Tomáš Zelenka: Tvorba reality v praxi

Tomáš Zelenka: Tvorba reality v praxi

Příspěvekod Petr » stř 10. bře 2010 14:37:03

Tak takto vypada ta tvroba reality v zive praxi :) :ahoj:

Ráno 21.05.2008 si to pádím vlakem z Říčan do stanice Praha – Hlavní nádraží a jelikož jsem telefonoval a domlouval narychlo sobotní koncert hudebního tělesa, v němž působím, moc jsem nedával pozor. Během telefonátu přišel průvodčí, ukážu mu lístek, uklidím ho zpět do peněženky a zabrán do telefonátu, to dál moc neřeším. No a jak jsem byl někde úplně jinde, ani jsem si nevšiml, že mi nějaký dobrák (a byl to opravdu dobrák, protože jinak bych přišel o následující úžasnou zkušenost) šlohnul moji peněženku nacpanou vším možným. Dotelefonuji, peněženku uklízet nemusím, protože ji nevidím. Žiji samozřejmě v domnění, že ji mám dávno v kapse u bundy, hodím na sebe oblečení a mažu do práce.

No, jo! Jenže jsem nějakej lehčí! Do pr...! Nemám peněženku! Doklady!!! Neee!!! Lítání po úřadech, bavit se s těmi příjemnými dámami! No to je v 'píp'! A už to bylo jen samé 'píp''píp''píp''píp''píp''píp'...! Myšlenky jedna lepší než druhá, emoce nejnižších frekvencí, které umím. Letím zpátky do vlaku a tam samozřejmě nic, zkouším se ptát, všichni ze mne mají akorát srandu. Co asi jiného. Prožívám přesně ten stav, kdy má člověk zatemněno a už není člověkem, ale instinktivním strojem zvířecího charakteru. Létá sem a tam a myslí si, že jsou na něho všichni zvědaví.

V těchto okamžicích se dobře pozná rozdíl mezi instinktivním a intuitivním jednáním. Intuice je v tu chvíli chudinka úplně udupaná a může křičet, ale rozum a nezvládnuté ego jsou hlasitější. Přitom ona přesně ví, co dělat, jelikož má nadhled. Když jsem se uklidnil a konečně zaslechl její jemný hlásek-nehlásek, který říká: "Tak hele, frajere, přestaň tu sebou škubat, stejně teď houby zmůžeš a laskavě si uvědom, že máš nejlepší příležitost si vyzkoušet, co ses naučil." Blik! No to není hloupý nápad! Vlastně mi ani nic jiného nezbývá.

Takže pěkně od začátku. Aleši, vyžeň temno z hlavy. Všechny ty myšlenky na úřady, protivné úřednice, nepříjemnosti, pryč s tím nebo tam opravdu skončíš. Je to jen na tobě. Modrá je dobrá, přichází za snahu vzpomínka na pomůcku ze seriálu Okem Boha Hóra. Boj samozřejmě probíhá, protože ty „špatné“ myšlenky jak se někde uchytí, nechce se jim "na mráz". Nicméně jakmile člověk zabojuje, letí jako smetí. Tak, situace je lepší, už se cítím lépe a co dál. Peníze vem čert, ale chci doklady a peněženku zpět. Tak co s tím? První, co mě napadlo, byly ztráty a nálezy na nádraží.

V tu ránu pochybnosti, že by to bylo moc snadné. Jak jsou pochybnosti, už se cíl vzdaluje. Do Ztrát a nálezů jsem zašel, ale nic. Co teda dál? Přece se na to nevykašlu. Musím to dotáhnout. Musím najít další variantu. (tehdy jsem ještě neměl tu zkušenost, že je důležité soustředit se pouze na cíl a nehledat cestu, protože ji najde vesmír sám) Člověk se nesmí tak snadno vzdát a rezignovat. Napadlo mě, že si začnu představovat hodného člověka, který najde v peněžence kontakt (snad tam nějakou tu vizitku mám) a někam zavolá. Tentokrát bez pochybností a nekompromisně, žádné pochybnosti.

To už jsem měl natrénované. Absolutně vyčistit vědomí, jak jen to jde.

Tou dobou jsem byl již v práci, kam jsem se mezi tím musel přesunout. Nebylo tedy možné vyčistit vědomí úplně. Pozornost byla zaměřena na práci. Nicméně jen je chvilka volna, okamžitě masíruji vědomí živou představou příjemného človíčka a zvonící telefon, z něhož zní hlas a říká: "Dobrý den, vy jste pan Zelenka?" Ještě nějaká ta emoce vyšších frekvencí, ať to celé urychlím. Radost. Představuji si, jak mu s radostí děkuji, skáču metr nad svou hlavu a oddychuji si, jak nemusím na ty úřady a radost a radost a nic jiného a pořád dokola, co to jde. Čím více to opakuji a vizualizuji, tím snáze se mi tato představa vykresluje ve vědomí, tím méně otravují ty negativní scénáře. Sice se mi stále snažily vnutit pochybnosti. Párkrát jsem to i vzdal, ale snažil jsem se, co to šlo.

O peněženku jsem přišel resp. její zmizení objevil něco před 10.00 hod. Soustředění se na představu volajícího človíčka jsem započal (po oběhání těch Ztrát a nálezů) zhruba v poledne. Přesně v 17.45 jde ke mně kolega v práci a říká: "Někdo ti volá." Jiskry v očích, protože tou dobou už nikdo volat pracovně nemohl a slyším: "Dobrý den, to je Aleš Zelenka?" "Ano." Už jsem zářil. "Jste narozen 1976?" "Ano, vy máte moje doklady, že?" "No to mám. Peněženka vybrakovaná, ale máte tu nějaký další věci a myslím, že by se vám to celkem šiklo." Ten pán bydlel od mého pracoviště navíc asi 9 minut chůze daleko.

Nicméně mě čekala ještě jedna zajímavá náhoda. Když jsem doklady vyzvedl, ptám se samozřejmě, kde to našel. Povídá: "Ale, jel jsem kamarádovi zpravovat do Vršovic auto. Opravujeme, a potřeboval jsem kámen.“ Kámen? Pomyslel jsem si. Asi chtěl založit kolo v kopci, ale ve Vršovicích je celkem rovina. No to je fuk, hlavně, že to má. Budu poslouchat dál… Pán pokračuje: „Tak jsem se vydal někam do křoví, sám jsem se divil, proč mě to táhne zrovna tam, no a vidím, jak se tam válí pěkně schovaný ty vaše doklady. Sám jsem se divil, že jsem to vůbec našel."

V peněžence bylo kompletně vše, trošku navlhlé, ale ani jeden doklad nechyběl. Pánovi jsem "zlíbal ruce". Moc milý chlápek, přesně jak jsem si ho představoval, když jsem si tvořil tu svou vizi. Ani nálezné nepřijal. Říká: "Dejte pokoj, já jsem rád, že jsem pomohl." No tak jsme se pěkně rozloučili a já jsem pádil šťastnej jak blecha.

Když jsem to vyprávěl v práci, jen kroutili hlavami a říkali: "To je někdo dítě štěstěny. Ale tak hlavně, že máš z krku ty úřady…"

No a takhle to celé pěkně dopadlo. Jestli je to štěstí, náhoda nebo důsledek kontroly vědomí, to už bude muset rozhodnout každý sám.

Převzato z http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail ... axi-dil-i/
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
chetan, Ida, Lída, Monika, Petr

Re: Tomáš Zelenka: Tvorba reality v praxi

Příspěvekod Ida » čtv 11. bře 2010 13:32:41

Mám takovou zajímavou zkušenost, kterou používám ve svém životě.
Sem tam někdy něco založím a nemůžu to najít. Uklidním se a řeknu "moje podvědomí, ty víš, kde se daná věc nalázá, prosím, veď mé kroky, ať toto najdu" a představím si, že daný předmět již mám /že jsem to již nalezla/ :yes: .
Na určitou chvíli přestanu na danou věc myslet a za chvíli mě kroky přivedou na dané místo a já opravdu najdu určitý předmět, který jsem hledala.

Odjížděla jsem v sobotu na seminář. Můj manžel mi brblal, že jsem mu uklidila jeho vizitky. Bránila jsem se, a stoupla jsem si před něho a požádala jeho podvědomí " Jarkovo podvědomí, žádám tě, by jsi zítra, když Jarek vztane, zavedl jeho kroky k jeho vizitkám". řekla jsem to před manželem, stála jsem před ním /on už zná moje praktiky/. A odjela jsem na 2 dny. Když jsem přijela, byly vizitky na stole a manžel hlásil, že je našel, založil si je v dílně.

Naše podvědomí všechno ví, jenom se s ním musíme naučit pracovat. Musíme se naučit naslouchat sami sobě, protože všechno je v nás. :ahoj:
Musíme se naučit dávat sami sobě otázky, na které chceme znát odpovědi, a naše podvědomí nám odpoví.
Vyzkoušejte to, funguje to !! :lol:
Přeji pěkný den. :flower2: :srdce: :dance:
Naposledy upravil Ida dne pát 12. bře 2010 9:07:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ida
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. lis 2009 19:52:55
Poděkoval: 234
Poděkováno: 37-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ida za tento příspěvek:
chetan, Petr

Re: Tomáš Zelenka: Tvorba reality v praxi

Příspěvekod Petr » čtv 11. bře 2010 17:16:04

Ja ztratil doklady od auta nekdy v prosinci. Byl jsem ale v pohode, protoze jsem vedel, ze se zase objevi, ze me se veci neztraci :), resp. je vzdy pak nachazim :D..no tak jsem trochu hledal.. par dni cekal, kde se objevi, ale nejakou extra vizualizaci jsem nevyvijel.. jen jsem vedel, ze je najdu. A nejak stale nic. Tak jsem si rekl: Hmm, ze bych je vazne ztratil? No to je jedno, jdu si udelat zatim novy, kdyz tak se nekde objevi. :)
pak uz jsem to dal neresil, mel jsem nove doklady (BTW stejne bych si je musel tento rok vymenit) a jezdil spokojene dal :). No a v pulce unora, jak blesk z cisteho nebe (Abraham by rekl, nikdy bic neprichazi z cisteho nebe :)) jsem je objevil v kapse od obleku, ve kterem normalne nechodim.. :) tak ted mam dvoje ;).
Asi budu muset priste vice vizualizovat.. nemel jsem totiz nejak extra silny zajem je najit.. jen jsem vedel, ze je najdu :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Tomáš Zelenka: Tvorba reality v praxi

Příspěvekod watta » čtv 11. bře 2010 17:43:21

tojo :) to jsi jenom VĚDĚL, že je prostě máš. akorát sis VĚDOMĚ nepamatoval, kde :)

já jsem takhle zase jednou věděla, že jsem vyhodila občanku (s něčím) do koše. ale přesvědčovala jsem se potom, že to není možné, že toho bych si snad všimla, takže určitě je někdě jinde. a naopak jsem si novou neudělala, několik let jsem pak žila v domnění, že občanka "někde" je. a ona samozřejmě už byla dávno někdě spálená na skládce :)

každopádně myslím, že obojí není legální :lol:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Tomáš Zelenka: Tvorba reality v praxi

Příspěvekod Petr » čtv 11. bře 2010 23:09:45

tak priste, pro nas pro oba, nepresvedcovat se, vedet a vizualizovat :D :thumb:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Tomáš Zelenka: Tvorba reality v praxi

Příspěvekod Ida » pát 12. bře 2010 9:04:21

[quote="Ida"] "moje podvědomí, ty víš, kde se daná věc nalázá, prosím, veď mé kroky, ať toto najdu".

Máš pravdu Petře, je potřeba si vizualizovat. Vždy si představím, že daný předmět mám v ruce.
/nejčastěji to bývají brýle/. :ahoj4:
Uživatelský avatar
Ida
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. lis 2009 19:52:55
Poděkoval: 234
Poděkováno: 37-krát v 20 příspěvcích


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron