Zázračná matka: Mateřskou láskou oživila mrtvé novorozeně

Zázračná matka: Mateřskou láskou oživila mrtvé novorozeně

Příspěvekod Petr » čtv 26. srp 2010 19:24:50

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny ... ozene.html
:srdce: :hugs: :poklona:


Zázračná matka: Mateřskou láskou oživila mrtvé novorozeně

Přivedla své děťátko zpět k životu, jen tím, že ho držela v náručí. Malý chlapeček, který se narodil předčasně v sedmadvacátém týdnu těhotenství, zázračně oživl ve chvíli, kdy mu maminka dávala navždy sbohem.

Vypadalo to beznadějně. Australanka Kate, která předčasně přivedla na svět dvojčata, zažila po porodu horskou dráhu emocí. Hned po úspěšném porodu, kdy prožívala s manželem krátkou chvíli štěstí, se během okamžiku stav jednoho z dvojčátek prudce zhoršil.

Malý chlapeček Jamie Ogg přestal dýchat. Zatímco jeho sestřička byla v pořádku, lékaři začali bojovat o jeho život. Po dvaceti minutách, kdy se ho snažili udržet při životě, boj vzdali. Zdrceným rodičům oznámili, že už nemohou dělat víc, než dát mrtvé tělíčko chlapce poprvé a naposled mámě do náruče.

„Hned po porodu se mě lékař zeptal, jaké jsme chtěli dát chlapci jméno? A já odpověděla, že Jamie. Doktor mi řekl, že Jamie porod nezvládl, je mrtvý,“ vzpomíná na děsivé chvíle hned po porodu Kate.

Stal se zázrak!
„Byl to ten nejděsivější moment mého života. Věřte mi, hůř jsem se nikdy necítila,“ svěřuje se matka. „Dali mi ho do náruče. Vyndala jsem tělíčko z prostěradla, ve kterém bylo zabalené a přitiskla si ho na svůj hrudník.“

Kate v náručí svého mrtvého syna chovala dvě hodiny. Mluvila na něj, hladila malé tělíčko. A stal se zázrak. Chlapeček se začal hýbat, dýchat. Hned, jak Kate zpozorovala, že je její syn naživu, dala mu na rty trochu mateřského mléka. Hned poté Jamie začal dýchat pravidelně.

„S manželem jsme na syna neustále mluvili. Řekli jsme mu, jak se jmenuje a že má malou sestřičku. A také jsme mu popisovali, jak bude jeho život vypadat. Povídali jsme mu, jaké to bude, až bude větší,“ vypráví Kate.

Když po chvíli Katin syn otevřel oči, všichni v místnosti věděli, že jsou svědky něčeho výjimečného. „Pak natáhl malou ručičku a sevřel v ní můj prst,“ vypráví dojatá matka. Jamie také po chvíli začal pohybovat hlavou ze strany na stranu a rozhlížet se kolem sebe.

Doktor: To jsou jen posmrtné reflexy
Kate upozornila svého doktora, že chlapeček je stále naživu. „To absolutně není možné. Jsou to jen posmrtné reflexy,“ zněla jeho odpověď. „Pokud je Jamie opravdu naživu, pak jsme ti nejšťastnější rodiče na světě,“ řekla v tu chvíli Kate svému manželovi, který ji celou dobu objímal.

Po chvíli přišel do místnosti lékař a s údivem zjistil, že chlapečkovi opravdu bije srdíčko a pravidelně dýchá. „Nevěřím tomu, nemůžu tomu uvěřit,“ prohlásil.

„Mám tu nejsilnější a nejchytřejší manželku,“ prohlásil v australské televizi Katin manžel David. „Instinktivně se s Jamiem i po smrti mazlila a dávala mu své teplo. Kdyby ho nedržela tak dlouho, nejspíš by tu s námi Jamie nebyl.



--------------------------------------------------------------------------------


Přivedla ho k životu klokaní péčí
Metoda, díky které Kate přivedla syna zpět k životu, se jmenuje klokaní péče. Pointa je v tom, že matka novorozené dítě drží co nejdéle ve svém objetí. Poskytne mu tak přírodní inkubátor, když mu poskytne své teplo, blízkost a mateřské mléko. Předčasně narozené děti, které jsou matce dány hned po porodu do náruče, prokazují lepší imunitu i spánek.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Zázračná matka: Mateřskou láskou oživila mrtvé novorozeně

Příspěvekod Jana » čtv 26. srp 2010 20:50:34

Obrázek

Typla bych si, že tou zázračnou láskou působil i otec.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Zázračná matka: Mateřskou láskou oživila mrtvé novorozeně

Příspěvekod Petr » čtv 26. srp 2010 21:28:35

jj, to je docela mozny :) kazdopadne nejdulezitejsi je ze tam byla ta laska ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků