Profesionálně šťastný člověk

Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod teo » pon 23. srp 2010 15:53:53

Dnes mi něco došlo; V knihkupectví u pultu jsem si všiml povzbuzíjící vizitky na které bylo napsáno "Neobviňuj svět, zlepši ho. Jak? Neustálým zlepšováním sebe samého.".
My všichni se o to pokoušíme. Pokoušíme se být šťastní. Pokoušíme se v takové míře a hloubce, že se snažíme být profesionálně šťastnými lidmi.

Studováním sám sebe jsem zjistil, že mě dělá šťastným několik elementů - dělat práci a kariéru o která mne baví, být s tou pravou, být a žít tam kde se cítím báječně, a dělat věci (koníčky, atd.), které mne baví.
Uspokojováním těchto pořeb stále roste má spokojenost, radost, štěstí a vůbec životní naplnění.
A když jste v takovém stavu - je s vámi radost jednat. Máte v sobě pozitivní energii a lidi to doslova přitahuje, už jen vaše přítomnost v nich probouzí příjemné pocity.

Někdy ale všechen ten entuziasmus je pryč. Kam se poděl? Někdo mne vytočil, a ta dobrá nálada byla pryč.
Nosit sebou takovou tubu plnou entuziasmu a ve chvíli kdy cítíme trpkost a hořkost, sáhnout po ní do kapsy a smlsnout pár kapek... sladká dobrota, a nálada je opět obnovena. Máte nějakou takovou tubičku, která pomůže rychle obnovit dobrou náladu? Povídejte...
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Jana

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod Jana » pon 23. srp 2010 16:54:28

teo píše:Někdy ale všechen ten entuziasmus je pryč. Kam se poděl? Někdo mne vytočil, a ta dobrá nálada byla pryč.

Nejspíš se dá najít to místo, kde se to ztrácí a objevit ten důvod, čím to je.

Někdo mne vytočil,...


Co to říct jinak: "Zvolil jsem možnost vzít něčí projev osobně.

Ztotožnil jsem se s tou osobou, které by se to mohlo dotknout.

Ale to místo v sobě, kde jen vnímám, že jsem, ve kterém je ta existence fajn,

je ničím nedotknutelné.

Ať kdokoliv řekne cokoliv, ať si myslí cokoliv, ať si myslím i já cokoliv,

tohle místo ve mně je stále stejné."

Jakmile si tohle uvědomíš, tak Tě každý pokus o vytočení pobaví, rozesměje.

A Ty máš ten vzácný dar, že to místo v sobě znáš.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Dagmar, jamajsky.drap, Petr, Radek, wladar

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod vostalpetr » ned 29. srp 2010 18:11:43

Studováním sám sebe jsem zjistil, že mě dělá šťastným několik elementů - dělat práci a kariéru o která mne baví, být s tou pravou, být a žít tam kde se cítím báječně, a dělat věci (koníčky, atd.), které mne baví.
Uspokojováním těchto pořeb stále roste má spokojenost, radost, štěstí a vůbec životní naplnění.
.................................................................................................................

To je v pořádku,
takhle to dělá koneckonců kdekdo,
ale nic příliš duchovního v tom není,

úplně jiná úroven je ovšem BEZPŘÍČINNÁ RADOSTIVOST,
tedy radostná nálada která není závislá na vnějších okolnostech,
to je vlastně přirozený stav čistého ega,
stav v kterém se nacházejí malé děti,
dokud se neztotožní s nějakými koncepty co a jak by mělo být a nezačnou hledat štěstí někde mimo sebe...

Proto také Ježíš říká: dokud nebudete jako malé děti, nevstoupíte do božího království...

K ČEMU JE TO DOBRÉ?
NO JE TO DOBRÉ K TOMU, ŽE ČLOVĚK NEVYTVÁŘÍ ZÁVISLOSTI NA VNĚJŠÍCH VĚCECH, ROZPOUŠTÍ STÁRÉ PŘIPOUNANOSTI A STÁVÁ S UVOLNĚNĚJŠÍ A LEHČÍ A ZAČÍNÁ ŽÍT V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU, A TAK SE DOSTÁVÁ POSTUPNĚ K POZNÁNÍ SEBE SAMA A SVÉ BOŽSKÉ PODSTATY..

Samozejmě,
člověk si může úplně klidně ponechat to všechno, co ho dřív naplnovalo štěstím,
takže to není rozhodně žádná askeze, jak časo bývá popisována duchovní cesta,
ale faktem je, že když je člověk štastný sám o sobě, tak k čemu by mu všechny ty věci , které jej dříve napnovaly štěstím ???
A tak člověk spoustu těch svých závislostí odloží docela rád, nebot je mu bez nich mnohem lehčeji...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Radek, sarka

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod LuKas » ned 29. srp 2010 20:21:14

:happy:
Naposledy upravil LuKas dne ned 07. lis 2010 17:58:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod Dagmar » ned 29. srp 2010 21:27:31

teo píše: Máte nějakou takovou tubičku, která pomůže rychle obnovit dobrou náladu? Povídejte...


Žádnou trubičku nemám, ale na Inspiruj jsem našla vlákno o knize Zdravé břicho / teď to nemohu najít/, a tak tady máš to, co jsem se dočetla.

Zdravé břicho – klíč k vitalitě /Pierre Pallardy/

Vaše zdraví máte ve svých rukou.

Vše, co ve svém životě prožíváte je výsledek Vašeho myšlení, a aby Vaše myšlení bylo zdravé, musíte mít zdravé břicho.
Orientální medicína se břichem široce zabývá a čínští lékaři vyšetřují pacienty měřením pulzu na břiše a poslechem žaludek.
Břicho je náš druhý mozek. Naše oba mozky, jak ten v hlavě tak ten v břiše musí spolupracovat. Pokud tomu tak není, nastane chaos v břiše a trápení v hlavě. Profesor university Columbia Michael D. Gershon věnuje svou knihu „ Druhý mozek“ své 30-ti leté praxi a výzkumu a dokázal existenci vzájemné chemické aktivity mezi oběma mozky přes bloudivý nerv /nervus vagus/.

Už před 30 lety jsem chodívala na masáže k jednomu starému masérovi, a ten mi masíroval břicho, kladl důraz na správné dýchání a říkával, že všechny nemoci a bolesti mají původ v břichu a v hlavě. Hlubokým břišním dýcháním se zabývá i jóga.
V knize „Zdravé břicho“ se píše : cituji
Oba mozky komunikují hlavně prostřednictvím bloudivého nervu, jenž se také nazývá pneumogastrický. Z dutiny lebeční prochází podél krku, přes hrudník a proniká do břišní dutiny. Probíhá třemi soustavami těla – kardiovaskulární, dýchací a zažívací – a inervuje žlázy a orgány.
V dýchacím systému je bloudivý nerv odpovědný za citlivost sliznic dýchacích cest a určuje rytmus, sílu a rychlost dýchání. Každá fáze dýchání jakékoli intenzity je díky bloudivému nervu převáděna současně do obou mozků. /konec citace/.

Myslím, že si stačí vzpomenout na účinky oslavy, kdy „opice“ nebo „přejedení“ mělo vliv jak na břicho, tak na hlavu. Takovou „opicí“ jsou oba mozky zasaženy současně.

V knize se dále popisuje, že břicho stejně jako hlava archivuje naši „emoční historii“. Břicho je zvláštní samostatný mozek, jenž neustále promlouvá k mozku hlavnímu. Produkuje imunitní buňky
tvoří neurotransmitery a molekuly, jako je serotonin, jenž rozhoduje o stavu naší duše. Břicho z části řídí naše emoce a zaručuje nám zdraví, jež závisí především na dobré rovnováze obou mozku propojených bloudivým nervem. K dobrému vztahu obou mozků slouží břišní meditace a cvičení, hluboké dýchání, správná výživa apod.


Břišní dýchání

Především je nutné si uvědomit, že vzduch, který dýcháte, má pronikat do břicha, jež se tak znovu zapojí do práce a najdete svoji ztracenou ,avšak zásadní úlohu, která se během dětství vytratila. Prví krůček je uvolnění a odblokování bránice. Tento vysoce výkonný sval mezi hrudníkem a břichem leží pod srdcem a nad zažívacími orgány a je skutečným dirigentem hlubokého dýchání. Bránice je neustále v pohybu. Během vdechu se stahuje a při výdechu se rozpíná. Rozsah tohoto pohybu sem-tam- určuje množství vdechovaného vzruchu a zapojení břišních partií do dýchacího procesu. Tento rytmus výdech-nádech bránicí se naučíte pouhým působením vůle a trochy úsilí. Od něj přejdete k břišnímu dýchání. Zároveň bude docházek k přirozené masáži žlučníku, jater, slinivky, sleziny a střed a pomůžete tak asimilačním a vylučovacím funkcím těla. A konečně stimulací nervových pletení, přímo spojených prostřednictvím bloudivého nervu s prvním mozkem nastolíte nezbytnou harmonii obou mozků. Lépe okysličená hypofýza, endokrinní žláza umístěna ve spodní části mozku začne tvořit více endorfinů, kterým se říká „hormon štěstí“. Stačí o jednu a půl sekundy delší nádech /nejlepší je pětisekundový nádech k tomu, aby první mozek zvýšil produkci endorfinů, cenný spojenců v odbourávání stresu a adrese. Tyto hormony dokážou příznivě ovlivňovat funkce některých částí těla. Výsledkem je zlepšení vývoje imunitních buněk tvořících se v břiše.


Břišní meditace
-položte se dlaně na odhalené břicho. Směřujte k němu své myšlenky. Zhluboka a zvolna se nadýchněte. Pod svýma rukama ucítíte proudění vnitřních plynů ve formě více či méně plynulého kručení a chvění.
-zavřete oči.
Odpojte se od vnějšího prostředí. Teď jste v jakési bublině. Odstřihněte veškerý kontakt s okolím. Dokonce i čichové vjemy lze zastavit. Pouze hmat a vnitřní soustředění zůstávají aktivní. Abyste dosáhli takovéhoto rozpoložení, nezapomínejte na metodu prohloubeného dýchání. Provádějte ho dvě až tři minuty- pomůže vám to při odbourávání stresu, netrpělivosti, úzkosti a neklidu, nepříjemných stavů, které s sebou všichni vláčíme. Za dvě až tři minuty, jen co sotva začnete, dosáhnete stavu vnímavosti,l což je první stupeň k abdominální meditaci.
-Představujte si, že je vaše břicho nějaká klikatící se řeka, jejíž proudy mohou být narušovány různými překážkami, hrázemi, kaskádami, vodopády, zábranami a od. Ze se její řečiště jednou rozšiřuje, pak zase zužuje.
-Zaměřte svoji mysl na překážky, jež ve svém břiše pociťujete jako více či méně bolestivé a zatvrdlé body.
-Pomalu přejíždějte rukou přes solární plexus /sluneční pleteň/ až k podbřišku a dotýkejte se všech částí břišní krajiny.
-Tato meditace ihned vyvolá pocit tepla a v prvním mozku navodí pocit pohody, uklidnění a volnosti. Vaší mysli a duchu se otevřou nečekané perspektivy.
Meditací lze také otevřít brány nevědomí, je možné tak do prvního mozku vyplavit vzpomínky, emoce, rány i radosti vryté do paměti břicha již v raném dětství.

-Odeberte se na nějaké osamocené místo vhodně k meditaci, někam, kde je klid a ticho. Pohodlně se posaďte do křesla nebo i na zem do tureckého sedu.
V tomto vyvolávání vzpomínek prvního i druhého mozku vidím předzvěst nového způsobu psychoterapie.
-Cvičte o dobu deseti minut nejméně jednu až dvakrát denně, a chcete -li i vícekrát. K dosažení prvního stupně meditace a pocitu, že pod rukama vám skutečně žije vaše břicho, budete potřebovat několik týdnů. Jen tak budou navozením harmonie obou mozku vytvořeny podmínky k adbominálnlí meditaci.

Gymnastika pro dva mozky .
Představujte si, že při nádechu břichem vytlačujete jakési břemeno a při výdechu ho táhneme směrem k sobě,.Tento mechanismus zpětné vazby pozitivně ovlivňuje koordinaci obou mozků.
Zkus to a dej vědět. Ahoj :ahoj4: :cat:
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod vostalpetr » ned 29. srp 2010 22:08:27

-Pomalu přejíždějte rukou přes solární plexus /sluneční pleteň/ až k podbřišku a dotýkejte se všech částí břišní krajiny.
-Tato meditace ihned vyvolá pocit tepla a v prvním mozku navodí pocit pohody, uklidnění a volnosti. Vaší mysli a duchu se otevřou nečekané perspektivy.
............................................................................................................................................................................

Tuto meditaci cvičím již několik let po každém jídle,
a poslední dobou dosahuji mnohem uspokojivějších výsledků než člověku může přinést třeba sex,
(jeden se u toho tak nenadře a ani se nezpotí)
ale zatím se přede mnou žádné nečekané perspektivy neotevřely,
vždy zcela očekávaně blaženě usnu-...


:zzz:

:sleep2: :sleep2: :sleep2: :sleep2: :sleep2:


PS. zřejmě se jedná o zkrat v mém nervusu vágusu, takže se mi oba dva mozky najednou vypnou,
NEVÍ NĚKDO CO S TÍM???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod vostalpetr » pon 30. srp 2010 7:25:30

JINAK SAMOZŘEJMĚ,
SOUSTŘEDIT SE MŮŽEME KAMKOLI DO TĚLA, KOLEM TĚLA A MIMO TĚLO
(ostatně rad kam se soustředit jsou stovky, jak lze ostatně najít v různých knihách)

No on ten pojem BEZPŘEDMĚTNÁ RADOSTIVOST (Minařík) není asi tím nejlepším pojmem,
nebot je možné jej lehce spojovat s hlavou,
lepší by bylo říci BLAŽENOST SAMA O SOBĚ, COŽ BY BYLO BLÍZKÉ JOZE,
nebo LÁSKA SAMA O SOBĚ, COŽ JE BLÍZKÉ KŘESTANSKÉMU NÁHLEDU

Pak už je ta věc jasnější, že to není ani tak o hlavě nebo bříšku,
ale o SRDCI

Srdce je sídlo emocí a pocitů,
a emoce a pocity jsou něčím, co nás ovládá mnohem víc (i když poněkud skrytě) než náš rozum

Samozřejmě i o SRDCI je napsáno z různých pohledů spousta konceptů, co to je, jak to funguje, s čím je to spojený a s čím to má být spojený,
ale myslím, že když se jednoduše řekne, že LÁSKA JE LÁSKA,
nebo se o někom řekne, že má dobré srdce,
takže je to každýmu vcelku jasný o co jde a jak to funguje,

LÁSKA JEDNODUŠE VŠECHNO SPOJUJE, HARMONIZUJE A DÁVÁ VŠEMU SMYSL...

Takže profesionálně štastný člověk
nemusí mít hlavu zaplavenou endorfiny,
nemusí mít asi ani plný břicho,
ale nejspíš bude spočívat ve svém srdci



((celou tu záležitost moc pěkně popisuje Čapek v svých Apokryfech, kde v jedné povídce řeší starořecký filozof tři pojmy, jež jsou všeobecně používané,
CHYTROST, ROZUMNOST A MOUDROST, jestli to najdu na netu, tak to sem dám....)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod vostalpetr » pon 30. srp 2010 7:34:49

Je to tady, a stojí to za přečtení


http://ld.johanesville.net/capek-75-mensi-prozy?page=1


:Studuji:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod vostalpetr » pon 30. srp 2010 7:56:55

Takže k té úvodní otázce,
jestli máme nějakou tubičku z který můžeme čerpat ?

No pro mě je to láska sama o sobě,
a i když se občas potkám s lidmi, kteří jsou mi nesympatičtí na první pohled, nebo lidmi které můj rozum odsuzuje a hodnotí negativně,
tak pro mě úplně tou poslední záchranou když už já sám nejsem třeba v tom okamžiku v pohodě,
je myšlenka či představa,
že i tyto lidi má určitě někdo rád a i oni určitě mají někoho rádi,
takže i já je můžu mít rád

To je pro mě ten poslední záchranej kruh, když už nefunguje srdce, tak aspon aby trošku zafungovala má nablblá hlava...


PS. já si moc duchovní rady z kartiček nepamatuju, většinou je stejně hned zapomenu,
ale to že úplně KAŽDÝ ČLOVĚK má, nebo alespon někdy měl někdy někoho rád a někdo někdy měl rád jeho,
na to se mi občas povede vzpomenout a tím změnit to negativní hodnocení toho člověka,
je to jakobych našel možnost "spojení"
a to pak změní nejen to moje hodnocení toho člověka, ale i mě samého.... :aha:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana, Ladislav, Petr

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod Petr » pon 30. srp 2010 8:33:55

ad posledni prispevek - ja to delam tak: :)
pokud uz narazim na neco tezce milovatelneho (nemilovatelne by asi nebylo presne), pripadne vlastne spis nekoho hure milovatelneho, tak se vzdy da zamerit na jeho podstatu, tj. oddelit treba jeho ciny od jeho sameho, a pak uz je milovatelny kazdy :) nemilujeme tim jeho ciny, ktere s nami nejsou v souladu, ale milujeme JEHO.
Druha moznost je zduraznit pozornost na to milovatelne a potlacit pozornost na to hure milovatelne. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod watta » pon 30. srp 2010 8:49:48

asi budu OFF topic :) - když někoho potkám, tak se na nic nezaměřuju, to bych nestihla. zaměřuju se, když nikoho nepotkávám. a podle toho potom potkávám ty lidi. a podle toho potom vzniká taky daný "energetický" kontakt v tom daném momentě - pak jsem zkrátka tim, kým jsem, a je to v pořádku.

nicméně pobavila mě před nedávnem jedna věta, odpověď v nějakém fóru na nějakou podrážděnou proklamaci:
"did you forget your meditation?" :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod Jana » pon 30. srp 2010 10:38:51

vostalpetr píše:úplně KAŽDÝ ČLOVĚK má, nebo alespon někdy měl někdy někoho rád a někdo někdy měl rád jeho,
na to se mi občas povede vzpomenout a tím změnit to negativní hodnocení toho člověka,
je to jakobych našel možnost "spojení"

Je-li tu uvědomění, že všechno, co existuje, je ON, tak není problém si uvědomit, že dotyčný existuje a tudíž je ON. Tedy není problém poznat v každém božskou podstatu, i když se zrovna může chovat jako blbec, protože si to, že je božskej nemusí uvědomovat a může všem kolem sebe dokazovat, že jsou větší blbci, než za jakého sám sebe považuje, aby si o něm někdo nemyslel, že je nějakej ubohej blbec.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Profesionálně šťastný člověk

Příspěvekod Radek » pon 30. srp 2010 23:22:17

teo píše:Někdy ale všechen ten entuziasmus je pryč. Kam se poděl? Někdo mne vytočil, a ta dobrá nálada byla pryč.


Ono se to dobře radí a hůř realizuje, ale podle toho co jsem vyčetl a tak trošku vypozoroval sám na sobě a na jiných lidech, tak v podstatě tě nemůže vytočit nikdo jiný než ty sám.
Nikdo na světě nemá tu moc a sílu tě vytočit než ty sám. Je to prostě jen tvoje reakce na danou situaci a každý člověk má jinou reakci v různých situacích ( podle toho jak se v dané situaci cítí ohrožen nebo jak se s danou situací identifikuje ). Někomu řekneš, že je vůl a on se zasměje a s chutí se s tebou dá do řeči, jinému řekneš to samé a on tě kvůli tomu třeba i zabije.

Jinak co se berličky týče co jsem vypozoroval u sebe a co celkem spolehlivě funguje povznést se nad ty naše denodenní problémy a titěrnosti je jak třeba učí Tolle si uvědomit jak jsou všechny formy pomíjivé včetně nás. Všechno se neustále rodí a zaniká včetně nás, za pár let, je jedno jestli 10 nebo 50 tady nikdo z nás nebude a spolu s námi zmizí i všechny ty "strašně" důležité věci co tady teď řešíme a považujeme za nejdůležitější na světě. Když mám někdy nějaký problém, který považuju za důležitý, snažím se vzpomenout si na někoho koho jsem si vážil a měl rád a už nežije a řeknu si, je velmi pravděpodobné, že tenhle člověk taky řešil podobný "problém". Je ten problém pro něj teď důležitý? Popř. když se jedná třeba o nějaký negativní názor ostatních na mě, nebo obavy, že mě bude někdo pomlouvat, zkusím to samé.

pár úryvků z nádherné knížky Meditations, napsal Marcus Aurelius:

"Imagine you were now dead, or had not lived before this moment. Now view the rest of your life as a bonus, and live it as nature directs."
"All that you see will soon perish, those who witness this perishing will soon perish themselves. Die in extreme old age of die before your time - it will all be the same."
"Keep constantly in your mind an impression of the whole of time and the whole of existence - and the thought that each individual thing is, on the scale of existence, a mere fig-seed, on the scale of time, one turn of a drill."
"Grapes unripe, ripened, raisined: all changes, not into non-existence, but into not-yet existence."
"Soon you will have forgotten all things, soon all things will have forgotten you."
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron