STRACH

STRACH

Příspěvekod teo » pon 03. kvě 2010 11:55:22

Strach

Dobrý den :)

Mám rozečtenou knihu (novinka) "Tajemství sedmi závojů". Tato kniha mi pomohla pojmenovat některé špatné pocity a hledá řešení pro jejich inovaci pozitiních pocitů.

Mám vnitřní pocit strachu bez viditelného ohrožení, z velkých skupin lidí. Jsem narozený v raku a jsem typickým rakem. Takže mám rád menší skupiny lidí, řekněmě že do 10ti lidí v místnosti se cítím fajn. Ovšem někdy když je lidí mnoho už jsi tak nesem sebou jist. Má práce je jednání s klienty a třeba by pro mě nebyl problém předvést prezentaci před menším sálem.
Nevím jestli tohle má spojitost s následujícím; Nechodím na diskotéky. Miluji čajovny, pizzérie, restourace apodobné podniky. Při pomyšlení na diskotéku, mě napadá: hluk, opilí potácejcí se lidé, nespolečenské chování.

Ta kniha se snaží přimět k tomu, aby člověk zkusil nahlédnout strachu do očí, aby zjistil, že tam nic strašného ve skutečnosti není. Je ale pro mne ta diskotéka situace kterou bych měl zbořit strach (či odpor)? Nebo je to součástí mě, jako že diskotéky nemusím, jako zase třeba jiné lidé nemusí dostihy, koncerty, a další společenské akce?
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: STRACH

Příspěvekod LuKas » pon 03. kvě 2010 15:36:47

:happy:
Naposledy upravil LuKas dne ned 07. lis 2010 17:37:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: STRACH

Příspěvekod teo » pon 03. kvě 2010 15:58:11

LuKas píše:http://www.youtube.com/watch?v=FC9JGFn5ngY&feature=PlayList&p=4DCEE66775739F3F&playnext_from=PL&playnext=1&index=35

http://www.youtube.com/watch?v=4NkELaoUEjQ

V angličtině jsem na úrovni A2/B1, dokážu porozumět z videí z odkazu tak 75%, ale co jsem porozuměl, tak jako řešení jak ten strach rozbít vím. Já chci názor zdali moje averze vůči zmíněným diskotékám je problém strachu nebo prostě nezájem...
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: STRACH

Příspěvekod LuKas » pon 03. kvě 2010 17:48:35

Hoj Teo,

já radši posílám odkaz na to co pronesl Bashar nebo Abraham, aby to vyznělo tak jak to vyznít má.
Nicméně nejlepší je se ptát sám sebe. Člověku vždycky přijde odpověď.

Strach je dobrá věc.
Strach je indikátor toho, že v sobě držíme pravdu /přesvědčení, představu, úhel pohledu/, která není ve shodě kým opravdu jsme /bezpodmínečná láska/.

Záleží co si člověk ke slovu disko přiřadí.
"Při pomyšlení na diskotéku, mě napadá: hluk, opilí potácejcí se lidé, nespolečenské chování."

Tvoje myšlenky vytváří tvoji realitu a pokud v sobě držíš negativní pocity vůči diskotéce nebo čemukoliv jinýmu, nezažiješv daný chvíli jinou než negativní zkušenost, protože to k sobě budeš přitahovat.

Pokud člověk tohle přesvědčení /myšlenku/ změní, tak bude mít jinou zušenost, když se rozhone jít na Disko.

Takže je dobře, že máme strach, člověk by měl strach milovat, protože je to naše navigace, která nám říká myslím na něco co nechci prožít....co vlastně chci, proč tam vlastně chci jít?
A pokud v danou chvíli člověka nic nenapadne z čeho by měl prožitek štěstí, tak tam radši nechoď ... jdi radši tam kde seš šťastnej, třeba do čajovny.

"...averze vůči zmíněným diskotékám je problém strachu nebo prostě nezájem"?
Proč chceš dělat věci ke kterejm máš odpor?

Hezkej den.
Naposledy upravil LuKas dne čtv 13. kvě 2010 10:32:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli LuKas za tento příspěvek:
Jana, Monika

Re: STRACH

Příspěvekod teo » pon 03. kvě 2010 19:49:39

LuKas píše:předchozí příspěvěk


No vyzkoušet si jak zrušit dohodu o strachu :)
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: STRACH

Příspěvekod LuKas » pon 03. kvě 2010 20:56:30

Follow your bliss :sorry: :happy:
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků