Rozdíl mezi lidmi

Rozdíl mezi lidmi

Příspěvekod MartinesLuggi » úte 02. lis 2010 15:57:13

Rozdíl mezi lidmi
Otec jedné velmi bohaté rodiny vzal jednou svého syna na venkov s úmyslem ukázat mu, v jaké bídě někteří lidé žijí. Pár dní a nocí strávili na jistém malém hospodářství, které vlastnila poměrně chudá rodina. Když se vraceli domů, otec se syna ptá, jak se mu výlet líbil. "To bylo úžasné, tati!" "Viděl jsi v jaké bídě ti lidé žijí?", Říká otec. "Viděl."

"Tak mi řekni, čemu jsi se na tomto výletě naučil?"

A syn mu nato odvětil:

"Viděl jsem, že my máme jednoho psa a oni čtyř. My máme bazén do poloviny zahrady a oni potok, co nikde nekončí. My jsme si koupili do zahrady svítilny a jim v noci svítí hvězdy. Naše veranda sahá až po přední zahrádku a jim patří celý horizont. My žijeme na malém pozemku a oni mají pole, kterým nedovidíš konce. My máme sluhy, co nás obsluhují, ale oni slouží druhým. My si své potraviny kupujeme, dokud oni si pěstují vlastní. Náš pozemek je obehnaný ochrannou zdí ; jejich chrání přátelé. " Otce to načisto umlčelo. A pak syn dodal: "Tati, děkuji ti, že jsi mi ukázal, jací jsme bídní." No není to úžasné, když se člověk dokáže podívat na věci z nadhledu? To vás pak nutí zamýšlet se, co by se stalo, kdybychom dokázali být vděční za to, co máme a nedělali si starosti kvůli tomu, co nemáme. Važte si co máte a zvláště své přátele :kvetina: :kvetina: :kvetina:
Přílohy
520_D.jpg
520_D.jpg (26.11 KiB) Zobrazeno 4679 krát
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli MartinesLuggi za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana, Lída, Martin, MartinesLuggi, Monika, Motýlek, Petr, Radek, sinah, watta

Re: Rozdíl mezi lidmi

Příspěvekod Petr » úte 02. lis 2010 20:07:58

Hezkyyy, ale trochu si myslim, ze se na to nepodivala z nadhledu, ale z jineho, ne-li opacneho, pohledu, coz je take uzasne.. mozna jeste tezsi, nez z toho nahledu.

Z nahledu si myslim, ze by to vypadalo treba tak: "Tati, hele jak se maji fajn a pritom to maji uplne jinak nez my, kteri se mame take fajn. Neni to skvele?" :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Jana, MartinesLuggi

Re: Rozdíl mezi lidmi

Příspěvekod Martin » úte 02. lis 2010 21:06:11

Skrátka iný pohľad na tú istú vec :D
Raz som niekde čítal: "Pravda je vždy v očiach pozorovateľa" ***
Uživatelský avatar
Martin
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 25. čer 2010 9:38:31
Poděkoval: 26
Poděkováno: 29-krát v 16 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin za tento příspěvek:
MartinesLuggi, watta

Re: Rozdíl mezi lidmi

Příspěvekod Motýlek » stř 03. lis 2010 19:22:41

Mě napadá, jestli by měl někdo odvahu totálně změnit realitu: opustit pohodlí svého domnělého ráje a jít za rájem jiným (neříkám skutečným), ale velkorysejším, svobodnějším, nic nezaručujícím, ale přitom vše nabízejícím a poskytujícím...
Prostě to pustit - přesně jako v Abrahamovi - tvořit, přát si, ale nelpět na přesném do písmenka splněném plánu. Jen vytyčit směr, napnout plachty a věřit, že ať doplavu kamkoli, je o me vždy a nejlíp postaráno, není čeho se bát. Prostě jen go with the flow... :lodka:
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
MartinesLuggi

Re: Rozdíl mezi lidmi

Příspěvekod Martin » čtv 04. lis 2010 6:32:51

Motýlek píše:Mě napadá, jestli by měl někdo odvahu totálně změnit realitu: opustit pohodlí svého domnělého ráje a jít za rájem jiným (neříkám skutečným), ale velkorysejším, svobodnějším, nic nezaručujícím, ale přitom vše nabízejícím a poskytujícím...
Prostě to pustit - přesně jako v Abrahamovi - tvořit, přát si, ale nelpět na přesném do písmenka splněném plánu. Jen vytyčit směr, napnout plachty a věřit, že ať doplavu kamkoli, je o me vždy a nejlíp postaráno, není čeho se bát. Prostě jen go with the flow... :lodka:


Myslím že si na to kápnul :happy:
Uživatelský avatar
Martin
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 25. čer 2010 9:38:31
Poděkoval: 26
Poděkováno: 29-krát v 16 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin za tento příspěvek:
MartinesLuggi

Re: Rozdíl mezi lidmi

Příspěvekod watta » čtv 04. lis 2010 15:10:09

Motýlek píše:Mě napadá, jestli by měl někdo odvahu totálně změnit realitu: opustit pohodlí svého domnělého ráje a jít za rájem jiným (neříkám skutečným), ale velkorysejším, svobodnějším, nic nezaručujícím, ale přitom vše nabízejícím a poskytujícím...
Prostě to pustit - přesně jako v Abrahamovi - tvořit, přát si, ale nelpět na přesném do písmenka splněném plánu. Jen vytyčit směr, napnout plachty a věřit, že ať doplavu kamkoli, je o me vždy a nejlíp postaráno, není čeho se bát. Prostě jen go with the flow... :lodka:


podle mě by to nejdřív musel vidět tak, jako ten syn v tomhle příběhu. jestliže to vidí jako "pohodlí" a "ráj", nebude to opouštět. a co se musí stát pro to, aby to viděl tak jako syn v tomhle příběhu? :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
MartinesLuggi

Re: Rozdíl mezi lidmi

Příspěvekod Motýlek » čtv 04. lis 2010 17:04:10

watta píše:
podle mě by to nejdřív musel vidět tak, jako ten syn v tomhle příběhu. jestliže to vidí jako "pohodlí" a "ráj", nebude to opouštět. a co se musí stát pro to, aby to viděl tak jako syn v tomhle příběhu? :)


podívat se jinak? :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
MartinesLuggi


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron