Bůh v nás

Bůh v nás

Příspěvekod MartinesLuggi » čtv 09. zář 2010 18:13:46

Bůh v nás
Jednoho dne za mnou přišel jeden muž a řekl: "Rád bych se dozvěděl něco o Bohu."

Proč o Bohu? A jak vám to pomůže? Ano, získáte určité informace, budete trochu chytřejší, ale to Vám nepomůže, to Vás nezmění, nenaplní Vás to vnitřním světlem. Zůstanete stejně nevědomý jako před tím.

Vše úsilí Ježíše Buddhy a Bódhidarmy nebylo ničím jiným než snahou napravit to co Vám udělala společnost. Tito lidé jsou navíc antisociálním lidé, protože ničí vše, co společnost vytvořila. Bourají všechny ploty všechny zdi okolo Vás - bourají a bourají. Jsou to velcí nihilisti kteří vše ničí-protože to co je, není potřeba vytvářet. Už to existuje. Není nutné to vymýšlet. Je nutné to objevit. Nebo lépe řečeno znovuobjevit.

Už jsme to jednou poznali, proto máme jakousi nejasnou předtuchu blaženosti. Tušíme co to je, a ani to nemusíme vyjádřit slovy. Stále to hledáme. Tápeme v temnotě a hledáme něco, čemu se říká dokonalé štěstí. Kdyby jste to nikdy nepoznali, proč byste to hledali? Už jste to museli přežít. Možná jste to zapomněli, ale někde v hloubce vašeho nevědomí cítíte jistou nostalgii. Už jste poznali Boha, žili jste jako Bůh. Když jste bolí malí žili jste bez ega. Vše jste věděli, měli jste jasné oči, viděli jste přes všechno. Žili jste, jak Bůh a znali jste dokonale štěstí, ale dnes jste to zapomněli. I tak však ve svém nevědomí slyšíte jakýsi hlas, který Vám říká: "Hledejte to. Hledejte to". Proto hledáte Boha, proto hledáte meditaci, proto hledáte lásku, proto hledáte vše co hledáte. Někdy jdete správným směrem, jindy jedete špatným směrem, ale vždycky hledáte něco, o čem víte že to existovalo, ale už to tu není.

Když znáte co je Bůh když to prožijete budete se smát. Řeknete si "Tak toto je Bůh?" To jsem ale věděl, poznávám ho. Takto lidé poznávají Boha. Jak jinak by ho znali? Když by jste mě někde potkali, jak byste mě mohli poznat, kdybyste mě nepoznali už předtím? Lidé poznávají boha. Když se to stalo Buddhův okamžitě věděl, že to je ono. Když se to stalo Bodhidharma, začal se smát. Řekl si, tak toto je ono? To zde bylo v mém dectve. Pak to bylo zničeno, do očí mi byl vržen prach a já jsem přestal vidět. Teď moje oči zase fungují a já to vidím.



Bůh je to co je. Vy jste nevědomý Bůh, který usnul

Osho :kvetina:
Přílohy
Bůh.jpg
Bůh.jpg (20.79 KiB) Zobrazeno 3890 krát
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli MartinesLuggi za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana, vostalpetr

Re: Bůh v nás

Příspěvekod vostalpetr » čtv 09. zář 2010 19:03:36

Když se to stalo Buddhův okamžitě věděl, že to je ono. Když se to stalo Bodhidharma, začal se smát. Řekl si, tak toto je ono? To zde bylo v mém dectve. Pak to bylo zničeno, do očí mi byl vržen prach a já jsem přestal vidět. Teď moje oči zase fungují a já to vidím.
...........................................................................................................................

Jo, bůh je starej známej vcelku ani ne příliš zajímevej strejda z dětství....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bůh v nás

Příspěvekod vostalpetr » pát 10. zář 2010 8:37:03

TOTO JE Z JINÉHO VLÁKNA OD JANY, ALE URČITĚ TO PATŘÍ I NA TOTO VLÁKNO:


Oni Ti Mudrcové na sklonku života přicházejí někdy na zajímavé věci:

Ramesh: "Aby ses stal více vědomým. Proč ses chtěl stát více vědomým? Víš, často jsem zjistil, že když jsem se tím zabýval a nořil se do toho hlouběji, velmi rychle jsem se stal tichým.
Ale to je opravdu to podstatné. Mysl, která neustále chce něco, aniž by věděla, proč to chce. Proto jsem přišel na svůj základní koncept.
Od chvíle, kdy nově narozené dítě hledá matčin prs instinktivně, pokud mě se týká, ať už filosofové říkají cokoliv, pro mě je smysl a účel života jasný hledat štěstí. Od chvíle, kdy nově narozené dítě hledá matčin prs, to co hledá, ať už to ví nebo ne, je štěstí. A od té chvíle, až do posledního výdechu, to, co lidská bytost hledá, je štěstí.
A došel jsem k tomu po, nevím, čtyřiceti, padesáti letech hledání osvícení.
Čtyřicet, padesát let jsem hledal osvícení. A vše, co jsem získal, bylo to, že se moje sbírka konceptů, moje sbírka navzájem si odporujících konceptů, stávala větší a větší.
Rozumíš? Tak jsem si řekl, začni od začátku. Začni od políčka číslo jedna. Co hledám? A to bylo potom, co jsem šel na odpočinek. Tak jsem si řekl, teď mám spoustu času, co jsem hledal? A došel jsem k závěru, že to, co jsem hledal, ať už jsem to si to uvědomoval nebo ne, nebylo Osvícení, nebyla Sebe-realizace, ale štěstí. Rozumíš, co tím myslím?"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bůh v nás

Příspěvekod vostalpetr » pát 10. zář 2010 11:33:13

Komentář ze dne: 25.05.2006 01:16:08 Reagovat
Autor: [IP: 80.188.214.76] - turija (@)
Titulek: Re:
Zdar Petre :-) Zarucenejch navodu jsou cely knizky. A na co presne chces zarucenej navod? Nezertuju, mohl by jsi presne popsat co chces docilit?
..............................................................................................................................

No můj příběh je dost podobný tomu Balsekarovu,
ale já měl to štěstí, že před pár lety se na JZ "mihnul" Turija,
a dal mi tuhle otáku,
a protože z toho, co psal, byla citit síla "přítomnosti realizace" (hahahaha),
tak jsem se k tomu stále vracel,
a odkládal postupně všechny ty duchovní koncepty,
až se mi to zjednodušilo k tomu,
co nakonec říká i Balsekar...

:svatozar:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron