Bolestivé přiznání (pouze pro anglicky mluvící)

Bolestivé přiznání (pouze pro anglicky mluvící)

Příspěvekod teo » sob 03. zář 2011 13:41:46

AHoj,

prosím vás, pokud neumíte anglicky aspoň na úrovni A2 pre-intermediate, tak prosím tento topic rovnou zavřete... Není to že bych se chtěl blejsknout že umím anglicky, ale že mne k tomuto topicu dovedla jedna eng nahrávka.

Toto je nahrávka z knihy Psychocybernetics (Psychokybernetika) od Maxwella Maltze.
Je to další kniha k transformaci "nevědomých" "jizev" na duši, sebevědomí, podvědomí atd....

Má 4 minuty je tady:
http://www.ulozto.cz/10159600/maxwell-m ... ack-13-mp3

Tato nahrávka je hořké sousto, je v ní obsažena většina věcí které se lidé vyhýbají, jsou tam zmíněny všechny strachy, "démoni", jizvy které člověk má, a snaží se jim za každou cenu vyhnout.

Víte... když jste na něčem závislí nebo máte nějaký problém... V přívní řadě když půjdete na terapii, tak po analýze vám řeknou co je váš problém. V tu chvíli vás to srazí a cítíte se strašně. Ukážou vám co je váš problém a vás to silně zabolí že to odhalili. Ale teprve teď může začít léčba.
(Na druhou strana když si uvědomím že jsem vědomím, a pokusím se oddělit (neztotožnit s příběhem) jed tam pořád je)


A teď hledám cestu co dál dělat. Jak se zbavit všeho toho jedu a jizev. Zvažuji i možnost jít někam na psychoterapii, prostě už s tím dělat něco, ale efektivně, abych se už pro jednou vyléčil.

Napište mi co by jste dělali vy. :|
Pokud se toho ale bojíte a chtete se tomu i nadále vyhýbat. Nepiště raději nic, děkuji.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Bolestivé přiznání

Příspěvekod Lída » sob 03. zář 2011 16:16:05

teo píše:... V tu chvíli vás to srazí a cítíte se strašně. Ukážou vám co je váš problém a vás to silně zabolí že to odhalili. Ale teprve teď může začít léčba.

Ano. Je nutná ochota nejdřív se probudit k vlastní zranitelnosti - aby se dávno potlačené a zapomenuté pocity mohly dostat do vědomí. Teprve pak se dají postupně přijímat a rozpoznávat jako tvary Vědomí, všetvořící vesmírné Energie - a tak se zprázdňují, slábnou... až nakonec (možná) úplně zmizí. Ale i když ještě vyvstávají, už neruší, protože se s nimi přestáváme automaticky ztotožňovat a už před nimi neuhýbáme: klíčem je jejich přijímání, kdykoliv vyvstanou, coby tvarů prvotní energie - jak to učí např. dzogčhen.

když si uvědomím, že jsem vědomím, a pokusím se oddělit (neztotožnit s příběhem), jed tam pořád je...

Přesně tak, je to i moje zkušenost.

Jednu z cest k práci s vlastními bolestivými jizvami nabízí kniha "Probouzení zranitelnosti" od Krishnanandy a Amany Trobe, vydala MAITREA. Od těchže autorů postupně vyšly v českém překladu i další knihy, "Jak vzniká důvěra" a "Od iluzí k lásce". Krishnananda (vlastním jménem Thomas Trobe), harvardský psychiatr a žák Mistra Osha, pracuje 29 let jako terapeut.

Ukázka z "Probouzení zranitelnosti" je tady, další ukázky jsou tady.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
teo

Re: Bolestivé přiznání (pouze pro anglicky mluvící)

Příspěvekod teo » sob 03. zář 2011 21:47:30

Mockrát děkuji, teď jsem to pročítal a hledal i na mezinárodních sítích další informace.
Já vlastně pracuji s vnitřním dítětem jako výchozí "cestou" za štěstím. Mám hodně informací a poskládal jsem si i hodně věcí z psychologie - některé rozdíly jak "přemýšlí" dítě a klasický spící dospělý. Snažím se nějakým způsobem o návrat....

Cest je milion :| a já hledám tu moji.
Možná jsem netrpělivý... každý den hledám cestu, snažím se na něco přijít, něco přečíst.
Z těch úryvků to nevypadá že by to neslo odpověď na to co hledám.

Pokud teď už nenajdu nějaké přímé řešení, zkusím najít psychologa a vložit se do odborných rukou.

Teď mi Inner-Kiddo říká abych nehledal jak funguje svět a nezaměřoval se na složité věci. Ten optimismus, zvídavost, radostné očekávání, kteativita... vnitřního dítěte... má obrovskou moc : )))) a pomáhá mi to jít dál.

Až se budou rozdávat medajle a ceny za komplikovaná řešení, pesimismus, a lidskou nadutost.... XDDD ach, vím že budu raději někde venku si užívat krásný den nebo dělat na něčem co mě baví. ***
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron