Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod Darges » úte 12. kvě 2009 9:12:23

Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací :andilek1:
http://zivotni-energie.cz/mapa-stranek- ... rveru.html

Jak si do života přitáhnout více toho, co chcete, a méně toho, co nechcete? Odkaz na tento článek mi poslala dnes večer kamarádka. Zrovna dnes přes den jsem o těchto věcech někomu povídal. To jsou mi náhodičky. Všechno co je zde popsáno mám již nějakou dobu ověřené a opravdu to funguje!
Zvýšení vibrací
Zvýšení vlastních vibrací je jediným způsobem jak žít takový život, jaký chceme. Pokud vyzařujete vibrace nízké, nemůžete v životě dosáhnout harmonie a budete žít s vnitřním pocitem nespokojenosti. Tuto nespokojenost je třeba nejprve přijmout a smířit se s tím, že vás udržovala v nízkých vibracích. Když seberete odvahu něco udělat se způsobem života, který vám nevyhovuje a vědomě se rozhodnete pro změnu, jste na nejlepší cestě zvýšit frekvenci, již vyzařujete (a kterou druzí podvědomě vnímají, i když nemusejí být nijak zvlášť citliví). Celý proces zvyšování vibrací je v podstatě o posunu ve vnímání reality, kdy se přesunujeme od strachu k pocitům vděčnosti, od boje (i za pozitivní hodnoty) k přijetí nevyhnutelného a vyrovnání se s tím, od vyčerpávajícího a křečovitého úsilí k povznášející lehkosti bytí. Neboť to, co jde samo, je požehnané, pokud nám něco v životě drhne, nemá cenu mlátit hlavou do zdi a překonávat sama sebe, neboť i to je boj.
Pokud po vás někdo chce, abyste žili v askezi nebo se nějak jinak trýznili či omezovali, zeptejte se sami sebe, co za tím ve skutečnosti stojí. Můžete s překvapením zjistit, že jde o záměrné snížení vašich vibrací a vypěstování závislosti, abyste byli z nějakého důvodu připraveni o samostatnost a status tvůrce své vlastní reality.
Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací
1. Dávejte si pozor na to, o čem přemýšlíte. Sledujte bděle myšlenky, které se vám přes den honí hlavou, a pokud vám do ní náhodou vstoupí nějaká negativní či kritická, nezavalte se kvůli tomu výčitkami, nýbrž je místo toho podle svých možností nahraďte nějakými pozitivnějšími. Některé z nich, které vás naplňují pocitem štěstí a povznášejí, si můžete předem připravit a sepsat na kartičku, kterou pak budete nosit vždy při sobě. V případě přepadení negativním smýšlením pak na ni nahlédněte a nenásilně se "přeprogramujte". Důležité je, abyste se udržovali v pozitivním smýšlení tak dlouho, jak je to možné, a čas strávený negativními myšlenkami zkrátili na minimum.
2. Mluvte pouze o tom, co chcete, nikoliv o tom, co nechcete. Na co se totiž soustředíte, to posilujete a s největší pravděpodobností se také v životě potkáte. Změňte svůj slovník a používejte pozitivní výrazy. Když třeba chcete přestat kouřit, neříkejte si "nekouřím", protože to ve vás může evokovat pocity, že jste o něco ochuzeni. místo toho prohlaste: "Odkládám kouření", nebo "Kouření nepatří do mého života" - i když je v poslední větě formální zápor, vyznění prohlášení je pozitivní. vyzkoušejte si, co na vás platí - každý máme své vnitřní nastavení trochu jiné.
3. Naučte se žehnat. Žehnání nepatří jenom kněžím nebo do kostela, ale vyjádřením vděčnosti se rovněž zvyšují vaše vibrace. Soustřeďte se na to málo (nebo nic), co máte a vyjádřete za to vděčnost. Tímto požehnáním si této věci (příležitosti, vlastnosti) do života přitáhnete víc. A také věřte, že se vaše očekávání uskuteční.
4. Vyhýbejte se negativním nebo pesimistickým lidem. Takovíto lidé vyzařují velmi nízké frekvence, což vaše vyzařování může snižovat. Možná jste si sami všimli, že po setkání s určitými lidmi se cítíte jako vyždímaný citron. Je to tím, že si cucli vaší energie a nemusejí to být jenom energetičtí upíři, kteří něco takového dělají vědomě s cílem druhému uškodit. To vy sami, se svým postojem, který vůči těmto lidem zaujímáte, můžete okrádat o svou drahocennou energii. Pokud se s nimi stýkat musíte (v zaměstnání, rodině), pak jim naznačte, jak byste jejich problémy, stres a starosti, kterými se vás snaží zahltit, řešili vy, a pokud v tom budou pokračovat, nekompromisně rozhovor s nimi ukončete.
5. Moc nepřemýšlejte. Ano, čtete správně, nemyslete tolik! K odreagování od neustálých analýz vám může pomoci třeba procházka v parku - pokud to do přírody máte moc daleko - nebo zavření se na určitou dobu ve svém pokoji (třeba s tím, že si musíte odpočinout, aby vás nerozbolela po práci hlava), a pusťte si příjemnou hudbu - nemusí být nutně relaxační, a koncentrujte se na její zvuk a na svůj pravidelný dech. Nedoporučuji vám dělat žádná náročná dechová cvičení, jenom si všímejte toho, jak dýcháte. A hlavně nehodnoťte! To by vám nabyté vibrace zase mohlo snížit. Můžete se také zaměřit na to, že vdechujete klid a lásku, a vydechujete napětí a obavy. Na vycházce či na výletě se kromě prodýchávání soustřeďte na krásu přírody.
6. Stýkejte se s lidmi stejné krevní skupiny. Najděte si skupinu lidí, kteří se zajímají o stejné věci jako vy a současně se od nich učte. Nejenže se tím pravděpodobně vyhnete energetickým upírům popsaným v bodě 4, ale navíc navážete i milá kamarádství. Já jsem například měla hrůzu z masových akcí, ale dneska se velice ráda účastním různých společných meditací a podobných akcí. Mám pak ze sebe dobrý pocit, že jsem společenská a aktivní.
7. Obětujte každý týden něco, co vás nezruinuje - čas, peníze, pomocnou ruku, nebo něco, co již nepotřebujete a druhému ještě dobře poslouží. Rozproudí se tím energie mezi příjmy a výdaji: pomozte a bude pomoženo i vám, darujte a budete obdarováni. Ovšem tento bod si nevysvětlujte tak, že musíte víc dávat než brát! Hovoříme o rovnováze, a hlavně ze své oběti musíte mít dobrý pocit, cítit, že k něčemu byla. Samoúčelná oběť vám k osvícení nejenže nenapomůže, ale mohla by vás od něj i pořádně zdržet.
8. Uvědomujte si to, co děláte, a zůstaňte naladěni pozitivně. Každá vyslaná energie se nám jednou nějak vrátí, takže se snažte být za všech okolností vědomi toho, co děláte, jak se k druhým chováte a jak v různých situacích jednáte. Jak se k druhým chováte, tak se budou oni chovat k vám a tím, že se budete chovat poctivě a spravedlivě, si do života přitáhnete lidi stejně smýšlející i výhodné příležitosti. Na všechno, co se vám přihodí, se snažte pohlížet z té lepší stránky - z té, která je pro vás výhodnější. Přestaňte se zaobírat výčitkami typu: "Proč se něco takového muselo stát právě mně?", ale místo toho hledejte odpověď na otázku: "Jaké dveře se přede mnou tímto zdánlivě nemilosrdným zásahem otevírají?" Není to totiž skutečné, nezapomínejte, že jsme duchovní bytosti, které si vybraly určité pozemské prožitky.
9. Zdržte se sledování zpravodajství, které se soustředí výhradně na tragédie a katastrofy. Nebojte, o nic nepřijdete, vždy se najde nějaký ochotník, který vás o zlu, které se kolem nás děje, bude informovat. Nenabádám tím však k lhostejnosti. Pokud můžete zlu nějak zabránit, rozhodně to udělejte. Pokud však vaše kompetence tak daleko nesahají, nemá smysl se v bolesti rýpat. Naprostá většina médií včetně reklam funguje na principu vyvolávání strachu, který se vás může zmocnit natolik, že budete jako očarovaní koukat na obrazovku a chtít o katastrofě vědět čím dál tím víc - čímž se dostanete do smyčky závislosti.
10. Udržujte kontakt se svými pocity. To je ze všech nejdůležitější faktor, který vám pomůže udržovat si vyšší vibrace. Vaše pocity v jemnohmotném světě působí jako lepidlo nebo magnet. Když ze sebe máte dobrý pocit, začnete si do života přitahovat věci, příležitosti a události, které vibrují na téže frekvenci. Vaše vibrační úroveň se odvíjí od vašich pocitů, takže se podle svých schopností a možností snažte za každých okolností zůstat na jejím vrcholu, a co nejméně sklouzávejte do negativna a pesimismu. Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování.
----------------------------------------------------------
PS: Opravdu to funguje - Darges :give_flower:
Jaký je tvůj život závisí jen na tobě.
Uživatelský avatar
Darges
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 03. kvě 2009 9:24:39
Bydliště: Chomutovsko
Poděkoval: 25
Poděkováno: 42-krát v 32 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Darges za tento příspěvek:
Petr

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod daška » čtv 14. kvě 2009 9:12:54

Ahoj, mám jen nějaké upřesňující dotazy k výše zmíněným 10 krokům, mohu? :)
Bod 7) Obětujte každý týden něco, co vás nezruinuje - čas, peníze, pomocnou ruku, nebo něco, co již nepotřebujete a druhému ještě dobře poslouží. Rozproudí se tím energie mezi příjmy a výdaji: pomozte a bude pomoženo i vám, darujte a budete obdarováni. Ovšem tento bod si nevysvětlujte tak, že musíte víc dávat než brát! Hovoříme o rovnováze, a hlavně ze své oběti musíte mít dobrý pocit, cítit, že k něčemu byla.Samoúčelná oběť vám k osvícení nejenže nenapomůže, ale mohla by vás od něj i pořádně zdržet.
a) pokud dám druhému něco, co už sama nepotřebuju - je to skutečně oběť?
b) naopak myslím, že člověk by se měl klidně "rozdat" a ne posuzovat, jestli náhodou nedává víc, než bere. Čím víc dám, tím líp. Nekoukám, kolik se mi to vrací nebo jestli vůbec něco.
c) co se myslí pojmem "samoúčelná oběť"?

Děkuji za vysvětlení :)
Uživatelský avatar
daška
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 11. kvě 2009 10:50:19
Poděkoval: 2
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod daška » čtv 14. kvě 2009 9:43:56

Ještě další věci, kterým nerozumím:
Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování.
To vypadá, že nejlépe tom musí být nafoukanci a domýšliví lidé. ?
Díky za reakci :)
Uživatelský avatar
daška
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 11. kvě 2009 10:50:19
Poděkoval: 2
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod Darges » čtv 14. kvě 2009 11:01:16

:kvetina: Zdravím tě Daško a ráda tě poznávám. :ahoj:
Vracím se tu k tvým dotazům. Obětujte každý den, co vás nezruinuje. Není to podmínka, není to nutnost a není to povinnost. Pokud se ti povede zvýšit si vibrace, samo se to děje. Požádá tě někdo o radu, o pomoc a nebo pomůžeš druhému materiálně. Po pravdě já se u tohoto bodu kdysi také zastavila, pak jsem nad ním mávla rukou a ono se to samo začalo dít. Držela jsem se jen několika bodů a zbytek šel pak sám. Tím, že je v tobě touha po duchovním životě a po poznání pravdy, se to vše vlastně začne dít samo aniž bys dodržovala tyto body. Je to vlastně přání a to je vyslané. Naslouchej hlasu srdce. Věř sama sobě. Pokud s něčím kdekoliv nesouhlasíš, můžeš to změnit, můžeš třeba jen protestovat a nebo si vezmeš jen to, co odpovídá tobě. Jsme každý jedinečný. V přírodě také nenajdeš dvě stejné zebry. Vždyť i ty jsi vyjímečná. Pro někoho tento návod stažený z jiných internetových stránek může být jen doporučením, někoho zase může brzdit. Záleží jen a jen na tobě, co si tu vezmeš. Mě ten článek ohromně pomohl, mám také svou cestu a po té si jdu. Tvá cesta k duchovnu je zcela určitě také zajímavá a krásná.
Pod pojmem samoúčelná oběť je myšleno rozdávání věcí materiálních a sebe sama za účelem jakého si očekávání. Může to být myšleno i tak, dnes sousedovi pomůžu na zahradě, zítra dám bezdomovci na pivo a oni se mi zvýší vibrace. Hezky sis to vysvětlila sama : „naopak myslím, že člověk by se měl klidně "rozdat" a ne posuzovat, jestli náhodou nedává víc, než bere. Čím víc dám, tím líp. Nekoukám, kolik se mi to vrací nebo jestli vůbec něco.
Má zkušenost je (jak už jsem psala výše), děje se to samo. Pokud se ti povede jen o malinko zvýšit si vibrace, sama poznáš nádherné změny. Je to prostě cítit. Začíná samovolný proces proměny člověka, hnaný touhou po poznání duchovního života, po probuzení, po osvobození, bezpodmínečné lásce a snad i po osvícení. Vibrace se dají vlastně zvýšit mnoha dalšími způsoby, nejen tímto manuálem. Ať už se budeš věnovat čemukoliv, vytvoříš si zkušenost a ta bude ta nejkrásnější.
Měla jsem tu čest potkat člověka s vysokými vibracemi. :svatozar: Pozítří se s ním mám setkat znovu. Když se takový člověk blíží, cítíš to, víš to, aniž bys ho ještě viděla a slyšela. Když vstoupí do místnosti, je to jako by tam vstoupilo světlo a Láska. Je jí tam tolik, že si s tím člověk neví rady. Připravená slova, věty jdou stranou a vše se ti děje spontánně. Emoce se derou na povrch, Lásky je tolik, že si člověk myslí, že to neustojí. Takový člověk tě rozvibruje a pomůže ti nahlédnout na sebe samu a na tvé božství.
Ptáš se na větu : Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování. To vypadá, že nejlépe tom musí být nafoukanci a domýšliví lidé ? Ne, ne. Hladím tě a objímám s Láskou. Mám z toho hezký pocit. Jsem nafoukaná? Prožívám pocity míru, klidu, harmonie, žiji Teď a Tady. Už jsem nafoukaná? Přijmula jsem sama sebe. Přijímám vše s vděčností, žiji s Láskou k sobě, k ostatním a všemu co mne obklopuje. Už je to nafoukanost? Zklidním-li mysl a jsem v tomto okamžiku, mám v sobě pocit bezpodmíněné Lásky k nejen k sobě ale mohu ji i rozdávat. To je to, co mohu také dávat (jak bylo nahoře zmíněno). Pokud bych neměla ráda sebe, jak mohu přijmout to ostatní nebo ty ostatní?
Snad jsem nic nepřehlédla. Hladím tě a objímám. Ahoj Darges. :give_flower:
Jaký je tvůj život závisí jen na tobě.
Uživatelský avatar
Darges
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 03. kvě 2009 9:24:39
Bydliště: Chomutovsko
Poděkoval: 25
Poděkováno: 42-krát v 32 příspěvcích

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod slastimrak » stř 04. lis 2009 17:45:40

Ahoj, rád bych se taky podělil o svůj názor. Já to vidím tak, že je jeden základní rozdíl mezi člověkem, který je nafoukaný a člověkem, který má rád sám sebe a příjmá sám sebe takového, jaký je. A to ten, že "nafoukanec" odvozuje své hodnocení ze srovnání s ostatními, říká si, že je lepší než druzí, zato člověk, který se má rád, se má rád nezávisle na druhých, když přijme sám sebe, přijme tím i ostatní...no doufám že je to aspoň trochu jasné jak jsem to myslel:) Někde jsem četl větu, podle které se snažím žít: Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj. Zjišťuji, že žít podle tohoto kréda je velice příjemné a osvoboďující.
Uživatelský avatar
slastimrak
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 01. lis 2009 13:33:55
Poděkoval: 3
Poděkováno: 6-krát v 4 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli slastimrak za tento příspěvek:
Lída

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod Petr » stř 04. lis 2009 18:31:26

slastimrak píše: Někde jsem četl větu, podle které se snažím žít: Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj. Zjišťuji, že žít podle tohoto kréda je velice příjemné a osvoboďující.

Taky nevím, kdo to vyřkl, ale je to opravdu moudré a jednoduché. Ono zase, ale nestačí si to jen přečíst a jednat podle toho... je potřeba to vědět...cítit to... a pak podle toho jednat :) Ale vypadá, že tobě se to daří ;) protože jinak by to nebylo osvobozující, ale svazující.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod watta » čtv 05. lis 2009 10:48:52

daška píše:Ještě další věci, kterým nerozumím:
Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování.
To vypadá, že nejlépe tom musí být nafoukanci a domýšliví lidé. ?
Díky za reakci :)


skoro to zní jako opovržení vůči těm ... nechutným :) nafoukancům a domýšlivým lidem? můžete se od nich něco naučit :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod watta » čtv 05. lis 2009 11:00:09

Petr píše:
slastimrak píše: Někde jsem četl větu, podle které se snažím žít: Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj. Zjišťuji, že žít podle tohoto kréda je velice příjemné a osvoboďující.

Taky nevím, kdo to vyřkl, ale je to opravdu moudré a jednoduché. Ono zase, ale nestačí si to jen přečíst a jednat podle toho... je potřeba to vědět...cítit to... a pak podle toho jednat :) Ale vypadá, že tobě se to daří ;) protože jinak by to nebylo osvobozující, ale svazující.


zase je to různě silně funkční, když to člověk prožívá - a používá - různými přístupy (zase to vezmu pro názornost po bodech :D)

A
1/ poznám člověka
2/ chová se nějak, jak se mi nelíbí (teď tady zazněla nafoukanost, takže třeba nafoukaně)
3/ pocítím vůči němu nevůli, povýšení (jsem lepší než on, protože je on je nafoukaný, nafoukanci se mi nelíbí, a tudíž se sám sobě líbím já než on :) = povýšení se nad něj)
4/ četl jsem, že bych to neměl dělat, že je to osvobozující, že to mě samotnému pomůže, když to cítit nebudu (tohle je to, co v lidech často vzbuzuje Louise Hay)
5/ zatratím svůj pocit, neslyším ho
6/ nakonec ho necítím, protože si myslím, že ho necítím

B
1/ poznám člověka
2/ chová se nějak, jak se mi nelíbí (teď tady zazněla nafoukanost, takže třeba nafoukaně)
3/ pocítím vůči němu nevůli, povýšení (jsem lepší než on, protože je on je nafoukaný, nafoukanci se mi nelíbí, a tudíž se sám sobě líbím já než on :) = povýšení se nad něj)
4/ v sobě samotném se mi nelíbí ten pocit, že bych vůči někomu měl cítit nevůli. myslím si, že bych mohl mít rád i nafoukané lidi. přemýšlím o tom.
5/ rozhodnu se, že budu pracovat na tom, abych příště ten pocit necítil.
6/ po několika pokusech, vlastním úsilí a někdy i mnoha letech leckajé praxe a dalších zkušeností tento pocit skutečně necítím. mám rád nafoukané lidi

C
1/ poznám člověka
2/ chová se nějak, jak se mi nelíbí (teď tady zazněla nafoukanost, takže třeba nafoukaně)
3/ nezačnu přemýšlet nad tím, co vůči němu cítím, ale trkne mě, zda je na místě, abych zaujímal vůči jeho chování nějaké stanovisko: má se mi to líbit nebo nelíbit?
4/ rozhodnu se, že se budu mít lépe, když mě to bude jedno
5/ budu pracovat na tom, aby mi to bylo jedno
6/ po několika pokusech, vlastním úsilí a někdy i mnoha letech leckajé praxe a dalších zkušeností tento pocit skutečně necítím. nezabývám se tím, jestli bych měl mít rád nebo nerad nafoukané lidi.

D
1/ poznám člověka
2/ chová se nafoukaně. všimnu si toho
3/ jdu dál.


ještě někde mezi A a B by se hodila další variace s bodem 3/ - chci ho změnit a bodem 4 / - jak postupně pracuji na tom, že ho nechci změnit. na tomhle se taky hodně lidí zasekne.

někdo se životem (či dejme tomu životy) prokousává od A k D (tedy když o tomto vůbec přemýšlí), někdo Ačko i Bbčko vynechává, po sobě to navíc vůbec jít nemusí :). každopádně pokud je někdo u A a B, jde to obtížněji, chce to více záměru, více soustředění, delší čas. opět jsme u toho, "proč nefunguje pozitivní myšlení (nebo nefunguje vždy stejně)" atd. - jak se tu již řešilo. a opět jsme u "čistoty záměru" - která je myslím v rozdílnosti těchto bodů zde předestřena dost názorně (chci se opravdu mít mezi lidmi dobře? v čem je mi dobře? baví mě kritizování druhých? proč? jaký je můj opravdový záměr? vyvyšování sebe sama nad nafoukance? nebo chci mít ostatní rád? proč? atd. atd.)

:)
:psik:
:srdce:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod Petr » čtv 05. lis 2009 11:33:45

jeee, tak to je moc hezky rozebrane a presne nad timto jsem take premyslel. :wow:

Ono je to docela velke tema, alespon ja osobne v nem vidim hodne potencialu k expanzi :), tema o tom, jak timto zivotem proplouvat :lodka:.
jde o to jestli se upnout k neposuzovani niceho, do stavu je mi to jedno, nebo pozu do vsimaciho stavu z bodu D? Existuje vubec neco takoveho? Nevystreli z nas automaticky touha o chtenem stavu i kdyz si neceho jen vsimneme, aniz bychom ji primo myslenkove specifikovali? Mozna ne.. mozna musi probihat myslenkova aktivace. Jaky je ale pak rozdil mezi C a D?
Podle toho co zase rika Abraham, tak ze se nam neco nelibi je naprosto v poradku, ze se nam nelibi nafoukane chovani je naprosto v poradku a zmena vnimani toho chovani ze spatneho na dobre, by bylo obchazenim navigacniho emocniho systemu. Takze rika, klidne at se nam to nelibi, klidne at to posoudime, protoze od toho ten kontrast tu je, a pro to jsme se na ten kontrast sli podivat, abychom ho osobne, individualne sobecky posoudili.. vlastne bez posuzovani ani totiz zadny kontrast neni.
A prave z tohoto celeho mi zase vychazi idealni ten stav, kdy klidne posuzujeme, ale zaroven ovladame nasi pozornost tak, ze si muzeme vybrat kteremu aspektu nejake veci ho venujeme.

Ono prave mozna bych zmenil ten bod B4, protoze mi to zni, jako mohu mit rad neco co rad nemam. kdezto dle me jde o to, mohu se na tom clovekovi zamerit na to, co na nem rad mam, a to ce nemam jen ignorovat. Rozdelil bych to vnimani na vnimani cloveka a na vnimani jednoho aspektu z neho. Tj. mohu ho mit docela dobre rad toho cloveka, i kdyz nektere jeho aspekty se mi nelibi.

Tak to jen v rychlosti, co me ted napadlo.

Diky za toto tema :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod watta » čtv 05. lis 2009 11:54:51

no ale v tom je právě ten rozdíl, který jsem specifikovala - "upnout se" a "neupnout se". někdy se člověk musí upnout, když něco chce (touha po něčem). ale realizovat se to začíná v případě, že už se člověk neupíná. dokud se člověk upíná, tak se to nerealizuje. ale je nutné (ne vždy, ale dost často) se předtím k něčemu upnout, získat z tohoto upnutí zkušenost a další postavení (blíže k cíli), a pak je potřeba naopak se už neupínat. je to jasnější teď, co jsem tím chtěla sdělit?

samozřejmě, jak píšeš, se můžu dobrovolně rozhodnout, že nafoukanci mě budou vždycky štvát a že v tomto ohledu nebudu nic měnit - kdo by mě měl nutit k tomu, abych s tím něco dělal, něco na tom měnil, když ne já, přece? a tady jsme u té čistoty záměru, na kterou jsem odkazovala:

co teda vlastně chci? chci žít ve světě rozdílů, protože mě vyhovují? proč ne? proč ne? nikdo mi to, samozřjmě nemůže zakázat. nechci měnit svůj postoj k nafoukancům? proč bych měl? kdo by mě k tomu měl nutit? znamená to ale - a to je ta čistota záměru, to je to, co je potřeba si uvědomit - že tím také zároveň chci spoustu dalších věcí: nafoukance na tomto světě, v tomto případě, například. rozdíly, nevoli atd. to, co chci, je vždy jako takový balíček. můžu se rozhodnout, že si chci zachovat toto rozlišování, ale pak tu nafoukanci budou. je to takové vtipné - rozhodnu se, že chci, abych se měl i za deset let proč rozčilovat.

chápeš, co tím vyjadřuju?

s tím aspektem naprosto souhlasím. věř mi ale, že jestli ti něco na lidech hodně vadí - například nafoukanost, pak prostě jako první uvidíš tu nafoukanost. i když ten člověk bude například skvělý kuchař, milující manžel a dobrý otec, ty uvidíš stále tu nafoukanost. uvidíš-li dalšího takového člověka, zase uvidíš tu nafoukanost. proč? protože ses rozhodl s tím nic nedělat. protože ses rozhodl, že chceš potkávat nafoukané lidi. je to jasné? tady jsme u toho, o čem ty též píšeš, což je to "obcházení vlastního pocitu". toto je skutečné obcházení vlastního pocitu. nikoli rozhodnutí se k tomu, že se chci cítit jinak, které z toho obviňuješ ty - to není obcházení pocitu. to je práce s pocitem, který si uvědomuji. ono vědomé a nevědomé, které si člověk přitahuje (například nafoukance, když je nemá rád), se tu již také řešilo.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod watta » čtv 05. lis 2009 12:00:49

velmi stručně a zjednodušeně - vždy se rozhodneš jenom ty. nikdo to za tebe neudělá. mnohdy ale člověk neví, k čemu se vlastně rozhoduje. jestliže se rozhodneš, že ti pocit "nemám rád nafoukance" zase tolik nevadí, abys s ním snad něco dělal, tak jich budeš mít k dispozici stejně jako Obelisk Římanů klidně třeba celý život - což je myslím také zde velmi vhodný příměř (neb Římani, jak známo, byli přece také okupanti Galie).

jestliže se se tedy rozhodneš, že je ti dobře v pocitu "lidé by měli být takoví a takoví a dělat to a to" aneb "moje představa o světě by měla být pro všechny" - což je častý případ duchovních a nábožernských bijozpytců pravdy, lásky, duchovních kazatelů, ukazatelů pravdy ostatním, nešťastných jedinců, kterým se holt na tomto světě nelíbí a chtěli by jiný - to, že takový svět nadále bude NENÍ DÍKY NIM (těm nafoukancům, nemorálním jedincům, a dalším zhýralým a nevhoným osobám :), ale díky tomu, že ty si přeješ, abys měl proti komu vystupovat, koho poučovat, koho napomínat, aby tys mohl mít představu. a na tu má každý právo na takovou, jakou chce. každý potřebuje to své. představami vytváříme ty čelní linie a měníme svět. to jsou ony, představy, vize, vůle, záměry :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod watta » čtv 05. lis 2009 12:04:19

jde o to, že většinou NEVĚDOMÉ
("já jsem přece dobrý, oni jsou ti zlí")

proto je dobré naučit se rozlišovat, ale nesrovnávat do žebříčku :) pro vlastní spokojenost. rien en plus :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Deset kroků ke zvýšení osobních vibrací

Příspěvekod Petr » čtv 05. lis 2009 20:11:34

watta píše:..."upnout se" a "neupnout se". někdy se člověk musí upnout, když něco chce (touha po něčem). ale realizovat se to začíná v případě, že už se člověk neupíná. dokud se člověk upíná, tak se to nerealizuje. ale je nutné (ne vždy, ale dost často) se předtím k něčemu upnout, získat z tohoto upnutí zkušenost a další postavení (blíže k cíli), a pak je potřeba naopak se už neupínat.

jj, toto me prijde dobry. ;)

tak snad uz chapu co jsi chtela rict, ale zda se mi ze to vidim malinko pootecene jinak :) Svou odpoved uz citim, ale jeste si ji necham chvilku projasnit :svatozar: a pak ji napisi :writting2:.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron