k diskusi na Poradně

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2024 6:11:36

Jářek píše:Za mě už definitivně, nemá smysl jí věnovat pozornost.
Jakákoliv ji posiluje.
:)


Na Poradně vládne čím dál tím větší hloupost a agrese. Překvapilo mne, jak se i dodo negativně změnil. Asi fakt bude lepší přenechat to tam svému osudu - a arminovi/Miroslavovi. Ten se dál snaží Janě pomoci. Mně šlo spíš o návštěvníky, aby si hledali informace přímo u probuzených a nenechali se zmýlit Janinými výmysly. Vidím to jako velkou troufalost, přímo drzost vychýleného duchovního ega, které si dovoluje zcela nesmyslně překrucovat slova probuzených, aby vyhovovala jejím představám. To už radši měla zůstat u té své věčné lásky a starostech, že vypadává z Boží náruče. To bylo aspon z její strany pravdivé.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » pon 27. kvě 2024 9:06:50

Trini píše:
Jářek píše:Za mě už definitivně, nemá smysl jí věnovat pozornost.
Jakákoliv ji posiluje.
:)


Na Poradně vládne čím dál tím větší hloupost a agrese. Překvapilo mne, jak se i dodo negativně změnil. Asi fakt bude lepší přenechat to tam svému osudu - a arminovi/Miroslavovi. Ten se dál snaží Janě pomoci. Mně šlo spíš o návštěvníky, aby si hledali informace přímo u probuzených a nenechali se zmýlit Janinými výmysly. Vidím to jako velkou troufalost, přímo drzost vychýleného duchovního ega, které si dovoluje zcela nesmyslně překrucovat slova probuzených, aby vyhovovala jejím představám. To už radši měla zůstat u té své věčné lásky a starostech, že vypadává z Boží náruče. To bylo aspon z její strany pravdivé.


Je to těžký, vem si, kolik je ,,duchovních učitelů,,, kteří věří tomu, co učí, i když to není pravda. Tam je zapotřebí opravdu nastražit pozornost na sebe samého a snažit se rozlišit, co mám vyčtené a věřím tomu a o čem můžu jasně prohlásit, že to je pravda. Já třeba mívala dřív hodně vizí a tak, v tu chvíli pro mě byly pravdivé, někam dál v poznání mě posunuly, ale teď vím, že to byla relativní pravda vlastně pro pochopení mě ušitá na míru. Člověk by k tomu neměl přilnout.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2024 10:55:04

Veil píše:
Jana píše:
miroslav píše:
No, právě ty tohle tady děláš akorát si to neuvědomuješ a když ti to někdo, kdo to vidí napíše, tak to bereš jako útok na záměr tohoto webu.
:what:


Miroslave, pro Tebe je představou zralosti vědění, kdo je dezolát, idiot.

To se zralostí z pohledu Probuzených nemá nic společného, jednoduše proto, že v tom není žádné poznání moudrosti a lásky.


A ty když banuješ tak to je zralost probuzených? To je ta moudrost a láska? A když lžeš a vymýšlíš si podvodníky, tak to je taky ta zralost, moudrost a láska?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2024 10:55:51

Veil píše:
Jana píše:Miroslave, kdybys alespoň drobátko tušil, o čem je řeč, tak bys něco takového nemohl napsat.

Ale soucítit se mnou je docela skvělá možnost, jak poznávat o čem je řeč,

protože sou-cítění se může prohloubit do naladění se na stejné poznání, což v Tobě může probudit nejen pocit blaženosti, pocit lásky, ale dokonce poznání, že ničím nepodmiňovaná láska je absolutně vším, co existuje, tudíž absolutně všechno, co skutečně existuje, je blažeností, sat-čit-ánandou, neměnnou dokonalostí, časoprostorově neomezenou krásou, božskostí, Božím královstvím....

:)


Takže to banování z tvojí strany je soucit s těmi zabanovanými? A ty je vidíš jako blaženost a neměnnou dokonalost? A proč že je tedy pak banuješ? Nějak to nemůžu pochopit. Proč by někdo banoval božskost a boží království? Není to přímo proti tomu, co říkáš?

Možná bys měla pohledat, jestli Ramana taky měl list zabanovaných hledačů, kteří nebyli božskostí, ale prostě ho srali. Když už jsi ta probuzená a žiješ v tom božím království, můžeš mi vysvětlit proč je něco víc boží a něco fujky fujky a zakázat tomu přístup?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » pon 27. kvě 2024 11:11:31

Trini píše:
Jářek píše:Za mě už definitivně, nemá smysl jí věnovat pozornost.
Jakákoliv ji posiluje.
:)


Na Poradně vládne čím dál tím větší hloupost a agrese. Překvapilo mne, jak se i dodo negativně změnil. Asi fakt bude lepší přenechat to tam svému osudu - a arminovi/Miroslavovi. Ten se dál snaží Janě pomoci. Mně šlo spíš o návštěvníky, aby si hledali informace přímo u probuzených a nenechali se zmýlit Janinými výmysly. Vidím to jako velkou troufalost, přímo drzost vychýleného duchovního ega, které si dovoluje zcela nesmyslně překrucovat slova probuzených, aby vyhovovala jejím představám. To už radši měla zůstat u té své věčné lásky a starostech, že vypadává z Boží náruče. To bylo aspon z její strany pravdivé.

Toho bych se nebál, že někoho polbne, kdo si už podobnou zblblost v sobě nenese. Ještě jsem takového nezahlíd.. no vlastně jednoho jo, ale kdoví, jak s ním to je...
Může chvíli důvěřivého mást, ale to záhy přechází, když jeho "meditační podložkou" je - Ticho.. a polem života - Píseň.
:-)
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2024 11:16:03

Paradoxy píše:
Trini píše:
Jářek píše:Za mě už definitivně, nemá smysl jí věnovat pozornost.
Jakákoliv ji posiluje.
:)


Na Poradně vládne čím dál tím větší hloupost a agrese. Překvapilo mne, jak se i dodo negativně změnil. Asi fakt bude lepší přenechat to tam svému osudu - a arminovi/Miroslavovi. Ten se dál snaží Janě pomoci. Mně šlo spíš o návštěvníky, aby si hledali informace přímo u probuzených a nenechali se zmýlit Janinými výmysly. Vidím to jako velkou troufalost, přímo drzost vychýleného duchovního ega, které si dovoluje zcela nesmyslně překrucovat slova probuzených, aby vyhovovala jejím představám. To už radši měla zůstat u té své věčné lásky a starostech, že vypadává z Boží náruče. To bylo aspon z její strany pravdivé.


Je to těžký, vem si, kolik je ,,duchovních učitelů,,, kteří věří tomu, co učí, i když to není pravda.


Když někdo něco učí a má k tomu žáky, tak je to celkem jejich věc. Ale ve veřejném foru je to trochu něco jiného. Ale naštěstí to nevypadá, že by někoho nějak zajímalo, co Jana tvrdí. Žádný Návštěvník se ji na nic neptá. Asi by Jana měla Poradnu pro veřejnost zavřít a udělat si z ní privátní forum pro své vyvolené - jestli nějací existují.

Každopádně je zajímavé, že Veilovi stále říká, že je vítán, i když se do ní naváží mnohem víc než Miroslav. Asi se Jana prostě jen mstí Miroslavovi za to, že na Jitřní zemi otevřel dvě vlákna s názvem: Jano, odejdi. Ted dostala příležitost, a tak mu to vrací. Oko za oko, zub za zub.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod armin » pon 27. kvě 2024 12:43:06

Trini píše:Každopádně je zajímavé, že Veilovi stále říká, že je vítán, i když se do ní naváží mnohem víc než Miroslav. Asi se Jana prostě jen mstí Miroslavovi za to, že na Jitřní zemi otevřel dvě vlákna s názvem: Jano, odejdi. Ted dostala příležitost, a tak mu to vrací. Oko za oko, zub za zub.


Je to v pohodě. Pro mne je zajímavé a přínosné sledovat v přímém přenosu jak se to neexistující Janino ego brání a vykrucuje. Jaké k tomu vytahuje z kapsáře prostředky. "Nemáš páru o čem se tu píše" to je její oblíbené, když už zrovna neví kudy kam nebo posílání někam jinam a schovává se za účel poradny.
Přitom ten prezentovaný účel právě nejvíce sama popírá těmi svými výklady slov moudrých. "Aby nebylo špatně pochopeno". Obrázek
Přitom právě ona ta slova chápe špatně, jaksi vzhůru nohama - tak jak by se to líbilo jejímu zbožňovanému egu. :)
Viď Jano.
(Ona to tady totiž bedlivě sleduje a bdí nad námi, jestli nepíšeme něco špatně :koukam: )

:kvetina:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2061
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » pon 27. kvě 2024 16:45:33

armin píše:
Trini píše:Každopádně je zajímavé, že Veilovi stále říká, že je vítán, i když se do ní naváží mnohem víc než Miroslav. Asi se Jana prostě jen mstí Miroslavovi za to, že na Jitřní zemi otevřel dvě vlákna s názvem: Jano, odejdi. Ted dostala příležitost, a tak mu to vrací. Oko za oko, zub za zub.


Je to v pohodě. Pro mne je zajímavé a přínosné sledovat v přímém přenosu jak se to neexistující Janino ego brání a vykrucuje. Jaké k tomu vytahuje z kapsáře prostředky. "Nemáš páru o čem se tu píše" to je její oblíbené, když už zrovna neví kudy kam nebo posílání někam jinam a schovává se za účel poradny.
Přitom ten prezentovaný účel právě nejvíce sama popírá těmi svými výklady slov moudrých. "Aby nebylo špatně pochopeno". Obrázek
Přitom právě ona ta slova chápe špatně, jaksi vzhůru nohama - tak jak by se to líbilo jejímu zbožňovanému egu. :)
Viď Jano.
(Ona to tady totiž bedlivě sleduje a bdí nad námi, jestli nepíšeme něco špatně :koukam: )

:kvetina:

Njn, ono to je v pohodě. Pro pohodáře. Jenže ono to nakládání s citacemi Mistrů má polohy. Od tej, kdy to jen člověk nechá vát, působit na své odevzdání se tomu, tomu prastarému nepojmenovatelnu, co i v těch slovech spontánně světélkuje, jako žhavé uhlíky, co ta slůvka zároveň spalují, a ponechají jen stejně tak neuchopitelnou vůni, tón, z nihž ta slova i zazněla, zavála.......
A pak jsou tu další a další tendence, jak s nimi manipulovat, a ten pohyb už ten jemný trysk z hlubin škrtí.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » pon 27. kvě 2024 17:24:11

A to je právě případ i těch rádoby mistrů, a jejich vykladačů, co neumí rozlišit pravost od falše (tak to míchaj dohromady), co se toho chopili jen tím po věčnosti prahnoucím intelektem, kdy ten intelekt si v patřičné části mozku vybuduje "instituci pro věci duchovní". Samozřejmě v každém takovém jelimanovi s jinými kulisami... Společné maj jen to, že je to dokonalé a už to pravé ono. On mozek osedlanej ismem umí bejt sviňa, a ráda, a blažená... :D
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » pon 27. kvě 2024 17:53:56

Teď jsem koukla na poradnu a nestačím se divit, Jana píše Veilovi, že si dal ban v podstatě sám :D. Já už to každopádně komentovat nebudu, nemá to cenu :).
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » pon 27. kvě 2024 20:13:46

Aby si si zas nemyslel, že my niečo na tebe vadí, ako minule, tak pre ujasnenie ...

Zakaždým tým čo tu píšeš spôsobíš u mňa údiv, že za celý život si nepochopil o čom hovorili (ak si k nim vôbec chodil), Tomášovci.

Takto samozrejme nemôžeš pochopiť a ani nechápeš o čom rozprávajú iní Prebudení a rovnako, ani Jane, ktorá píše o tom istom.
Stále máš šancu to pochopiť, lenže ak sa tomu tvrdošijne uzatváraš, zahadzuješ ju.

A k tým dezinterpretáciám...Ako ti môže vôbec napadnúť, že ty slová Prebudených nedezinterpretuješ, keď im preukázateľne nerozumieš ? Zaobaľovaním tvojho nepochopenia do pomýlených , viac, alebo menej plytkých "argumentačných a iných omáčok" si nepomôžeš.


Šašku trapnej.
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » úte 28. kvě 2024 5:57:24

Tenhle Návštěvník na Poradně se konečně normálně zabývá duchovními otázkami. Tak by to podle mne mělo na duchovním foru být. Žádné hraní si na probuzenou, jak to předvádí Jana - a to jen, protože přece ten web vlastní, a tak se tam může chovat, jak chce a ostatní to musí akceptovat, jinak hrozí banováním.

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:
Víceméně asi i ano, ale toto "odnaučit se" samo nevede k tebou popisovanému osvobození. Je to stejná situace, jako to "probuzení"...

Kdo se má vlastně "osvobodit" a kdo se má "probudit" - to je ta otázka, na níž je potřeba znát přesnou odpověď. Stav uvědomění si té odpovědi bychom mohli naznat "probuzení"...
A je-li ta odpověď skutečná i správná, je i jasné, co je potřeba "provést", pokud stále ještě jde i o to "osvobození"...


Slovo probudit se nebo osvícení mi nepřijde úplně vhodné. Jaksi to implikuje že jde o nějaký konečný cíl.
Moje zkušenost je spíše osvobozování ducha z omezení, předsudků, ulpění. Ne, že by to mělo být, ale že to je jako cesta za světlem na konci tunelu. Dílčí, další osvobození, uvolnění, otevření se postupně objevuje a to tak že už to nelze zachytit aby se to dalo popsat, ale je to pravdivější, skutečnější, rozsáhlejší, nesmírnější než to, co bylo před tím. A "kdo" už je jaksi nepodstatné.


Sám jsi napsal, že to "kdo" je pro tebe "duch" (možná to nevidíš, ale napsal...). Sice ve vztahu s "osvobozením", ale ten rozdíl mezi probouzením a osvobozováním z pohledu "ducha" je minimální.



Mně šlo o poznání, ale netušila jsem, že je to možné jen duchovním Poznáním. Podle mne to zde velmi dobře vysvětluje Eduard Tomáš. Odpovídá to mé zkušenosti.

763:

Co se pozná v Poznání?

Nic než Čisté Vědomí, které je je přirozenou charakteristikou pravého Já Jsem.
Není tam ani poznávání ani nepoznávání, jen neměnné a čisté Bytí, Vědomí a neextatické Blaho.

To je poznání Sebe?

Ano, ale také Osvovobození Sebe od sebe.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » úte 28. kvě 2024 6:23:54

.Petra píše:
Návštěvník píše:
Takže ano, duch - ve významu Atman - je dobré upřesnění toho "kdo".

A ve skutečnosti je Atman i odpovědí na to, co je potřeba udělat, aby se "věci" hnuly "správným směrem". Atman je chápán jako projekce jednoty, celku, do individuálního projevu, do prvotního vymezení oddělenosti -


Nisargadatta o tom, řekl, že Čisté Vědomí nemaje zkušenost se začne identifikovat se vším možným, dělá různé zkušenosti...ale pak je tím časem unaveno a zase se chce vrátit do svého původního stavu. Dokázal tak zcela prostě a jednoduše vysvětlit, o co jde. Ale duchovnáci to podle něho mají rádi složité a komplikované. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Paradoxy » úte 28. kvě 2024 6:51:16

Trini píše:
.Petra píše:
Návštěvník píše:
Takže ano, duch - ve významu Atman - je dobré upřesnění toho "kdo".

A ve skutečnosti je Atman i odpovědí na to, co je potřeba udělat, aby se "věci" hnuly "správným směrem". Atman je chápán jako projekce jednoty, celku, do individuálního projevu, do prvotního vymezení oddělenosti -


Nisargadatta o tom, řekl, že Čisté Vědomí nemaje zkušenost se začne identifikovat se vším možným, dělá různé zkušenosti...ale pak je tím časem unaveno a zase se chce vrátit do svého původního stavu. Dokázal tak zcela prostě a jednoduše vysvětlit, o co jde. Ale duchovnáci to podle něho mají rádi složité a komplikované. :)


To je přesně ono :). Konečně se tu objevují rozumná slova.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 31. kvě 2024 6:00:16

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše:A co jako? To ti mám vysvětlovat jak to Maharadž myslel? Je to o tom komu to říkal. Jindy zas říkal něco jinýho, a těm komu říkal tohle, by tomu mohli nerozumět, či vidět rozpor. A za druhý, já jeho dílo nestudoval. Takže co? Mám něco převzít a zahodit vlastní cit. A mít dle tohohle výtržku z celku "svůj svět". Tůdle nůdle. :-)

:-)


Pedrito, nemusíš mi vysvětlovat to, co poznávám, že to je tak, jak to říká Nisargadatta. Můžu to potvrdit. A Ty sem zase, pokud nejsi zrovna zabanovaný můžeš dát citaci Nisargadatty, ve které říká něco jiného a kterou můžeš potvrdit Ty.

Já se texty moudrých zaštiťovat nepotřebuju, moh bych sem sázet citace Mistrů, a možná jsem to v dobré víře párkrát udělal, kteří vedli mou maličkost. Ale proč bych přikládal do ohně, jehož jazykům "rozumíš" jen ty? Jen by sis z toho zas vzala, co se ti hodí. A skutek utek. A opět jsi prokázala neschopnost vyčíst řečené (s Maharadžem to nebude jinak) - "nestudoval jsem jeho dílo". O to požádej Petru.


Nisargadatta toho řekl hodně, co Janě vůbec nevyhovuje - to pak honem hledá, že jiný probuzený říkal něco jiného. Všechno si upravuje podle svého dosavadního pochopení. A to je obrovská brzda duchovního pokroku. Chybí jí pokora a to tak potřebné a důležité "nevím". Je přesvědčená, že všechno ví nejlépe. A bude se o to hádat a hádat...zřejmě až do smrti.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 31. kvě 2024 6:02:26

Paradoxy píše:
Trini píše:
.Petra píše:
Nisargadatta o tom, řekl, že Čisté Vědomí nemaje zkušenost se začne identifikovat se vším možným, dělá různé zkušenosti...ale pak je tím časem unaveno a zase se chce vrátit do svého původního stavu. Dokázal tak zcela prostě a jednoduše vysvětlit, o co jde. Ale duchovnáci to podle něho mají rádi složité a komplikované. :)


To je přesně ono :). Konečně se tu objevují rozumná slova.


Je to tak. Ale pro většinu duchovnaků je to nepřijatelné - připadá jim to příliš jednoduché. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 31. kvě 2024 6:16:44

Návštěvník píše:
Z mých zkušeností vím, že skutečné srdce nemá jak pracovat s filosofickou abstrakci, kterou pojmenováváme "pravda", nemá jak něco "přitahovat", protože obsahuje doslova vše.
Z toho mi ale vychází, že to, co nazýváš srdcem, a to i s přívlastkem duchovní, je jen konstrukt tvé mysli (která se marně snaží do srdce - jak sama píšeš - "vstoupit", protože si neumí ani přestavit, že už tam od počátku je - jenže je "jen" v roli podřízené a ne vládnoucí, a to mysl bez reálné zkušeností zcela odmítá).
Swami Sivananda k tomu říkával (je to parafráze Patandzaliho výroku) "ani tuny teorie nenahradí gram praxe".
Srdce umí pouze jediné - vnímat skutečnost, protože je přimo touto skutečností. A ono to k tomu vnitřnímu štěstí docela stačí.
A stejně tak vidím mnoho těch "probuzených" - vytváří si své vlastní konstrukty, "jak by to mělo podle nich být" a předkládají to jako skutečnost. A právě to "mělo být" v tom celém vytváří tu nejistotu a mnohdy i přímo viditelné protiklady.
Skutečný mistr žije v té skutečností, žije v centru všeho, žije - jak bychom mohli říci - v srdci skutečností. A tím se od jen "probuzeného" nemusí sám obhajovat líbivými slovy.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » pát 31. kvě 2024 7:37:39

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:

Ta "praxe" je ale jen polovina věci samé...

Druhou půlkou je ta láska.

Praxe bez lásky je úmorná a nikam nevedoucí dřina, a proto mne fascinuje, že se nedokážete jeden od druhého "učit", ale namísto toho bojujete v sebevražedných válkách...


Zřejmě jsi přehlédl, že se jeden od druhého učíme - s výjimkou Jany. Co ses ty naučil od Jany?


P.S. Kdybys sám měl v sobě trochu víc lásky a moudrosti, tak bys nezapomněl poznamenat, že podle prvního dojmu, máš pocit, že jen bojujeme... My se tady společně známe déle než 10 let a mohli jsme během té doby sledovat, jak se všichni měníme a vyvíjeme (nebo taky ne). :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Jářek » pát 31. kvě 2024 15:34:22

Nisargadatta toho řekl hodně, co Janě vůbec nevyhovuje - to pak honem hledá, že jiný probuzený říkal něco jiného. Všechno si upravuje podle svého dosavadního pochopení. A to je obrovská brzda duchovního pokroku. Chybí jí pokora a to tak potřebné a důležité "nevím". Je přesvědčená, že všechno ví nejlépe. A bude se o to hádat a hádat...zřejmě až do smrti.


Prostě rozumbába, co se dala na duchovno. :)

V tý mě známý jógový hantýrce se jedná o "pravostrannost".. Kdy pozornost je zaklíněná v intelektu.
Pravá strana - pingala nádí - hraje prim. Což bývá (zvláště u žen) nepřirozené.
Dobře si vzpomínám, jak se svýho času ohraňovala vůči soucitu (s trpícími).
Protože ten cit u ní (od ní) dostává na prdel. Je "zabanovanej" :error:
Uživatelský avatar
Jářek
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 05. kvě 2024 18:55:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: k diskusi na Poradně

Příspěvekod Trini » sob 01. čer 2024 6:17:21

miroslav píše:
Jana píše:
"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."

E. Tomáš


Vůbec nevadí, že si myslíš, co si myslíš, ale překvapivé je, že si troufáš posuzovat něco, o čem nemáš nejmenší ponětí.


Holčičko, já neposuzují to, co říkal pan Tomáš, ale mluvím čistě o tom, komu jsou ta slova určená, Ty si to pořád pleteš a zajímavé je proč. Myslím že už jsem tě na to u téhož citátu nejméně dvakrát upozorňoval.
To opravdu nejsi schopná ten rozdíl pochopit?
Stejně tak nekritizuji slabikář pro první třídu tím, když prvňačce, která si na základě slabikáře myslí, že snědla všechnu moudrost, řeknu, že slabikář je určen pro prvňáčky a to tak, aby to bylo přiměřené jejich chápání.
Už je to konečně jasné?


Zde to dobře vysvětluje Eduard Tomáš, jak je to s těmi prvnáčky a opravdu pokročilými:


953.

Mluvil jste před chvíli o duchovním Srdci. Co to vlastně je a jaký je rozdíl mezi tímto srdcem a fyzickým orgánem stejného jména?

Duchovní Srdce je něco jiného než fyzický resp. fyziologický orgán stejného jména. Je to jiný název pro Atmana, Nadjá nebo Já.

Nadjá - jak jsem četl - žije ve fyzickém srdci jako bod.

Z hlediska duchovní výuky je to pravda. Nadjá se opravdu umístuje na pravou stranu fyzického srdce a také se mluví o submikroskopickém bodu. Ale je to jen užší hledisko a čistě účelové pro výuku žáků. Z hlediska Pravdy je duchovní Srdce neosobní a nekonečný Duch. Protože je v něm obsaženo vše, co existuje, nemůže být omezeno na kousek lidského těla.

To je opravdu těžké pochopit.

Ano, pokud to není realizováno - potom je to jasné. Právě proto musí duchovní Učitelé vycházet jen z relativní pravdy, jinak by jim žáci neporozuměli. Teprve pozdější vlastní zkušenost během času žáka sama poučí.

Ale Mahariši přece také mluvil o srdečním centru duchovních zkušeností, umístěném v srdci na pravé straně prsou.

Ano, nebot to vykládal osobám, které všechny pokládaly své tělesné ego za subjekt a myslely trvale v pojmech těla a světa. Proto musel sestoupit se své neosobní úrovně nekonečného Ducha na úroven fyzického těla. Jindy však řekl výslovně, že čisté Vědomí, které je srdcem, obsahuje vše a nic není mimo ně nebo vně něho. "Toto je nejzašší Pravda", zdůraznil přitom.

.........................................

Tedy to, co v tomto foru bývá obvykle uváděno, že to řekl Ramana Mahriši, je právě to pro ty prvnáčky. Ale je prvnáček schopen si uvědomit, že je to jen pro jeho dosavadní úroven? Zřejmě ne. Ještě není pro nejzašší Pravdu připraven.
Je dobře, že na to Miroslave upozornuješ. :yes: Třeba aspon někdo z Návštěvníků si dokáže uvědomit, že je rozdíl mezi prvnáčky a pokročilými a proč se jim ještě nesděluje nejzašší Pravda.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5290
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 112-krát v 101 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků