Radikální spiritualita

Radikální spiritualita

Příspěvekod Petr » čtv 06. lis 2008 16:22:33

Velmi hezké shrnutí tzv. nové sprituality..

1. Vasim pozemskym ukolem je integrovat emoce zalozene na strachu. Kdyz se to naucite, vytvorite si cisty prostor, ve kterem je misto pro interakce Boha ve vas se svetem. Pri sve snaze po dosazeni tohoto stavu budete konfrontovani s integraci strachu, a to opakovane. Nenechte se tim odradit, kazdy z techto krucku vytvari zaklad, ktery vas postupne vede k cili.

2. Vsim, co si myslite, rikate a delate, si utvarite vlastni karmu. A to vcetne veskerych duvodu, zameru a tuzeb skrytych za tim, co si myslite a co rikate.

3. Karma je zakladem reality, coz znamena, ze jste naprosto zcela zodpovedni za vse, co se vam deje.

4. Vase utrpeni je zpusobeno prave tim, ze odmitate to, "co je".

5. Pravda neni neco, co je potreba nalezt, je to neco, co tvorite.

6. Meditujte. Je to dobre cviceni, ktere uci vasi mysl, jak se koncentrovat na to, co je, bez rozptyleni, nepozornosti, pochybnost a potreby analyzy stavu veci, povahy dharmy a podobne.

7. Kdyz Zivotu neumoznite, aby se ve vas vyjadroval uplne, budete za to platit.

8. Budte trpelivi, soucitni a velkorysi. Prijimejte vasi vlastni laskavost, ona je sluzbou sama sobe a vam samotnym.

9. Od druhych nic neocekavejte. Kdyz si necim projdou, je to skvele. Kdyz ne, tak taky dobre.

10. Vyvarujte se vudcu a nabozenstvi. Neprospivaji vasemu dusevnimu zdravi a chteji vase penize.

11. Pocit viny neni nic jineho nez sebelitost. Neni slucitelny s prijetim karmy.

12. Jakoukoliv udalost ve vasem zivote prijimejte jako vyzvu, ktera vas cini zivymi. Jestlize si sami neucinite zivot zajimavym, udela to za vas stejne vase mysl.

13. Chcete-li zmenit realitu vaseho zivota, musite zmenit i svoji viru, a to presto, ze viry nejsou realita.

14. Nic si neberte osobne. Kdo vas nejak trapi, bude trapit stejne i toho, kdo pro nej bude stejnou vyzvou jako vy, a nejenom vas.

15. Moralka stanovena spolecnosti nemusi byt nutne spravna.

16. Síla moci je TEĎ.

17. Žijte TEĎ.

18. Vzdy naplníte obraz sebe sama.. nebo taky Budete vzdy zit k obrazu svemu (pozn. mam za to, ze se hovori o tomtez jako o tom, ze clovek je obrazem bozim).

19. Nestanete se tim, co odmitate.

20. Vase energie proudi prave tam, kam smerujete pozornost.

21. Moudrost maže karmu.

22. Budete-li davat milosrdenstvi, milost a lasku, budete to same dostavat zpet.

23. Mate svobodnou vuli rozhodnout se v kazdem okamziku, jak reagovat.

24. Jestlize se vam neco nelibi a neudelate nic pro to, aby se to zmenilo, pak vy jste tou pricinou, proc se veci budou i nadale vyvijet stejne.

25. Nemusite se starat o to, jestli prezijete.

26. Vsim, co neukoncite, se odsuzujete k opakovani.

27. Karma znamena, ze nic nezustava nesplaceno.

28. Ve vas samotnych mate vse, co muze vas zivot ucinit stastnym a naplnenym.

29. Bezpodminecne prijimejte ostatni a cvicte se tim, ze je nebudete soudit, obviňovat ani nic ocekavat.

30. Ostatni jsou pro vas zrcadlem, to, co naleznete v ostatnich, objevite i v sobe.

31. Existence cehokoliv zacina tim, ze vas to napadne. Napady a zkusenosti utvareji viru, ktera zpetne tvori realitu.

32. Mira uvedomeni je dana tim, jak moc znate vlastni pravdu a jak moc si ji pripoustite.

33. Cokoliv neodpustite sobe nebo ostatnim, zustane vasim karmickym bremenem.

34. Co delaji druzi, vas neovlivnuje. Ovlivnuje vas to, co si myslite o tom, co delaji.

35. Jsme zrcadly sveho vlastniho mysleni. Smutek a neuspech je vasi vlastni vinou, stesti a uspech jsou vasi vlastni odmenou.

36. Pokazde, kdyz se rozcilite, je to proto, ze od druhych ocekavate schvaleni nebo kontrolu a vase ocekavani nebyla naplnena.

37. Nemuzete druheho pochopit, dokud ho budete kritizovat.

38. Čemu odporujete, to si k sobě přitahujete.

39. Muzete dosahnout vseho, po cem touzite, pokud jsou vase prani realisticka a nejsou v rozporu se svobodnou vuli druhych lidi. !!!

40. Co uprete ostatnim, bude upreno i vam :)

41. Milujte ostatni tak, jak byste si sami prali byt milovani. vazte si jejich jedinecnosti a prijimejte je takove, jaci jsou.

42. Nejvetsi dar, kterym nekoho muzete obdarovat, je byt sami sebou. !!!

43. Vase srdce vzdycky vi, co kdy delat.

44. Chaosu ve svem zivote se muzete zbavit tim, ze budete jednat bez ohledu na vysledek vaseho jednani.

45. Vase videni sveta urcuje, jaky zivot zijete. Tohle videni sveta muzete kdykoli zmenit.

46. Komplikovane lidi ve svem zivote potrebujete proto, abyste se naucili byt odolni a pevni.

47. Vase mysl muze kdykoli znovu zmenit cokoli, co si vytvorila.

48. Ten zasadni duvod toho, proc lide nejsou spokojeni se svymi zivoty je ten, ze vlastne nevedi, co presne chteji.

49. Jednoduchost je jedno z klicovych tajemstvi toho, jak se mit dobre (well-being)

50. Neridte se ve svych rozhodnutich tim, co od vas ocekavaji ostatni. Namisto toho jednejte v souladu se svym vlastnim ucelem na teto zemi.

51. Predstavivost je zdaleka silnejsi nez vule. Zmena zacina s predstavivosti. (Neboli cokoli si predstavite a dale viz bod 39)

52. Trenujte, jak byt ve svem vlastnim stredu, uvolneny, vyrovnany, s dusevnim zamerem a duchovnim vedomim.

53. Trenujte vytrvalost. Zvysujte si vlastni disciplinu, je to otazka vasi vlastni moci a sily, kterou potrebujete. !!!

54. V zivote je toho ve skutecnosti opravdu duleziteho velmi malo. Odlisujte to, co dulezite vskutku je, od toho, co dulezite neni, a podle toho na to reagujte.

55. Cemukoli se v tomto zivote nepostavite celem, ale utecete od toho, tomu se budete muset postavit celem v pristim zivote.

56. Ve svem zivote zakousite to, o cem jste hluboce presvedcen, ze tak je. (Ve svem zivote zjistite, ze veci jsou tak, jak jste o tom hluboce presvedceni).

57. Vazte si vice toho kym jste, nez to byt prijimanym.

58. Jste telem-duchem-mysli, nikoli telem A duchem A mysli. S cim si neporadi vase mysl, to se pokusi vyresit vase telo a zapoji do toho procesu i vasi duchovni energii.

59. I utrpeni je zdrojem vaseho probuzeni.

60. Jestlize se zlobite na neco, co ve vasem zivote nefunguje, stante se pozorovatelem a podivejte se na tu situaci s odstupem onoho pozorovatele.

61. Myslete siroce. Nikdy se vam totiz nepodari uskutecnit nic, co je ZA vasi vizi (co si nepredstavite, nevpustite do mysli atd.)

62. Vesmir bude podporovat vase nejcistci touhy.
(podle me jak ve vyznamu CISTOTA, tak ve vyznamu ZREJMOST toho, po cem vlastne touzite).

63. Nasledujte vase tuzby prosti jakekoliv nerozhodnosti! Jen tak dostanete, co chcete.

64. Dosahnete vyssi urovne sebe sama (tady je krasne slovo SELF–ACTUALIZATION), pak ji zase ztratite, zase za ni pujdete a dosahnete ji, a tak porad, az vam to nakonec dojde :)

65. Nikdy nezneuzivejte strach k tomu, abyste odmitali zivot.

66. Nikdy nedělejte to, za co byste se museli karmicky trestat.

67. Nikdy nedelejte nic, cim byste ztratili sebeuctu.

68. Odpoustej ostatnim a bud si vedom toho, ze odpusteni je sobecky cin, kterym zvysujes karmu sam sobe, a zlepsujes tim i kvalitu sveho vlastniho zivota.

69. PROBUĎTE SE!

Z knihy How to Practice Radical Spirituality" od Dicka Sutphena
Překlad: lidé z novazeme.ning.com - MM, Ivana a Petr
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Radikální spiritualita

Příspěvekod Pavel » pát 07. lis 2008 14:22:07

Tak hezky odzadu :D :

66 a 68: na první pohled to vypadá že se to tluče - zaužívané pojmy hned vzbuzují reakce, které logika a pochopení jen obtížně znovu a znovu (autor to myslel tak a tak) mění. Na to bychom si měli dát pozor a používat, i za cenu menší údernosti a půvabu lakoničnosti všeobecně srozumitelnější výrazivo - si myslím. Tož k trestání a sobectví, slůvkům ošidným.

Je ovšem dobré si uvědomovat, že přejícnost, odpouštění atp. nejsou nějakou obětí, ale že v posledku pomáhají nejvíc nám samým (i když to asi na této zemi neplatí absolutně, ve všech rovinách bytí a duševních stavech). Tím se zbavíme pózy útrpného hrdiny a pýchy - což jsou vlastnosti, které nakonec škodí i těm, kterým přejeme a odpouštíme (ať jsou to maminky, které umoří své děti výčitkami, jak se pro ně obětovaly, či ať jde i o něco nevysloveného, čím vnitřně druhého významně obdarovaného zahrnujeme) Což by si k výše uvedenému mohlo být též uvědomováno.

67: jedním z mých hesel, jednoduchých pravidel, bylo: Ať je to sebesilnější, nedělej to, pokud tě to ponižuje!.
To pokud je tam rozhodující. Je to ten rozdíl podívat se a třeba usmát na ženskou/holku v tramvaji, nebo na ni zpitoměle civět.
Ale to "ponižuje" nemusí zanmenat jen to, že se cítím blboučky, trapně, ale i situaci, kdy ponižuji někoho druhého. Prostě uvnitř člověk cítí, že se i tím, že se někomu vysmívá, hanobí sám před sebou. Ale každý to máme nastavené někde jinde.
Co daruješ, je navždy tvé, co si ponecháš pro sebe, je navždy ztracené.
Uživatelský avatar
Pavel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 20. říj 2008 21:51:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 13
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Radikální spiritualita

Příspěvekod Petr » pon 10. lis 2008 9:37:31

Ahoj,
66 jsem jeste upravil, byl tam nepresny preklad.. Puvodne: Nikdy nedělejte to, za co byste byli karmicky potrestani. Nove: Nikdy nedělejte to, za co byste se museli karmicky trestat.

K odpusteni - souhlas s tim co pises :)

No z celeho textu, lze vycist spoustu dobrych myslenek, ale ne vsechny jsou 100% idealne napsane, a nekde muze byt i nepresny preklad.. tak kdyby vam neco prislo jeste divne, spatne srozumitelne tak dejte vedet. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Radikální spiritualita

Příspěvekod Petr » pon 10. lis 2008 9:52:15

Prepsano Kamilem do pozitivnejsi formy bez negaci a pomoci jazyka afirmaci. Vice zde

1. Vasim pozemskym ukolem je integrovat emoce zalozene na strachu. Kdyz se to naucite, vytvorite si cisty prostor, ve kterem je misto pro interakce Boha ve vas se svetem. Pri sve snaze po dosazeni tohoto stavu budete konfrontovani s integraci strachu, a to opakovane. Nenechte se tim odradit, kazdy z techto krucku vytvari zaklad, ktery vas postupne vede k cili.
1. Mým pozemským úkolem je integrovat emoce založené na strachu a přeměnit je na lásku. Když se to učím, vytvářím si čistý prostor, ve kterém je misto pro soužití Boha ve mě se světem. I když jsem konfrontovan s emocemi strachu opakovaně, postupuju odvážně, protože každý z těchto krůčků vytváří základ, který mě postupně vede k cili.

2. Vsim, co si myslite, rikate a delate, si utvarite vlastni karmu. A to vcetne veskerych duvodu, zameru a tuzeb skrytych za tim, co si myslite a co rikate.
2. Vším, co si myslím, říkám a dělám, si utvářím vlastni život. A to včetně veškerých důvodů, záměrů a tužeb skrytých za tím, co si myslím a co říkám.

3. Karma je zakladem reality, coz znamena, ze jste naprosto zcela zodpovedni za vse, co se vam deje.
3. Jsem zcela zodpovědný za vše, co se mi děje.

4. Vase utrpeni je zpusobeno prave tim, ze odmitate to, "co je".
4. Mé utrpení je způsobeno tím, že odmítám to, "co je". Proto v blaženosti přijímám to, co je.

5. Pravda neni neco, co je potreba nalezt, je to neco, co tvorite.
5. Pravda není něco, co potřebuju nalézt, je to něco, co tvořím.

6. Meditujte. Je to dobre cviceni, ktere uci vasi mysl, jak se koncentrovat na to, co je, bez rozptyleni, nepozornosti, pochybnost a potreby analyzy stavu veci, povahy dharmy a podobne.
6. Medituji. Cvičím svou mysl, jak se koncentrovat na to, co je, bez rozptylování pozornosti, pochybností a potřeby analyzovat stav věcí.

7. Kdyz Zivotu neumoznite, aby se ve vas vyjadroval uplne, budete za to platit.
7. Dokud Životu neumožním plně se skrze mě vyjadřoval, platím za to utrpením. Proto nechávám Život skrze sebe proudit.

8. Budte trpelivi, soucitni a velkorysi. Prijimejte vasi vlastni laskavost, ona je sluzbou sama sobe a vam samotnym.
8. Jsem trpělivý, soucitný a velkorysý. Přijímám svoji dobrosrdečnost jako službu sobě samotnému.

9. Od druhych nic neocekavejte. Kdyz si necim projdou, je to skvele. Kdyz ne, tak taky dobre.
9. Vzdávám se svých požadavků a očekávání na ostatní. Když se vyplní, skvěle. Když ne, je to taky ok.

10. Vyvarujte se vudcu a nabozenstvi. Neprospivaji vasemu dusevnimu zdravi a chteji vase penize.
10. Zdroj mého spojení s Bohem je v mém srdci, zde je také zdroj zdraví a hojnosti pro můj života.


11. Pocit viny neni nic jineho nez sebelitost. Neni slucitelny s prijetim karmy.
11. Přijímám svůj život bez pocitů viny nebo sebelítosti.

12. Jakoukoliv udalost ve vasem zivote prijimejte jako vyzvu, ktera vas cini zivymi. Jestlize si sami neucinite zivot zajimavym, udela to za vas stejne vase mysl.
12. Každou událost ve svém životě přijímám jako výzvu k prožitku. Mé jednání vychází z hlasu srdce nikoliv z pomíjivých myšlenek mysli.


13. Chcete-li zmenit realitu vaseho zivota, musite zmenit i svoji viru, a to presto, ze viry nejsou realita.
13. Měním realitu svého života, proto měním i svoji víru nebo systém přesvědčení.

14. Nic si neberte osobne. Kdo vas nejak trapi, bude trapit stejne i toho, kdo pro nej bude stejnou vyzvou jako vy, a nejenom vas.
14. Nic si neberu osobne. Jednání a slova druhých lidí vycházejí z jejich vlastních představ a to, co vidí na mě, vidí na všech.

15. Moralka stanovena spolecnosti nemusi byt nutne spravna.
15. Žádný systém morálky není pro mě „svatý“, svým vlastním životem prozkoumávám funkčnost pravidel, ta, která nefungují, s láskou opouštím.


16. Síla moci je TEĎ.
16. Má síla je v TADY a TEĎ.

17. Žijte TEĎ.
17. Žiji TADY a TEĎ.


18. Vzdy naplníte obraz sebe sama.. nebo taky Budete vzdy zit k obrazu svemu (pozn. mam za to, ze se hovori o tomtez jako o tom, ze clovek je obrazem bozim).
18. Vždy žiji podle obrazu, který o sobě mám, proto si tvořím obraz sebe sama nejkrásnější, jaký si dovedu vysnít.

19. Nestanete se tim, co odmitate.
19. Nemůžu se stát tím, co odmítám, proto přijímám vše, čím se chci stát.


20. Vase energie proudi prave tam, kam smerujete pozornost.
20. Moje energie proudí právě tam, kam směřuji svou pozornost.

21. Moudrost maže karmu.
21. Jsem moudrý, proto chápu, že karma je iluze.

22. Budete-li davat milosrdenstvi, milost a lasku, budete to same dostavat zpet.
22. Dávám milosrdenství, milost a lásku a to samé dostávám zpět.

23. Mate svobodnou vuli rozhodnout se v kazdem okamziku, jak reagovat.
23. Mám svobodnou vůli rozhodnout se v každém okamžiku, jak reagovat.

24. Jestlize se vam neco nelibi a neudelate nic pro to, aby se to zmenilo, pak vy jste tou pricinou, proc se veci budou i nadale vyvijet stejne.
24. Cokoliv se mi nelíbí, můžu změnit. Uvědomuju si, že jsem příčinou toho, proč se věci takto vyvinuly a přijímám sílu změnit sám sebe i svou situaci.

25. Nemusite se starat o to, jestli prezijete.
25. Život nikdy nekončí, proto se nestarám o přežití.

26. Vsim, co neukoncite, se odsuzujete k opakovani.
26. Vše, co neukončím, se bude opakovat. Proto odpouštím sobě i druhým.

27. Karma znamena, ze nic nezustava nesplaceno.
27. Karma je děj v čase, kdy něco z minulosti má být odčiněno v budoucnosti. V okamžiku tady a teď jsou všechny účty vyrovnány.

28. Ve vas samotnych mate vse, co muze vas zivot ucinit stastnym a naplnenym.
28. Mám v sobě vše, co může můj život učinit štastným a naplněným.

29. Bezpodminecne prijimejte ostatni a cvicte se tim, ze je nebudete soudit, obviňovat ani nic ocekavat.
29. Bezpodmínečně přijímám ostatní, bez soudů, obviňování a očekávání.

30. Ostatni jsou pro vas zrcadlem, to, co naleznete v ostatnich, objevite i v sobe.
30. Ostatní jsou má zrcadla, to, co v nich nalézám, mám v sobě.

31. Existence cehokoliv zacina tim, ze vas to napadne. Napady a zkusenosti utvareji viru, ktera zpetne tvori realitu.
31. Existence čehokoliv v mém životě začíná myšlenkou. Myšlenky a zkušenosti vytváří mé přesvědčení a to vytváří realitu.

32. Mira uvedomeni je dana tim, jak moc znate vlastni pravdu a jak moc si ji pripoustite.
32. Má míra uvědomění je daná tím, jak moc znám vlastní pravdu a jak jí přijímám.

33. Cokoliv neodpustite sobe nebo ostatnim, zustane vasim karmickym bremenem.
33. Cokoliv neodpustím sobě nebo ostatnim, zůstane mým břemenem. Proto odpouštím.

34. Co delaji druzi, vas neovlivnuje. Ovlivnuje vas to, co si myslite o tom, co delaji.
34. Neovlivňuje mě nic, co dělají druzí. Chápu, že mě ovlivňuje jen to, co si myslím o tom, co dělají. Proto vše přijímám s láskou, soucitem a porozuměním.

35. Jsme zrcadly sveho vlastniho mysleni. Smutek a neuspech je vasi vlastni vinou, stesti a uspech jsou vasi vlastni odmenou.
35. Mé pocity jsou zrcadly mého vlastního myšlení. Smutek a neúspěch jsem si vybral stejně jako štěstí a úspěch. Mám svobodu zvolit si co chci prožívat.

36. Pokazde, kdyz se rozcilite, je to proto, ze od druhych ocekavate schvaleni nebo kontrolu a vase ocekavani nebyla naplnena.
36. Pokaždé, kdyz se rozčílím, chápu, že je to způsobeno mým nenaplněným očekáváním. Klidu dosahuju tím, že žiju bez očekávání.

37. Nemuzete druheho pochopit, dokud ho budete kritizovat.
37. Kritika druhých mě zabraňuje je pochopit, proto druhé láskyplně přijímám a tím buduju naše vzájemné porozumění.

38. Čemu odporujete, to si k sobě přitahujete.
38. Čemu odporuji, to si k sobě přitahuji. Proto přijímám vše, co může odejít.

39. Muzete dosahnout vseho, po cem touzite, pokud jsou vase prani realisticka a nejsou v rozporu se svobodnou vuli druhych lidi. !!!
39. Mohu dosáhnout všeho, po čem toužím a co je v souladu s touhou mého srdce i srdcí druhých lidí.

40. Co uprete ostatnim, bude upreno i vam
40. Co upírám ostatním, upírám i sobě. Proto druhým dávám to, co chci dostávat.

41. Milujte ostatni tak, jak byste si sami prali byt milovani. vazte si jejich jedinecnosti a prijimejte je takove, jaci jsou.
41. Miluji ostatní tak, jak chci být milován sám. Vážím si jejich jedinečnosti a přijímám je takové, jací jsou.

42. Nejvetsi dar, kterym nekoho muzete obdarovat, je byt sami sebou. !!!
42. Největší dar, který druhým dávám, je to, že jsem sám sebou!!!

43. Vase srdce vzdycky vi, co kdy delat.
43. Moje srdce vždycky ví, co kdy dělat.

44. Chaosu ve svem zivote se muzete zbavit tim, ze budete jednat bez ohledu na vysledek vaseho jednani.
44. Jednám bez ohledu na výsledek svého jednání a tím vytvářím ve svém životě prostor klidu a míru.


45. Vase videni sveta urcuje, jaky zivot zijete. Tohle videni sveta muzete kdykoli zmenit.
45. Mé vidění světa určuje, jaký život žiju. Tohle vidění světa můžu kdykoli změnit.


46. Komplikovane lidi ve svem zivote potrebujete proto, abyste se naucili byt odolni a pevni.
46. Stávám se odolným a pevným skrze jednání s tvrdohlavými a obtížné lidmi. I ti, kteří mě kritizují nebo se mnou nesouhlasí mi pomáhají.


47. Vase mysl muze kdykoli znovu zmenit cokoli, co si vytvorila.
47. Moje mysl může kdykoli znovu změnit cokoli, co si vytvořila.

48. Ten zasadni duvod toho, proc lide nejsou spokojeni se svymi zivoty je ten, ze vlastne nevedi, co presne chteji.
48. Čím přesněji vím, co chci udělat se svým životem, tím jsem spokojenější.

49. Jednoduchost je jedno z klicovych tajemstvi toho, jak se mit dobre (well-being)
49. Činím věci jednoduššími a tím je snadnější i můj život.

50. Neridte se ve svych rozhodnutich tim, co od vas ocekavaji ostatni. Namisto toho jednejte v souladu se svym vlastnim ucelem na teto zemi.
50. Jednám a rozhoduju se v souladu se svým vlastním smyslem života, namísto toho, co ode mě očekávají druzí.

51. Predstavivost je zdaleka silnejsi nez vule. Zmena zacina s predstavivosti. (Neboli cokoli si predstavite a dale viz bod 39)
51. Využívám sílu představivosti, protože v ní pramení všechny změny. Toto je zdroj mé vůle.

52. Trenujte, jak byt ve svem vlastnim stredu, uvolneny, vyrovnany, s dusevnim zamerem a duchovnim vedomim.
52. Jsem ve svém vlastním středu, uvolněný, emocionalně klidný, mentálně soustředěný a duchovně uvědomělý.

53. Trenujte vytrvalost. Zvysujte si vlastni disciplinu, je to otazka vasi vlastni moci a sily, kterou potrebujete. !!!
53. Jsem vytrvalý, tím zvyšuju a koncentruju moc a silu, které využívám!!!

54. V zivote je toho ve skutecnosti opravdu duleziteho velmi malo. Odlisujte to, co dulezite vskutku je, od toho, co dulezite neni, a podle toho na to reagujte.
54. Rozlišuju, co je pro mě v životě opravdu důležité, od toho, co důležité není, a podle toho reaguju. Zaměřuju svou pozornost na to, co vychází z mého srdce.

55. Cemukoli se v tomto zivote nepostavite celem, ale utecete od toho, tomu se budete muset postavit celem v pristim zivote.
55. Odvážně přijímám vše, co mi život přináší a tím si tvořím čistý prostor pro další život.

56. Ve svem zivote zakousite to, o cem jste hluboce presvedcen, ze tak je. (Ve svem zivote zjistite, ze veci jsou tak, jak jste o tom hluboce presvedceni).
56. O čem jsem hluboce přesvědčen, to ve svém životě zakouším. Proto v sobě hledám to nejkrásnější.

57. Vazte si vice toho kym jste, nez to byt prijimanym.
57. Vážím si toho, kým jsem. To, jak mě přijímají druzí, není na mé zodpovědnosti.

58. Jste telem-duchem-mysli, nikoli telem A duchem A mysli. S cim si neporadi vase mysl, to se pokusi vyresit vase telo a zapoji do toho procesu i vasi duchovni energii.
58. Jsem tělem-duchem-myslí, nikoli tělem A duchem A myslí. S čím si neporadí má mysl, to může vyřešit mé tělo nebo má duchovní energie.

59. I utrpeni je zdrojem vaseho probuzeni.
59. Zdroj svého probuzení hledám v radosti, na kterou proměňuju veškeré utrpení.

60. Jestlize se zlobite na neco, co ve vasem zivote nefunguje, stante se pozorovatelem a podivejte se na tu situaci s odstupem onoho pozorovatele.
60. Kdykoliv se zlobím na něco, co v mém životě nefunguje, stávám se pozorovatelem a dívám se na tu situaci s odstupem.

61. Myslete siroce. Nikdy se vam totiz nepodari uskutecnit nic, co je ZA vasi vizi (co si nepredstavite, nevpustite do mysli atd.)
61. Myslím velkoryse. Uskutečnit se mi podaří jen to, co si dokážu představit.

62. Vesmir bude podporovat vase nejcistci touhy.
(podle me jak ve vyznamu CISTOTA, tak ve vyznamu ZREJMOST toho, po cem vlastne touzite).
62. Vesmír podporuje mé nejčistší a nejjasnější touhy a záměry. Proto je stále čistím a projasňuju.

63. Nasledujte vase tuzby prosti jakekoliv nerozhodnosti! Jen tak dostanete, co chcete.
63. Jsem rozhodný a následuju své tužby. Jen tak dostanu, co chci.

64. Dosahnete vyssi urovne sebe sama (tady je krasne slovo SELF–ACTUALIZATION), pak ji zase ztratite, zase za ni pujdete a dosahnete ji, a tak porad, az vam to nakonec dojde
64. V každém okažiku jednám podle nejvyšší úrovně sebe sama, kterou si zrovna uvědomuju, je jiná, když jsem nemocný než když jsem zdravý, jiná, když jsem rozčílený než když mám radost. Dělám však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedu, a vyhýbám se zbytečným soudům a lítosti.

65. Nikdy nezneuzivejte strach k tomu, abyste odmitali zivot.
65. Strach mě odděluje od života, od sebe sama i od druhých lidí, proto jednám s láskou a odvahou.

66. Nikdy nedělejte to, za co byste se museli karmicky trestat.
66. Žiju v bezpečném vesmíru bez soudců, soudů, žalobců nebo obžalovaných a ať udělám cokoliv, jsem v Boží lásce.

67. Nikdy nedelejte nic, cim byste ztratili sebeuctu.
67. Vždy jednám s nejvyšší úctou k sobě i ostatním.

68. Odpoustej ostatnim a bud si vedom toho, ze odpusteni je sobecky cin, kterym zvysujes karmu sam sobe, a zlepsujes tim i kvalitu sveho vlastniho zivota.
68. Odpouštím ostatním, naprosto, absolutně, bezpodmínečně a bezdůvodně.

69. PROBUĎTE SE!
69. Jsem probuzený!
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Radikální spiritualita

Příspěvekod vostalpetr » úte 20. led 2009 18:11:42

No je to výborný, mám s tím ovšem jeden velkej problém, když dojdu k bodu deset, už si nepamatuju pět prvních bodů...

Trošku mi to připomíná moji přítelkyni, která cvičí už asi tři roky tajči, když se dostane nakonec, tak už si nepamatuje začátek,
takže by se mělo počítat i s námi, co jsme slabí duchem a silní sklerozou
a radikálně tu radikální spiritualitu zradikalizovat
aby jsme i my, staří seniláci měli šanci...

:help2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Radikální spiritualita

Příspěvekod Petr » úte 20. led 2009 19:12:56

Tak pristupu je spousta ze? Zvol si ten, ktery ti vyhovuje. Nikdo nerika, ze se to musis vse pamatovat a bez toho nemuzes zit :))). Pokud te celkove zaujalo, tak si treba kazdy den vyber jeden bod, ktery te zaujal a ten aplikuj, zij, premyslej o nem..nebo dva...cokoliv, co te laka. A pak jiny a jiny.. neni potreba je precist vsechny :Studuji: a usilovne si je pamatovat.
Nekdo jiny si to zase pouze precte naraz a zustane mu pouze povedomi o tomto, i to muze byt velmi uzitecne.. kazdy si v tom neco muze najit.

A pro ty co to nezaujalo, tak neni co resit, necist, neztracet s tim cas a jit treba cist neco zajimaveho :D.

Tak hodne zdaru :obed:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Radikální spiritualita

Příspěvekod vostalpetr » úte 20. led 2009 21:22:42

Tak takhle to je, a já myslel, že si to musím všechno zapamatovat, a ted vidím, že to můžu klidně zapomenout nebo vůbec nečíst...

No to je dost radikální řez (rež) :pc2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron