Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod teo » ned 28. srp 2011 22:00:27

Toto bude asi jeden (byl bych i rád kdyby poslední) dotaz, se kterým si zatím nevím rady.
Začal jsem v posledních dnech odezdávat jednotlivé aspekty života, myšlenek... atd... okamžitě pociťuji že se začínám měnit.


(Budu teď mluvit obecně)
To co mě plně naplňuje se dá jednoznačně vyjádřit jedním slovem - TVOŘIT. (To create). Tohle je pro mne "život" : ))

Nicméně mám také (ještě) malý nedostatek a to je něco zapsaného v podvědomí - OTÁLENÍ. (Procrastination). A to mě "odrazuje", a nevím si s tím rady.
Zabíjím čas děláním něčeho, z čeho nevzejde žádný užitek a dá se označit za ztrátu času. Dělám něco spíš jen automaticky, než že by mě to bavilo... a to proto abych se "vyhnul" tomu co chci dělat. (To je síla, ano teď to čtu po sobě znova a je to tak).

Raději zabiju pár hodin hraní hry kterou jsem hrál už milionkrát před tím, místo toho abych tvořil něco nového.

Bavil jsem se teď o tom s kamarádem co jde také k probuzení... A dle něj je ta věc co mě "odrazuje" EGO, které se bojí že příjde o svůj čas.
Dává mi to smysl. Teď ale jak to rozpustit?

Budu velmi vděčný za řešení, pokud jsi měl/a podobný problém. : )))
Mockrát ti děkuji! :star:
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod Ladislav » pon 29. srp 2011 7:41:02

...i když hraješ hru :cat: tvoříš, ve chvíli kdy se odsuzuješ za cokoli (hraju hru nic netvořím - nejsem dobrý) posiluješ tím jen "nové" duchovní ego..., jedna věc je rozpustit ego (s nikým takovým jsem se zatím osobně nesetkal - anebo jsem to nepoznal :lol: ) a druhá věc je - "během" za osvícením vytvořit ego nové, je to hra na schovávanou - až časem člověk znovu své nové "duchovní" ego prokoukne a celá akce se může začít opakovat :poklona:
...do doby než pozná, že veškeré snažení, chtění, honění se a tlačení na pilu jen vytváří spoustu nového prostoru pro další "svatá" ega... :happyturn:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Lída, teo

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod rosada » pon 29. srp 2011 8:25:49

Nenapíšu nic jiného než Ladislav.
Je to Ego, které zdržuje. Ale nejen tím, že tě "nutí " dělat to, co tě odvádí od tvoření. Ale možná mnohem víc tím, že říká: "Je správné tvořit", "Není správné hrát hry" - to je posuzování a hodnocení - v tom je EGO dobré.
Je dobré rozlišit, že co je dobré a co ne, ti našeptává mysl a pak se na to co říká vykašlat. což zní jednoduše, ale je to ten nejtěžší krok.
Prostě ať děláš cokoli a přijdou nějaké pochyby: "Měl bys dělat něco jiného", "Tohle duchovní člověk nedělá", plynou z mysli a ne z tvé podstaty. A nemusíš se jimi vůbec zabývat, řekneš si "To jsou jen myšlenky" a dál to nerozvíjej (já si říkám "kecy, kecy"). skutečnost je jiná nejsou, žádná pravidla, co by se mělo a co ne. Prostě děláš, co právě děláš :kvetina:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
teo

Ego bojuje za svou bez-egovost

Příspěvekod Lída » pon 29. srp 2011 8:34:46

Rozpoznat a plně si uvědomit snahu ega o bez-egovost, to je bod obratu. Mně honba ega za stavem bez ega vydržela hezky dlouho, než se ukázalo, že klíčové je rozpoznat a přijímat - cokoliv, co právě vyvstane. A neodsuzovat se za nic, co se zatím nedaří v sobě uvědomit. Pocit povinnosti a pocit rezignace jsou hlavní výbavou duchovňáckého ega.

Ve chvílích nesouladu s děním vyvolaného neuvědomovaným odporem pomáhá pocit vděčnosti Vesmíru - třeba i za to, že se tu nestřílí, že je možné si oddechnout při nějaké hře, a nechat na něm, kdy prohloubí Svou všímavost v tomhle Svém tvaru.

Tvořivost nabíjí energií, protože neobsahuje odpor, je hravá. Momentální energie, která člověka nese děním, ukazuje míru, stupeň přijetí + tvořivého rozvíjení toho, co právě je. Čehokoliv, třeba i impulzů odmítání a nerozvíjení :)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
teo

Re: Ego bojuje za svou bez-egovost

Příspěvekod rosada » pon 29. srp 2011 9:05:43

Lída píše: pomáhá pocit vděčnosti Vesmíru - ..., a nechat na něm, kdy prohloubí Svou všímavost v tomhle Svém tvaru.



to by mělo být tučně na každém rohu :thanx:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
Monika

Ego bojuje za svou bez-egovost

Příspěvekod Lída » pon 29. srp 2011 12:12:16

PS. Shodou okolností má dnešní pokračování překladu z Balsekarovy knihy "Let Life Flow" název: Snaha ovládnout mysl

:happyroll:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod teo » pon 29. srp 2011 13:12:37

Ladislav píše:...i když hraješ hru :cat: tvoříš, ve chvíli kdy se odsuzuješ za cokoli (hraju hru nic netvořím - nejsem dobrý) posiluješ tím jen "nové" duchovní ego..., jedna věc je rozpustit ego (s nikým takovým jsem se zatím osobně nesetkal - anebo jsem to nepoznal :lol: ) a druhá věc je - "během" za osvícením vytvořit ego nové, je to hra na schovávanou - až časem člověk znovu své nové "duchovní" ego prokoukne a celá akce se může začít opakovat :poklona:
...do doby než pozná, že veškeré snažení, chtění, honění se a tlačení na pilu jen vytváří spoustu nového prostoru pro další "svatá" ega... :happyturn:


A co bych měl tada dělat?
Pomyšlení že si sednu na kámen do lotusového květu... a tak strávím celý zbytek života mi příjde... tak nějak...

jako něco co bych nemusel : ((((
Svět nabízí nekonečné možnosti, i want to play!!!!
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod rosada » pon 29. srp 2011 13:22:20

teo píše:Svět nabízí nekonečné možnosti, i want to play!!!!


No právě, hrej si. Jen neposuzuj, jestli si hrát zrovna tak nebo onak. :cooking:
Když se to tak vezme, tak i to posuzování je jen hra. :happyroll: - tak že je úplně jedno co děláš - zkrátka všechno je OK - Vesmír/pán Bůh si hraje a nám se z toho zavařují mozky :netusim:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
Lída, teo

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod teo » pon 29. srp 2011 13:24:57

Lidi já fakt nechápu co tady chcete říct. Podívejte se na tento pohled:

Člověk který umí výborně vařit a chce dělat vyhlášené dobrůtky... miluje dělat tuhle věc.

Člověk který miluje projektování nových aut... miluje dělat tuhle věc.

Člověk který miluje *dělat cokoliv*... miluje dělat tuhle věc.

A je jedno kde takový člověk je, půjde tam kde mu srdce ukáže, a bude to dělat. Jiná činnost je pro něj zbytečná. Já to sám poznal - můžete mít jakoukoliv jinou práci i za všechny prachy na světě... ale pokud vás ta práce NENAPLŇUJE - zhruba za pět let padnete na kolena, a říkat si co dál.
Tohle jsem sám zažil, a když jsem pátral zpětně na historii mého života... tak k té věci, kterou miluji dělat, jsem se vždy přibližoval... a díky ní je můj svět barevný :happy: :happy: :happy:

Teď vůbec nevím co mi to tu říkate. JÁ JSEM SI PLNĚ VĚDOM, ŽE ÚPLNÉHO PROBUZENÍ - STAVU SATORI... nelze dojít za tak krátkou dobu kde jsem teď já. (Sice už mi víc lidí říkalo že to možné je, že se to nedá změřit...) Ale i tak vím že teď pojedu na novém "svatém" egu. Rozhodně lepší než čekat dalších 15 let na SATORI.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod teo » pon 29. srp 2011 13:27:20

rosada píše:No právě, hrej si. Jen neposuzuj, jestli si hrát zrovna tak nebo onak. :cooking:
Když se to tak vezme, tak i to posuzování je jen hra. :happyroll: - tak že je úplně jedno co děláš - zkrátka všechno je OK - Vesmír/pán Bůh si hraje a nám se z toho zavařují mozky :netusim:

Tohle se mi fakt líbí!!!! :happy:
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod PánBů » úte 30. srp 2011 22:21:35

Téma ego a hned tolik rozpouštěču kteří mají zaručený návod ega jak se zbavit ega :-) Taky jeden přidám: :D Přiznejte si že to je to jedíné co existuje a všechno ostatní je iluze která má zakrýt že to existující já nelze najít protože ve skutečnosti neexistuje nic čím by se najít dalo(ty nástroje hledání už jsou ta vámi stvořená iluze). prostě celé to svoření ma za úkol zakrýt tu depku že já je samo a není nic co by se dalo nějak vyjádřit a tak mu můžeme říkat třeba Bůh ne Pánbů ;) :happy: :D

No a když si to přiznáte odpadne i to nedorozumění mezi hodným já a zlým egem protože dobro a zlo jsou taky jenom iluze v které můžem ale nemusíme žít.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod rosada » stř 31. srp 2011 11:11:41

PánBů píše: je to jedíné co existuje a všechno ostatní je iluze která má zakrýt že to existující já nelze najít protože ve skutečnosti neexistuje nic čím by se najít dalo(ty nástroje hledání už jsou ta vámi stvořená iluze). prostě celé to svoření ma za úkol zakrýt tu depku že já je samo a není nic co by se dalo nějak vyjádřit a tak mu můžeme říkat třeba Bůh ne Pánbů ;) :happy: :D


to nějak to bude :) ...ale tu depku tam trochu podsouváš :roll:

PánBů píše: No a když si to přiznáte odpadne i to nedorozumění mezi hodným já a zlým egem protože dobro a zlo jsou taky jenom iluze v které můžem ale nemusíme žít.


Myslím, že to jsme tak nějak chtěli napsat. (opravte mě jestli se mýlím ;) )

Přece je tu něco navíc, a to posun od " je to jedíné co existuje" k " jsem" K tomu posunu nelze napsat nic, než to, že to není posun, že je rovněž iluzí, jako všechny ty posunovátka (teorie, metody, postupy). Je to něco jako kvantový skok ze stejného místa na stejné místo, ale to už mysl nepobere. Ikdyž může rozpoznat touhu po něčem takovém :2in1:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod Pozornost » stř 31. srp 2011 15:10:43

Zamysli se, jestli ta činnost, kterou chceš dělat ve chvíli, kdy otálíš je opravdu přesně ta věc, která tě ze všeho nejvíce naplňuje a nejvíce emočně láká.
Jestliže otálíš, pak možná ve skutečnosti chceš dělat něco trošičku jiného, než to o čem tě tvá mysl přesvědčuje, že to chceš doopravdy dělat.

Otálení je tvá jedinečná psychologická obrana proti tomu, aby jsi věnoval svoji energii něčemu, co doopravdy hluboce nechceš.
Bez ohledu na to, co si tvá mysl myslí.

Já jsem například otálel se čtením knih, a to bylo skvělé! Protože mě to dovedlo k poslouchání audio knih.
Kdybych neotálel, tak bych se i teď a možná až do konce řivota trápil s knihami a čtením.

Tvé otálení má nějaký velmi dobrý důvod.
Pokud se budeš snažit bojovat s otálením přinese ti to jedině škodu. Naopak se snaž najít ten důvod, kterým není jen ego.
Doporučil bych přátelsky s láskou a zblízka se smířit a setkat se svým otálením. Jedině pak ti otálení přestane škodit a získáš z něj informace například o tom, proč otálíš pravě hraním této hry a ne hraním právě jiné hry.
Neočekávej změny ve svém životě ze dnů na dny.

Právě to, co tě láká nejvíce tě v životě dovede k tomu, co tě láká nejvíce.
Až najdeš přesně to, co chceš dělat, nebudeš moc ani dospat, abys s tím začal...
Uživatelský avatar
Pozornost
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31. srp 2011 14:50:09
Poděkoval: 0
Poděkováno: 3-krát v 2 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Pozornost za tento příspěvek:
PánBů, teo

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod teo » pát 02. zář 2011 12:19:28

Pozornost píše:Zamysli se, jestli ta činnost, kterou chceš dělat ve chvíli, kdy otálíš je opravdu přesně ta věc, která tě ze všeho nejvíce naplňuje a nejvíce emočně láká.
Jestliže otálíš, pak možná ve skutečnosti chceš dělat něco trošičku jiného, než to o čem tě tvá mysl přesvědčuje, že to chceš doopravdy dělat.

Otálení je tvá jedinečná psychologická obrana proti tomu, aby jsi věnoval svoji energii něčemu, co doopravdy hluboce nechceš.
Bez ohledu na to, co si tvá mysl myslí.

Já jsem například otálel se čtením knih, a to bylo skvělé! Protože mě to dovedlo k poslouchání audio knih.
Kdybych neotálel, tak bych se i teď a možná až do konce řivota trápil s knihami a čtením.

Tvé otálení má nějaký velmi dobrý důvod.
Pokud se budeš snažit bojovat s otálením přinese ti to jedině škodu. Naopak se snaž najít ten důvod, kterým není jen ego.
Doporučil bych přátelsky s láskou a zblízka se smířit a setkat se svým otálením. Jedině pak ti otálení přestane škodit a získáš z něj informace například o tom, proč otálíš pravě hraním této hry a ne hraním právě jiné hry.
Neočekávej změny ve svém životě ze dnů na dny.

Právě to, co tě láká nejvíce tě v životě dovede k tomu, co tě láká nejvíce.
Až najdeš přesně to, co chceš dělat, nebudeš moc ani dospat, abys s tím začal...

WOW THAT'S AWESOME!!!!! ***
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod flpbb » pon 05. zář 2011 8:01:37

A položil si vůbec někdo z vás otázku, co to vlastně je to EGO? Četl jsem Freuda, CGJ, Grofa a zatím na to nepřišel. Bude to zžejmě proto, že to ani oni nevědí. Možná to ví jen několik tibetských mnichů a ti si to raději nechají pro sebe, než aby to předávali lidem západní civilizace, která by z toho zkonstruovala zase nějakou strašnou zbran...
Jinak - nesouhlasím s názorem dělej, co chceš a netrap se tím, co neděláš. Např. jsem v sobotu chtěl číst Gausse a nějak se mi nechtělo, tak jsem se flákal po netu a když jsem se k tomu večer donutil, po první stránce jsem byl ve "Vortexu" a zůstal tam do 2h noci! A když jsem pak usínal, říkal jsem si: "Idiote, kdyby jsi překonal EGO dopledne, mohl jsi mít nádherný den!" Jenže ten flákač, kterýmu Freud říkal "id" tě vždy svede jak pouliční dáma, věděl to už KK, když zpíval, že má v ruce štítky a v pase staniol...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod Motýlek » pon 05. zář 2011 18:52:52

přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
Lída

Re: Otálení, aneb Ego bojuje za svůj čas

Příspěvekod flpbb » pon 05. zář 2011 22:02:54

Nádherné video, thank...
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron