Zlo neexistuje

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » pon 05. pro 2011 21:54:44

adiuv píše:Odvěký paradox:

Ve Zdroji, ze kterého všechno vzniká, zlo ani dobro neexistuje.
V tom, co Zdroj ze sebe sama vytváří, existuje dobro i zlo.
Zdroj a jeho projevení jsou totéž.


Připouštím Tvou teorii o Zdroji.
Nicméně jako člověk nebo duše nejsi Zdrojem, pouze jeho součástí. Součást Zdroje, tedy jeho část se z hlediska celku jeví nedokonalá. Jakákoli nedokonalá forma se může nazývat dobrem i zlem, tělem, duší, věcí, slovem, dobrým zlem, zlým dobrem, čímkoliv Tě napadne jej zvát. Otázka je, jak se projevuje ve Tvém času a prostoru a jak z hlediska nekonečnosti a věčnosti a jak totéž Ty sám jako subjekt odrážíš k uvedenému.


Není paradox.Tak to prostě je.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod adiuv » pon 05. pro 2011 22:18:18

TŘINÁCTÁ píše:Připouštím Tvou teorii o Zdroji.

;) :psik: :poklona:

Nicméně jako člověk nebo duše nejsi Zdrojem, pouze jeho součástí

Dalo by se říci jeho aspektem, to je pohled mně bližší.

Součást Zdroje, tedy jeho část se z hlediska celku jeví nedokonalá. Jakákoli nedokonalá forma se může nazývat dobrem i zlem, tělem, duší, věcí, slovem, dobrým zlem, zlým dobrem, čímkoliv Tě napadne jej zvát. Otázka je, jak se projevuje ve Tvém času a prostoru a jak z hlediska nekonečnosti a věčnosti a jak totéž Ty sám jako subjekt odrážíš k uvedenému.

Ano.

Není paradox.Tak to prostě je.

Když něco současně v jedné rovině platí a na jiné to neplatí, nazýváme to obvykle paradoxem.
Ale na pojmech používaných pro určité jevy nijak netrvám.

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » pon 05. pro 2011 22:30:17

adiuv píše:
TŘINÁCTÁ píše:Připouštím Tvou teorii o Zdroji.

;) :psik: :poklona:

Nicméně jako člověk nebo duše nejsi Zdrojem, pouze jeho součástí

Dalo by se říci jeho aspektem, to je pohled mně bližší.

Součást Zdroje, tedy jeho část se z hlediska celku jeví nedokonalá. Jakákoli nedokonalá forma se může nazývat dobrem i zlem, tělem, duší, věcí, slovem, dobrým zlem, zlým dobrem, čímkoliv Tě napadne jej zvát. Otázka je, jak se projevuje ve Tvém času a prostoru a jak z hlediska nekonečnosti a věčnosti a jak totéž Ty sám jako subjekt odrážíš k uvedenému.

Ano.

Není paradox.Tak to prostě je.

Když něco současně v jedné rovině platí a na jiné to neplatí, nazýváme to obvykle paradoxem.
Ale na pojmech používaných pro určité jevy nijak netrvám.

:)



Nojo, ale vypadá to, že jsme se nikam dál nedostali.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod adiuv » pon 05. pro 2011 22:48:28

Otázka zní, jestli je nutné se odtud dostat někam dál?

Možné to je, třeba k rozhovoru o tom,

jak se (to) projevuje ve Tvém času a prostoru ... a jak totéž Ty sám jako subjekt odrážíš k uvedenému
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » pon 05. pro 2011 23:05:16

adiuv píše:Otázka zní, jestli je nutné se odtud dostat někam dál?

Možné to je, třeba k rozhovoru o tom,

jak se (to) projevuje ve Tvém času a prostoru ... a jak totéž Ty sám jako subjekt odrážíš k uvedenému


To by teď a tady k ničemu nebylo.Jako bys četl, to, co jsem prve připsala od konce na začátek.

Ale možná mne vyvedeš z omylu, když na tu samou otázku rozvineš svou vlastní odpověď.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod adiuv » úte 06. pro 2011 0:02:47

No :) Nemám potřebu někoho vyvádět z omylu. To ani nejde - buď se pokoušíme svoje omyly rozpoznávat, nebo v nich jedeme dál... A obojí je v dané chvíli OK, jinak by to bylo jinak.

Konfrontace pohledů je oblast, která může uspokojovat jako hra, ale trvalé uspokojení nedává. A tak asi nejsem pro diskusi ten pravý partner. Taky se moc neúčastním, spíš to jen čtu. Sledování pohledů druhých mě pořád ještě zajímá, jak každý žijeme ve vesmíru vlastních představ a pokoušíme se domluvit s těmi kolem - většinou s nepříliš velkým úspěchem

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 0:52:08

13-TÁ:
Připouštím Tvou teorii o Zdroji. Nicméně jako člověk nebo duše nejsi Zdrojem, pouze jeho součástí.

A přesně tím ses dostala do šachu aduiva. Copak ty jsi abrahámovec, že toto připouštíš? Je to jak kdybys ze sebe sundala všechnu munici… Pak už si s tebou dělá vlastně, co chce.
Petr- admin nám zde dovolil být i někým jiným, než abrahámovcema. Jsou zde fyzici, buddhisti, psychologové, ale i fundamentalisti a náboženský fanatikové. Ti naštěstí ne dlouho.
Já Hickse neuznávám. Mají to excelentně vymyšlené a vlastně už nedali prostor nikomu jinému to vyslovit jinak. S tím vším, co má svět za sebou to prostě takto nemůže fungovat. Něco tam je špatně, něco nefunguje, jak nám říká A&E Hick, v každé teorii se najdou "díry", v jejich ale na můj vkus až moc. Je moc sladká a pocukrovaná.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » úte 06. pro 2011 1:11:25

adiuv píše:No :) Nemám potřebu někoho vyvádět z omylu. To ani nejde - buď se pokoušíme svoje omyly rozpoznávat, nebo v nich jedeme dál... A obojí je v dané chvíli OK, jinak by to bylo jinak.

Konfrontace pohledů je oblast, která může uspokojovat jako hra, ale trvalé uspokojení nedává. A tak asi nejsem pro diskusi ten pravý partner. Taky se moc neúčastním, spíš to jen čtu. Sledování pohledů druhých mě pořád ještě zajímá, jak každý žijeme ve vesmíru vlastních představ a pokoušíme se domluvit s těmi kolem - většinou s nepříliš velkým úspěchem

:)


Chytáš se stébla, tedy slůvka.Dobře, byla jsem nepozorná.

A nebudu se ptát na to, co dává trvalé uspokojení. :happy:
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » úte 06. pro 2011 1:27:14

flpbb píše:13-TÁ:
Připouštím Tvou teorii o Zdroji. Nicméně jako člověk nebo duše nejsi Zdrojem, pouze jeho součástí.

A přesně tím ses dostala do šachu aduiva. Copak ty jsi abrahámovec, že toto připouštíš? Je to jak kdybys ze sebe sundala všechnu munici… Pak už si s tebou dělá vlastně, co chce.
Petr- admin nám zde dovolil být i někým jiným, než abrahámovcema. Jsou zde fyzici, buddhisti, psychologové, ale i fundamentalisti a náboženský fanatikové. Ti naštěstí ne dlouho.
Já Hickse neuznávám. Mají to excelentně vymyšlené a vlastně už nedali prostor nikomu jinému to vyslovit jinak. S tím vším, co má svět za sebou to prostě takto nemůže fungovat. Něco tam je špatně, něco nefunguje, jak nám říká A&E Hick, v každé teorii se najdou "díry", v jejich ale na můj vkus až moc. Je moc sladká a pocukrovaná.



Adiuvovi nejde o šachovou partii, natož o hozenou rukavici. Však kde jsem byla, byla jsem ráda. :)

Vyslovit jinak....existují vždy víc než dvě možnosti.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 1:52:45

Vyslovit jinak....existují vždy víc než dvě možnosti.

Jsi jak liška, mám tě ale rád, protože hloupý ženský jsou jen k jednomu účelu, který naopak nás muže přitahuje jen když naše ego ovládne naši mysl...
Vážně je to asi takto: nemá smysl se hádat s aduivem, když máš jiný názor na svět jak abrahámovci. Ač se to admonovi líbí nebo ne, je nás tu tak 60 procent... Práve proto ale, že je A, je právě tolerantní a nenechá nás odejít jinam, nakonec by zde vlastně ani nikdo nepřispíval...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod marcelapa » úte 06. pro 2011 6:03:59

Zlo tedy dle výše uvedeného neexistuje jelikož jde pouze o absenci dobra, ale jak tedy definovat dobro? Lze ho nějak, popsat, definovat?
Uživatelský avatar
marcelapa
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. říj 2011 7:30:51
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod Ladislav » úte 06. pro 2011 9:35:03

...to je zajímavé, rok stará debata a jak se nám rozjela... :thumb: mám pocit, že jde jen o úhel pohledu, nebo místo z kterého událost (která se jeví buď dobrá či špatná...nebo nijaká) pozorujeme. A také na stavu pozorovatele. Má-li pocit, že je potřeba posuzovat dění kolem - dělá to, ale vždy jen směrem ke sobě - tudíž ať pozoruje cokoli a dá tomu nějakou nálepku (dobrý, špatný, nijaký), je to jen jeho "subjektvní" realita. Paní, která si ráda pokecá má dobrý pocit, když v dlouhé frontě, se sousedem probere svůj zdravotní stav - vypovídá se, udělá jí to dobře - někdo jí poslouchá a to zvyšuje (v jejím vnímání světa a sebe) její hodnotu. Tedy zneménko plus, dobrý, líbilo se... :happy: Já budu v takové frontě nešťastný a stání v davu lidí, který nerespektuje (proč by mě? :lol: ) moje soukromí bude pro mě (a vždy je :lol: ) velké utrpení. Tedy mínus, strašný, nelíbilo se... Jedna událost - dva pohledy (a existuje jich tolik, kolik lidí v té frontě stojí, včetně prodavačky...)
Samozřejmě se najdou lidé, kteří to budou považovat za banalitu, s ohledem na utrpení lidí ve válkách, v chudobě, s vrozenými vadami, s nespravedlivě odsouzenými - zkrátka s nevinnými... :donknow: ...a jsme zpátky na začátku kruhu - kdo rozhoduje o vině a nevině? :happyturn:
Já říkám není dobro ani zlo - nic takového "objektivně" neexistuje, není to Pravda :happyroll:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
adiuv, Zero

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 15:05:34

ZLO NEEXISTUJE, je to jen náš postoj. Dětská onkologie, holocaust, Negasaki, tsunami - není to zlo, příroda /vesmír/ není zlý, mělo to tak být.
Proč? A to je právě to...
Kdyby to někdo věděl, napíše sem jen jednu větu a dáluž by zde nebylo co psát. Obsáhla by celé forum.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » úte 06. pro 2011 15:18:17

flpbb píše:
Vyslovit jinak....existují vždy víc než dvě možnosti.

Jsi jak liška, mám tě ale rád, protože hloupý ženský jsou jen k jednomu účelu, který naopak nás muže přitahuje jen když naše ego ovládne naši mysl...
Vážně je to asi takto: nemá smysl se hádat s aduivem, když máš jiný názor na svět jak abrahámovci. Ač se to admonovi líbí nebo ne, je nás tu tak 60 procent... Práve proto ale, že je A, je právě tolerantní a nenechá nás odejít jinam, nakonec by zde vlastně ani nikdo nepřispíval...


Nemám v úmyslu se s nikým hádat a není pro mne právě podstatné kdo za jaký manšaft kope. :happy:
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 15:37:24

Ani to po tobě nikdo nechce, bud svá a dej sem nějakou básničku, prosím.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » úte 06. pro 2011 16:13:12

flpbb píše:Ani to po tobě nikdo nechce, bud svá a dej sem nějakou básničku, prosím.


Díky. Budu svá a nedám. :)
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod Motýlek » úte 06. pro 2011 16:38:03

No já nevím, ale pokud připustím, že něco existuje, existuje to. Ale pokud to někdo jiný (jiná část Celku) nepřipustí (třeba proto, že to nezná, nesetkala se s tím), nemůže to pro něj existovat.
Naše realita je sdílená kolektivní halucinace premis, na kterých jsme se jako společnost nebo převážná část lidstva shodla anebo alespoň připustila jejich existenci. Takže např. co platí v otázce náboženství např. v Indii o hinduismu, neplatí nejspíš v Iránu, který sdílí převážně islám...
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 17:16:33

pokud připustím, že něco existuje, existuje to. Ale pokud to někdo jiný (jiná část Celku) nepřipustí (třeba proto, že to nezná, nesetkala se s tím), nemůže to pro něj existovat

A přece existuje, např. duha, slzy, Amy Winehouse, kopolymer polybutadien kyseliny akrylový atd.
Naše realita je sdílená kolektivní halucinace premis, na kterých jsme se jako společnost nebo převážná část lidstva shodla anebo alespoň připustila jejich existenci.

Aokay, tak tedy lidi slezli ze stromů a řekli si: "Dnes se ladies and gentelmen shodneme na tom, že toto je řeka, tamto hora a támhleten vonavý tank mamut. Co kdyby jsme ho sežrali?" Cokoliv nového tedy uvidíme, musíme se na tom shodnout, aby to vůbec existovalo?
Problém je ten, že objekty i jevy se nám zobrazují tak nějak sami, aniž bychom si je předem odsouhlasovali...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » stř 07. pro 2011 22:21:09

Já bych se zeptala, co si vlastně pod zlem představujete.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Zlo neexistuje

Příspěvekod flpbb » pát 09. pro 2011 17:21:31

Tvoje otázka, co si lidé představují pod pojmem ZLO, je to co jim ukazuje:
1/ desatero přikázání
2/ Listina základních práv a svobod
3/ Trestní zákon a Občanský zákoník státu, v kterém žijí
4/ Etické normy společnosti, v které žijí
5/ jejich vlastní přesvědčení, názor, stanovisko, cit /vše je ovlivněno bodem 1-4 výše, což je v podstatě dohoda/
Pokud někdo nebude souhlasit, nechť se přestěhuje do jistých států, kde kamenování žen zlo "není".
Jinak, filozofie alá privatio boni je nesmyslem, protože by nebylo dobro, kdyby bylo absolutně…
Pravdou je, že pro osvícené lidi ZLO skutečně neexistuje, nazývají ho nevědomostí, neznalostí atd. Zatím to nechápu a už vůbec bych si netroufnul to nějak vysvětlovat.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron