Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod teo » pát 19. srp 2011 9:52:53

Prosím Vás, potřebuju jednoduchou cestu jak vyvolat spánek a na pár hodin si zdřímnout.


V noci když se vše uklidní a ustane ruch, krásně se mi komunikuje a uvědomění/řešení chodí snadno.

Wayne Dyer se budí kolem 3h ráno 3AM, a přijímá inspiraci z vrchu, kterou si zuapisuje. I známý způsoub vytváření řešení z Napoleona Hilla, ilustruje techniku kdy si člověk zašel na pár hodin do místnosti zvukově a světelně izolované a měl naprosto klid. Seděl tam u stolu s lapičkou a řešení začly chodit a po pár hodinách měl to pro co přišel.

Snažil jsem se do teď co nejvíc protáhnout dobu co dokáži být vzhůru ale v 1:30 - 2:45 je max a hlavně jsem ospalý, tak že mě to už donutí usnout. Proto bych to ríd řešil jako Wayne, který kolem 18hod, si jde na 2-3 hodiny zdřímnout.
Ovšem nevím jak to vyvolat, už jsem to zkoušel prostě si lehnout mě usnout nedovolí.
Rád bych si vzal jenom nějaký prášek co mi pomůže usnout a hotovo. Ovšem nemám s tím zkušenosti, a jestli prášky na spaní třeba nepůsobí 5 hodin apod...

Prosím o rady, děkuji
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod rosada » pát 19. srp 2011 10:57:57

podle mě některé věci nemůžeš řídit a není to ani žádoucí. Třeba zjistíš, že největší inspirace k tobě chodí v 10 dopoledne. :roll:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
teo

Re: Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod teo » pát 19. srp 2011 11:50:32

rosada píše:podle mě některé věci nemůžeš řídit a není to ani žádoucí. Třeba zjistíš, že největší inspirace k tobě chodí v 10 dopoledne. :roll:

Nějaký způsob musí být, kdybych byl rozhodnutý zůstat trvale v ČR tak bych si koupil dům na horách v přírodě. Kde se cítím jako doma a rád tvořím.
Bydlím ve městě a ruch tu ustává jen v noci, mám svůj klid.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod PánBů » pát 19. srp 2011 15:51:54

Zkoušel si už tichou meditaci v leže? Mě to takhle funguje akorát přes den to nějak nepraktikuju tak nevim co to s tebou udělá :-)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod Motýlek » sob 20. srp 2011 7:42:19

Sice nevím, proč bych měl vstávat každý den ve tři ráno, jen proto, že to dělá někdo jiný, ale prosím... Mně se to stává někdy samovolně, že se v noci budím a než za dvě - tři hodinky zaberu do spánku, je ráno a vstávání do práce. Že bych tak měl vstávat každý den, o tom radši nechci ani uvažovat. Přece jen pan Dyer je už zaopatřený důchodce, který si může ráno v osm klidně zdřímnout, což se většině populace asi nikdy nestane.
Ale když už to mám brát vážně, tak bych hodil jen pár tipů: hrej PC hry - u nich Ti čas uběhne klidně až do tří do rána a pak si medituj jak libo. Anebo si naopak pusť unavující hudbu do sluchátek a budeš za pár minut spát jak špalek. Anebo si dej pár panáků a budeš mít to samé. Co já vím, co Tě dokáže unavit?
A hlavně: co, ksakru, od toho ranního vstávání vůbec očekáváš?!
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
teo

Re: Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod teo » sob 20. srp 2011 10:02:01

Motýlek píše:Sice nevím, proč bych měl vstávat každý den ve tři ráno, jen proto, že to dělá někdo jiný, ale prosím... Mně se to stává někdy samovolně, že se v noci budím a než za dvě - tři hodinky zaberu do spánku, je ráno a vstávání do práce. Že bych tak měl vstávat každý den, o tom radši nechci ani uvažovat. Přece jen pan Dyer je už zaopatřený důchodce, který si může ráno v osm klidně zdřímnout, což se většině populace asi nikdy nestane.
Ale když už to mám brát vážně, tak bych hodil jen pár tipů: hrej PC hry - u nich Ti čas uběhne klidně až do tří do rána a pak si medituj jak libo. Anebo si naopak pusť unavující hudbu do sluchátek a budeš za pár minut spát jak špalek. Anebo si dej pár panáků a budeš mít to samé. Co já vím, co Tě dokáže unavit?
A hlavně: co, ksakru, od toho ranního vstávání vůbec očekáváš?!


XD rofl

za rady děkuji, je to částečná odpověď jak na to : )))
Ačkoliv tu od většiny vidím nepochopení a odmítnutí této možnosti... hehe můžu se jen pousmát. Ovšem né lišácky nebo povýšeně. Co dělám cítím že je správné, a když to nevýjde a bude inspirace chodit i v denním čase, tak také dobré. :happy:

A proč to dělám? Nechám se překvapit : )))
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod Radek » sob 20. srp 2011 11:00:12

Ahoj teo,

Kdysi jsem dělal noční služby a dělalo mi někdy trošku problémy ráno po noční usnout. Zkoušel jsem tehdy špunty do uší a takové ty klapky na oči. Víš co myslím.
A často mi to pomohlo, základem pro usnutí je ticho a tma, ale hlavně tělo musí mít vůbec potřebu spát, tedy být aspoň trošku unavené, tzn. když bych si chtěl
v 18 každý den zdřímnout asi bych musel dost brzo vstávat ( zřejmě někde kolem 4. 5. ) abych vůbec zabral anebo musím být unavený z nějaké fyzické námahy.
Z vlastní zkušenosti si lze zvyknout na různé režimy spaní, ale chvilku to trvá, než si organismus zvykne, jiná otázka je zda je to pro tělo zdravé.

Existují lidé a studie, kteří se spánkem zabývají a někteří tvrdí, že by délka spánku měla být v cyklech určité délky, např. zde http://www.glenrhodes.com/?p=132
Ale tohle asi bude dost individuální a každý si to musí vyzkoušet sám.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Radek za tento příspěvek:
teo

Re: Jak vyvolat spánek? take a nap/zdřímnutí

Příspěvekod rosada » pon 22. srp 2011 8:44:39

teo píše:
za rady děkuji, je to částečná odpověď jak na to : )))
Ačkoliv tu od většiny vidím nepochopení a odmítnutí této možnosti... hehe můžu se jen pousmát. Ovšem né lišácky nebo povýšeně. Co dělám cítím že je správné, a když to nevýjde a bude inspirace chodit i v denním čase, tak také dobré. :happy:

A proč to dělám? Nechám se překvapit : )))


Pokud to vidíš takhle, pak nezbývá než popřát hodně štěstí :kvetina: :lodka: ***
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
teo


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron