Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 18. lis 2018 21:09:15

Trini píše:
armin píše:
Tvoje představy o nějakém našem vtahu jsou značně liché. To nejsi schopna pochopit při své probuzenosti (?) o co mezi námi jde???


To nepotřebuju pochopit, to vidím: jen se hloupě a nehezky cvičíte. Ale když vás to baví.
Je to vaše věc.


Nejspíš ji chce naučit krásně platonicky milovat a pak v meditaci tu platonickou lásku položit k božím nohám, a doufá, že takto zhodnocená platonická láska v ní probudí to probuzení a ona konečně uzří tu hledanou záři nekonečného prostoru...... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 18. lis 2018 21:35:31

Alaja píše:
Trini píše:
armin píše:
Tvoje představy o nějakém našem vtahu jsou značně liché. To nejsi schopna pochopit při své probuzenosti (?) o co mezi námi jde???


To nepotřebuju pochopit, to vidím: jen se hloupě a nehezky cvičíte. Ale když vás to baví.
Je to vaše věc.


Nejspíš ji chce naučit krásně platonicky milovat a pak v meditaci tu platonickou lásku položit k božím nohám, a doufá, že takto zhodnocená platonická láska v ní probudí to probuzení a ona konečně uzří tu hledanou záři nekonečného prostoru...... :donknow:


Zatím si ani nedokáže uvědomit nebo přiznat, že mezi nimi je vztah. Tara mu občas píše, že ho miluje (i když si ted' už nemyslím, že by ta její "láska" měla nějakou velkou cenu) a on ji napsal, že ji má rád (a tohle doznání má na rozdíl od Tary opravdu cenu). Samozřejmě, že je to vztah. Vztah je přece i mezi učitelem a žákem.
Miroslav je ještě mužsky pořádně ješitný (asi si toho není vědom), a proto se v tom vztahu nechová korektně. To podle mě není v pořádku.
Ale už se tím nechci zabývat. Pro mě to není dost čisté. Ale jim to vyhovuje, tak co... :roll:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 18. lis 2018 22:48:51

Mi to taky přijde "nečisté" - když se na ten vztah podívám z osobnostního hlediska, tím, že jsem více extrovert nedokážu pochopit hru na pana tajemného, prostě nedokážu, nedovedu si to vysvětlit, proč...

Na druhou stranu má tento fakt velikánský kladný přínos, ... nevím, jak to teď napsat..... možná přirovnáním.... Boha (Pravdu) taky nikdo nikdy neviděl a.... existuje.... v nás....

To je ten velký přínos a já Miroslavovi, či jak se doopravdy jmenuje, děkuji za to, jaký je a že je.... a že se nenechá voláním Sirény zlákat....

:-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 18. lis 2018 23:16:27

Eva Nada píše:Mi to taky přijde "nečisté" - když se na ten vztah podívám z osobnostního hlediska, tím, že jsem více extrovert nedokážu pochopit hru na pana tajemného, prostě nedokážu, nedovedu si to vysvětlit, proč...


Ty zřejmě zapomínáš, že je ženatý - prý št'astně, a ty mu říkáš, že ho miluješ. To přece nejde dohromady. Aspon já to nepovažuji za ok. Kdyby se s tebou za těchto okolností chtěl setkat, tak by to bylo dost podivné.
Ale jako vícero nás tady nemá principiélně zájem o osobní kontakt.
Miluješ ho jako svého učitele nebo nějakého vysněného muže?


Eva Nada píše:Na druhou stranu má tento fakt velikánský kladný přínos, ... nevím, jak to teď napsat..... možná přirovnáním.... Boha (Pravdu) taky nikdo nikdy neviděl a.... existuje.... v nás....

To je ten velký přínos a já Miroslavovi, či jak se doopravdy jmenuje, děkuji za to, jaký je a že je.... a že se nenechá voláním Sirény zlákat....

:-)


Ted' si říkám, že jsme se do toho neměli míchat - to bys na něj pořád ještě jen nadávala, jak je hroznej. :lol: Pěkně v tom lítáš a to je taky hodně jeho vina. Kdyby se choval správně, tak by to dokázal usměrnit.
Ale zřejmě vás ta - podle mě zcela nesmyslná - hra baví a zřejmě se tolik tím netrápíš, jak jsi předtím psala.

Prostě je to takové bezvýznamné divadýlko.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 19. lis 2018 0:28:37

Trini píše:Prostě je to takové bezvýznamné divadýlko.


To víš, typická kočkovaná. :cat:
To znám, místní kočky to tady taky každou chvíli předvádějí. A toho vřískotu a mrukotu, co u toho nadělají...zvlášť v noci se to pořádně rozléhá po okolí. To aby každý věděl, že ony na to právě mají chuť a nikdo jim v tom nezabrání...maximálně tak nějaký ten kýbl s vodou... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 19. lis 2018 4:47:07

Alaja píše:
Trini píše:Prostě je to takové bezvýznamné divadýlko.


To víš, typická kočkovaná. :cat:
To znám, místní kočky to tady taky každou chvíli předvádějí. A toho vřískotu a mrukotu, co u toho nadělají...zvlášť v noci se to pořádně rozléhá po okolí. To aby každý věděl, že ony na to právě mají chuť a nikdo jim v tom nezabrání...maximálně tak nějaký ten kýbl s vodou... :lol:


:lol:
Prý jim to kočkování oběma prospívá, tvrdí Miroslav. At' si to tedy užívaj.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 19. lis 2018 9:05:10

Alaja píše:Tady také plánují v brzké době nějaký sníh a nebo déšť....a mráz...prostě listopadové počasí . :donknow:


Tady taky sněží. Stromy, keře, kytky jsou obalené sněhem, ale na zemi se to nedrží. Jsou +2°C.
Nějakej úplně mrnavej ptáček poskakuje právě před oknem na kytkách na balkoně - jsou trochu pod střechou, takže na nich není sníh. Asi mi chce říct, abych už pověsila tu "kouli" pro ptáky a dala něco do krmítka. :roll:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 19. lis 2018 10:01:55

Trini píše:Tady taky sněží. Stromy, keře, kytky jsou obalené sněhem, ale na zemi se to nedrží. Jsou +2°C.
Nějakej úplně mrnavej ptáček poskakuje právě před oknem na kytkách na balkoně - jsou trochu pod střechou, takže na nich není sníh. Asi mi chce říct, abych už pověsila tu "kouli" pro ptáky a dala něco do krmítka.


U nás to sněhové nadělení stačilo do rána roztát... :)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 19. lis 2018 11:01:20

armin píše:
honzam píše:V tuhle chvíli by mi to přišlo bezohledné vůči arminovi, že mu tím lezu do zelí


Jak říkám, rozumíš tomu našemu vztahu jako koza petrželi. Žádné "zelí" nemám, tak mi do něj ani nemůžeš vlézt.
Naopak by to mohlo Taru potěšit, případně by jí to mohlo i pomoci, pokud by ti to nedělalo problém se s ní setkat.
Mně to setkání - jak vidno - zatím problém dělá.
:)

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=140&t=8493
Když se podaří v někom vzbudit pořádnou lásku, je to pro dotyčného velká příležitost ji proměnit v duchovní poznání, zkušenost. Viz Šienšanský mudrc.
Láska ale musí být silnější než chtivost. Jinak neuspokojená chtivost svojí hořkostí zahubí každou klíčící i hořící lásku.

To tak trochu k těm mým motivacím..., :)

Pro mě je smyslem lásky to "Jedno" - sjednocení, spojení. Když je láska podmiňována například tím, že se bude rozvíjet jen přes email, nemůže se správným způsobem završit. Proto Ti radím překonat Tvé osobní pochyby o prospěšnosti a vhodnosti bližšího setkání. Nezapomínej, že ses také scházel tváří v tvář se svými Mistry a nespokojil se s pouhými psanými texty.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 19. lis 2018 11:50:54

honzam píše:
Pro mě je smyslem lásky to "Jedno" - sjednocení, spojení. Když je láska podmiňována například tím, že se bude rozvíjet jen přes email, nemůže se správným způsobem završit. Proto Ti radím překonat Tvé osobní pochyby o prospěšnosti a vhodnosti bližšího setkání. Nezapomínej, že ses také scházel tváří v tvář se svými Mistry a nespokojil se s pouhými psanými texty.


Děkuji ti za radu, kouzelníku z Bagdadu. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 19. lis 2018 12:45:29

Eva Nada píše:Mi to taky přijde "nečisté" - když se na ten vztah podívám z osobnostního hlediska, tím, že jsem více extrovert nedokážu pochopit hru na pana tajemného, prostě nedokážu, nedovedu si to vysvětlit, proč...

Na druhou stranu má tento fakt velikánský kladný přínos, ... nevím, jak to teď napsat..... možná přirovnáním.... Boha (Pravdu) taky nikdo nikdy neviděl a.... existuje.... v nás....

To je ten velký přínos a já Miroslavovi, či jak se doopravdy jmenuje, děkuji za to, jaký je a že je.... a že se nenechá voláním Sirény zlákat....

:-)

Žádné velké tajemno a skrytý záměr v tom podle mne není. Příroda už to tak zařídila, že ho řídí jeho podvědomí, které mu radí, že na Tebe nemá dostatečnou úroveň. Však on se ještě najde nějaký lepší méně upjatý duchovní učitel.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 19. lis 2018 17:16:03

Žádné velké tajemno a skrytý záměr v tom podle mne není. Příroda už to tak zařídila, že ho řídí jeho podvědomí, které mu radí, že na Tebe nemá dostatečnou úroveň. Však on se ještě najde nějaký lepší méně upjatý duchovní učitel.

Jednou snad ano, ale nejsem moc trpělivá... :-)
U armina bych spíš než to, že na mne nemá dostatečnou úroveň viděla, že a on to tady i napsal, že nemá smysl se scházet s někým, kdo není připraven vidět v něm Učitele, i kdyby spolu žili, nesejdou se..., jejich srdce se nespojí... tak nějak to napsal a to bude asi ten důvod, no....

No jinak čučím, jak vás to všechny zajímá, ten náš vztah a jak čile přidáváte své myšlenky. Třeba to napomůže tomu, aby se to nějak rozkolíbalo, ten náš vztah, nebo ne, kdo ví...

O tom, že bych chtěla armina jakkoli jako žena svést, tak na to už nemám, ani tělesně, fyzicky, ale hlavně psychicky, páč sex (chtěla jsem napsat, je metlou lidstva stejně jako alkohol, drogy) to vše čisté, posvátné jen kazí a mluvím z vlastní zkušenosti, nedávno prožité a uvědomělé.
Podle mě, jak to vnímám, je něco jiného žít s životním partnerem, manželem a s ním sdílet lože (tam mi to přijde v pořádku, když oba ještě to mají podobně nastaveno, že ano, takto žít ještě chtějí a mohou) :-) a něco jiného je vztah s duševním, potažmo duchovním partnerem, kde sex opravdu nepatří, už je navíc, už je to jako byste vlili malou skleničku červeného vína do džbánu s průzračnou vodou...

Nedávno jsem se to snažila vysvětlit muži, kterého pro sebe vnímám jako duševního partnera, spíše bratra, to je správné slovo, který to tak ale nevnímá a sex by rád..., nepochopil to, nechápe to...

Kdo z vás nečetl knížku, je to útlounká knížka s názvem V čirém Já, v ní je krásně popsán vztah dívky, ženy, která se hluboce zamilovala do svého Učitele, gurua až tak, že chtěla spáchat sebevraždu, pak utekla z domu, bydlela u něj v ašramu, byla mu každý den na blízku, až došla osvícení..., pěkně se to čte, ale.... ne každému se to takto stává....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 19. lis 2018 17:18:55

Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 19. lis 2018 17:25:24

Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 19. lis 2018 23:05:56

Eva Nada píše:
Žádné velké tajemno a skrytý záměr v tom podle mne není. Příroda už to tak zařídila, že ho řídí jeho podvědomí, které mu radí, že na Tebe nemá dostatečnou úroveň. Však on se ještě najde nějaký lepší méně upjatý duchovní učitel.

Jednou snad ano, ale nejsem moc trpělivá... :-)
U armina bych spíš než to, že na mne nemá dostatečnou úroveň viděla, že a on to tady i napsal, že nemá smysl se scházet s někým, kdo není připraven vidět v něm Učitele, i kdyby spolu žili, nesejdou se..., jejich srdce se nespojí... tak nějak to napsal a to bude asi ten důvod, no....

Taková ubohá manipulace, přeloženo: Není dost dobrý učitel, ale nedokáže to kvůli své ješitnosti přiznat, takže to svede na Tebe, že "nejsi připravena".
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 19. lis 2018 23:23:34

Nic píše:

Doporučil bych Ti film Agora.



https://www.csfd.cz/film/241254-agora/prehled/
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 20. lis 2018 6:09:47

honzam píše:Doporučil bych Ti film Agora.


:donknow:

Z jakého důvodu?

Opravdová láska přesahuje fyzické i jemnohmotné tělo.

Nepotřebuje připoutanost k tělu.

Nepotřebuje připoutanost k mysli.

Poznává kým skutečně jsi, bez ohledu na to,

jaké se tady zrovna objeví tělo,

ať fyzické, nebo jemnohmotné.

Bez ohledu na to, jaký se tady kdy objevil projev.

V opravdové lásce není žádný žalobce, který by kohokoliv z čehokoliv vinil.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » úte 20. lis 2018 7:20:56

honzam píše:Taková ubohá manipulace, přeloženo: Není dost dobrý učitel, ale nedokáže to kvůli své ješitnosti přiznat, takže to svede na Tebe, že "nejsi připravena".

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 20. lis 2018 10:01:10

Nic píše: :donknow:

Z jakého důvodu?

Opravdová láska přesahuje fyzické i jemnohmotné tělo.

Nepotřebuje připoutanost k tělu.

Nepotřebuje připoutanost k mysli.

Poznává kým skutečně jsi, bez ohledu na to,

jaké se tady zrovna objeví tělo,

ať fyzické, nebo jemnohmotné.

Bez ohledu na to, jaký se tady kdy objevil projev.

V opravdové lásce není žádný žalobce, který by kohokoliv z čehokoliv vinil.

Protože láska je ohleduplná a ne bezohledná.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 20. lis 2018 16:07:17

Honzane, nevím, jestli jsem se tě už ptala...nebyl jsi před začátkem té své transformace náhodou unesen do UFO, nebo jestli náhodou ti nepřeletělo UFO nad hlavou? Občas se potkávám s případy, že se po přeletu UFO nad jejich hlavami nebo přímo po únosu do UFO od základů změnil jejich život, jejich vnímání světa atd....
Nepatříš náhodou mezi ně?

:)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků