Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » sob 14. pro 2019 17:57:09

Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 14. pro 2019 18:09:56

Jsem našla něco...

....A tak vydavatelství Panton v r. 1968 vydalo 12 songů ve formě malého zpěvníčku. V r. 1970 pak v Supraphonu vyšla dlouhohrající deska Křesťanské songy, jež nahrál a nazpíval Luboš Svoboda se svou chotí Janou, jejíž hlas se vyznačuje nádhernou barvou. Svobodovy songy byly veřejností přijímány velmi vřele. Byly zpívány s doprovodem kláves, měly velkou invenci vpůsobivé, avšak nikdy podbízivé melodii. Charakteristickým rysem pro mnohé je výrazný refrén. V r. 1968 Luboš Svoboda začal spolupracovat s divadlem Semafor......
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 14. pro 2019 18:10:29


To není ta písnička... :D :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 14. pro 2019 18:33:08

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » sob 14. pro 2019 19:13:53

Alaja píše:

To není ta písnička... :D :donknow:

Já vím, ale víš, co mi to dalo práce sem ten odkaz přes telefon zkopírovat? :lol:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Eva Nada za tento příspěvek:
Alaja

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » sob 14. pro 2019 19:28:45

Eva Nada píše:
Alaja píše:

To není ta písnička... :D :donknow:

Já vím, ale víš, co mi to dalo práce sem ten odkaz přes telefon zkopírovat? :lol:


Jak jsem se dnes na netu dozvěděla, tak ten Luboš Svoboda byl vlastně farář, kněz....a pak teprve skladatel, zpěvák....
http://www.christnet.eu/zpravy/28903/ze ... maforu.url

:meditace:

Díky za odkaz, ale jestli ti to působí problémy, tak zatím odkazy nevkládej...a počkej si, až budeš zase u pc... :2in1:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 14. pro 2019 19:52:21

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Tak to "tlučení" mi připomnělo jednu písničku ze šedesátých let


.........................................................................................................................

Todle určitě není vona,
ale je to nejspíš šedesátka a taky je dobrá :

((Nemůžeš vždycky dostat to, co chceš
Ale když to někdy zkusíš, no, tak možná zjistíš
Že dostaneš to, co potřebuješ..................))

https://www.youtube.com/watch?v=Ef9QnZVpVd8





:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » ned 15. pro 2019 8:02:22

Vostalpetr píše:
Je to naprosto v pořádku všechno, co mysl považuje za dobré, na čem chce lpět a všechno, co považuje za zlé, co by se mělo odmítat, je možné hodit do jednoho pytle a nenechat se tím spoutávat.


.....................................................................................................................................................................

ale todle není možné,


Že bys neměl nikdy žádnou zkušenost s tím, jen tak být a nic zrovna nechtít?
Proč bys pak hlásal uvolněnost, kdybys nemiloval ten stav osvobozený od všech připoutaností?

Vostalpetr píše:tedy pro křestany to možné je, páč čím jsou "pravdy" primitivnější, tím lépe je chápou,
takže výborně chápou radu "tlučte a bude vám otevřeno"
ale jinak to samozřejmě možné není,
při trošce porozumění duchovním věcem je todle naprosto jasná věc,
už jenom z toho důvodu, že člověk vždycky dostane jenom to, co chce
a ne to, co nechce páč vo tom vůbec nic neví...


A na druhou stranu, jestli člověk dostává vždycky jen to, co chce, tak si nemá na co stěžovat.

:D :D :D
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 15. pro 2019 12:07:33

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Že bys neměl nikdy žádnou zkušenost s tím, jen tak být a nic zrovna nechtít?
Proč bys pak hlásal uvolněnost, kdybys nemiloval ten stav osvobozený od všech připoutaností?


.................................................................................................................................................................................

Nebudu ti neustále dokola vopakovat to, co jsem tady psal přinejmenším nejméně stokráte,
mělas dávat pozor,

navíc,

tebe to stejně nezajímá,
ty potřebuješ jen pár konceptů který zmastíš dohomady bez ladu a skladu,
a pak je sem mastíš pro své voblažení...

A na druhou stranu, jestli člověk dostává vždycky jen to, co chce, tak si nemá na co stěžovat.


...........................................................................................................................................................................

No von samozřejmě dostává i to co má nevědomně zatlačeno do podvědomí,
takže spíše dostává to co potřebuje,
viz video s Rolling Stones,
proč si nepřečteš Abrahama abys věděla jak to funguje ?

Jo já zapomněl, tebe to nezajímá,
takže si pak nemůžeš pak ztěžovat na karmu, která ti jaksi pak vrací to, co jsi vyslala,
páč vůbec netušíš co jsi vyslala...

A jen se přiblble divíš a meleš hlouposti vo tom,
že tě nikdo nesmí kritizovat, čímž pak nablble kritzuješ kritizování...



:)

...................................................................................................................................................................................................................
P.S. Ten smiley na konci neznamená, že se vším, co Petr píše, souhlasím. Je to spíš něco jako znamení, že jsem předala příspěvek, a jeho ukončení. ;)

Co vidím jinak než Petr, to pak píši separátně, kde cituji z jeho příspěvku to, na co právě reaguji.
Domnívala jsem se, že si toho ostatní všimli (ale zřejmě ne všichni :roll: ) a nepotřebují vysvětlení.

:ahoj:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 15. pro 2019 13:27:35

:D Jj, většinou to, co jeden chce, není to, co doopravdy potřebuje... :donknow:

Ale na druhou stranu...
Mě třeba osud (či kdo) plánoval, že se musím z toho zapadlého venkova dostat do Prahy. A já se vzpouzela zuby nehty, mě se tam vůbec nechtělo - zaprášené ulice, málo stromů a zeleně, všude se povalovaly nějaké odpadky... Jeden pokus osudu jsem zhatila a zůstala na tom svém milovaném venkově. Ale osud nezahálel...a po nějaké té dekádě to zkusil znovu a razantněji. Nakonec jsem holt ubrečená skončila v tom velkoměstě (které jsem podle osudu nutně potřebovala)....a prožila tam báječné roky. Ufologové, esoterici, duchovňáci...měla jsem báječné kamarády a přátele....takže jsem se do toho velkoměsta zamilovala... :srdce:

No a když se internet stal běžnou záležitostí, tak už jsem to velkoměsto nepotřebovala a byla jsem odšoupnuta zpět na venkov....bohatší o ty duchovňácké záležitosti... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pon 16. pro 2019 5:10:44

Vostalpetr píše:
Že bys neměl nikdy žádnou zkušenost s tím, jen tak být a nic zrovna nechtít?
Proč bys pak hlásal uvolněnost, kdybys nemiloval ten stav osvobozený od všech připoutaností?


.................................................................................................................................................................................

Nebudu ti neustále dokola vopakovat to, co jsem tady psal přinejmenším nejméně stokráte,
mělas dávat pozor


Ale jo, dávám pozor. Ty věříš na to, že jsi tím, kdo má karmu. Takže tím pádem to osvobození nemůže být nonstop už teď.

Vostalpetr píše:
A na druhou stranu, jestli člověk dostává vždycky jen to, co chce, tak si nemá na co stěžovat.


...........................................................................................................................................................................

No von samozřejmě dostává i to co má nevědomně zatlačeno do podvědomí,
takže spíše dostává to co potřebuje,
viz video s Rolling Stones,
proč si nepřečteš Abrahama abys věděla jak to funguje ?..


Jasně že to funguje, má to můj až fascinující obdiv.

Proto taky vnímám jako geniální Drtikolovo:

"Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil."

Smysl to dává teprve s poznáním, že všechno je On. On je "Já", ale "Já" nejsem to, co si myslíš.

:D :D :D
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pon 16. pro 2019 7:01:16

Vostalpetr píše: tě nikdo nesmí kritizovat...

Kritizovat klidně můžeš,

ale pak se nediv, že díky tomu podvědomě docházíš k závěru, že jsi tím, kdo má karmu.

Právě to kritizování, hanění, opovrhování je tím, co uzavírá brány Božího království. Tím, co Ti nedovolí poznat, že všechno je "On", tedy "Já".

Je to tím, co zaklíná do iluze oddělenosti.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 16. pro 2019 11:03:45

Nic píše:
Vostalpetr píše: tě nikdo nesmí kritizovat...

Kritizovat klidně můžeš,


protože každého vzápětí také hned zkritizuješ a pohaníš, že je nevědoměj, připoutanej a má temnou mysl. :lol: Holt sis to zařídila hodně pohodlně - kdo s tebou nesouhlasí, tak je podle tebe v pekle, temnotě a nevědomosti. ;)
Ale ono je to stejně jedno, protože jsem si nevšimla, že by tady někdo chtěl být v tom stavu, který ty nazýváš Boží královstvím.

Snad až přestaneš do druhých projikovat temnotu mysli, nevědomost apod., tak se trochu příblížíš Ježíšovu Království nebeskému.

Ale nemusíš mi odpovídat, protože jako odpověd' stejně přijde zase tvá oblíbená temnota mysli, nevědomost, připoutanost atd. atd. :roll: Pořád to samé kritizování a hanění do kola.

:lol:
Ty to víš prostě nejlépe - jsi moudrá a rozumná a ne maličká. ;)

Tak si to svoje Boží království užívej.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 16. pro 2019 11:16:29

Vostalpetr píše:tebe to stejně nezajímá,
ty potřebuješ jen pár konceptů který zmastíš dohomady bez ladu a skladu,
a pak je sem mastíš pro své voblažení...


páč vůbec netušíš co jsi vyslala...

meleš hlouposti vo tom,
že tě nikdo nesmí kritizovat, čímž pak nablble kritzuješ kritizování...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pon 16. pro 2019 14:44:59

Trini píše:
Nic píše:
Vostalpetr píše: tě nikdo nesmí kritizovat...


Kritizovat klidně můžeš,


protože každého vzápětí také hned zkritizuješ a pohaníš, že je nevědoměj, připoutanej a má temnou mysl.


Aha

:D

No jo. Ta připoutanost vědomí k mysli, nevědomost, propad do snu, do iluze oddělenosti tady může být, ale to neznamená, že by se na to, kým skutečně jsi, vztahovala jakákoliv kritika.

Právě, že s Probuzením v nás není nic, co by mohlo na sebe jakoukoliv kritiku vztahovat, nic takového si nebereš osobně, nic takového se Tě nedotýká, protože je jasné, že jsi "Já", jsi tím Božstvím, jsi tou Láskou, kritizovat něco takového je nesmysl.

Stejný nesmysl, jako kdybys sama sebe kritizovala za to, že se Ti v noci zdál sen.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 16. pro 2019 15:33:01

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Kritizovat klidně můžeš,
ale pak se nediv, že díky tomu podvědomě docházíš k závěru, že jsi tím, kdo má karmu.
Právě to kritizování, hanění, opovrhování je tím, co uzavírá brány Božího království. Tím, co Ti nedovolí poznat, že všechno je "On", tedy "Já".

Je to tím, co zaklíná do iluze oddělenosti.


...................................................................................................................................................................................

No jo,
to je ale hloupost
ale nebudu ti vysvětlovat proč,
páč bys z toho opět vytvořila blábol,
kdy to co popíráš že neexistuje zároven potvrdíš že existuje....



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 16. pro 2019 15:53:24

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše:
Kritizovat klidně můžeš,


protože každého vzápětí také hned zkritizuješ a pohaníš, že je nevědoměj, připoutanej a má temnou mysl.


Aha

:D

No jo. Ta připoutanost vědomí k mysli, nevědomost, propad do snu, do iluze oddělenosti tady může být, ale to neznamená, že by se na to, kým skutečně jsi, vztahovala jakákoliv kritika.


Jasně, ty kritizuješ a haníš lidi kolem sebe, že jsou nevědomí a mají temnotu v mysli. A to smí být. ;)

Takže když Petr píše, že jsi zas ukázala, jak jsi hloupá, tak se to týká jen Jany a vůbec ne toho, co opravdu jsi. Takže to smí být a vůbec to nebrání být v Božím království. ;)

:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 16. pro 2019 16:49:24

Boží království....
...v každém království máme přece krále a poddané, co platí desátky či daně, jinak by to žádné království nebylo... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 16. pro 2019 17:17:49

Boží království....
...podle Bible jsou vlastně taková Boží království dvě...v jednom vládne Jehova (SZ) a v druhém Kristus (NZ)....
...takže si věřící může vybrat, protože SZ jaksi zrušen nebyl, pořád je to pospolu v jedné knize zvané Bible....

Jo a je tu ještě třetí království, kde vládne...satan....
...vlastně je to takový nebeský svaz tří království, co si mezi sebou vyměňují své poddané, když neposlouchají....
:lol:

Ale je také možné, že Jehova je jen majitelem nebe a pekla a do jejich činností už nezasahuje, tudíž se to scvrkává na dvě království.....nebe a peklo....a koloběh dušiček zůstává zachován....
...a jak víme, vzdálenost mezi nimi není žádná, jsou prakticky vedle sebe...nebo snad nad sebou....?...ve sklepě je peklíčko, kotelna, v přízemí je nebe, které je vyhříváno teplem z kotelny... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 16. pro 2019 17:41:40

Alaja píše:Ale je také možné, že Jehova je jen majitelem nebe a pekla a do jejich činností už nezasahuje, tudíž se to scvrkává na dvě království.....

...to je ale jen z pohledu křesťana...
...protože na zeměkouli máme dosud judaismus...a ti přece do křesťanského nebe nechtějí a pak tu je ještě islám a ti nechtějí ani k Jehovovi, ani ke Kristovi....snad jen peklo mají společné...i když....kdo ví....
...takže je tam nahoře opravdu jakýsi svaz nebeských království...a to zatím nepočítám další nebeské krajiny hinduistů, buddhistů a dalších a dalších věrouk....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 113 návštevníků

cron