Nahota – vzostup a pád!

Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod vostalpetr » čtv 01. říj 2009 18:24:53

OBJEVIL JSEM PETŘE ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK
POKUD JEJ NĚKAM CHCEŠ VLOŽIT K DISKUZI TAK TADY JE
(I KDYŽ TEDY MÝM NUDISMEM TO NĚJAK MOC NEOTŘÁSLO)

http://supa.blog.idnes.cz/c/104063/Naho ... a-pad.html

Nahota – vzostup a pád!

Miera studu a telesnej hanblivosti je mierou výšky skutočnej, vnútornej hodnoty človeka. Čím ušľachtilejší je vnútorný život jednotlivca, tým intenzívnejšie je ním pociťovaná potreba adekvátneho zahalenia vlastného tela.

História našej civilizácie a jej postupné duchovné dozrievanie je v podstate históriou postupného telesného zahaľovania, ktoré presne kopírovalo mieru dosiahnutej duchovnej zrelosti.

Skôr, ako sa z tohto uhľa pohľadu pozrieme na dejiny ľudskej civilizácie treba zdôrazniť, že si pri tom nebude možné nevšimnúť rôzne odchylky a úchylky, ktorých bolo v každej dobe viac, ako dosť. Z tohto dôvodu treba mať na zreteli predovšetkým hlavný vývojový prúd, predsa len vykazujúci postupný a plynulý vzostup až zhruba do konca 19. a začiatku 20. storočia. Po ňom žiaľ nasledoval strmhlavý pád. Tento všeobecný duchovný úpadok ľudstva sa opäť primeraným spôsobom odzrkadlil v prístupe k odievaniu.

Na začiatku svojho vývoja boli teda ľudia nahí podobne, ako zvieratá. To ľudské v nich sa však veľmi rýchlo prejavilo potrebou určitého zahalenia sa, ktoré nebolo podmienené iba poveternostnými podmienkami.

I v súčasnosti sa na našej planéte nachádzajú takzvané primitívne, alebo prírodné kmene, ktoré vo svojom vývoji ustrnuli na tomto stupni. Ich duševný obzor, celkový rozhľad a chápanie sveta sú priamo úmerné ich názorom na odievanie a potrebu telesného zahaľovania. Chodia takmer nahí, alebo úplne nahí, čo je dokonalým vonkajším obrazom stupňa ich reálnej duchovnej zrelosti, totožnej s rannými štádiami vývoja ľudstva.

Vo všeobecnosti však duchovné dozrievanie kráčalo predsa len postupne dopredu a ľudia, žijúci v rôznych dávnych civilizáciách sa začali čoraz viacej zahaľovať. Honosnosť odevu bývala neraz prejavom výšky spoločenského postavenia. Napríklad v starovekom Egypte chodievali nahí iba otroci. V Ríme boli zase členovia vyšších spoločenských vrstiev odetí v bohatých tógach, niekedy až doslova umelecky riasených.

Duchovný vzostup ľudstva však nešiel takými ideálnymi cestami, akými ísť mal a to bol dôvod, prečo sa v každom historickom období nachádzali určité viac, alebo menej badateľné, nezdravé odchylky od prirodzeného a zdravého vývoja. Jednou z nich, ktorú je potrebné zvlášť spomenúť, je zobrazovanie nahého ľudského tela v mnohých sochárskych, alebo maliarskych dielach. Tieto, celkom konkrétne umelecké diela tým nesplnili svoje poslanie povznášať a zušľachťovať spoločnosť. Naopak, brzdili ju v jej duchovnom rozmachu a strhávali ju nadol i keď umenie ako celok, odhliadnuc od spomínaných výstrelkov, sa až donedávna vyvíjalo správne.

Ale vráťme sa späť ku každodennému životu a k očividnému, historicky dokazateľnému faktu potreby čoraz kultivovanejšieho odievania a teda zahaľovania ľudského tela. Svoj vrchol v tomto smere dosiahol vývoj v takzvanej viktoriánskej móde konca 19. a začiatku 20. storočia, kedy ženy chodili v šatách s dlhými sukňami a rukávmi, bez náznaku akéhokoľvek výstrihu. Takto chodievali odeté ešte naše prababičky.

Vývoj každého druhu, teda i duchovný, však môže smerovať dvomi cestami. Buď neustále nahor, k Svetlu a ušľachtilosti, alebo, bez prijatia a akceptovania určitých nových duchovných impulzov, môže zrazu dôjsť k úpadku a ceste nadol.

Žiaľ, presne toto sa prihodilo pozemskému ľudstvu, ktoré vo svojej zaujatosti iba čisto hmotnými vecami prehliadlo jeden z veľmi významných duchovných podnetov a tým prakticky odbočilo z cesty vedúcej nahor. Duchovne začalo okamžite výrazným spôsobom upadať, čo sa očividne ihneď prejavilo i vo vzťahu k potrebe kultivovaného zahaľovania vlastného tela. Od určitého bodu sme duchovne začali smerovať priam strmhlav nadol a tomu zodpovedali a zodpovedajú všetky tendencie čoraz väčšieho telesného odhaľovania.

Sukne sa začali skracovať, výstrihy prehlbovať a vo svojom duchovnom páde to ľudia považovali za niečo priam revolučné. Móda, film, reklama, časopisy a internet sú dnes plné telesnosti a nahoty, ktorej zobrazovanie je výsledkom spomínaného duchovného úpadku. Tento kult nahoty však veľmi nepriaznivým spôsobom vplýva na spoločenské vedomie a strháva ľudstvo čoraz nižšie a nižšie.

V súčasnom bahne nemravnosti sa samozrejme veľmi rýchlo vyrojili rôzne pseudofilozofie s duchovným podtextom, snažiace sa obhájiť daný stav, alebo ho bagatelizovať tézami, ako napríklad, že vraj čistému je všetko čisté, alebo že naše telo nie je samo o sebe nemravné, ale nemravnými sú iba naše myšlienky a preto ak si spravíme poriadok v myšlienkach, môžeme pokojne chodiť hoci aj nahí.

Do protikladu k tomu však postavme známe slová: „A neuveď nás do pokušenia!“. Z nich možno vyvodiť, že nakoľko na zemi žijú ľudia rôznych úrovní duchovnej zrelosti, nikto z nás nemá právo uvádzať do pokušenia iných. Nemá právo strhávať nadol a do nemravnosti ostatných a to ani vtedy, ak by on sám bol snáď natoľko čistý, že by ho vôbec neznepokojovala jeho vlastná nahota, alebo nahota druhých ľudí.

Duchovne zrelý človek, človek skutočne na výške však nikdy nebude jednať takýmto spôsobom, ale naopak, svojim správaním a spôsobom odievania poslúži iným ako vzor a dobrý príklad. Či už ako muž, alebo ako žena.

M.Š. priaznivec stránky : http://www.ao-institut.cz
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod Petr » čtv 01. říj 2009 22:36:53

diky za tip. Nicmene vidim v tom clanku tolik veci jinak, nez autor, ze nejsem ani motivovan k tomu diskutovat, protoze to by byl uplne jiny clanek :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod vostalpetr » pát 02. říj 2009 8:11:14

diky za tip. Nicmene vidim v tom clanku tolik veci jinak, nez autor, ze nejsem ani motivovan k tomu diskutovat, protoze to by byl uplne jiny clanek :D
....................................................................................................................................

No když jsem to sem dával,
tak jsem si říkal, že přece k tomu nebudu psát kritiku
(což samozřejmě napsat jde, ale je to vcelku únavný, intelektuálský a suchoprdní)

To, co mě třeba na tomto článku fakt fascinuje je možnost, že jej lze napsat,
a že mnoho lidí s ním bude souhlasit a mnoho zase nesouhlasit,
ostatně ten článek z blogu i - dnes měl myslím docela příznivou odezvu

Podle mě je zde docela dobře ukázaný, jak jednostranně a omezeně funguje mysl každého z nás,
mohl bych sednout a napsat přímo opačný článek (s kterým bych souznil mnohem více)
a přesto by to byla úplně stejná hloupost jako tento článek

A přesto právě toto neustále děláme pomocí své mysli,
((nevím jak vy, ale já to určitě každodenně dělám))
vytváříme obrazy, tvoříme podobně jako bůh, a říkáme toto je pravda a toto není pravda, toto je dobré a toto zlé

Je to opravdu umělecká tvorba,
jak z jedné nedílné Skutečnosti, kterou je Svoboda a Láska
dokážeme vytvořit pomocí rozdělení - PARADOXU - nepředstavitelné množství variací a možností,
a přesto, že věříme ve správost našich názorů (at už osobních, celospolečenských či politických)
jsou všechny tyto názory "ŠPATNĚ"

Pro mě je opravdu fascinující pozorovat na druhých ale i na sobě,
jak Bůh pomocí tvoření (což je vlastně negování) dokáže být dokonalý,
a ta DOKONALOST spočívá v tom, že využije všechny možné variace NEDOKONALOSTI A OMEZENOSTI,
NEBOT K DOKONALOSTI JE TŘEBA BÝT I NEDOKONALÝ


Podobná tvorba samozřejmě probíhá i v duchovní literatuře,
to, co nám mistři předkládají jako duchovní cestu není opět nic jiného než tvořivá mysl,
a naše tvořivá mysl to přijme a vytvoří duchovní cestu,
každá ta cesta je jiná, protože možností je nekonečně mnoho...

To, co zasahuje naše srdce při čtení duchovní literatury a duchovních pravd,
to je mnohem spíše možnost tvoření, možnost vývoje, pokroku a poznání,
vždyt podstatou naší osobní existence je nejen sám Bůh, ale i možnost tvorby

A myslím, že je třeba využít všech těch možností které k nám přicházejí,
nebot to nás vcelku logicky naplnuje štěstím (je to náš program)
a dokážeme-li přitom postupně nahlédnout, že všechny ty činnosti (které nemohou být nikdy dokonalé)
a které v nás vyvolávají pocity od odporu až nadšení,
jsou v podstatě VŠECHNO BOŽÍ ČINNOOSTI TVOŘENÍ,
pak poznáme, že VŠECHNO JE ON

Úvodní článek je pro mě naprostá hloupost,
ale nelze pochybovat, že to je jedna z božích možností tvorby,
a že podstatou toho článku je ON,
a důkazem toho, že to tak je, je fakt, že si ten článek můžeme přečíst...
(a můžeme z toho zase vytvořit na základě souhlasu a nesouhlasu další variace nekonečné tvorby boží nedokonalosti :lol: )


Ps. dost často jsem na mozaice psal, že Bůh je cvok, což se některým lidem moc nelíbilo,
ale v podstatě jsem měl na mysli právě tu boží dokonalost a všemohoucnost ( o které se tak často mluví),
která však v sobě zákonitě obsahuje i boží omezenost i nemohoucnost (což je to, za co se právě ted považujeme a co ted prožíváme)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Petr

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod vostalpetr » pát 02. říj 2009 8:33:39

:lol: :lol: :lol:

HAHAHA...

Samozřejmě,
to co jsem ted napsal, není nic jiného než tvořivá mysl
(jak se říká "všechno jsem si vycucal z prstu")
a tak kdokoli má možnost si sednout a napsat pravý opak toho, co jsem napsal já

((no není tohle cvokárna???))

PS.
zdá se, že na světě byl jen jeden rozumný člověk, který to viděl vcelku správně když řekl :

VÍM, ŽE NIC NEVÍM....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod Kajti » pát 02. říj 2009 9:23:48

Tak to je gol. To by mě fakt nenapadlo spojovat míru zahalení těla se stupněm duchovnosti :lol: . Já nemám nic proti nahotě svojí ani ostatních. Ale nikde se nevystavuju, protože mám dojem, že většina nahotu jako přirozenost nebere. tedy na veřejnosti. jen jsem dřív záviděla chlapům, že můžou chodit nahoře bez a nikdo na ně nezírá, jak na anomálii :lol:.

Jinak se mi Vodstalpetře líbí tvoje "úvaha" k názorům.
Uživatelský avatar
Kajti
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. srp 2009 14:34:17
Poděkoval: 2
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod Kajti » pát 02. říj 2009 9:25:08

ještě omluva za komolení jména Vostalpetře ;)
Uživatelský avatar
Kajti
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. srp 2009 14:34:17
Poděkoval: 2
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod vostalpetr » pát 02. říj 2009 9:34:27

Kajti píše:ještě omluva za komolení jména Vostalpetře ;)



Nic se neděje, pojmenovávali mě už mnohem hůř.... :D




jen jsem dřív záviděla chlapům, že můžou chodit nahoře bez a nikdo na ně nezírá, jak na anomálii
..................................................................................................................

no to já zase závidím ženám, že můžou chodit dole bez a nikdo na ně nezírá jak na anomálii :ahoj2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod Petr » pát 02. říj 2009 10:54:17

to vostalpetr: jj tak podobne to vidim take :) :thumb:.
O tech ruznych nazorech, pravdivych nazorech jsme se uz trochu bavili ve vlakne "take mate svou pravdu?". Jde o to, ze opravdu muzeme najit dukazy podporujici jakekoliv tvrzeni... navic kdyz necemu opravdu verime tak realita okolo nas nam ty dukazy, jednoduse doruci, ani je nemusime hledat, protoze jsou s nami ve vibracnim souladu. Sami si jich vsimame, pozorujeme.
A presne lze dost dobre napsat opacny clanek, ktery propaguje nahotu a odsuzuje obleceni, kvuli vytvareni rozdilu mezi lidmi a vznikem zavisti..tj. spalme vsechno obleceni a uz nam tu na svete bude pouze pouze dobre :D :D :D.

Proste at si druzi chodi obleceni jak chteji, hlavne aby se citili dobre (i kdyz i to jejich vec a me to muze byt vlastne jedno... ale to je to, co bych si pro ne pral :) .. a ja budu delat to same ;)
hehe a to same plati i o psani, cteni clanku :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod opcan » pát 02. říj 2009 11:04:16

Autora vidim jako hluboce vericicho cloveka ktery je pouze presvecen o spravnosti viry ktere veri. Kazdopadne se jedna o stotozneni se s myslenkou at je jakakoliv. Myslenka je jista forma soudu. K opravemu poznani to je jeste kus cesty.
L.
Uživatelský avatar
opcan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 13. úno 2009 19:13:09
Poděkoval: 11
Poděkováno: 30-krát v 14 příspěvcích

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod Kajti » pát 02. říj 2009 13:15:20

no to já zase závidím ženám, že můžou chodit dole bez a nikdo na ně nezírá jak na anomálii :ahoj2:



ale bez povšimnutí to nezůstane :lol: . já myslela to zírání jako na anomálii tak, že prostě by lidi zírali a nebrali by tu nahou partii jako normální věc, jako když mi kouknou třeba na ruku :lol:
Uživatelský avatar
Kajti
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. srp 2009 14:34:17
Poděkoval: 2
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod peto » pát 02. říj 2009 17:56:50

Na ten clanok o nahote netreba ani velmi reagovat, je to od jedneho chlapika, ktory je v sekte ao institut, pravidelne prispieva na jewel.sk, i ked ho ta nik necita. Typicka ich retorika hovoriaca, ze Zem je plna spiny, nemravnsoti a na pokraji zrutenia. ALe co uz, kazdy mame svoju pravdu :D Najlepsie bude, ked kazdy k nahote zaujme postoj, aky sa prave nam paci :lol:
Uživatelský avatar
peto
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod Kajti » ned 04. říj 2009 9:25:27

by bylo zajímavé vidět, jak se autor obléká, jaká je asi jeho vnitřní hodnota :lol:
Uživatelský avatar
Kajti
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. srp 2009 14:34:17
Poděkoval: 2
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Nahota – vzostup a pád!

Příspěvekod JitkaSt » úte 06. říj 2009 6:40:28

Z mé strany poděkování za zveřejnění tohoto článku, protože jsem si díky tomu uvědomila s jakým potěšením si užívám nudistické plavání v přírodě i v bazénu, společnou saunu, tancování (břišní tanečky) v hodně odhalujícím kostýmu před stovkami lidí na náměstí.... ***


Nad tím článkem by se dalo hodně diskutovat ve smyslu pro i proti, ale mě zajímavý nepřipadá.
Uživatelský avatar
JitkaSt
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10. zář 2009 16:54:20
Bydliště: Svitavy
Poděkoval: 2
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku


Zpět na Články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků