Duchovní učení - JÁ JSEM

Duchovní učení - JÁ JSEM

Příspěvekod Darges » pát 08. kvě 2009 20:18:58

Duchovní učení - JÁ JSEM

Slova „Já Jsem“ jsou nejsilnější tvůrčí slova života, slova jenž nás spojují s energií nejvyšších sil Stvoření - nejvyššího kosmického vědomí. Pokud člověk pochopí význam těchto dvou slov, pozná sílu svého nitra, jehož činnost se rovná zázrakům. Pozná, že náš Duch - naše Já Jsem Přítomnost - nejvyšší světelné energetické pole - má mnohem více síly a možností než běžně používané vědomí. Nalézt tuto sílu světla a lásky v sobě a vědomě ji ze svého nitra vést na povrch, znamená vědomé ovládání energií neboli mistrovství nad substancí každé úrovně, ve kterém naše vědomí právě přetrvává.
Slovy „Já Jsem“ oslovujeme své nejvyšší vědomí - naší vlastní světelnou podstatu, tím působíme z úrovně nejvyšších sil, které jsou připraveny uvést v činnost neomezené tvůrčí síly. Ke svému nejvyššímu vědomí nemusíme promlouvat nahlas. Naše nejvyšší vědomí - JÁ JSEM Přítomnost - reaguje na vyslovená nebo myšlená slova stejně a okamžitě uvádí do pohybu síly, jejichž účinky jsou vždy takové, jaký mají následující slova význam. Naplňují to, o co jsme si řekli. Ještě malé vysvětlení - proč se používají slova „Já Jsem“ a nikoliv jenom „Jsem“. „Jsem“ znamená - vyjadřuje Nejvyšší kosmické vědomí - Stvořitele, Ducha. „Já Jsem“ vyjadřuje naší individualizovanou životní jiskru, kterou Nejvyšší vědomí zažívá, poznává sebe Sama.. Slova „JÁ JSEM“ v žádném případě neznamenají zdůraznění našeho ega. Jsou vyjádřením individuální existence, kterou každý národ vyslovuje svým jazykem. Vyjádření v jakémkoliv jazyce je vždy překladem z hebrejštiny- jednotného jména nejvyšší inteligence EHJEH.
Vědomá komunikace s Já Jsem a vědomě užívat tyto síly, znamená za určitým záměrem oslovit naše nejvyšší vědomí - Já Jsem a pak vyslovit patřičná slova vystihující situace, kterou chceme řešit nebo uskutečnit. Tímto se vědomě obracíme na naše nejvyšší vědomí, které okamžitě uvádí do pohybu tvůrčí síly naplňující naše žádosti a prosby. Pro většinu lidí představuje pozvednout své vědomí k nejvyššímu kosmickému vědomí - Absolutnu, cosi těžkého a pro ně samotné nemožného. Přesto se s nejvyššími silami může kontaktovat každý člověk, tyto síly může každý kdykoliv vědomě užívat. Veškeré tajemství spočívá v tom, že naše ryze duchovní mysl JÁ JSEM Přítomnost vnímá slova „JÁ JSEM“ jako oslovení, jako své jméno
Užívat sílu JÁ JSEM je právo člověka, vědomě však už po staletí jen málo lidí oslovuje své nejvyšší vědomí JÁ JSEM. Přesto každý z nás tuto sílu používá denně nesčíslně-krát nevědomě - JÁ JSEM osloví a následujícími slovy přednáší své nahodilé prosby nebo přání.
O učení JÁ JSEM věděli také zasvěcení učenci, tyto znalosti však střežili v nejpřísnější tajnosti a předávali je svým nástupcům. Doba, ve které žijeme je dobou velkých změn, které zasahují do života každého člověka. Jednou z těchto přicházejících změn je zrychlování duchovního vývoje celého lidstva. Tyto změny které na planetě Zemi probíhají a další které ji i obyvatele čekají jsou způsobeny zvýšenou kosmickou energií - vyššími frekvencemi, kterými se neustále naplňuje magnetické pole Země. Dříve byly vyšší frekvence zadržovány ochrannými clonami chránícími lidstvo před jejich intenzitou, které by tělo člověka nedokázalo zvládnout. Nyní jsou ochranné clony vlivem silnějšího záření z Velkého Centrálního Slunce - slunce všech galaxií - postupně odstraňovány a mohutné síly duchovní energie přinášející sub-atomární stavební částice pronikají k lidem. Množství této energie nezadržitelně stoupá a neustále bude sílit. Člověk se pod vlivem těchto vyšších frekvencí začíná stále více zajímat o svoji duchovní i duševní stránku. Neustále se zvyšuje počet lidí, kteří vyhledávají filozofické a duchovní směry, které prosazují myšlenky lásky a dobré vůle. V různých částech světa začali lidé vědomě navazovat kontakt s fyzickému zraku neviditelnými, v současné době však právě vlivem zvyšování frekvence vibrací energie - citelnými pro lidi s tzv. jasnozřivými vlastnostmi - inteligentními jemně-hmotnými energetickými poli (nazývány běžně slovem „andělé, světelné bytosti...“)
Kontakty s těmito inteligentními energetickými poli začaly být otevírány pokladnice dříve utajovaných a posléze zapomenutých znalostí.
Je vcelku možné, že poznáme důvody svých neúspěchů, avšak zdánlivě nemáme sílu jim zabránit... Toto je však pouze slabost vnější osobnosti a životního projevu - hranice na povrchu. Moc Světla v nás - moc naší Já Jsem Přítomnosti - nemá hranic...Dokážeme-li přesměrovat své vědomí dovnitř, abychom se ztotožnili s přítomností světla a světelným kontinuem a budeme-li se držet principů Ducha Pravdy jako je čestnost, otevřenost, vlídnost, štědrost, spravedlnost, soucit a trpělivost, nabudeme sílu a moc, která nám dříve chyběla. S ustavičným úsilím a vytrvalostí může každý dosáhnout vrcholný úspěch, pokud jsou jeho hodnoty, motivy a postoje pozitivní. Člověk možno nezažije v dané oblasti stoprocentní úspěch, no jakýkoliv nárůst nad padesát procent bude určitě úžasná úspěšnost. A postupně, jako člověk v čím dále větší míře obsáhne touto praktikou čím větší část svých denních aktivit, jeho úspěšnost se bude zvyšovat na vyšší a vyšší úrovně (můžeme to přirovnat k síle kapky vody, která čím více kape, tím větší důlek v kamínku vyhloubí :-)).
Jedna ze základních pravd je: Okolnosti života se mění v závislosti od míry, do jaké si člověk rozvine vnitřní život a ovládne své nitro. Ve svém nitru objevíte velikou moc světla a lásky - a s touto Božskou Přítomností Já Jsem a její mocí se stanete pánem svého osudu....Naše vědomí a život se sjednotí a uspořádají a my zažijeme spontánně přesměrování přítomnosti světla a lásky v sobě. V důsledku toho zjistíme, že všechny duchovní síly se budou přirozeně a spontánně hýbat v souladu s námi a my budeme prožívat příliv požehnání a milosti - pravé štěstí...Když tedy vstoupíme dovnitř a budeme tam žít, když se naučíme pozvednout frekvenci vibrací svého vědomí, v čím dále větší míře budeme pociťovat svoji světelnou podstatu - Já Jsem Přítomnost, jakož i spojení s nejvyššími světelnými bytostmi. Do takové míry, do jaké se odvážíme snít, toužit, otevřít a oddat se Božské přítomnosti Já Jsem a její moci, v takové míře se bude skrze nás projevovat, řídit nás - až nakonec se projeví jako my. Úplně převezme naší osobnost a životní projev...
Při každé činnosti, kterou předáme „božskému vedení“, přičemž pozveme „Já Jsem Přítomnost“ - její sílu, moc, lásku, moudrost a budeme se jejím prostřednictvím snažit naplnit Božský záměr, ve chvíli vyčerpání všeho našeho úsilí a energie božská milost převezme činnost a dokonale ji dokoná. Často zjistíme, že božská milost přinese větší naplnění a úspěch, o jakém jsme kdy snili...Toto platí stejně na všech úrovních činností - hmotné, duševní i duchovní....

Vědomé použití „Já Jsem“: Před tvořením - použitím afirmací Já Jsem (které byly sestaveny vzestoupenými bytostmi, které dosáhly osvícení) se doporučuje sednout do meditativní polohy - tzv. turecký sed, eventuálně na židli - chodidla se dotýkají Země.
Každý podle svých vlastních osvědčených technik by se měl energeticky očistit - zejména myšlenkové tělo (např. koncentrační cvičení , meditace Gassho Hatsurei-ho...(1.st.Reiki).
Poté zamířit svojí pozornost na oblast uprostřed hrudi (duchovní srdce), třetí čakru (centrum vůle) , 6.čakru - centrum jasnovidění, jasnoslyšení a na svojí 7.čakru - při této činnosti se vytvoří jakýsi holografický trojúhelník, který nás kvalitně (s ohledem na karmické nánosy) spojí s naší Já Jsem Přítomností. Doporučuji pak osobně 3x s nádechem a výdechem pomyslet a procítit slova „Já Jsem“ (při počátečních cvičeních raději 7x).
dalmatek.gif
dalmatek.gif (200.89 KiB) Zobrazeno 3041 krát
Jaký je tvůj život závisí jen na tobě.
Uživatelský avatar
Darges
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 03. kvě 2009 9:24:39
Bydliště: Chomutovsko
Poděkoval: 25
Poděkováno: 42-krát v 32 příspěvcích

Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron