Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod teo » stř 24. srp 2011 14:50:39

...bude to způsobeno touhou po změně... že má mysl se nezastaví :happyroll: <- ano přesně tohle dělá, někdy i v době kdy bych chtěl spát se pořád točí.

Desítky a destítky knih vedoucí ke změně, desítky až stovky audio nebo video přednášek a seminářů... konzultace s lidmi co něco vědí... To tam všechno je, a teď mysl přesouvá jednotlivé dílky skládačky a spojuje je do hromady.
Jsem si vědom že na jednu stranu je to přínosné (původní obsah myšlenek před tím než jsem se sem dostal... je nahrazen těmito), ale není to ono.

V neděli jsem měl velmi zajímavou rozmluvu a dozvěděl jsem se že mám přijmout "VÍM ŽE NIC NEVÍM".

Další krok má být zastvení myšlenek a zažití "vnitřního míru".

Co se vám osvědčilo? Na co se soustřeďujtete když chcete zastavit myšlení?
Zkouším sledovat dech, na chvíli se to daří... ale mysl se pak rozjede.

Přemýšlím jestli mohou pomoci nahrávky zvuků lesa, nebo vodopádu/splavu. ?

Jak se zastavit...
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Monika » stř 24. srp 2011 15:16:06

ahoj Teo :)

mně se osvědčilo "přestat se s myslí přetahovat", tudíž přestat se snahou zastavovat myšlenkový proces či měnit obsah toho co vyvstává a jen to nechat plynout a uvědomovat si to ... prostě to celý jen sledovat jako velmi zajímavou záležitost vznikání, průběhu a odeznívání :) a spíše těžiště pozornosti zaměřit na to samotný uvědomování a naslouchání tomu co se ve mně odehrává ... a účastně se s tím kamarádit, nakonec je to součást mne samotné, tak proč být s tím v rozporu ... pro mne to je velmi uvolňující, doslova relax ...

ale možná je to indivudální a souvisí to s tím, že jsem se hodně a dlouhodobě snažila nejprve navozovat a udržovat pozitivní myšlení a potlačovat negativní, pak zase o to navozování klidu :donknow:

techniky jako soustřeďování se na vnímání dechu, aniž by ho člověk chtěl nějak měnit (třeba prohlubovat apod) jsou fajn k oddechnutí, pochopitelně se tím myšlenkový proces uklidňuje ... a že se pak zase rozjede mi přijde jako naprosto normání záležitost, vždyť přirozeností mysli je pohyb, analýza a dedukce ... je přece pěkný co mysl dokáže ... takový úžasné nástroj máme k dispozici ... akorát, že my jsme příliš zaměření na mysl a pořád myslíme a myslíme a nedovolíme si pohov když myslet zrovna nemusíme a můžeme ji nechat odpočívat, pak se to zdá být jako pořádně rozjetej vlak ... proto jsou fajn takový techniky jako s tím dechem, nebo procházka lesem, dívání se na západ slunce, poslech hudby, umělecká tvorba ... meditace ... je toho spousta, kde si může dát mysl pohov ... skoro mi to přijde, že jak to jednou mysl pozná, tak se k tomu ráda vrací, aniž by jí k tomu musel někdo násilím nutit ...

fakt nevím, ale chtít zastavit mysl na furt mi dává smysl asi jako bránit vodě proudit ... to by už člověk nebyl schopen ani mluvit, chodit do práce, nakupovat apod. zůstal by závislý na péči blízkých či na ústavní péči ... už se to lidem taky stalo, když došlo k poškození levé hemisféry, ono miminka také mají mysl nefunkční, dokud se nenaučí mluvit a používat ji k praktickým účelům ...

tedy, chtěla jsem tím jen říct, že když se to celé pouze uvědomuje jako proces, který se v tobě samotném prostě jen objevuje, tak s tím není problém, neruší to ... ono se o tom dost blbě hovoří, dá se to jen opsat ... přímou zkušeností se to pak vyjasní ... chce to v klidu vyzkoušet, třeba v rámci hravého experimentu :) je to podobné, jako když se jen tak sedne, co nejvíce to jde se uvolní a jen se soustředí na samotné vnímání ... začne se uvědomovat tichost a čím více se toto prohlubuje, tak si lze povšimnout, že v té tichosti se prostě objevují zvuky, pokud se těmi zvuky nedá strhnout a jsou jen vědomě vnímány, tak se dá velmi rychle zjistit, že ty zvuky samotné tu tichost nijak neruší, jsou uvědomovány, aniž by se ztrácela povědomost o té tichost samé ... když se zaměřuje jen na ty zvuky, tak si povšimnout toho podkladu ve kterém se to objevuje, je velmi těžké ... takže každou volnou chvilku co to jde se to dát takhle prověřovat a ono se to pak postupně promítá i do plného provozu praktického žití ... a jen tak mimovolně to přináší více radosti, klidné uvolněnosti, hravosti, lehkosti a přitom je v tom velká síla ... užíváš si jen tak ... už spoustu věcí nepotřebuješ - třeba vědět, třeba vlastnit, třeba získat ... taky se dá zjisti, že už člověk nelpí tolik na tom co před tím (třeba na super dovolený u moře, na představách jaký by měl být a jaký nebýt a jaký by měl být ten a onen a jaký nebýt, na tom co by chtěl mít a co nemít apod), taky tak nějak začíná odpadat spousta věcí co bylo nutný dělat jako třeba se dohadovat o nějakých věcech a přesvědčovat a vysvětlovat a obhajovat si to "svoje" ... prostě se umenšuje počet záležitostí, které vadí ... přibývá více pochopení pro sebe i pro druhý ... člověk je jakoby více nad věcí a přesto více účasten ... tak v tomhle smyslu mi přijde jako to ´"vím, že nic nevím" ... jako pohoda džes ... no problema :poklona: :happyroll: ne tedy že se mysl přestane používat, ale používá se přesně tam a na to co je potřeba ... no bylo by to jako přestat používat nůž, jen proto že může říznout ... spíše jde tedy o to, naučit se zacházet smysluplně s tak úžasným nástrojem - jako je schopnost myslet :)

ale nevím, může to všechno jinak :D

pěkné pojednání o tom, jak zacházet s myslí je například tady: http://forum.jitrnizeme.cz/viewtopic.ph ... 626#p15479

tak ať se daří :ahoj4:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
rosada, teo

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Motýlek » stř 24. srp 2011 17:46:57

A proč se zastavovat?
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod teo » stř 24. srp 2011 20:46:56

Motýlek píše:A proč se zastavovat?

Nooo... zkus pustit vysavač, vrtačku, nebo něco takového co dělá nepřetržitý trvalý zvuk... a poslouchej to třeba 4 hodiny, a pak to vypni. A v ten moment co to vypneš pochopíš co chci zažít já.

Mysl je tak bezvadně vycvičená a kecá kecá kecá kecá... Je to příjemné jako jet třeba 300km autem a s ženskou co hubu nezavře... :? :no: :aha:
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Martin108 » čtv 25. srp 2011 17:29:32

teo píše:
Motýlek píše:A proč se zastavovat?

Nooo... zkus pustit vysavač, vrtačku, nebo něco takového co dělá nepřetržitý trvalý zvuk... a poslouchej to třeba 4 hodiny, a pak to vypni. A v ten moment co to vypneš pochopíš co chci zažít já.

Mysl je tak bezvadně vycvičená a kecá kecá kecá kecá... Je to příjemné jako jet třeba 300km autem a s ženskou co hubu nezavře... :? :no: :aha:


Po prvních 100 kilometrech by ses naučil jí nevěnovat pozornost a ona by si pak dál povídala, ale tebe by to už nerušilo. Udělej to samé se zbytečnými myšlenkami ve své mysli ;)
OM MANI PEME HUNG
Uživatelský avatar
Martin108
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 22. dub 2011 17:49:25
Poděkoval: 12
Poděkováno: 6-krát v 6 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin108 za tento příspěvek:
Petr

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Ladislav » pát 26. srp 2011 7:58:24

teo píše:
Motýlek píše:A proč se zastavovat?

Nooo... zkus pustit vysavač, vrtačku, nebo něco takového co dělá nepřetržitý trvalý zvuk... a poslouchej to třeba 4 hodiny, a pak to vypni. A v ten moment co to vypneš pochopíš co chci zažít já.


...a to je možná ten problém, moc chceš - tvým "úmyslem" je zastavit mysl :P to zkrátka nevymyslíš :P rozumíš?
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Lída » pát 26. srp 2011 9:50:10

Mysl není "škodná", kterou je nutné odstavit :)

Na příklad dzogčhen vede přímo k vnímání, že myšlenky i emoce jsou pohyby jediné všetvořící Energie. Je možné je tak i vnímat, stejně jako je možné vnímat vlny na oceánu jako pohyby vod oceánu. Pak není nutné jednu vlnu odmítat a druhou preferovat.

Ve chvílích, kdy se čirou pozorností pozorují jednotlivé reakce mysli s uvědomováním, že jsou to tvary Energie (t.j. ne jako reálné samostatně existující mentální objekty), neexistuje žádné "já", které jinak neustále některou vlnu chce a jinou odmítá.

Tohle "já" je taky jen jeden z tvarů Energie, vlna. Je to jakási "pocito-myšlenka", vnímaná pozorujícím vědomím. Akorát že návykem už automaticky dochází k sebeztotožnění vědomí s touhle pocito-myšlenkou. To se může ale postupně uvědomováním měnit, při každém rozlišení a => ustání sebeztotožnění s "já" se pozornost vrátí do čistého vědomí bytí.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
rosada, teo

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod PánBů » pát 26. srp 2011 18:33:37

Mysl je tak bezvadně vycvičená a kecá kecá kecá kecá... Je to příjemné jako jet třeba 300km autem a s ženskou co hubu nezavře...

Tak tohle mě dostalo. Velice trefné přirovnání.

Kdykoliv se nachytáš že myslíš na nějaký voloviny nebo si povídáš sám se sebou tak si to normálka zakaž. V půlce myšlenky jí opusť aniž bys jí dokončil. Prostě na ní nemysli a nemysli ani na to že nemáš myslet. Jenom STOPka a konec . Jen klid uvnitř a vnímání které nevypneš. Takhle den za dnem každou chvíli kdy to zjistíš .... :D

Nebo můžeš zkusit vodní půst. Je předpoklad že když tělo dlouho nedostane najíst tak bude šetřit nejen plýtvání fyzickými silami ale i zbytečným myšlením. Ovšem to se musí taky praktikovat v klidu. :meditace:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
teo

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod rosada » ned 28. srp 2011 7:44:40

Jakmile mysl začne takhle vyvádět, může to být i dobré znamení: ví že už má na kahánku, že asi přijde o místo šéfa :plac: (mysl může být užitečná, ale je děsný až děsivý šéf :nono: ). Dělá, co může, aby o tu pozici nepřišla. Další dobrá zpráva je, že vidíš jak je tvá mysl hlučná, můžeš tedy svou pozornost zaměřit na toho, kdo to vidí, místo na to "jak je ta mysl strašně hlučná" nebo na myšlenku "jak ji zastavit". Když se "vnitřně podíváš", kdo chce mysl zastavit, zjistíš, že je to zase mysl, chce vyvolat boj, ještě víc hluku a zmatku, přitáhnout si pozornost. Zkus se podívat na tu hlučnou mysl, na toho, kdo ji chce zastavit, a pak na toho, kdo to všechno vidí: jak tu hlučnou mysl, tak ten boj. :jingjang:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
Lída, Monika, teo

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod rosada » ned 28. srp 2011 7:53:18

Ještě jedna rada pro meditaci, kterou jsem kdysi někde vyčetla. Je to příměr , jak se cvičí vipassana.
Představ si takový stroj, který neustále vyhazuje míčky (např. tenisti mají takový na tréning). Ten stroj je mysl a míčky jsou myšlenky. Co dělat, je vždy chytit míček a pustit ho, chytit a pustit, hlavně ho nijak nezkoumat, nebo budeš zavalen dalšími míčky. Myšlenku chytit (zpozorovat) a pustit (nedat ji další pozornost), nezkoumat, nerozvíjet, jen dávat pozor, jestli neletí další. Ta frekvence myšlenek, by se měla snižovat.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
teo

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod rosada » ned 28. srp 2011 8:44:16

Hezký příspěvek o tichu je tady - přímo z úst povolaného :dance:
http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?p=6158#p6158
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
teo

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod flpbb » pon 05. zář 2011 8:16:37

Běžně se mi stává, že si vezmu sluneční brýle, posunu si je do vlasů a jaksi zapomenu, že je mám na hlavě. Pak si v noci lehnu do postele a ... EGO se chová přesně stejně: mele, mele, mele a my si to ani neuvědomujeme, tak nějak jsme si na to zvyknuli a neřešíme to, obdobně jako mé brýle ve vlasech.
Řeknu vám takový příběh, kdy jsem se sám za sebe zastyděl. Jeli jsme s kolegou rychlíkem z Fn/M a on mi v kupé říká: "Chlap je v bazénu na lodi s kamením. Když to vyháže do vody, hladina klesne, zůstane stejná nebo stoupne?" Moje idiotský ego, který se pyšní tím, že umí řešit diferenciální a integrální rovnice od boku vypálí, že stoupne. Naproti nám sedí zedník, co se vrací domů z několikaměsíční dřiny v Germánii a vypadá jak Forrest Gump. Řekne nejistým hláskem: Prominte pánové, já si myslím, že klesne. V tom okamžiku mi proběhne hlavou Archimedův zákon a stydím se, že jsem se nechal napálit. Takový je to naše stupidní EGO!
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Motýlek » pon 05. zář 2011 17:15:22

Myslím, že podstatu klesání nebo stoupání hladiny je třeba vždy vztáhnout k pevnému bodu: v případě okolního terénu hladina samozřejmě stoupne, ve vztahu k loďce naopak klesne (protože se loďka odlehčí, čili ve vztahu k hladině se pozvedne). Myslím, že s egem tato hádanka nijak nesouvisí :) Diferenciál, nediferenciál...
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod flpbb » pon 05. zář 2011 22:00:38

Nemáš pravdu Motýlku, vůči jakémukoliv pevnému bodu v této časoprostorové realitě hladina v bazénu klesne, protože kamení díky své vyšší hustotě vytlačí přes lodku větší objem vody, než pak potopené zaujme. Mimochodem je to jedna z otázek úvahových testů přijímaček na Princestown.
Vztah vůči lodi není třeba vůbec řešit, to snad ví i dítě, že když se lod zbaví zátěže...
Škoda, že jsem se s tím zedníkem nezkontaktoval, protože bych mu položil i další otázky, např. méně známý matematický paradox: Přijedeš na Krétu a první Krétan, kterého potkáš, ti řekne: "Všichni Krétané jsou lháři." Lže nebo mluví pravdu?
Pokud na to budeš reagovat, moc dobře si to rozmysli, s klasickou matematickou logikou nepochodíš. Zkus Gausse...
PS: víš, jak se řekne řecky "motýl" ?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod rosada » úte 06. zář 2011 10:08:23

Miluju hádanky:

Kréta: co můžu s určitostí, říct je, že ten muž není Kréťan (tedy s použitím klasické logiky) :)

Bazén na lodi: V otázce není na jakou hladinu se ptá. A vzhledem k čemu. Takže vůbec nevím na co odpovídat.
Já si představila, že loď stoupne a celý bazén s ní. Pro muže v bazénu se hladina vody v bazénu nezmění. Taky se nezmění hladina vody v přístavu, vzhledem třeba k molu. Myslím, že to k čemu se to vztahuje je ta nejdůležitější věc.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Motýlek » úte 06. zář 2011 15:50:28

flpbb píše:Nemáš pravdu Motýlku, vůči jakémukoliv pevnému bodu v této časoprostorové realitě hladina v bazénu klesne, protože kamení díky své vyšší hustotě vytlačí přes lodku větší objem vody, než pak potopené zaujme. Mimochodem je to jedna z otázek úvahových testů přijímaček na Princestown.
Vztah vůči lodi není třeba vůbec řešit, to snad ví i dítě, že když se lod zbaví zátěže...
Škoda, že jsem se s tím zedníkem nezkontaktoval, protože bych mu položil i další otázky, např. méně známý matematický paradox: Přijedeš na Krétu a první Krétan, kterého potkáš, ti řekne: "Všichni Krétané jsou lháři." Lže nebo mluví pravdu?
Pokud na to budeš reagovat, moc dobře si to rozmysli, s klasickou matematickou logikou nepochodíš. Zkus Gausse...
PS: víš, jak se řekne řecky "motýl" ?


Budu se s Tebou přít třeba do roztrhání těla: protože nejen já, ale i Rošáda upozorňujeme na to, že úroveň hladiny musí být k něčemu vztažena, jinak postrádá otázka smysl. Jestli je tohle nějaká testovací otázka nebo není, je mi úplně jedno, zajímá mě její rozbor a řešení, ne opsané plky. Zkus mi, prosím, oponovat, resp. vyvrátit mou úvahu a ukaž, že se mýlím, mýlím-li se.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod PánBů » úte 06. zář 2011 17:51:07

Chlap je v bazénu na lodi s kamením. Když to vyháže do vody, hladina klesne, zůstane stejná nebo stoupne?

Jako pánbůh co všechno ví vám musím na vaší otázku odpovědět že je neúplně zadaná. Ok chap se koupe v bazénu který je umístěn na lodi. Kamení předpokládam že v bazénu ještě neni když ho tam má ten chlap ještě naházet. Ovšem stejně tak ho může hodit i přes palubu neb tam je předpokládána taky voda proč by jinak byl na lodi. Další otázkou je jestli náhodou voda v bazénu a voda okolo lodi nevoří něco jako spojenou nádobu pak by měli vždy stejnou hladinu. Ovšem bazén bývá většinou sladkovodní a okolo lodi moře takže se to odděluje. Další zádrhel je proč se chlap před házením kamení koupe v bazénu neb jen tím že vyleze se musí hladina v bazénu změnit.

Jak vidno v příkladu je mnoho nezodpovězených otázek které mohou zásadně rozhodnout o výsledku. Takovéhle přimačky jsem vždycky miloval poprvé v novém prostředí a hned příklad který může mít více výsledku díky neúplným počátečním podmínkám. Radši už to nebudu rozebírat. Někteří lidé si holt tvoří složité světy aby se v nich záměrně zamotali a mohli říkat jak je svět složitej :-)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
rosada

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod flpbb » sob 10. zář 2011 10:17:37

Byl jsem pár dní mimo ČR. V životě bych nevěřil, co jedna příhoda vyvolá za diskuzi.
Motýlek 05. zář 2011 17:15:22 napsal
v případě okolního terénu hladina samozřejmě stoupne, ve vztahu k loďce naopak klesne

Jeho první věta je omyl. Hladina klesne vůči vertikálním stěnám bazénu, zemskému povrchu a vůbec všem pevným bodům, chcete-li – sníží se její nadmořská výška, jinak už to nedokážu srozumitelněji napsat. Řešit její vztah vůči lodi nebo člověkovi na ní je iracionální, když tvoří celek. Jeho rozborem hladina klesne i vůči nim, to ale vědí i děti…
rosada úte 06. zář 2011 11:08:23 napsala:
Já si představila, že loď stoupne a celý bazén s ní. Pro muže v bazénu se hladina vody v bazénu nezmění.

Jak může stoupnout celý bazén, je mi záhadou. Druhá věta je omyl.
Takto by se nemohlo řešit nic. Pak by člověk dostal nějaký test a několik hodin by si se zadávajícím musel každou otázku vyjasňovat. Např. triviální příklad s rychlostí vlaku by pak měl nekonečně mnoho řešení vůči jaké vztažné soustavě má být výsledná rychlost vyjádřena – člověku, co tam jde na WC, letícímu ptákovi, ale třeba i kometě…
PánBů - nepochopil jsi zadání a zapletl do toho bazén na lodi, která je na moři. Kdo tedy zde vytváří složité světy je zřejmé…Mimochodem; když už se zmiňuješ o možnosti systému bazénu na lodi jako spojené nádoby s mořem, je moc dobře, že nejsi lodní konstruktér...
PS: Taky vám píše SZ nějaký Novacek a láká vás na jiné forum?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod PánBů » sob 10. zář 2011 11:39:02

Taky vám píše SZ nějaký Novacek a láká vás na jiné forum?

jojo taky mi píše :-)
PánBů - nepochopil jsi zadání a zapletl do toho bazén na lodi, která je na moři

Dyť píšu že jsem zadání nepochopil. Napiš alespoň kterou hladinu a vůči čemu poměřuješ. No že je loď na moři to je opravdu vyjmečná situace :D ale chápu že může být i na souši. Stejně tak může bejt bazén na zahradě a odpadnou tím spekulace o mořské hladině. No a že si nedokážeš představit plavidlo které by mohlo mít uprostřed mořskou hladinu radši nebudu kometovat když může plavat záchraný kruh co by nemohlo takhle plavat i něco jiného :-) Ale to odbočuju hlavní je upřesnit to původní zadání tak aby ho mohl vyřešit i člověk co se chce zamyslet a né se jen hádat. :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Jak přestat mluvit (zastavit mysl) a začít poslouchat?

Příspěvekod Lída » sob 10. zář 2011 11:45:35

flpbb píše:PS: Taky vám píše SZ nějaký Novacek a láká vás na jiné forum?

Yes :)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Další

Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků