Tajemství vděčnosti

Tajemství vděčnosti

Příspěvekod MartinesLuggi » pát 15. říj 2010 9:42:07

Tajemství vděčnosti
Postoj mysli plný díků vytváří mocnější spojení se zdrojem, ze kterého pramení všechny požehnání.

Vděčnost nasměruje vaši mysl na cestu, na níž můžete získávat, bude vás udržovat v harmonii s kreativní energií a nedovolí abyste živili současný postoj.

Jedině vděčnost udrží vaši pozornost směrovány na všech a nedovolí, abyste žili představu, že zdroje jsou omezené - to by bylo osudné vaším nadějím.

Existuje zákon vděčnosti a je absolutně nutné jej dodržovat, pokud chcete dosáhnout žádoucí výsledky.

Zákon vděčnosti je přirozeným principem, kdy akce a reakce jsou si vzájemně odpovídající.

Radostné vyslání díků k vyšší inteligenci je uvolněním nebo výdejem síly. Tato síla musí zasáhnout toho, komu je určena a reakcí je okamžitý pohyb směrem k vám.

"Přiblíží se k Bohu a Bůh se přiblíží k tobě" Tento výrok odráží psychologickou pravdu. Pokud je vaše díky silná a vytrvalá, odezva v nesformovanej substanci bude mocná a nepřetržitá, věci které chcete budou vždy směřovat k vám. Vděčnost je to co vás spojuje se silou. Hodnota díků nespočívá čistě ve získávání dalších požehnání pro budoucnost. Pokud nejste vděční, nepotrvá dlouho, dokud pocítíte nespokojenost kvůli tomu, jak se věci mají. V momentě, kdy do vaší mysli pronikne nespokojenost nad věcmi, ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Svou pozornost zaměříte na všední, chudé a nízké a vaše mysl nabere podobu těchto věcí. Následně vyšlete formu nebo duševní obrazy k nesformovanej substanci a všední, chudé a nízké přijde k vám. Dovolit své mysli živit nízké znamená stát se nízkým a obklopit se nízkými věcmi. Na druhé straně zaměřit svou pozornost na nejlepší znamená obklopit se nejlepším a stát se nejlepším. Vaše vlastní tvůrčí síla z vás udělá to, na co zaměřit svoji pozornost. My všichni jsme také z myslící substance, která vždy nabírá podobu toho, na co myslí. Vděčná mysl je vždy nepřetržitě zaměřena na nejlepší, a proto je na cestě stát se nejlepší. Získá formu nebo povahu nejlepšího a následně se jí nejlepšího i dostane.

Z vděčnosti se rodí víra i důvěra. Vděčná mysl vždy očekává dobré věci a očekávání se stává vírou. Vděčnost produkuje důvěru, která je posilována každou vyslanou vlnou šťastné díků. Je nutno pěstovat vděčnost za každou dobrou věc, která k vám přichází. A protože k vašemu pokroku přispěly všechny věci, vaše díky by měla patřit k všemu.

Takto se ve všem zharmonizuje s dobrem a dobro k vám bude proudit ve všem.
Přílohy
3_D.jpg
3_D.jpg (19.27 KiB) Zobrazeno 6960 krát
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli MartinesLuggi za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Dagmar, Jana, Lída, Monika, Motýlek, Petr, proximus, sarka, wladar

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod proximus » ned 17. říj 2010 16:32:46

Ahoj,
ako to mám realizovať v praxi????
Ako to je odporúčané v knihách - 5min denne ďakovať za "všetko" - podľa článku nestačí...
takže mám neustále ďakovať?
Alebo ako to mám robiť?
Uživatelský avatar
proximus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 14. kvě 2010 20:19:01
Poděkoval: 29
Poděkováno: 6-krát v 4 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli proximus za tento příspěvek:
proximus

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod Petr » pon 18. říj 2010 8:28:43

Zkus si odpovedet na toto:
Proc chci konkretne dekovat a byt vdecny?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
proximus

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod Lída » pon 18. říj 2010 11:35:49

Petr píše:Zkus si odpovedet na toto:
Proc chci konkretne dekovat a byt vdecny?

Dobré vodítko :)

Když se zeptám sebe, vychází mi: protože se při tom cítím dobře, vděčnost má v sobě souhlas, spojuje tak se Zdrojem; vzniká tím ve mně prostor pro tvořivé řešení... například po uklouznutí a pádu na zem (kdy se mi vcelku nic nestalo, jen malá odřenina) jsem vděčná, že to nedopadlo hůř ... a chápu to jako doporučení všímat si víc svých pohybů, být vědomější při chůzi :)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Dagmar, proximus

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod Petr » pon 18. říj 2010 14:23:30

jj, a pak by se prave ta otazka od Proximuse dala preformulovat na:

Jak dlouho mam byt denne stastny, abych byl stastny. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Dagmar, Jana, proximus

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod Lída » pon 18. říj 2010 15:53:38

Jak dlouho mam byt denne stastny, abych byl stastny

Prostě se vracet z nespokojenosti, která se najednou objeví, do spokojenosti ;) - teď... teď... teď..., mám-li mluvit za sebe. Když spokojenost a vděčnost zmizí, najít si k nim reálný důvod, který před rozumem obstojí. Jako u toho příkladu s uklouznutím a upadnutím na zem. Nakolik se to podaří, natolik se obnoví pohoda.

Nepříjemné okolnosti a naše reakce na ně je možné záměrně využívat k přeprogramovávání navyklých reakcí svého emočního mozku, amygdaly. Třeba když dostaneme vztek nebo strach, tibetští Mistři doporučují použít je dovedným způsobem: Yongey Mingyur (autor knihy "Radost ze života - štěstí jako vědecká disciplína") navrhuje poděkovat pokaždé svému emočnímu mozku za to, že se od přírody stará o naši ochranu, jako u ostatních savců, klidně ten negativní pocit přimout a neosobně ho pozorovat: tím se jeho energie vyčerpá a on zmizí sám od sebe, když ho nerozvíjíme a nepumpujeme tak do něho další a další energii... Mistři dzogčhenu učí "samoosvobozování": "Myšlenky a vášně není třeba zavrhovat nebo nějak přeměňovat, nýbrž je jednoduše rozpoznat jako energii svého prvotního stavu." My bychom asi řekli "Jako energii Zdroje, který Sám ze Sebe všechno vytváří."

:lodka:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Dagmar, proximus

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod Jana » pon 18. říj 2010 17:08:15

proximus píše:ako to mám realizovať v praxi????
Ako to je odporúčané v knihách - 5min denne ďakovať za "všetko" - podľa článku nestačí...
takže mám neustále ďakovať?
Alebo ako to mám robiť?

Petr píše:Jak dlouho mam byt denne stastny, abych byl stastny.

To je nádherné, to je geniální.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Dagmar, proximus

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod proximus » úte 19. říj 2010 11:55:30

ĎAKUJEM!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
proximus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 14. kvě 2010 20:19:01
Poděkoval: 29
Poděkováno: 6-krát v 4 příspěvcích

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod Petr » stř 20. říj 2010 8:30:23

proximus píše:ĎAKUJEM!!!!!!!!!!

:happy: ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod MartinesLuggi » stř 20. říj 2010 12:13:48

Děkuji, děkuji, děkuji,děkuji :kvetina: :kvetina:
viewtopic.php?f=22&t=1312
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Re: Tajemství vděčnosti

Příspěvekod Radek » stř 20. říj 2010 22:03:33

Albert Einstein

There are two ways to live your life - one is as though nothing is a miracle, the other is as though everything is a miracle.


Existují dva způsoby jak můžeš žít svůj život - první je jakoby neexistoval žádný zázrak, druhý je jakoby všechno bylo zázrak.




Queen - The miracle

http://www.youtube.com/watch?v=K80HN7rInvw
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Radek za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Jana, Lída


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků