Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod flpbb » sob 10. zář 2011 12:51:25

Už to neřešme, zahltili jsme diskuzi "Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?" dohadováním se o slovíčkaření v zadání. Nakonec - uznávám, že je to moje vina.
Co se týče toho Novacka, moje ego se na jeho
Ahoj, mě se líbí styl psaní, to je pro mě v první fázi klíčové. Líbí se mi tvé postřehy i příspěvky...
chytlo, ale to bytostné já mu nenaletělo... A to, co po ostatních chce, zavání sbíráním příběhů alá Jack Canfield a Slepičí polévka pro duši.
Obrázek
Naposledy upravil flpbb dne sob 10. zář 2011 13:39:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Lída » sob 10. zář 2011 13:19:19

Vyprávění inspirujících příběhů sice taky není moje parketa, ale mrkla jsem teď na jeho stránky a tenhle příběh http://www.bodinspirace.cz/posledni_vlo ... race_id=88 stojí za přečtení

Náhodou docela sedí ke zdejšímu tématu - je o zastavení mysli :) v jasném vědomí Bytí
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod rosada » ned 11. zář 2011 20:38:51

flpbb píše:PS: Taky vám píše SZ nějaký Novacek a láká vás na jiné forum?

Hmm, taky. Tak to asi nejsem vybraná kvůli svému vybranému slohu, a on je to jen hromadný nábor. :plac:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Mrakoplaš » ned 11. zář 2011 20:46:46

No mě dostalo, když mi napsal, že se mu líbí styl mých recenzí. Přitom jsem tu žádnou nenapsal :D
Uživatelský avatar
Mrakoplaš
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. srp 2011 12:27:35
Poděkoval: 4
Poděkováno: 14-krát v 8 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod rosada » ned 11. zář 2011 20:51:31

Ráda bych se ještě vrátila k hádankám, i když je to mimo téma. Hodně to napovídá o lidské komunikaci, když se neshodnem, na loďce s bazénem, jak si pak rozumět, když se měkdo rozvypráví o metafyzice ;)
flpbb píše:
Já si představila, že loď stoupne a celý bazén s ní. Pro muže v bazénu se hladina vody v bazénu nezmění.

Jak může stoupnout celý bazén, je mi záhadou. Druhá věta je omyl.

No vyházím kamení do moře, loďka stoupne...mě by vůbec nenapadlo, že si je ten chlap bude sypat do bazénu (to řešení, odpovídá na to, že si je sype do bazénu - no jestli ne, tak má můj intelek zese bod dolů :donknow: )

flpbb píše:Takto by se nemohlo řešit nic. Pak by člověk dostal nějaký test a několik hodin by si se zadávajícím musel každou otázku vyjasňovat. Např. triviální příklad s rychlostí vlaku by pak měl nekonečně mnoho řešení vůči jaké vztažné soustavě má být výsledná rychlost vyjádřena – člověku, co tam jde na WC, letícímu ptákovi, ale třeba i kometě…
PánBů - nepochopil jsi zadání a zapletl do toho bazén na lodi, která je na moři. Kdo tedy zde vytváří složité světy je zřejmé…Mimochodem; když už se zmiňuješ o možnosti systému bazénu na lodi jako spojené nádoby s mořem, je moc dobře, že nejsi lodní konstruktér...

Jasně, že testy se takto dělat nedají, ale jestli to není chyba těch testů a obecně školství, protože v životě jsou otázky typu co přesně počítám a proč to počítám ty nejdůležitější. Každý absolvent pak umí aplikovat správný vzoreček, ale klást si ty správné otázky jen ti výjimeční. A jen ty správné otázky posouvají věci dopředu. :auto:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Lída » ned 11. zář 2011 21:11:14

Mrakoplaš píše:No mě dostalo, když mi napsal, že se mu líbí styl mých recenzí. Přitom jsem tu žádnou nenapsal :D

Zřejmě jsme dostali všichni stejný text, to mi ale přijde vcelku pochopitelné. Když se člověk pokouší získat pro účast na svém fóru víc lidí, přece to nebude stylizovat pro každého zvlášť, žejo :)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron