POMOC: Umění nepodmíněné lásky

POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod teo » sob 25. pro 2010 23:58:35

Zdravím všechny.

Letošní rok je téměř u konce. Byl to pro mne rok probuzení, osvobození, vnitřní revoluce... Našel jsem za ten rok tolik odpovědí a klíčů, což průměrný člověk by nasbíral dohromady za dvacet průměrných životů... ...ale pořád je mnoho tajemství nezotpovězeno.

První klíč: Duben 2010
Naučil jsem se že Životní postoj (attitude) určí jak se svět bude chovat k vám. (Viz Earl Nightingale - Nejneobyčejněší tajemství)
Tohle také souvisí se Zákonem přitažlisti (LoA) a obejdnáváním si. (Viz Tajemství,...)


Druhý klíč: Září 2010
Den kdy se můj život zásadně změnil, byl den kdy jsem objevil Vnitřní dítě(inner-child). (Vlastní zkušenost)


Třetí klíč:
Kdyby jste mi teď dali čisto mysl bez programů tak s prvním a druhým klíčem bych vytvořil šťastného člověka.
Naneštěstí stejně jako vy nemám "prázdný disk" a je v něm nahráno spostu dobrých, ale i špatných programů.
Jeden z těchto programů jsem si "nainstaloval" v ranném dětství od otce. Jedná se o rezisteci vůči lidem. Odstup vůči lidem. Neschopnost lidi o cokoliv požádat. Být na lidi jako pes, a štěkat na ně, hlavně aby se báli. Nebýt s lidmi, nepotřebovat lidi.

A tak jsem do dnes žil. Samozřejmě nebylo příjemné chodit po světě osamocený. Jen když se pokusím s lidmi zblížit, program se aktivuje a výše popsané funkce nabíhají... a je čas odejít do své bezpečné samoty. A žalu.
To víte že i já chci být spolu s lidmi. Unvnitř jsem jsem rodinný typ a tak žít tak jak žiji je jako mít auto v jezeře a loď na poušti.


Den před Šťedrým dnem jsem šel do knihkupectví najít nějakou knížku na svátky... kde by mohla být skryta odpověď.
Našel jsem knížku od Dona Miguela Ruize "Láska, vztahy a přátelství" a byla to trefa, toto se píše v úvodu:

"Abychom se stali mistry lásky musíme se učit milovat. Také dokonalé zvládnutí lidských vztahů vyžaduje učení. Nejde však o získání teoretických vědomostí, jde spíš o praktické jednání. A k tomu je nutné pochopit psychlologii lidského chování."

A já vás žádám o pomoc. Žádám o pomoc ty, kteří by mi dokázali ukázat tento velký klíč. Klíč zvaný NEPODMÍNĚNÁ LÁSKA.
Chci se zbavit toho starého programu. Poděkovat mu a poslat ho pryč, už jej nepotřebuji, ukázal mi čím být nechci a jsem za to vděčný, teď chci aby odešel. A já mohl začít žít svůj život a učit se co je to nepomíněná láska.
Rád bych si s vámi povídal na tyto témata na skypu, a našel odpověď.


"Abychom se stali mistry lásky musíme se učit milovat. Také dokonalé zvládnutí lidských vztahů vyžaduje učení. Nejde však o získání teoretických vědomostí, jde spíš o praktické jednání. A k tomu je nutné pochopit psychlologii lidského chování."
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod PánBů » ned 26. pro 2010 0:53:56

Teda na to že máš za sebou už 20 životů Tak máš v příspěvku docela dost nesrovnalostí :D
Zákon přitažlivosti zkus náštudovat od Abrahama. Kup si knížku nebo proštuduj tohle förum je tu toho dost. (mě k tý lásce ten abraham dovedl)
Z toho vnitřního dítětě škrtni to vnitřní a nech jenom to dítě a uč se vše jako bys byl málé dítě a nic nevěděl. Tím pádem ti odpadá u tý trojky to kdyby.
Abychom se stali mistry lásky musíme se učit milovat.
Troufám si tvrdit že tady žádný mistří lásky nejsou. Jen normální lidi co milujou: život, existenci,boha, jsoucno..... (vyber si jaké z těchto slov se ti líbí, anebo je klidně všechny škrtní a za milujou dej tečku.) :) Brr a při slově učení mi naskakuje husí kůže. :D Jestli bych ti mohl jednu důležitu modrost sdělit tak určitě že rozhodně nic nemusíš.

Chci se zbavit toho starého programu. Poděkovat mu a poslat ho pryč, už jej nepotřebuji
Tak tohle je naprosto správný začátek pěkně poděkovat a rozloučit se. :ahoj: :ahoj2: :ahoj3: Tak zatim pa. dej vědět jak si vedeš. :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod teo » ned 26. pro 2010 1:08:42

Zrovna v tomhle období nemám chuť na srandičky. Hledám pomoc. Nechete-li pomoc, ale pošťuchovat - prosím okey ale v jiném topicu, děkuji.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod watta » ned 26. pro 2010 11:40:35

nemyslím, že by to PánBů myslel jako vtip. jestli se chceš něco naučit, tak tady rovnou můžeš - můžeš se učit naslouchat. zkus si přečíst jeho příspěvek ještě jednou bez toho, aniž by sis myslel, že si dělá legraci. třeba v něm pro sebe něco hodnotného objevíš.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod teo » ned 26. pro 2010 18:03:07

TŘETÍ KLÍČ OBJEVEN!!!!!

WOHOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MÁM TO! NAŠEL JSEM TO!!!!!!!!!!!



Třetí klíč: Dec/26/2010

a kde jsem ho našel?
Nahrávka Don Miguel Ruiz - The Voice of Knowledge
Jestli je to i v češtině netuším.
VIVA DON MIGUEL RUIZ!!!!!!!

Teď už můžu žít svůj život. SVŮJ ŽIVOT. SVŮJ.



Mockrát všem děkuji za pomoc!!!!!!!!!!!

A kdyby někdo byl ve stejné etapě jako já a neuměl anglicky, tak mi napište soukromou zprávu a vysvětlím po skypu co v té nahrávce Ruiz vysvětluje.

:srdce: :srdce: :srdce: DĚKUJI :srdce: :srdce: :srdce:
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Jana, watta

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod PánBů » ned 26. pro 2010 21:53:01

Zrovna v tomhle období nemám chuť na srandičky.
A kdy tu chuť jako hodláš dostat? :D

TŘETÍ KLÍČ OBJEVEN!!!!!

WOHOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MÁM TO! NAŠEL JSEM TO!!!!!!!!!!!

Gratuluju. :star: :give_flower: :an-dab: :sek: Klidně se ale s náma poděl cos našel ať je ta radost větší. *** :kvetina:

Ještě mám jeden dotaz. Nedělám si srandu ale vážně strašně moc mě to zajímá. :book2: Kolik těch klíčů hodláš najít? :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
Jana, watta

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod teo » ned 26. pro 2010 23:09:57

PánBů píše:Gratuluju. :star: :give_flower: :an-dab: :sek: Klidně se ale s náma poděl cos našel ať je ta radost větší. *** :kvetina:

Ještě mám jeden dotaz. Nedělám si srandu ale vážně strašně moc mě to zajímá. :book2: Kolik těch klíčů hodláš najít? :)


Okey, nedokáži to říct tak krásně jako Don Miguel Ruiz; Vlastně hlavní myšlenky jsem znal a vím že většina z vás je také zná. Ovšem díky příběhům a logice porozumění jsem je dokázal použít. A najednou to bylo LOGICKÁ PRAVDIVÁ INFORMACE ODEMKLA ZÁMEK.

Nejdůležitější myšlenky:
Všechno je lež, názory lidí, pravda i lež, všechno neplatí, bylo vytvořeno před námi a nám podsunuto a my to doslova okopírovali (v dětství) a považovali za správné a normální (bez analyzování).
Všechno se tím pádem mění, už není potřeba měnit svět a druhé lidi.
Teď je už jen potřba si užít život, dělat to co člověka baví a nechat svět světěm.
Díky tomu že vím že je všechno lež. Nemusím to řešit. Není důvod. A to je pro mě obrovský dar. Můžu udělat to co miluji. A o tom je život.
Žít šťastný život.

Okey všechno je lež, co to mění na vztazích? Podmínečná láska je lež. Skutečná láska je nepodmíněná láska.
Naučili jsme se model chování "Ty budeš dělat to co chci aby jsi dělal a potom se se mnou můžeš kamarádit".
To je nějaké kamarádství/přátelství? To není.

Zbavili jsme se před 20ti lety komunismu, skutečně jsme se stali svobodnými. Člověk nikdy nebyl svobodný. Vždy byl v hlavě pod nadvládou podmínek, kritiky, sebe kritizování atd... . Měli jsme jistotu, že nebudeme svobodní protože budeme soudit a budeme mít jistotu, že se neztrapníme a nevykoukneme ze stáda, přece hned by se všichni na nás koukali a považovali za blázna.

Teď když je všechno lež, je už to jedno. Chcete teď být šťastní? Je to snadné, dělejte co vás baví, spolutvořte s jinými, plňte si své sny a dělejte to co skutečně milujete, dodržujte ty pravidla které jsem vypsal zde viewtopic.php?f=68&t=1460
Potom je i nepodmínečná láska jasná.

Ovšem pokud disponujte angličtinou určitě si Ruizovo poselství poslechněte sami. Informací je tam rozhodně víc, kniha má přes dvěstě stran... Ale hlavně ty příběhy co tam jsou, jsou klíčové.

A nakonec, když jsme u těch klíčů. Na každou otázku existuje odpověď = klíč. Každý člověk má ale různý tvar zámku a když porovnáte váš klíč od domu či bytu třeba u vás v práci s kolegy zjistítě že každý klíč je jedinečný. Do mého zámku který je postavený na pragratizmu nepasovaly klíče založené na meditacích, či něčem co nelze moc dobře prokázat. Do mého zámku pasují klíče podložené logikou, která zevnitř rozložila přesvědčení které mi znemožňovali žít svůj vlastní život.

KAŽDÝ DEN JE NOVÉ VZRUŠUJÍCÍ DOBRODRUŽSTVÍ, KAŽDÝ DEN JE PLNÝ PŘÍLEŽITOSTÍ, JE TO JAKO ŠVÉDSKÝ STŮL, VYBERTE SI TO CO CHCE VAŠE SRDCE, JDĚTE ZA TÍM, ŽIJTE SVŮJ VLASTNÍ ŽIVOT, A RADUJTE SE VŠEMI, MŮŽETE ŽÍT KDEKOLIV, ŽIVOT VÁS NÁSLEDUJE A ŽIVOT BYL VYVYNUT PRO ŽITÍ.

Mnoho lidí dobrovolně zvolí přežívání a zdá se že mnohým to prostě vyhovuje.
Ale pokud potkáte někoho kdo skutečně se chce probudit, pomozte mu.

DĚKUJI VŠEM
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Jana, mmk, PánBů, watta

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod PánBů » pon 27. pro 2010 12:29:25

Ještě jednou gratuluju. Trvalo ti celý jeden den :D (od vložení dotazu) najít tu nepodmíněnou lásku. Je to skvělej svět kde se přání plní takhle rychle. :) Jen bych možná dodal že LEž je docela negativní slovo. Duchovňáci používají radši že náš fyzický svět není skutečný nebo že to jen iluze. Pak ještě to že jsme si to všechno okopírovali bylo vlastně to nejlepší co jsme mohli udělat.(jináč by nebylo co vylepšovat a z čeho tvořit)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
Dagmar, Jana, watta

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod watta » pon 27. pro 2010 13:45:40

dneska bych se uděkovala :)


teo, až se ti bude zdát, žes to zase ztratil (což se stává), tak si vzpomeň, že to není pravda, že už to máš. on se k tomu člověk musí (aspoň zezačátku) vždycky několikrát vrátit, než si na to prostě časem zvykneš :) tak si jenom pamatuj, že to nebude pravda, až si budeš zase třeba myslet, žes to zase ztratil ... pa
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Dagmar, Jana

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod teo » úte 28. pro 2010 12:57:42

NEPODMÍNEČNÁ LÁSKA VZ PODMÍNĚČNÁ LÁSKA


Udělal jsem si porovnání, aby mi byl jasný rozsah rozdílů a je to velmi zajímavé:

Obrázek


Nepodmíněčná láska - Je založena na pravdě (podmíněčná je založena na přetvářce, doměnkách o protějšku)
Nepodmíněčná láska - Neklade si žádné očekávání (podmíněčná očekává, že protějšek místo aby byl sám sebou bude hrát "divadelní roli" dle mých představ)
Nepodmíněčná láska - Je přívětivá (podmíněčná si dovoluje zraňovat všechny lidi které máme tak rádi a záleží nám na nich)
Nepodmíněčná láska - Je velkorysá (pomíněčná je sobecká až panovačná = "totalitní" režim)
Nepodmíněčná láska - Je založena na týmové hře a spolupráci (podmínečná je založena na vlivu ve vztahu a vyhrávání nad protějškem)
Nepodmíněčná láska - Je zotpovědná za svou polovinu vztahu (pomínečná je založena na kontrole vlivu celého vztahu)
Nepodmíněčná láska - Dává více než bere (podmínečná láska naopak bere více než dává)
Nepodmíněčná láska - Se nenechává zneužívat (podmínečná láska považuje toto za sice špatné, ale normální)
Nepodmíněčná láska - Přijímá druhé takové jaké jsou (podmínečná láska se je snaží měnit k přáním prvního člověka)
Nepodmíněčná láska - Dělá věci pro zábavu (podmínečná láska jedná na základě smluv, dohod, závazků... často jednostranně uzavřených)
Nepodmíněčná láska - Přijímá zotpovědnost (podmínečná láska se zotpovědnosti vyhýbá = člověk se schovává za rozhodnotí toho druhého)
Nepodmíněčná láska - Člověk je pro toho druhého služebníkem (podmínečná láska považuje toto druhého za "podrobeného")


VELMI OCENÍM KDYŽ MNE UPOZORNÍTE NA DALŠÍ ROZDÍLY!!!! DĚKUJI!!!!!
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod Jana » úte 28. pro 2010 15:38:57

"Bez lásky nejsem nic
Kdybych mluvil v jazycích lidí i andělů, bez lásky je to jen dunění zvonu, řinčení činelů. Kdybych uměl prorokovat, rozuměl všem tajemstvím, měl všechno poznání a víru, že bych i hory přenášel, bez lásky nejsem nic. Kdybych rozdal vše, co mám, kdybych dal i vlastní tělo, abych se proslavil, bez lásky je mi to k ničemu.
Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje; není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy; všechno snáší, všemu věří, vždycky doufá, všechno vydrží.
Láska nikdy neskončí. Avšak proroctví – ta zaniknou, jazyky – ty umlknou, poznání – to pomine. Jen z části totiž poznáváme a jen z části prorokujeme; jakmile však přijde dokonalé, tehdy to částečné zanikne. Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, myslel jsem jako dítě, měl jsem dětské názory; když jsem však dospěl, s dětinskými věcmi jsem se rozloučil. Teď totiž vidíme jako v zrcadle, nejasně, ale potom tváří v tvář. Teď poznávám částečně, ale potom poznám plně, tak jako Bůh zná mě.
Do té doby nám zůstává víra, naděje a láska, tato trojice; ale největší z nich je láska."
(Korintským, sv. Pavel)
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Dagmar, jamajsky.drap, Motýlek, PánBů, teo

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod teo » úte 28. pro 2010 16:42:30

Jana píše:"výše uvedený citát


Kdyby šlo kliknout víckrát na to Thanks, tak budu klikat do večera
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Jana, PánBů

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod Dagmar » úte 28. pro 2010 20:11:35

Milý Teo,

zastav se na chvíli, a podívej se do sebe. Podívej se, jak je to s tvoji láskou k sobě samému. Máš rád sám sebe? Když pochopíš lásku k sobě samému, pochopíš lásku k celému světu.

:ahoj: :flower2: :yellowflower: :whiteflower:

---------------------------------------------------------------------
Já jsem ty, a ty jsi já. Všichni jsme součásti jedné energie.
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Dagmar za tento příspěvek:
Ladislav, teo

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod teo » úte 28. pro 2010 22:30:57

Dagmar píše:Milý Teo,

zastav se na chvíli, a podívej se do sebe. Podívej se, jak je to s tvoji láskou k sobě samému. Máš rád sám sebe? Když pochopíš lásku k sobě samému, pochopíš lásku k celému světu.

:ahoj: :flower2: :yellowflower: :whiteflower:

---------------------------------------------------------------------
Já jsem ty, a ty jsi já. Všichni jsme součásti jedné energie.

Ikdyž jsem nepodmíněnou lásku pochopil, ještě mi úplně nedošlo jak ji PLNĚ aplikovat na lidi venku.
Je to jako bych celý život pracoval s Windows a najednou si pořídil počítač se systémem APPLE a pak se snažil přijít na to jak teď pracovat s téměř celým zbytkem světa který jede stále na Windows...
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod watta » stř 29. pro 2010 9:19:08

Nepodmíněčná láska - Dává více než bere (podmínečná láska naopak bere více než dává)
Nepodmíněčná láska - Se nenechává zneužívat (podmínečná láska považuje toto za sice špatné, ale normální)
Nepodmíněčná láska - Člověk je pro toho druhého služebníkem (podmínečná láska považuje toto druhého za "podrobeného")


Ve finale to může být tak, že člověk, který bezpodmínečně miluje, dává víc, než bere. Ale samotná bezpodmínečná láska pramenící v tom člověku nebere ani nedává vůbec nic - ta prostě je. Když potom sdílíš takovou lásku s někým, z něhož též pramení bezpodmínečná láska, různě se to prolíná, ale není tam v těch výměnách vůbec nic, co by se dalo dát do té roviny "méně nebo více". Pokud jde o to zneužívání, myslím, že bezpodmínečná láska může být využívána na tomto světě stejně jako cokoliv jiného, není z toho vyňata. Vtip je v tom, že dotyčný člověk tím není zasažen - je nedotknutelný, zabít tě může kdokoliv, ale ublížit ti nemůže nikdo. A nakonec s tím služebníkem - v bezpodmínečné lásce je možno služebníkem nazvat buď všechny (sobě navzájem), anebo nikoho. Ale zase - v praxi to kolikrát může dopadnout tak, že je i služebníkem.

Ikdyž jsem nepodmíněnou lásku pochopil, ještě mi úplně nedošlo jak ji PLNĚ aplikovat na lidi venku.
Je to jako bych celý život pracoval s Windows a najednou si pořídil počítač se systémem APPLE a pak se snažil přijít na to jak teď pracovat s téměř celým zbytkem světa který jede stále na Windows...


No to je přece zábava na celý život... :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod Dagmar » stř 29. pro 2010 21:35:18

Ikdyž jsem nepodmíněnou lásku pochopil, ještě mi úplně nedošlo jak ji PLNĚ aplikovat na lidi venku.
Je to jako bych celý život pracoval s Windows a najednou si pořídil počítač se systémem APPLE a pak se snažil přijít na to jak teď pracovat s téměř celým zbytkem světa který jede stále na Windows...
------------------------------------------------


Ano Teo, každý máme v hlavě počítač a ten je naprogramovaný. Naprogramovali nám ho rodiče, škola, kamarádi ........až 70 % různých vzorců myšlení jsme pochytili do 7 let. Každý průměrně úspěšný člověk má těchto vzorců myšlení až 4OO. Ti méně úspěšní jich mají i 1 500 a více.
Nikdy nic nemůžeš aplikovat na lidi venku. Vždy musíš vše hledat v sobě.

píšeš :Don Miguel Ruiz - The Voice of Knowledge. Je to o tom najít sám sebe a užít si život. ODPOVĚĎ EXISTUJE!!!

Musíš si uvědomit, že vše, co se ti v životě děje a co prožíváš, tak do svého života přitahuješ na základě zkušeností z dětství, na základě svého vzorce myšlení o kterém vůbec nevíš, ale ten vzorec myšlení tam je.
Jsi nemocný - tu nemoc tvoří tvá hlava, tvůj program.
Nemáš partnera, kterého by sis představoval - je to tvůj program v hlavě /ve tvém počítači/, který ti přitáhl tento vztah.
Nemáš peníze - opět je to ve tvé hlavě.

Wata píše: Ve finále to může být tak, že člověk, který bezpodmínečně miluje, dává víc, než bere.

Pokud prožíváš vztah, že dáváš a nic od partnera nedostáváš, hledej chybu v sobě. Do života sis přitáhl takového člověka.
Opět je to tvůj program v hlavě, který ti tvoří tvoje jednání a celý život. Je to tvá hlava, která způsobuje to, že od partnera nic nedostáváš.
A protože si to uvědomuješ,tak stále hledáš. Hledej v sobě. Nikoho nezměníš,ale změníš-li sebe /své myšlení/, změníš svůj život, protože budeš přitahovat pouze to, co budeš v životě chtít mít.
--------------
Jak na to:
Máš partnerku, a máš pocit, že hodně dáváš a nic nedostáváš.
- podívej se, jaký vztah měli tví rodiče - vyhodnoť, jak si jejich vztah viděl ty !!! Vyhodnoť si sám pro sebe, jak se choval tvůj táta k mámě a naopak. Jak se chovali rodiče k tobě. Byla máma autoritativní a ty ses ji jako dítě snažil zavděčit, a nikdy jsi nebyl dost dobrý?? Když se zamyslíš, a ponoříš se sám do sebe, najednou se ti začnu vybavovat události, o kterých sis myslel, že to nic neznamená, a ono to způsobuje určité vzorce tvého jednání a ty si přitahuješ do života to, co nechceš a vůbec si to neuvědomuješ. Prober své vztahy s kamarády v dětství, a svou první lásku - jak dopadla?? Napiš si všechny malé i větší bolístky na papír. A nyní všem, co ti způsobili jakoukoli bolest odpusť. Vše, co jsi v životě prožil, jsi prožít měl, tak proč se na někoho zlobit. A až se ti podaří odpustit všem kantorům, spolužákům, rodičům, prarodičům, sourozencům, láskám, sousedům a já nevím na koho si vzpomeneš, tak se ti uleví. Najednou budeš lehčí a budeš lidi vidět jinak a oni se k tobě budou chovat jinak i když budou mít stále svůj starý Windows.
Prostě a jednoduše si uděláš pořádek v sobě - najdeš sám sebe. :ahoj4: :give_flower: :give_flower: :give_flower: :ahoj3:
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Dagmar za tento příspěvek:
mmk

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod Motýlek » čtv 30. pro 2010 9:13:39

Dagmar píše: Každý průměrně úspěšný člověk má těchto vzorců myšlení až 4OO. Ti méně úspěšní jich mají i 1 500 a více.


Docela by mě zajímalo, odkud ta čísla máš... Podle této logiky by úspěšnost člověka souvisela s tím, nakolik se dokáže vygumovat - v ideálním případě by Superman měl na svém kontě programů nulu. Což ale asi taky nebude pravda. Všichni odněkud přicházíme a něco si s sebou neseme a říct, že je vše jen nepotřebný ovládající balast, je vylévání dítěte z vaničky spolu s vodou. Proč to píšu? Protože mám pocit, že se v těchto záležitostech zapomíná rozlišovat kvalita, v horlivosti člověk maže jeden program za druhým a nakonec zjistí, že je bez programů, jen on sám ve vakuu. Zpravidla to pak vede k tomu, že toho vakuum naplní sebou samým, svým egem, bez vědomí, že láska je o vztahu dvou živých bytostí. A to už vůbec nepíšu o lásce nepodmíněné, protože ta připouští možnost, že vnější svět, přestože JE nedokonalý, zasluhuje lásku stejně tak či ještě víc než svět dokonalý.
Je to jen taková obecná poznámka, na nikoho tím nemířím (a když, tak leda na sebe), ale považuju za nutné zmínit svůj názor, ať si s tím pak každý udělá co chce: Těch 400 programů na jednoho člověka je možná hranice, možná taky ne, při mazání se může jít i na 200 nebo 100 programů, každý to bude mít nejspíš jinak, ale nakonec stejně zůstaneme každý u své prapodstaty, která sestává z toho základního minima - je to náš BIOS. Je dobré zjistit, jaký BIOS v sobě každý máme, objevit jeho jedinečnost a naučit se jej využívat tak, aby sloužil ku prospěchu nám, ale i okolí.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod Petr » čtv 30. pro 2010 17:12:04

teo píše:Všechno je lež, názory lidí, pravda i lež, všechno neplatí, bylo vytvořeno před námi a nám podsunuto a my to doslova okopírovali (v dětství) a považovali za správné a normální (bez analyzování).
Všechno se tím pádem mění, už není potřeba měnit svět a druhé lidi.
Teď je už jen potřba si užít život, dělat to co člověka baví a nechat svět světěm.
Díky tomu že vím že je všechno lež. Nemusím to řešit. Není důvod. A to je pro mě obrovský dar. Můžu udělat to co miluji. A o tom je život.
Žít šťastný život.

Já bych řekl, že všechno je naopak pravda. Vše je pravda a něco z toho je iluze, což pravdivost nijak nenarušuje. Iluze může být i hloubka pozorování, vnímání.
No ale ty to s tou lží asi myslíš trochu jinak, jak to vyplývá z těch následujích řádků.. spíš než o pravdě-lži se mi zdá, že píšeš o převzatých přesvědčeních, názorech nebo myšlenkových vzorcích, chceme-li. :) Ty skutečně hodně přebíráme v dětství, ale ne všechny přesvědčení, která máme, jsou převzatá.. některá jsou skutečně naše :). a z těch ostatních (převzatých), když budeme chtít, tak jejich přezkoumáváním ty naše pak tvoříme. Každý máme nějaký svůj systém přesvědčení a to nám poskytuje rámec jak se chovat, co dělat, jak reagovat, jak žít. A funkčnost našeho systému přesvědčení nám odhalují i emoce, které cítíme.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Dagmar

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod Dagmar » pát 31. pro 2010 15:15:46

[quote="Motýlek"]
Docela by mě zajímalo, odkud ta čísla máš...
-----
Motýlku, omlouvám se, že odpovídám až dnes.

- Docela by mě zajímalo, odkud ta čísla máš.
Omlouvám se, ale nemohu si uvědomit, ve které knize nebo na webu jsem to četla. Možná v knihách Ivo Tomana www.taxus.cz, nebo na přednášce Dr. K.R.Eberta www.acupuncture4themind.com . V každém případě píšu o svých vlastních zkušenostech a mém pozorování.


Podle této logiky by úspěšnost člověka souvisela s tím, nakolik se dokáže vygumovat - v ideálním případě by Superman měl na svém kontě programů nulu.
-Já nepíšu o vygumování. Ze své mysli nikdy nic nemůžeš vygumovat. Každou událost budeš mít ve své hlavě uloženou, i když si na ni třeba nevzpomeneš.
Já jsem Tea upozornila, že se musí podívat na to, jak vyrůstal, s čím se setkal, a jak ho jeho mysl ovlivňuje v životě. Aby všechno krásné i to s čím tak úplně nesouhlasí hledal v sobě.

-Všichni odněkud přicházíme a něco si s sebou neseme a říct, že je vše jen nepotřebný ovládající balast, je vylévání dítěte z vaničky spolu s vodou.
- Motýlku, já jsme nepsala o žádném nepotřebném ovládajícím balastu, ale o informacích, které jsme během svého života posbírali, a ty nám ten náš život ovlivňují. A nejvíce nám ovlivňují život ti nejbližší, a někdy v dobrém úmyslu rodiče vytvoří dítěti bloky v jeho životě. Oni to udělají v nejlepší víře, bohužel, pro dítě to má negativní dopad v životě.
- Naše myšlení je energie, která nám tvoří život. A jestliže máme v mysli nějaký poznatek, tak nás může ovlivňovat jinak, než si přejeme.
Určitě znáš knihu „Myšlením k bohatství“ od Napoleona Hilla. Mimo jiného zde píše o svém synovi, který se narodil bez uší a lékař prohlásil, že patrně bude chlapec po celý život hluchoněmý. Ale otec Napoleon Hill se nesmířil s tím, že by jeho syn neměl slyšet.

Cituji z knihy „Myšlením k bohatství, Napoloen Hill, str. 37:
Osobně vůbec nepochybuji, že by syn zůstal po celý život hluchoněmý, kdyby se jeho matce a mne nepodařilo ovlivnit jeho mysl žádoucím způsobem. Když jsem mu naočkoval touhu slyšet a mluvit a žít jako normální člověk, uvedl tento impuls do chodu nějakou zvláštní sílu, která dokázala překlenout propastné ticho mezi jeho mozkem a vnějším světem.
Horoucí touha se ve svůj hmotný ekvivalent přeměňuje vskutku spletitými cestami. Syn chtěl slyšet, a to se mu splnilo. Narodil se s handicapem, který by jiného člověka s menší rozhodností velice snadno přivedl na ulici s žebráckou holí.
Ta malá „milosrdná lež“, již jsem mu v dětství nasadil do hlavy, byla ospravedlněna.
Konec citace z knihy.

Takže závěrem, naši rodiče pro nás udělali to nejlepší, co uměli. U mě to bylo před 5O lety. A určitě uznáš, že životní názory a poznatky, které oni měli a dali mi do života jsou pro dnešní dobu zastaralé. Takže já, pokud nechci žit způsobem jaký byl před 50 lety musím změnit své myšlení. Mé dětství ovlivnil dědeček, který se narodil 1898. Sto let stará energie myšlení mého předka je ve mne. A já s tím musím počítat.
Omluvám se, nechtěla jsem se nikoho dotknout.
Změň sám sebe, a dáš lidem nebe. Ahoj do roku 2011.

:P ***
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Dagmar za tento příspěvek:
mmk

Re: POMOC: Umění nepodmíněné lásky

Příspěvekod Dagmar » pát 31. pro 2010 15:26:23

Petr píše:
teo píše:[b]Všechno je lež,

Já bych řekl, že všechno je naopak pravda.


Teo a Petr mají každý svoji pavdu.
:thumb:
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Další

Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků