceánem, zmizí s ní i její zájem přimět ostatní vlny, aby uznaly a ocenily, co všechno ona na rozdíl od nich ví a co by už konečně měly taky pochopit

:)

Osvícení žádný jedinec, žádná individualita, nedosáhne. Tvé pravé Já, Tvé Bytí, už osvícené je a ztotožnění s představou jedince, jedné vlny, je jen sen, nepoznávání skutečnosti.

Kdybys v okamžiku ztotožnění s tvarem jedné vlny, vodu, která té vlně v tom okamžiku patří, obarvila a sledovala, co se děje s tím, co si myslíš, že jsi, tak za chvíli bys viděla, že obarvená voda se mísí s čistou vodou a mizí v oceánu. Vlny tady jsou, ale to ztotožňování s částí jaksi nefunguje, je iluzorní.

Stejně tak ani na okamžik není statické a oddělené od celku Tvoje tělo, o mysli nemluvě.

Alaja píše:Vždyť takhle to vypadá, jako kdyby přemlouvala všechny lidi na světě, aby zanechali všech svých činností (zaměstnání) a všichni bez rozdílu se věnovali témuž zaměstnání jako má ona sama (momentálně)...protože to je to jediné a správné povolání, protože ona to tak vidí...

Něco takového říkám kde?

To nejlepší, co se Ti kdy mohlo povést, je, že jsi, na tom nemáš žádnou zásluhu a ani to není možné nějak vylepšit.

Obrázek

Alaja píše:Já přece ví, čím je....ale ze svých vlastních důvodů se rozhodlo, že toto vědění odloží stranou, a bude se pilně a v mnoha podobách věnovat zkoumání hmotného světa....


:poklona: :andilek1: :poklona:


Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » pát 15. bře 2019 9:21:01

Jakmile vlna splyne s oceánem, zmizí s ní i její zájem přimět ostatní vlny, aby uznaly a ocenily, co všechno ona na rozdíl od nich ví a co by už konečně měly taky pochopit...

A dokud k tomu nedojde, vlna coby jedinec nedokáže rozpoznat svou potřebu poučovat druhé a stále znovu oslovuje ostatní vlny, kterým se snaží vysvětlit, že neexistují...

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Eva Nada » pát 15. bře 2019 9:43:39

adiuv píše:
Jakmile vlna splyne s oceánem, zmizí s ní i její zájem přimět ostatní vlny, aby uznaly a ocenily, co všechno ona na rozdíl od nich ví a co by už konečně měly taky pochopit...

A dokud k tomu nedojde, vlna coby jedinec nedokáže rozpoznat svou potřebu poučovat druhé a stále znovu oslovuje ostatní vlny, kterým se snaží vysvětlit, že neexistují...

:)

Co tobě přináší toto, co stále a stále píšeš na reakce Jany? :?:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Alaja » pát 15. bře 2019 9:52:55

:D


Bůh je světlo: Buďme proto světlem, křesťané!


Bible často hovoří o světle a tmě. Pokud chceme charakterizovat esenci světla, musíme nutně k jeho zdroji – k Bohu.

Jako křesťané věříme, že Bůh stvořil vše svým Slovem z ničeho (ex-nihilo). Cokoliv, co existuje, existuje v závislosti na Bohu. A proto, tak jako potřebujeme slunce, abychom mohli vidět okolní svět, potřebujeme Boha, abychom jej dovedli definovat.

Nebo-li: Bůh je měřítkem všech věcí. A když tedy hovoříme o světle a tmě, a chceme-li definovat světlo, musíme zvednout hlavy a dívat na zřídlo veškerého jsoucna – věčného Hospodina.

O světle v Bibli nalezneme mnoho, ale nejzajímavější verš je pravděpodobně v první Janově epištole: „A toto je zvěst, kterou jsme od něho slyšeli a vám ji zvěstujeme: Bůh je světlo a není v něm žádná tma.“ (1 Janův 1:5).

Co to znamená, že Bůh je světlo a není v něm žádná tma? V prvé řádě si všimněme banální, nicméně zásadní skutečnosti: Světlo není něco, čeho se Bůh snaží dosáhnout – On sám je světlem!

Bůh Bible je zřídlem všech perfekcí a je sám sobě zákonem! Není zavázán vůči nějakému vnějšímu zákonu či spravedlnosti – kdepak! To by pak znamenalo, že nad Hospodinem existuje ještě nějaká vyšší autorita – nějaký další Bůh. Bible nám ale jasně říká, že Hospodin je tou finální Autoritou. A co se týká třeba té spravedlnosti, tak my poznáváme, co je doopravdy spravedlivé jen tehdy, když se díváme na to, jaký je Bůh.

Světlo je součástí Boží esence a vyjadřuje excelence Jeho dobroty (obzvláště morální). Evangelium Ježíše Krista zjevuje právě tuto morální dokonalost, neboť Bůh, který nemůže odpustit žádný hřích, neboť je spravedlivý (a je světlem), může odpustit hříšníkům pouze tak, že za ně zaplatí svou vlastní krví. Zde si vypůjčím citát reformovaného teologa Arthura W. Pinka: „Bůh často odpouští hříšníkům, ale nikdy neodpustí žádný hřích.“

Bůh, jenž je světlem, a ve kterém není žádná morální vada, povolal hříšníky ze světa, aby mohli toto světlo nést dál. Aby zvěstovali o velikých a mocných skutcích Božích – aby byli, jak říká Pán Ježíš, světlem světa (Matouš 5:14).

Křesťané nemají svůj poklad ukrývat, ale mají ho nést vysoko nad hlavami, aby všichni viděli zdroj jejich radosti – tu nejcennější perlu jejich života. Poznáním Pána Ježíše Krista, který se nám stal „moudrostí od Boha, spravedlností, posvěcením i vykoupením “ (1 Kor. 1:30), jsme získali ten největší poklad.

Westminsterský katechismus odpovídá na otázku, co je nejvyšším cílem človeka, následujícím způsobem: „Nejvyšším cílem člověka je oslavovat Boha a věčně se z Něj radovat.“ A podobná slova nacházíme i u apoštola Pavla: „Ať tedy jíte nebo pijete nebo cokoliv činíte, všechno čiňte k Boží slávě.“ (1 Kor. 10:31).

Cokoliv, co děláme, máte činit k Boží slávě, abychom ukazovali světu, jak si ceníme poznání Pána Ježíše Krista. Aby svět, vzbuzen Duchem svatým, přišel a ptal se po zdroji této naděje, kterou máme v Pánu. A je to také jediný smysl života – poznávat Boha a věčně se z něj radovat.

Co to znamená pro náš život? „Kdysi jste byli tmou, ale nyní jste světlem v Pánu. Žijte jako děti světla.“ (Efezským 5:8). Žijme jako děti světla, „upřeně hledíce k původci a dokonavateli víry Ježíši, který pro radost, která byla před ním, podstoupil kříž, pohrdnuv hanbou, a sedí po pravici Božího trůnu.“ (Židům 12:2). Pro radost z poznání Pána Ježíše a věčného života, pro slávu tohoto požehnání, kterému se nám dostalo zdarma v Evangeliu, žijme jako velvyslanci Kristovi a ve všem, cokoliv děláme, oslavujme Boha!

Krásně to navazuje na pobídku Pavla ve 4. kapitole Efezským: „Zloděj ať již nekrade, ale ať raději pracuje a dělá vlastníma rukama něco dobrého, aby měl co dávat tomu, kdo má nedostatek.“ (Efezským 4:28). Jde o princip, který provází celý náš život. Podobně můžeme říci: Lhář, ať už nelže, ale ať hovoří pravdu v mírnosti a lásce. Lenoch, ať nyní pracuje tak, aby svou poctivou prací (či studiem) zjevoval slávu Boží. Proměněný život, který lidé mohou vidět, zjevuje světlo, které do nás Bůh zasadil svým Slovem.

To platí ve všech oblastech života. Zejména tam, kde je svět ve velké temnotě. Křesťané rozhodně nemají být tmáři, kteří odmítají vědění; zbožnost nemáme zaměňovat za pobožnost či pověrčivost. Naším evangeliem je Ježíš Kristus a poznáním Jeho byla naše mysl osvícena, a proto si vážíme vlastností, které jej reprezentují. Pán Ježíš jako člověk nebyl pověrčivý, ani netrávil většinu času studováním konspiračních teorií. Také se nesnažil evangelizovat lidi teorií o ploché zemi. Podobné aktivity, které vyznávající křesťané dělají, nelze popsat jinak než tmářství a nemají s křesťanstvím ani Kristem nic společného. Proto se jich vyvarujme!

Křesťané mají být známí velikou úctou k pravdě a k poctivosti v bádání. Mají mít úctu k vědění a ke vzdělání. A mají, jak říká Písmo, bořit rozumování a každou povýšenost, která se pozvedá proti poznání Boha (2 Kor. 10:5). Ale vždy s mírností a láskou. Bůh nám k tomu dal mocnou zbraň Božího Slova.

Bůh nás povolal k tomu, abychom svým životem zjevovali Jeho slávu. To je veliká čest, ale i zodpovědnost. Nechcete proto, abyste svým jednáním zatvrzovali lidi nad rámec jejich přirozeného a hříšného odporu ke svatému Bohu. Nechcete sami sebe stavět mezi evangelium, které je mocí Boží k záchraně (Řím. 1:16) a svatého Boha, který může odpustit každému, kdo by uvěřil v Pána Ježíše Krista.

Položme si proto jednoduchou otázku: Přináší můj život Bohu slávu? Zjevuji svým životem světlo, které do mě zasadil Bůh? Pamatujte na to, že všichni jste velvyslanci Kristovi. Vy jste jediná Bible, kterou někteří nevěřící budou číst, a proto musíte žít tak, abyste zjevovali Boží slávu a svým chováním neodrazovali lidi od evangelia.

Na závěr si připomeňme krásná Pavlova slova, která zjevují, jak moc si vážil poznání Pána Ježíše Krista.


„Ale cokoliv mi bylo ziskem, to jsem pro Krista uznal za ztrátu. A opravdu také pokládám všechno za ztrátu pro nesmírnou vzácnost poznání Krista Ježíše, svého Pána. Pro něho jsem se všeho zřekl a pokládám to za odpad, abych získal Krista a byl nalezen v něm, nemaje svou spravedlnost, která je ze Zákona, ale tu, která je z víry v Krista, tu spravedlnost, která je z Boha na základě víry.“ (Filipským 3:7-9).

http://www.slovo-pravdy.cz/2018/07/06/b ... -krestane/



Uprostřed černočerné temnoty je brambora utkaná ze světla.....to je ten Bůh. No - uvnitř toho Boha není další jiný Bůh. Ten může být jen o kus dál, v té černočerné temnotě.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Elan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron