Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Martin » úte 03. srp 2010 13:59:48

Čo si o tom myslíte? Sen v sne, ktorý je v sne, ktorý je v sne.... :D
Dnes som si uvedomil, že to prežívam denne a to počas tzv. bdelého stavu... Sedím si tak pri obede a zrazu si uvedomím, že moja myseľ ma na okamih zobrala do neďalekej budúcnosti, kde som prežíval iný príbeh... Zrazu som opäť sedel v reštike a dojedal svoj obed a myšlienky ma opäť ťahali na výlet... :D Ty brďo, koľkokrát dene takto cestujem? Myslím že stovky krát... :lol:
Uživatelský avatar
Martin
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 25. čer 2010 9:38:31
Poděkoval: 26
Poděkováno: 29-krát v 16 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » úte 03. srp 2010 23:29:53

Zatím jsem to neviděl, ale brzo se na to chystám, má to neuvěřitelné recenze.

Jedno je jisté, tenhle svět se nám zdá jako velmi reálný, ale jak si to můžeme ověřit, že je reálný? V podstatě nemůžeme.

Četl jsem studie, které říkají, že veškeré lidské vnímání téhle naší reality je zprostředkováno elektrickými impulsy.
Ta samá studie tvrdí, že když se lidský mozek izoluje, a budou se mu dodávat patřičné impulsy, vznikne pocit reality.
Existujé různé jiné pro nás "šílené" experimenty a studie třeba z kvantové mechaniky....

Osobně se až tak moc nezjímám, zda je to sen nebo ne, ale spíš o to, zda ho můžu nějka ovlinňovat a utvářet.
Abraham mi ukazuje, že ano a můžu si to i snadno ověřit a to mi stačí.

Jinak neviděli jste někdo film The Revolver od Guye Ritchieho? Je to asi nejvíce nedoceněný film co znám.
Díval jsem se na něj v době, kdy jsem četl knížky Eckharta Tolleho. A hodně to má s ním společného, nebudu prozrazovat víc.
ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=q3vM1PcrV0k&feature=related
Bylo to poprvé v životě, kdy jsem si nějaký film pustil ještě jednou, okamžitě potom, co jsem ho viděl poprvé.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Radek za tento příspěvek:
amp

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod chrismajo » stř 04. srp 2010 7:20:11

Co je to za film? Ako sa viem k nemu dostat? Dikes
Uživatelský avatar
chrismajo
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. lis 2009 11:11:57
Bydliště: Lučenec, SR
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 1 příspěvku

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » stř 04. srp 2010 10:02:33

chrismajo píše:Co je to za film? Ako sa viem k nemu dostat? Dikes


ten první o kterém píše Martin, teď zrovna běží v kinech
http://www.csfd.cz/film/254156-pocatek/

ten druhý o kterém jsem psal já:
http://www.csfd.cz/film/116943-revolver/
vypadá to jako klasická gangsterka, ale má to velmi hlubokou myšlenku. Na komentářích je krásně vidět, že to buď lidi pochopili a milují to,
nebo to nepochopili a nenávidí to.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Radek za tento příspěvek:
Jana

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 04. srp 2010 13:25:58

Hodnocení na ČSFD jsou leckdy docela dobrým vtipem :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Jana » stř 04. srp 2010 13:42:52

Tohle je geniální postřeh:

Radek píše:
...buď lidi pochopili a milují to,
nebo to nepochopili a nenávidí to
.


Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Radek, teo

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » stř 04. srp 2010 13:47:36

AlfaScorpii píše:Hodnocení na ČSFD jsou leckdy docela dobrým vtipem :-)


Svatá pravda.
Dal jsem to sem, protože ne všicni tady umí anlicky. Osobně jsem jednou např kontaktoval provozovatele csfd.cz kvuli jejich podivnemu způsobu komentování filmů.
Jinak to považuju za nezdařilou kopii originálu. http://www.imdb.com

Takže pro ty co umí anglicky:

Počátek: http://www.imdb.com/title/tt1375666/

Revolver: http://www.imdb.com/title/tt0365686/
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod amp » stř 04. srp 2010 21:07:38

Radek píše:ten druhý o kterém jsem psal já:
http://www.csfd.cz/film/116943-revolver/
vypadá to jako klasická gangsterka, ale má to velmi hlubokou myšlenku. Na komentářích je krásně vidět, že to buď lidi pochopili a milují to,
nebo to nepochopili a nenávidí to.


velka vdaka za tip na skvely film :thanx:
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Martin » stř 04. srp 2010 21:15:17

Uživatelský avatar
Martin
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 25. čer 2010 9:38:31
Poděkoval: 26
Poděkováno: 29-krát v 16 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » stř 04. srp 2010 22:12:39

Není zač, rádo se stalo. Guy Ritchie je génius, že dokázal udělat tenhle film způsobem jakým ho udělal.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 12. srp 2010 0:09:13

Tak jsem dnes zhlédnul Inception (zajímavé, že ve filmu to slovo překládali jako vnuknutí, ale v názvu jako počátek)
Fascinuje mě, jak poslední dobou (nebo to aspoň já tak zaznamenávám :-)) hodně filmů naráží na to, co je vlastně realita a jak důležité jsou lidské představy a myšlenky. I tenhle film to víc než jasně deklaruje (viz "Co je nejvíc nakažlivé? Jsou to viry? Bakterie? Ne, je to myšlenka.").
Sice zabalené do typických hollywoodských přestřelek a výbuchů, ale v podstatě velmi podnětný film.
Ale je správně "postmoderně" mnohovýkladový, takže si z něho může každý exceprovat víceméně co je mu libo :-)

Tak a teď už to tu hodnotím jak na ČSFD :-D
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Kerry » ned 15. srp 2010 23:27:49

Radek píše:.......Jinak neviděli jste někdo film The Revolver od Guye Ritchieho? Je to asi nejvíce nedoceněný film co znám.
Díval jsem se na něj v době, kdy jsem četl knížky Eckharta Tolleho. A hodně to má s ním společného, nebudu prozrazovat víc.
Bylo to poprvé v životě, kdy jsem si nějaký film pustil ještě jednou, okamžitě potom, co jsem ho viděl poprvé.


Dneska jsem to zkoukla a moc hezký, tak díky za tip. :meditace:

.
Uživatelský avatar
Kerry
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 10. kvě 2010 14:18:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 50
Poděkováno: 25-krát v 11 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Kerry za tento příspěvek:
Radek

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 18. srp 2010 23:58:31

Tak jsem se taky podíval na Revolver a zřejmě se nepřidám ani do jedné ze skupiny <buď lidi pochopili a milují to>,
<nebo to nepochopili a nenávidí to>. Ten film je opravdu dobrý a ani se nedivím, že má na ČSFD tak nízké hodnocení, protože pro sériové hltače popcornových bijáků opravdu není.
Nicméně díky tomu vykladačskému závěru to vyzní jako klasická démonizace Ega. Ono je totiž hodně důležité pochopit, co to vlastně to ego je, které by se podle nejrůznějších duchovno teorií mělo ničit, protože jinak na Egu není vůbec nic špatného. Jinak to vede k takovým úvahám typu "Jak se mohu definitivně eliminovat" apod., jak to tady docela nedávno bylo v nějakém videu s Mooji :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Kerry » čtv 19. srp 2010 8:36:06

AlfaScorpii píše:Tak jsem se taky podíval na Revolver a zřejmě se nepřidám ani do jedné ze skupiny <buď lidi pochopili a milují to>,
<nebo to nepochopili a nenávidí to>. Ten film je opravdu dobrý a ani se nedivím, že má na ČSFD tak nízké hodnocení, protože pro sériové hltače popcornových bijáků opravdu není.
Nicméně díky tomu vykladačskému závěru to vyzní jako klasická démonizace Ega. Ono je totiž hodně důležité pochopit, co to vlastně to ego je, které by se podle nejrůznějších duchovno teorií mělo ničit, protože jinak na Egu není vůbec nic špatného. Jinak to vede k takovým úvahám typu "Jak se mohu definitivně eliminovat" apod., jak to tady docela nedávno bylo v nějakém videu s Mooji :-)


Ahoj :P tak jsem viděla i ten Počátek - je to sice zajímavý a pěkně udělaný, ale s Abrahamem to moc nejde dohromady. To ten Revolver mi byl bližší, přestože také nevidím důvod vzdávat se svého ega - život se má žít naplno. :dance:
Uživatelský avatar
Kerry
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 10. kvě 2010 14:18:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 50
Poděkováno: 25-krát v 11 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » čtv 19. srp 2010 23:07:42

Kerry píše:Ahoj :P tak jsem viděla i ten Počátek - je to sice zajímavý a pěkně udělaný, ale s Abrahamem to moc nejde dohromady. To ten Revolver mi byl bližší, přestože také nevidím důvod vzdávat se svého ega - život se má žít naplno. :dance:


Čau,

a čo si predstavuješ pod takým slovom "EGO" ? To jsem si jen vzpoměl na černý barony. :-)
Jinak já si myslím, že bez ega nebo bez silného ega se dá život víc naplno než s egem a já osobně se ho moc rád vzdám. Ještě se mi to, bohužel, nepodařilo plně realizovat. Ego je podle mě hodně svazující činitel v životě lidském a kontroluje náš život, člověk s ním není opravdu svobodný. Ego se snaží jen soupeřit, porovnávat, povyšovat nad ostatnímí a spoustu jiných nepěkných věcí a s tím je spojená spousta neštěstí a zklamání. Taky je ego ve filmu Revolver prezentováno jako největší nepřítel člověka.

Ještě jsem si vzpoměl, tohle video myslím původně běželo po ukončení filmu, ale asi jen v anglicé verzi myslím, dost zajímavé.

http://www.youtube.com/watch?v=hOEF1aOCLaE

Poslechni si co říká Andrew Samuels: Lidi potřebují ochránit svoje vlastní ego, budou lhát, podvádět, krást, zabíjet, udělají cokoliv aby ochránili svoje ego.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » čtv 19. srp 2010 23:20:07

AlfaScorpii píše: Ono je totiž hodně důležité pochopit, co to vlastně to ego je, které by se podle nejrůznějších duchovno teorií mělo ničit, protože jinak na Egu není vůbec nic špatného. Jinak to vede k takovým úvahám typu "Jak se mohu definitivně eliminovat" apod., jak to tady docela nedávno bylo v nějakém videu s Mooji :-)


Nejsem až tak expert na ego a ani na duchovno, ale myslím,že první kdo definoval ego byl Freud a to asi nebyl nějak moc duchovní člověk a poslechni si video co jsem poslal níže, o egu tam mluví jen samí psychologové a psychiatři. Osobně jsem se doposud nesetkal s ničím co by se snažilo ego démonizovat nebo ho ničit, zatím jsem se setkal jen se snahami se od ega osvobodit.

AlfaScorpii píše:"Jak se mohu definitivně eliminovat"
Tohle si myslím že je nepochopení toho, co vlastně ego je. A o tom vlastně byl i ten film a o tom mluví Eckhart Tolle a o tom je i trošku Abraham.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod watta » pát 20. srp 2010 7:44:01

Radek píše:Jinak já si myslím, že bez ega nebo bez silného ega se dá život víc naplno než s egem a já osobně se ho moc rád vzdám. Ještě se mi to, bohužel, nepodařilo plně realizovat. Ego je podle mě hodně svazující činitel v životě lidském a kontroluje náš život, člověk s ním není opravdu svobodný. Ego se snaží jen soupeřit, porovnávat, povyšovat nad ostatnímí a spoustu jiných nepěkných věcí a s tím je spojená spousta neštěstí a zklamání. Taky je ego ve filmu Revolver prezentováno jako největší nepřítel člověka.


tak TOHLE je podle mě naprostý nepochopení ega. nikoli to, cos psal předtím.

ale třeba máme každý jiné ego. třeba má někdo ego, kterého se musí zbavit, protože je to jeho největší nepřítel a cítí se s ním svázán. upřímnou soustrast.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Kerry

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod watta » pát 20. srp 2010 7:49:20

ještě bych ráda doplnila, že alespoň podle MÉHO pochopení Abrahama Abraham není ani zbla o nějakém hloupém odstraňování nějakého ega, ba právě naopak, je o jeho rozvíjení. možná právě ideální pro někoho, pro koho je ego nepřítelem, pak je pro něj Abraham dobrým návodem, jak z nepřítele udělat přítele. protože bez toho může člověk jako člověk rovnou umřít, to nemá cenu, aby se narodil. ego je všechno, co tu má.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Kerry

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » sob 21. srp 2010 18:34:53

watta píše:tak TOHLE je podle mě naprostý nepochopení ega. nikoli to, cos psal předtím.
ale třeba máme každý jiné ego. třeba má někdo ego, kterého se musí zbavit, protože je to jeho největší nepřítel a cítí se s ním svázán. upřímnou soustrast.


http://en.wikipedia.org/wiki/Ego_(spirituality)

"The spiritual goal of many traditions involves the dissolving of the ego"

http://blog.eckharttolle.com/blog/2008/10/08/why-we-have-an-ego-and-why-it-seems-to-be-our-enemy/

"So the ego is not an enemy, but a dysfunction. Looked at from one point of view, it is an entity that the mind created. From another perspective, however, it is simply a delusion, resulting in a distorted way of perceiving reality and consequently in dysfunctional behavior"

http://www.maithri.com/articles_new/ego_desire.htm

"The feeling of a separate "I", which we call ego-consciousness, is directly related to the strength of ignorance, greed, and hatred. The deepest meaning of ignorance is the believing in, identifying with and clinging to the ego, which as we have seen, is nothing but an illusive mental phenomenon"

http://www.examiner.com/zen-buddhism-in-national/what-is-ego-buddhism-and-how-do-i-do-away-with-it

" When you can see that there is no difference between you and all sentient beings then the egotistical contrast of yourself to the world and other selves makes no sense and is a waste of time. Therefore ego can be released and it will no longer hinder you from reaching enlightenment."
Naposledy upravil Radek dne sob 21. srp 2010 21:34:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Videli ste film "Počiatok"? (inception)

Příspěvekod Radek » sob 21. srp 2010 19:08:56

watta píše:ještě bych ráda doplnila, že alespoň podle MÉHO pochopení Abrahama Abraham není ani zbla o nějakém hloupém odstraňování nějakého ega


napsal jsem že o tom je i tak "trošku" Ahraham. Podle mého pochopení ega, představují v Abrahamovi ego ony negativní myšlenky a emoce, které jak říká Abraham jsou pro nás signálem, že nejsme v souladu s naším vnitřím já. Tedy evidentně rozdělují osobnost člověka podobně jako Eckhart Tolle, Freud a jiní na naše vnitřní já a nějakou jinou část naší osobnosti. Tolle a jiní to nazývá ego, Abraham to nijak nenazývá ( možná jako signál ) a ani o tom moc nemluví, ale evidentně je to tam slyšet.

The Law Of Attraction, strana 20, You Have an inner being:
"Some call that Non-Physical part the "Higher Self" or "Soul". It matters not what you call it, but it is of great value for you to acknowledge that your inner Being exists, for only when you consiously understand the relationship between you and your inner Being do you have true guidance."

The Law Of Attraction, strana 34, My inner being comunicates through emotion:
"Your emotions are physical indication of your relationship with your Inner Being"

já tam teda nějaké to zblo vidím. Ale je to jen můj názor, nikomu ho nevnucuji a nevyvracím jeho názor a nepřeji upřímnou soustrast někomu kdo se mnou nesouhlasí. :-)
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 94 návštevníků

cron