Vsechno jiz vime

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » úte 12. bře 2019 13:43:14

Potřeba utvrzovat se ve svém přesvědčení jeho neustálým opakováním a doporučováním druhým je celkem pochopitelná. Jen je někdy obtížné nezareagovat na tohle neutuchající nutkání vědoucího já pořád znovu v diskusi doporučovat druhým totéž, i když se nikdo na nic neptal.

Například když vlna doporučuje stále znovu ostatním vlnám, aby si všimly, že jsou celým oceánem

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » úte 12. bře 2019 14:00:55

adiuv píše:
Potřeba utvrzovat se ve svém přesvědčení jeho neustálým opakováním a doporučováním druhým je celkem pochopitelná. Jen je někdy obtížné nezareagovat na tohle neutuchající nutkání vědoucího já pořád znovu v diskusi doporučovat druhým totéž, i když se nikdo na nic neptal.

Například když vlna doporučuje stále znovu ostatním vlnám, aby si všimly, že jsou celým oceánem

:)


Může tady být vlnění vody, které vytváří iluzi, že vlna je něco statického, co je alespoň na chvilku od oceánu nějak odděleno.

Pravdivější však je dívat se na skutečnost z pohledu oceánu, nikoliv z pohledu vlny.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=302&t=8607
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » úte 12. bře 2019 14:32:43

Potřeba utvrzovat se ve svém přesvědčení jeho neustálým opakováním a doporučováním druhým je celkem pochopitelná. Jen je někdy obtížné nezareagovat na tohle neutuchající nutkání vědoucího já pořád znovu v diskusi doporučovat druhým totéž, i když se nikdo na nic neptal.

Například když vlna doporučuje stále znovu ostatním vlnám, aby si všimly, že jsou celým oceánem


Úměrně téhle potřebě může její vzpínání se nad hladinu trvat různě dlouho...dokud nenastane ztišení

Vnitřní ztišení nastane, když vlna se přestane vzpínat svou snahou neustále poučovat ostatní vlny... a pokojně opadne... splyne s oceánem

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 14:42:45

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše:
Když chybí vědomí celistvosti,


Snad už by ses mohla zbavit představy, že něco chybí. ;)


Proč by v té hře na iluzi oddělenosti, kdy se Armin může jevit jako něco jiného, než Tvé pravé Já, nemohlo chybět vědomí celistvosti?

Obrázek


Aha, zatím se těch představ nedokážeš zbavit....
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 14:45:32

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše:
To je přece jasné, to, co není iluze je to, co jsi,

je Tvým pravým Já,

je jen jedno.


A jedním si můžeš být zcela jistá: Armin není Polininým pravým Já. :lol:


Ani Tvým pravým Já?

Obrázek


Ale klidně si mysli, že armin je tvé pravé Já. Aspon je čemu se zasmát. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 14:50:02

adiuv píše:
Například když vlna doporučuje stále znovu ostatním vlnám, aby si všimly, že jsou celým oceánem


Úměrně téhle potřebě může její vzpínání se nad hladinu trvat různě dlouho...dokud nenastane ztišení

Vnitřní ztišení nastane, když vlna se přestane vzpínat svou snahou neustále poučovat ostatní vlny... a pokojně opadne... splyne s oceánem

:)


Některé vlně je holt důležitější se neustále vzpínat (v iluzi ;) ) než vnitřní ztišení a splynutí s oceánem.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » úte 12. bře 2019 15:08:30

Trini píše:
Ale klidně si mysli, že armin je tvé pravé Já. Aspon je čemu se zasmát. :lol:


To je právě ten omyl, že by bylo možné si něco takového myslet, s pravdou pak taková věc, kterou si jen myslíme, nemá nic společného.

Je možně, aby to, kým jsme, bylo vědomé a pak je jasné, že Tvé pravé Já je stejné, jako mé pravé Já, že Tvé "jsem" bez jakéhokoliv ztotožňování je tím jediným Božským "jsem, který jsem ", které je tím vším, co JE.

Je pak jasné, že to je láskou, že láska je tím vším, co je.

Je pak jasné, že jakékoliv ztotožnění je nevědomost.

"Jsem něco jiného, než Ty," je nevědomost.

Je možné na té nevědomosti ulpívat.

Ale to neznamená, že díky nevědomosti se staneš něčím jiným, že budeš něco jiného, než tím, čím skutečně jsi.

Probuzený pozná, že Tvá existence je stejnou láskou a štěstím, jako jeho existence, není v tom žádné rozdělení.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » úte 12. bře 2019 15:16:38

Vnitřní ztišení nastane, když vlna se přestane vzpínat svou snahou neustále poučovat ostatní vlny... a pokojně opadne... splyne s oceánem


Trini píše:Některé vlně je holt důležitější se neustále vzpínat (v iluzi ;) ) než vnitřní ztišení a splynutí s oceánem.


Proto nedokáže zůstat v tichosti, musí těm ostatním - podle ní neexistujícím jedincům - pořád něco vysvětlovat a dokazovat jim, že má pravdu, že by to měli konečně uznat

Obrázek

:angelwing:
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 15:43:08

Nic píše:
"Jsem něco jiného, než Ty,"


je různorodost.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 15:54:05

Nic píše:
Probuzený pozná, že Tvá existence je stejnou láskou a štěstím, jako jeho existence, není v tom žádné rozdělení.


Snad by ti už mohlo být jasné, že žádný probuzený neexistuje. Je jen Probuzení. Ty tvoje nesmyslné představy o jakési "tvé", "mé" a jiných existenci vyprávěj někomu, kdo nemá o ničem ani páru. Třeba ti ty tvé nesmysly bude věřit. Zkoušej si to na své Poradně. Tady opravdu nikoho tvoje nesmysly nezajímají. A když jo, tak si pro něj otevři vlastní vlákno.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod armin » úte 12. bře 2019 16:39:45

Trini píše:
Snad by ti už mohlo být jasné, že žádný probuzený neexistuje. Je jen Probuzení. Ty tvoje nesmyslné představy o jakési "tvé", "mé" a jiných existenci vyprávěj někomu, kdo nemá o ničem ani páru. Třeba ti ty tvé nesmysly bude věřit. Zkoušej si to na své Poradně. Tady opravdu nikoho tvoje nesmysly nezajímají. A když jo, tak si pro něj otevři vlastní vlákno.
:)


Trini píše:Podle toho se pozná "přirozená autorita", že je schopna každého respektovat.


:starik:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » úte 12. bře 2019 18:15:42

Trini píše:
Nic píše:
"Jsem něco jiného, než Ty,"


je různorodost.
:)


Ta je poznatelná jen při částečném poznávání skutečnosti, při celistvém poznání reality žádná různorodost neexistuje.

Je to opravdu zajímavé, nejen skrz duchovní poznání, tak jak o tom mluví Probuzení, ale i skrz vědecké bádání.

Schválně, co tohle je?


6:41

Ať se jde do poznávání makrokosmu nebo mikrokosmu, tak čím se jde dál do poznávání větší celistvosti nebo většího detailu, tím víc je to stejné.

Čím jdeš víc do hlubšího poznání sebe, čím celistvěji se poznává realita, tím menší rozdíly se objevují.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 18:21:10

armin píše:
Trini píše:
Snad by ti už mohlo být jasné, že žádný probuzený neexistuje. Je jen Probuzení. Ty tvoje nesmyslné představy o jakési "tvé", "mé" a jiných existenci vyprávěj někomu, kdo nemá o ničem ani páru. Třeba ti ty tvé nesmysly bude věřit. Zkoušej si to na své Poradně. Tady opravdu nikoho tvoje nesmysly nezajímají. A když jo, tak si pro něj otevři vlastní vlákno.
:)


Trini píše:Podle toho se pozná "přirozená autorita", že je schopna každého respektovat.


:starik:


V tomhle foru se žádná přirozená autorita nenachází. No, a ...?

Proti takovým neustále obtěžujícím vševědoucím duchovním egům jako je Jana se ohradil i Ramana a odkázal je do patřičných mezích, když to byla potřeba. A ten opravdu přirozená autorita byl.

I mírumilovná a přivětivá Rosada se neudržela a napsala, že nemůže Janinu nestoudně se producírující mysl vystát.

Poli to zde velmi dobře vyjádřila:

Alaja píše:
Možná jsi si toho za těch 10 - 12 let na diskusních stránkách nevšimla, ale když ti ostatní se tam baví o Absolutnu, Bytí, vnitřním světle - tak si víceméně mezi sebou rozumí, chápou, o čem to ten druhý píše,... Jen ty je stále nechápeš, nevíš, o čem oni diskutuj, cítíš se osamělá.....čím to asi je? :donknow:


Adiuv jí se to také neustále snaží trpělivě vysvětlovat, nadarmo.

Já holt tak přívětivá nejsem. ;)
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 18:24:52

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše:
"Jsem něco jiného, než Ty,"


je různorodost.
:)


Ta je poznatelná jen při částečném poznávání skutečnosti, při celistvém poznání reality žádná různorodost neexistuje.



Ale existuje. Proto říká láska: Jsem vše. (Jinak by přece říkala: Jsem jen to Jedno.) Zkus si to uvědomit.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 18:33:55

Trini píše:Ale existuje. Proto říká láska: Jsem vše. (Jinak by přece říkala: Jsem jen to Jedno.) Zkus si to uvědomit.

:)


Zkus si představit, že by zmizela různorodost a existovali by jen samí Arminové nebo samé Jany (to bys pak nemohla nikoho poučovat). :roll: :lol:
Naposledy upravil Trini dne úte 12. bře 2019 19:05:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » úte 12. bře 2019 18:38:02

Trini píše:je různorodost.
:)


Ta je poznatelná jen při částečném poznávání skutečnosti, při celistvém poznání reality žádná různorodost neexistuje.



Trini píše:Ale existuje. Proto říká láska: Jsem vše. (Jinak by přece říkala: Jsem jen to Jedno.) Zkus si to uvědomit.

:)


Díky.

:poklona:

Ano

Láska říká - "Jsem vše"

A samotné vědomí lásky je stále stejným blahem, krásou, štěstím,

Božím královstvím.

Zkus si to uvědomit.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » úte 12. bře 2019 18:45:25

Trini píše:
Trini píše:Ale existuje. Proto říká láska: Jsem vše. (Jinak by přece říkala: Jsem jen to Jedno.) Zkus si to uvědomit.

:)


Zkus si představit, že by zmizela různorodost a existovali by jen samí Arminové nebo samé Jany (to by si pak nemohla nikoho poučovat). :roll: :lol:


Projekce projevů ve vědomí tady může klidně být dál i bez ztotožnění,

může tady být dál všechno projevované bez ztotožnění.

A zároveň v srdci každý, koho skutečně poznáváš, je láskou, protože láska je skutečně vším.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Nic » úte 12. bře 2019 18:48:22

Ten rozdíl pak je tady jen v tom, že bez ztotožnění se necítíš být kupříkladu poučovanou osobou, ale existence toho, koho právě poznáváš, je štěstím, protože existence toho, kdo je láskou, štěstím je.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod adiuv » úte 12. bře 2019 18:50:55

při celistvém poznání reality žádná různorodost neexistuje

Kdyby tohle byla pravda, pak by tvary vln oceánu, jejich pohyby a interakce s ostatnímu vlnami neexistovaly. Přitom ani jedna vlna oceánu není stejná jako kterákoliv z jeho dalších vln: tohle staroindické podobenství dokonale vystihuje nekonečnou, úchvatnou různorodost Boží tvorby.

Když ji člověk začne popírat, popírá, že existuje všetvořící Vědomí. Odmítá přijímat Boží tvorbu, prohlásí ji za iluzi. Tohle ulpění na neprojeveném a odmítání Božství v jeho bezpočetných projevech popsal velmi výstižně Saša Hendruk:

Když tomu člověk nerozumí, tak je nasnadě, že na tom ulpí. Ať je ten zážitek jakkoliv vysokej nebo – řekněme – univerzální, pokud nezahrnuje rovnou to, že člověk je schopnej se ho vzdát v tý aktuální době, kdy ho prožívá, neulpí na něm a vidí ho jako protiváhu tady tý skutečnosti, kterou rádi nazýváme jako iluzorní, neexistující. Pak jo, pak díky tomu může pochopit Celek.

Ale může se stát, že na tom ulpí, zavrhne tenhle svět – jako že to je iluze.To se právě stává... Když někdo objeví Átmana v sobě, tak se mu může stát, že vevnitř najde Božství, který je v konfliktu s vnějším světem. A začne ulpívat na prožitku Toho.

My jsme naučený, že tyhle věci jsou něco, o co by nám mělo jít. Vidím tady veliký pole pro ego, který si to prostě může takhle čmajznout a udělat si z toho neprůstřelný brnění.


A tak místo aby vědoucí já bylo ochotné si tuhle svou zatvrzelost uvědomit, dál a dál se v ní utvrzuje přesvědčováním všech, kteří ho na to co dělá upozorňují.

Takový naprostý nedostatek sebereflexe a pokory vnímám opravdu jako neštěstí.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Vsechno jiz vime

Příspěvekod Trini » úte 12. bře 2019 18:54:24

Nic píše:
Trini píše:je různorodost.
:)


Ta je poznatelná jen při částečném poznávání skutečnosti, při celistvém poznání reality žádná různorodost neexistuje.



Trini píše:Ale existuje. Proto říká láska: Jsem vše. (Jinak by přece říkala: Jsem jen to Jedno.) Zkus si to uvědomit.

:)


Díky.

:poklona:

Ano

Láska říká - "Jsem vše"

A samotné vědomí lásky je stále stejným blahem, krásou, štěstím,

Božím královstvím.

Zkus si to uvědomit.

Obrázek


Tyhle koncepty nejsou nic k uvědomění. Najdi to, pro co nejsou žádná slova. Potom se od těch svých konceptů bez problémů osvobodíš, protože nic nebude chybět.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Elan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron