"Poťešit" partnerku / manželku

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod Jana » úte 20. črc 2010 14:02:21

watta píše:.. donekonečna můžeme vést spory o tom, jestli mají všichni stejný směr proudu řeky..

Naše ega o tom mohou vést spory do nekonečna, ale v našem pravém Já vůbec žádný rozpor není. Ale není v něm ani žádný směr, jen Láska.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » úte 20. črc 2010 14:13:06

watta píše:
Petr píše:tak i to plavani proti proudu ma svuj smysl a to minimalne v tom, ze casem zjistime, ze se da plavat i jinak, po proudu :D


ne, to má smysl i samo o sobě. jako všechno. všechno má svůj smysl samo o sobě, i bez našeho vysvětlení (které tomu vždycky coby lidé dodáváme "jenom" jako přidanou hodnotu. donekonečna můžeme vést spory o tom, jestli mají všichni stejný směr proudu řeky, a tudíž i stejný protisměr, nebo jestli někdo definuje správný směr, a ostatní je pak proti. ale na existenci řeky jako takové to nic nezmění. pokud se něco týká jenom nás, tak se to týká jenom nás.



No Jana to přece říká,
že VŠECHNO JE LÁSKA

já jen dodávám, že pokud chcete ušetřit energii,
takže nejlíp se plave po proudu na nafukovacím gauči... :wow:


On ten nedvojný advaitový náhled je vyjádřen už tady, jen jinými slovy

viewtopic.php?f=74&t=1263&p=6673#p6673

ale podle mě se ten smysl pochopí lépe, když se to vyjádří pomocí Lásky, nežli jen pomocí Existence nebo Vědomí,
protože pak jakoby je vidět, že všechno je správně tak jak to je, i když v tom příspěvku je to řečeno také velmi pěkně
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » úte 20. črc 2010 15:04:23

jo taktooo :) tak to :yes:
ale na druhou stranu, nikdy zadna energie neni vyplytvana.. :)to je jak, kdyz jsi ted nekde psala ze vse ma svuj smysl :) tak i to plavani proti proudu ma svuj smysl a to minimalne v tom, ze casem zjistime, ze se da plavat i jinak, po proudu :D
..........................................................................................................................................

já plavu nerad, dokonce i po proudu,
já jsem si na doporučení Jany koupil nafugovací gauč MADE IN VŠECHNO JE LÁSKA,
a je mi v podstatě jedno kam mě to zanese a kam pluju
protože (jak pak píše Watta) všechno má smysl,
jak ti plavci po proudu, tak ti co plavou proti proudu, tak i ti co podvádějí a mají zachranné meditační kruhy nebo nafukovací jogínský křidýlka, někteří si dokonce na krk přivazují závaží aby se jim líp plavalo, jiným zase visí na krku přítelkyně či manželka a kormidluje kam se poplave, jiní mají pak zase svého politického, náboženského či duchovního kapitána, no prostě každý má nějakou tu svoji představu jak lze štastně plavat...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Lenny, Petr

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod watta » úte 20. črc 2010 15:26:51

Jana píše:
watta píše:.. donekonečna můžeme vést spory o tom, jestli mají všichni stejný směr proudu řeky..

Naše ega o tom mohou vést spory do nekonečna, ale v našem pravém Já vůbec žádný rozpor není. Ale není v něm ani žádný směr, jen Láska.

:happy:


přesně tak. jestli je to láska, to fakt nevím, to bych si netroufla říct. vím jen, že to JE. to mi bohatě stačí, a nic víc stejně není...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod Petr » úte 20. črc 2010 16:26:28

watta píše:
Petr píše:tak i to plavani proti proudu ma svuj smysl a to minimalne v tom, ze casem zjistime, ze se da plavat i jinak, po proudu :D


ne, to má smysl i samo o sobě ...

spis by tam sedelo na zacatek vety "ano, ale" ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod Petr » úte 20. črc 2010 16:39:00

Jana píše:
watta píše:.. donekonečna můžeme vést spory o tom, jestli mají všichni stejný směr proudu řeky..

Naše ega o tom mohou vést spory do nekonečna, ale v našem pravém Já vůbec žádný rozpor není. Ale není v něm ani žádný směr, jen Láska.

:happy:

ja si to predstavuji tak :D, ze tam neni zadny rozpor, ale zaroven je tam vzdy smer, miliony smeru... :) cim hloub do sveho ja jdeme, tim ten smer se blizi, extrahuje se z neho ta podstata, ale stale to vidim jako smer, a muzeme tomu rikat i smer bezpodminecne lasky, ale ten ma prave diky sve bezpodminenosti v sobe tolika smeru :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » úte 20. črc 2010 18:00:00

Petr píše:
Jana píše:
watta píše:.. donekonečna můžeme vést spory o tom, jestli mají všichni stejný směr proudu řeky..

Naše ega o tom mohou vést spory do nekonečna, ale v našem pravém Já vůbec žádný rozpor není. Ale není v něm ani žádný směr, jen Láska.

:happy:

ja si to predstavuji tak :D, ze tam neni zadny rozpor, ale zaroven je tam vzdy smer, miliony smeru... :) cim hloub do sveho ja jdeme, tim ten smer se blizi, extrahuje se z neho ta podstata, ale stale to vidim jako smer, a muzeme tomu rikat i smer bezpodminecne lasky, ale ten ma prave diky sve bezpodminenosti v sobe tolika smeru :)



no směr představuje či spíše znamená časoprostor,
ale zdroj je "mimo" tento časoprostor,
takže zdroj je jakoby 0,
je to tedy jakoby maximum existence, vědomí a blaženosti v jakési statické podobě

zdroj je popisován jako vědomí bytí blaženost,
a řeknu to možná poněkud hloupě,
ta existence i ta blaženost je tisíci násobně větší, než naše osobní existence a naše maximální blaženost či láska kterou jsme schopni jako osoby zakusit,
a přitom je jak to vědomí existence, tak i ta blaženost "velice jemná" a přirozená

zdroj je tedy jakoby mněkota,
ale ten stvořený svět už pak je jakoby plný síly a energie a hlomozu a dějů atd.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod watta » úte 20. črc 2010 20:28:16

Petr píše:
watta píše:
Petr píše:tak i to plavani proti proudu ma svuj smysl a to minimalne v tom, ze casem zjistime, ze se da plavat i jinak, po proudu :D


ne, to má smysl i samo o sobě ...

spis by tam sedelo na zacatek vety "ano, ale" ;)


ne :) uvnitř řeky to má všechny smysl jenom tehdy, jestliže to má smysl i samo o sobě.
ne teda, že by muselo být nutně podstatné, jestli to vůbec nějaký smysl má, ale připustíme-li, že vůbec něco jako systém existuje, pak se tyto dva podmiňují a nevznikl dosud ještě systém, který tvrdil něco jiného. včetně abrahama, jehož "smysl sám o sobě", tedy důvod toho, proč spouštět lodičku a zjišťovat, jak a kudy se dá plout, je expanze. v jiných systémech jsou ty důvody zase jiné. ale obávám se, že systém, ve kterém by mělo smysl zjišťovat, že se dá plavat i proti proudu jenom proto, abychom mohli plavat proti proudu, případně obráceně, že se dá plavat i po proudu jenom proto, že se opravdu dá plavat i po proudu, je skutečné a jediné žití, ani nemůže existovat. byl by to skutečný ateismus, ve smyslu rezignace na existenci toho jako takové, a ateismus, jak ho známe mezi lidmi, takový není. ateistou ve smyslu, v jakém se tohle slovo používá běžně, bychom mohli nazvat vpodstatě i člověka, který by byl ochoten věřit tomu, že samotná radost je svrchovaným a jediným účelem všeho v tomto životě (což opět, zdůrazňuji, netvrdí ani abraham, ani pozitivisté atd.). ale jak je již patrno z této věty, prostě takový systém možný není, protože i pak bude tato radost vírou. v každém případě pokud nutně události na řece musí mít nějaký smysl (to, že smysl nemají, je sice ateismem též, ale také vírou), pak je to vždy smysl v rámci něčeho, co je i "mimo řeku", či lépe řečeno, čeho je řeka součástí.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod watta » úte 20. črc 2010 20:32:18

Petr píše:
Jana píše:
watta píše:.. donekonečna můžeme vést spory o tom, jestli mají všichni stejný směr proudu řeky..

Naše ega o tom mohou vést spory do nekonečna, ale v našem pravém Já vůbec žádný rozpor není. Ale není v něm ani žádný směr, jen Láska.

:happy:

ja si to predstavuji tak :D, ze tam neni zadny rozpor, ale zaroven je tam vzdy smer, miliony smeru... :) cim hloub do sveho ja jdeme, tim ten smer se blizi, extrahuje se z neho ta podstata, ale stale to vidim jako smer, a muzeme tomu rikat i smer bezpodminecne lasky, ale ten ma prave diky sve bezpodminenosti v sobe tolika smeru :)


tak tak. ale zároveň jsou všechny jedním (což je cítit, čím víc se do toho člověk nasává).
jinak jako jasně, žádný skutečný rozpor v tom není, ale hnědé barvě taky říkáme, že je hnědá, i když ji ve skutečnosti takhle vidí jen 7 miliard lidí, a to ještě jen v rámci atmosféry Země, tak bych zůstala u toho nazývat ty věci, jak jsme zvyklí. to bychom celý život nic jiného nedělali, kdybychom si do smrti vysvětlovali, že rozpor vlastně žádný rozpor není :) ale pochopitelně že máš pravdu :cooool:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » úte 20. črc 2010 21:02:34

pak je to vždy smysl v rámci něčeho, co je i "mimo řeku", či lépe řečeno, čeho je řeka součástí.
...................................................................................................................

No opět jsem tak trošku jelen z toho co píšeš,
tedy vůbec tomu nerozumím co chceš říci,
snad až na tu poslední větu...

No ale pak to co říká Abraham, je v pořádku,
(viewtopic.php?f=74&t=1263&p=6692#p6692)
a zároven i tvrzení, že jsme tady proto abychom žili radostný život je také v pořádku, protože Zdroj je sám o sobě radost (láska, blaženost) je pak také v pořádku

samozřejmě, vždycky si můžeme říci, že naše poznání je vždy jen částečné a že je spíše naší vírou, nebot věříme v jeho správnost, podobně jako věříme že hnědá je hnědá,
ale s tím prostě asi nic moc nenaděláme...

Ale já se zase tak moc s tou pravdivostí toho co si myslím netrápím,
jednak vidím, co lidi vymýšlej za blbosti, takže nejspíš vymýšlím blbosti i já,
takže z toho odvozuji, že jsme na tom všichni taknějak podobně jako bůh,
jsme neomylní jako bůh, ale jsme neomylní ve vymýšlení blbostí, jako bůh...

(samozřejmě že je to jen moje víra, náš pes zase věří, že bůh štěká a má rád buřty...)

ale zase teda moc nechápu, proč něco, co má smysl samo o sobě by mělo mít i systém,
například blbost mi vcelku dává smysl sama o sobě,
ale systém mi to nedává, proč by to mělo mít ještě systém ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. črc 2010 7:26:47

takže z toho odvozuji, že jsme na tom všichni taknějak podobně jako bůh,
jsme neomylní jako bůh, ale jsme neomylní ve vymýšlení blbostí, jako bůh...
.........................................................................................

Ted jsem na dvorku četl Blesk,
náš děda to odebírá a asi i čte,
a zjistil jsem, že v tomto světě, kde každá blbost má smysl sám o sobě je systémem pozornost:

Psali tam, že nějaká moderátorka televizních zpráv zaparkovala na místě pro invalidy a tvrdila, že neviděla značku,
tudíž nepozornost se neodpouští,
nebot čtenáři z toho pozorně odvodili, že už jí ted nebudou věřit to co přečte v televizních novinách,
protože lže

Jeden se pak může těžko divit, že Hitler to dotáhnul až před Moskvu, že Gotwald a Paroubek vyhrávají volby, že vůbec někdo vyhrává volby atd.

Taky jsem se dozvěděl, že cena nějakých českých fotbalistů co jsou na prodej je 3O OOO OOO Kč,
to mi přijde dost předražený,
vždyt která ženská si to může dovolit, koupit si tak drahýho fotbalistu?
taky mi to přijde jako dost diskriminující cena vůči ženám,
nebot v jiných novinách jsem četl, že si můžete koupit ženskou už od 5OOkč výše,
a navíc dokonce i cizinku.
Musíme tedy vždy pozorně rozvážit, zda se nám vyplatí koupit fotbalistu nebo cizinku,
já jsem spořivej, já bych si koupil cizinku, dokonce bych si ji koupil i kdybych byl ženskou,
navíc je mi jasný, že jako ženskou by mě vůbec fotbal nezajímal, tak k čemu by mi pak byl fotbalista ???

Takže pánové,
pokud jste solventní a chcete potěšit svou milenku či manželku, kupte ji fotbalistu,
pokud solventní nejste, kupte si cizinku a můžete ji pak půjčit i přítelkyni či manželce,
určitě si rády pokecají o vaření, chlapech a sexu,

a hlavně nekoukejte na televizní noviny, vždyt moderátoři lžou jako když tiskne....

((dneska by nejspíš Ježíš řekl:
BLAHOSLAVENÍ ČTENÁŘI BLESKU, NEBOT JEJICH JE KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ A DOKONCE I POZEMSKÉ))

:church:

PS. Jo a taky jsem četl, že Mel Gibson zmlátil manželku,
čímž teda taky můžete potěšit svou manželku či přítelkyni, ale jen v případě, že má sadomasochistický sklony
(nechápu, proč si ho ta ženská vůbec brala, viděl jsem s ním pár filmů a už tam bylo vidět, že je to pěknej surovec)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod Jana » stř 21. črc 2010 8:20:21

Obrázek Jé, děkuju, málem jsem manželovi koupila noviny, takhle to máme zadarmo a ještě i vysvětlený, co si o tom máme myslet, takže už o tom nemusíme přemýšlet a můžeme si tím pádem dovolit mít meditativní mysl a být šťastní.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. črc 2010 9:19:20

No já mám nejraději v Blesku dívku Blesku,
jednak zbystřím a zaostřím pozornost, nebot nahatý slečny na mě takhle vždycky působěj,
a pak si přečtu i ten vtip co je na tý fotce, takže se zasměju a zlepší se mi radost ze života...

takže pak už jsem schopnej číst v Blesku jakýkoli článek a případně o něm i poreferovat...

:Studuji:


PS. klidně manželovi noviny kup, tenhle Blesk byl totiž ze včerejška, takže mezitím se odehrálo jistě mnoho zajímavých věcí, o nichž by měl čověk vědět, nebot je dobré vědět, co je nového v samsáře a kam jsme ve svém vývoji postoupili a čím jsme tak obohatili i nirvánu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod Jana » stř 21. črc 2010 9:29:59

No, řekla bych, že manžel má úplně stejný postup jako Ty, nejdřív si prohlídne dívku Blesku, pak si přečte vtip a pak už mu je asi jedno, jestli čte dnešní nebo včerejší noviny.

:ahoj3:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. črc 2010 10:43:54

No pokud je na tom i s pamětí tak dobře jako já,
to by mu pak na celý rok mohly stačit dva různé výtisky Blesku,
včerešek si ještě jakštakš pamatuju, ale o předvčerejšku už nic nevím (byl vůbec?)

a přide doba, kdy si nebudu pamatovat ani včerejšek (byl vůbec?) (nežijeme náhodou stále ještě v zemi, kde VČERA ZNAMENÁ ZÍTRA ?)

a pokud mě pánbůh obdaří dlouhověkostí, nebudu si pamatovat ani dnešek (byl vůbec?)
a nebudu už číst vůbec nic, protože zapomenu jak se které písmenko čte...


:starik:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. črc 2010 14:27:43

HAHAHAHAHA

:D :D :D :D :D

No dneska je fakt úspěšný den,
ted jsem koukal na ČT24,
kde jsem se dozvěděl, že uvažují že i nesvéprávní blbci, kteří nemají ani podpisové právo,
budou moci chodit k volbám, nebot jejich blbost, která jim sice znemožnuje vést samostatný a svéprávný život,
jim nijak nevadí v tom, aby se orientovali v police a věděli, koho zvolit...

No to za chvilku bude chodit k volbám i náš pes a naše kočka, ti se o sebe taky neuměj postarat, ale náš pes pozná hodného člověka od zlého, na ty zlý (co nejsou domácí) štěká, na nás pak přítulně kouká a vrtí ocacem, a naše kočka taky není zas tak moc blbá, chytá chytře myši ale ještě nikdy se nerozhoddla chytat psy, což ukazuje na zjevný dostatek inteligence...


Místo aby k volbám chodili pouze ti, kteří mají dostatek inteligence (inteligence se dá alespon přibližně změřit pomocí testů) a ti, kteří přispívají do státní kasy alespon minimálními daněmi, tak bude k volbám chodit kdejakej cvok a kdejakej povaleč, protože kdyby tam nešel, tak by jsme jej prej diskriminovali.

Proč já blbec potřebuju k řízení řidičák a proč vůbec platím v kině nějaký vstupný? vždyt to je přece rasismus....

:pc2:


No ale vlastně tak co?

Jeden má papíry na hlavu a je nesvéprávnej,
a druhej má poslaneckou imunitu, je svéprávnej, ale potrestat ho nakonec za jeho blbá rozhodnutí nemůžete,
takže žádnej rozdíl,
a řekl bych, že dneska už určitě někteří naši poslanci mají nejen imunitu, ale i papíry nahlavu, takže jsou pojištění hned dvakrát,

nakonec vždyt nedělají zas tak vážnou práci, jen tak bokem sem tam rozhodují o ekonomické situaci státu, a v podstatě když něco podělaj, tak se taky nic moc neděje, protože oni to nakonec platit nebudou, a potrestat je za to taky nikdo nemůže, vždyt mají imunitu a papíry na hlavu...

už se těším, že jednou budeme mít tak inteligentního prezidenta, že ani nebude mít podpisový právo, jak bude chytrej a politicky uvědomělej, takže když se bude někde něco podpisovat, tak to za něj podepíše tatínek nebo maminka, kteří za něj právně odpovídají...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » stř 21. črc 2010 15:43:32

A na duchovních stránkách Satguru jsem se dočetl:

Stěhování začalo již v září 1938. Henleinovské bojůvky napadaly četnické stanice a stejně tak české starosty a jejich úřady. 70% Sudeťáků se přihlásilo do Henleinovy strany s heslem „ Heim ins Reich“ (Domů do Říše). Při tom měli své školy, v Brně byla německá Technika. Měli poslance, svůj tisk. Tedy stejná demokratická práva jako Češi. Jednotlivé vojáky na stráži zabíjeli a četníky také. Pod pohrůžkou vyvražďování tedy na žebřiňácích utíkali ze Sudet do vnitrozemí právě Češi jako první, ve své vlasti ohrožováni Němci, tedy hosty. Museli tam nechat svůj majetek, který zabrali Němci. Byla to tedy hromadná organizovaná vlastizrada a chystaný puč. To byl také jeden ze dvou důvodů, proč byla vyhlášena mobilizace.
.............................................................................................................................................

Já nechápu, jak se tomu může někdo divit, copak nezná historii???

V roce 1918 kdy němci a rakušáci (tedy i my nebot i my jsme byli po 400 let součástí rakouské říše) projeli válku,
dostali němci od vítězných mocností takové válečné restrikce (?) že se z toho mohli s prominutím přímo pos...

A jednou z věcí, bylo rozbití rakouska uherska a na základě francouzské politiky si vybrečel Masaryk, Beneš a Štefánik Československou republiku a mýrnyx týrnyx najednou asi tři miliony němců (?) žili úplně někde jinde, než žili předtím.
Jenoho dne se probudíte, a místo v rakousku uhersku žijete v československu.

Není pak divu, že sudetáci radostně opět přivítali Hitlera jako osvoboditele,
a jak si každej může všimnout, francouzi ani tak moc neprudili a ani tak moc nepotřebovali nějakou českou delegaci k tomu, aby podepsali Mnichovskou dohodu a dali Hitlerovi Sudety, které byly obývány většinou němci.
Nebylo to ani tak "o nás bez nás" jako spíš o němcích, kteří se stále cítili němci a kteří chtěli zpět do německa.
A taky se jim to povedlo a Sudety byly německý, a nikdo ani necekl, ani francouzi a ani česká vláda.
Proto taky ten anglickej ministerskej předseda když se vrátil domů říkal, že zachránil mír, vždyt on němcům nedal nic, co by jim víceméně nepatřilo, jen jim svým způsobem vrátil to, co jim po válce sebral a co ted, když němci znovu nabyli síly chtěli opět zpět.

Takže když už někdo napíše takovej nacionalistickej článek o těch hodných češích a zlých němcích,
tak by se měl alespon kouknout trošku do historie...

Ostatně nacionalistický žvásty jsou stále nacionalistický žvásty,
a je jedno jestli je říká někdo, kdo se považuje za čecha nebo za němce....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
watta

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » čtv 22. črc 2010 7:25:39

Já už se těším,
až přijdou zpět keltové,
a udělají odsun devíti milionů čechů někam na kavkazský stepi (nebo já nevím z který díry jsme to my slovani přišli)
a milionu cigánů do indie...

to si pak čeští nacionalisté budoou moci pěkně nacionalisticky zařvat

celá tahle mizeríe vznikla víceméně díky jednomu francouzskýmu filozofovi (jméno jsem už zapomněl), kterej někdy v 19. nebo 18. století formoval nebo spíše jaksi oficiálně sepsal názor, který v tý době převládal ve společnosti,
že státy by měly být budovány na národní bázi, TEDY NÁRODNÍ STÁTY

Proto taky celý to obroozenecký národní hnutí na oslavu českýho národa, o kterým jsme se učili ve škole...

A většina čechů byla v tý době už natolik rozumná, že mluvili německy, protože když někdo i dneska umí mluvit německy, tak se domluví se 100 miliony lidí (nebo já nevím kolik) zato česky se domluvíte jen s 10 milony

Spousta lidí si dneska ztěžuje na cigány, že jsou nepřizpůsobiví a že nechtějí žít jako spořádaní češi,
a furt mluvěj tou jejich cigánskou hatmatilkou,
a to samý platí i o češích, za čtyřista let, kdy byli součástí rakouska nebyli schoppní se naučit německy,
a ještě na to byli hrdí
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod watta » čtv 22. črc 2010 7:56:21

vostalpetr píše:Takže když už někdo napíše takovej nacionalistickej článek o těch hodných češích a zlých němcích,
tak by se měl alespon kouknout trošku do historie...


no to je vždycky, tohleto zjednodušování. vpodstatě nezáleží na tom, co kdo píšer (a zní to doufám, dost nihilisticky? :D :D :D). nezáleží na tom proto, že každý pisatel má již předem hotový názor, a ten se snaží propagovat. jeden je na jedné straně, druhý na druhé, a basta. těch, kteří se snaží o nějaký opravdový nadhled, případně doknce nějakou spolenčnou vizi do budoucna, těch je tak poskrovnu, že jejich hlasy vůbec nejsou slyšet. nicméně - koukám do historie se toho taky moc nevykouká. sice si pak můžeme udělat lepší obrázek o tom, v ústrety čeho se řítíme, byť je nám to prd platné, jelikož se do toho vřítíme i tak (ale třeba budeme alespoň méně překvapeni, než ti, kteří si takový obrázek nedělají), nicméně kdybychom takhle postupovali neustále dále a dále do historie ve všech případech, dostali bychom se k tomu, že člověk jako plémě na této planetě od začátku tvořil něco, co si žádalo nějakou protichůdou reakci, tedy přinesl sem svár atd., stejně tak jako dualismus. takže bychom museli zavrhnout lidstvo jako celek :) což ale nemá moc logiku, když už žijeme jako lidi :) takže je lepší vycházet z toho, co je teď.

pro mě osobně jedno z nejlepších vyjádření toho, co je, je toto:

Od chvíle, kdy jsi přišel na tento svět bytí,
stojí před tebou žebřík, aby ti pomohl utéct.
Napřed jsi byl kámen, pak rostlina,
pak se staneš zvířetem; jak to můžeš popřít?
Pak jsi učiněn člověkem, obdařeným poznáním, rozumem, vírou;
Pohleď na to tělo, učiněné z prachu, jak je dokonalé!
Když jsi překonal lidský úděl, staneš se nepochybně andělem.
Skončil jsi na Zemi, tvým příbytkem se stanou nebesa.
Překroč i andělské bytí, vpluj do moře,
aby se tvoje kapka vody stala oceánem.

Jalal ad-Din Rumi
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: "Poťešit" partnerku / manželku

Příspěvekod vostalpetr » čtv 22. črc 2010 9:14:07

Pěkně jsi to napsala,

samozřejmě, že se ani v budooucnosti nevyhneme opakování stejných chyb,
nebot neustále se ztotožnujeme s nějakými koncepty, třeba že jsem čech a někdo že je němec

a samozřejmě, že když se na to člověk podívá z odstupu,
tak musí dojít k tomu, že to je prostě tvorba a že je to v pořádku

Mně hodně překvapilo, že na duchovních (džnániských) stránkách vcelku správně nahlédli,
že křestanství a islám jsou jen nějaké dost podobné koncepty,
a nějak naprosto přehlédli, že být čechem či němcem je také naprosto stejný koncept...

Jako kdyby na tu duchovní otázku Kdo jsem?
dostali odpověd, jsi čech... :D

Z poučení z historie pro mě vyplývá, že nejlíp člověk udělá, když pěkně sedí na zadku (nejlépe na pohodlném gauči)
a nevymýšlí blbosti jak ten svůj život vylepšit,
vždyt kdyby jsme my češi pěkně seděli na zadku a byli součástí rakouska,
byli bychom tedy dneska na tom možná asi nejspíš stejně dobře jako rakušáci nebo němci...

Cigáni jsou v tomhle mnohem rozumější, ani jednoho ještě nenapadlo,že by si měli vytvořit nějakou svoji cigánskou republiku, když je tak ti zlí češi tak utiskujou (asi taknějak podobně jako nás utiskovali rakušáci)
a pěkně pohodlně seděj na zadku na českým gauči...

Ještě ani jednoho cigána nenapadlo, aby se vráti zpět ke svým bratrům do indie, tak jako to napadlo hrdinný časký národ, který se přimknul ke svému velkému ruskému bratru a vyzkoušel si na čtyřicet let budování socialistického ráje na zemi


Takže od roku 1918 slaví český národ samé úspěchy, o židy jsme přišli samozřejmě vinou Hitlera, ale němce jsme vyhnali sami, stejně tak jsme si sami zvolili ruského bratra a tak jsme si vylepšili ekonomiku, a zároven tak byly dvě emigrační vlny, převážně intrelektuálů, v roce 48 a 68
No a pokud měl někdo v roce 1989 přestavy, jako že za deset let doženeme západ a za dalších deset let jej předeženeme,
no tak už možná vysřízlivěl z představy "zlatých českých ručiček", ono nám totiž chybí 40 let vývoje, chybějí nám židé a chybějí nám němci a chybějí nám dvě vlny emigrantů,
takže úspěchy první republiky se určitě konat nebudou...

A přitom stačilo jen pohodlně zůstat sedět na zadku...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 návštevníků