Peníze a duchovno

Peníze a duchovno

Příspěvekod Petr » čtv 02. zář 2010 14:58:27

:) Já k tomu mám takovou krásnou, pro mě krásnou, teorii.

Duchovní informace vždy byli, jsou a budou zadarmo. Jsou nám dostupné přímo z vesmíru, kdykoliv kdekoliv. :yes:

Pokud ale chceme, aby nám je někdo přetlumočil, přelouskal, stáhnul, přeložil, zestručnil, zesložitil, udělal výtah, zpracoval, prezentoval v grafické podobě, mluvené podobě, prezentoval filmem, knihou, písní, prezentoval v jistém městě, v jistém prostředí, v jistý čas.... pokud to pro nás někdo udělá, tak si zaslouží cokoliv si řekne a cokoliv jsme mu ochotni dát.

Ona ta otázka peněz a hojnosti má ještě spoustu dalších aspektů, ale toto se mi líbí a tomuto věřím.

Určitě peníze nejsou jediná z možných forem ocenění... a v budoucnu se asi dočkáme dalších zajímavých konceptů... viz. Svět Essessani.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
MartinesLuggi

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod amp » čtv 02. zář 2010 15:54:02

Ano to sice vyzera celkom rozumne, ale ... :) ... nie kazdy si dokaze tieto informacie 'stiahnut' a od toho tu boli po tisice rokov ti avatari, ktori sprostredkovavali ludom 'poznanie' a otvarali im srdcia :srdce: . Zakon pritazlivosti je v sucasnosti velmi modny, neviem kto s tym konceptom prisiel prvy, ale mnohi dnes uz len kopiruju poznatky inych a tuto prevarenu vodu sa snazia predavat tym, ktori sa chcu v zivote posunut dalej. Ze zakon pritazlivosti funguje o tom vsetci vieme, a preto nie je problem si do zivota 'pritiahnut' to co chceme, a o tom prave je ten moj pohlad, ze som jednak zabezpeceny po spolocenskej, zdravotnej aj materialnej stranke a nepotrebujem sa snazit obohatit na sprostredkovani tychto informacii. Ja by som naopak bol radsej keby tieto veci - zakon pritazlivosti, ovplyvnovanie reality, mimozmyslove vnimanie a podobne, boli dostupne zadarmo a pre vsetkych, a aby sa s tym zacalo uz na zakladnej skole. :give_flower:
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 02. zář 2010 16:27:05

amp píše:Zakon pritazlivosti je v sucasnosti velmi modny, neviem kto s tym konceptom prisiel prvy


viz http://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_attraction

Ono to z toho úplně nevyplývá, ale každopádně je to starý koncept.
(mimochodem Jerry Hicks nemá tak úplně pravdu, že s ním přišli první oni).

Dle mého názoru zase moc nezálží na tom, jak se tenhle princip zkonceptualizuje. Jestli se to nazve zákon přitažlivosti, síla přitažlivosti, nebo třeba zhroucení vlnové funkce, důležité je si uvědomit, co to znamená v praxi.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 02. zář 2010 16:41:39

amp píše:Ja by som naopak bol radsej keby tieto veci - zakon pritazlivosti, ovplyvnovanie reality, mimozmyslove vnimanie a podobne, boli dostupne zadarmo a pre vsetkych, a aby sa s tym zacalo uz na zakladnej skole.


No to já taky :-) Ale do té doby, do kdy to všechno bude stále mít nádech duchařiny, iracionálnosti a pod., tak je to jen "zbožné" přání. Takže tu jsou tací, kteří dělají přednášky a přežvykují a přežvykují, což prinicpiálně není špatně, protože tak se to nakonec děje se vším v celé historii lidstva. Vždycky tu bude někdo, kdo bude přežvykovat poznatky někoho jiného (ať už z historie či jiné reality). A všechny tyto informacu tu zadarmo jsou. Stačí otevřít internet a hurá na myriádu zdrojů.

Pozn.: opraveny překlepy
Naposledy upravil AlfaScorpii dne čtv 02. zář 2010 16:48:56, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod vostalpetr » čtv 02. zář 2010 16:44:24

No to je vcelku dobrej nápad aby se to učilo ve škole,
aspon by to pak mnoho lidí odradilo od nějakého duchovního blbnutí v dospělosti,
kterým si pak chtějí vyléčit mindráky z života...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod vostalpetr » čtv 02. zář 2010 18:08:53

Ještě dodám,
že můj náhled na školství je dost pesimistický,
a to přesto, že jsou zde určité snahy o modernizaci, jako třeba sexuální výchova nebo změna psaní psaného písma,

tak stále zde chybí velká spousta věcí, které jsou pro život mnohem důležitější než třeba nějaký větný rozbor v češtině nebo rovnice o deseti neznámých v matematice,
kde je nějaká výuka třeba psychologie, filozofie, ekonomiky, náboženství, apd ???

samozřejmě že nejde o to, cpát si do hlavy další nesmyslné údaje kdy se jaký filozof narodil a kde žil a co měl rád na oběd,
samozřejmě není třeba znát všechny ekonomy světa, podíváme-li se však jak i dospělí dělají neuvěřitelné věci a zaplétají se do různých napohled skvělých nabídek na půjčky až nakonec skončí zadlužení na celý zbytek života,
jak lidé utíkají od života do různých sekt, metafyzik, jog apd

pak vidíme, že jsou opravdu důležitější věci než čeština, matika, fyzika či chemie...

základní vzdělání by mělo být především přípravou pro život, nikoli jen pro naše budoucí zaměstnání, jak se asi nejspíš všeobecně chápe,
jistě, internet je velkou pomocí, ale tím, že si člověk nacpe do hlavy spoustu informací at už z internetu nebo ve škole se ještě nikdo nestane příliš inteligentním,
tedy pokud ovšem nepovažujeme mluvící papoušky a cvičené opice za vědecké pracovníky...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod vostalpetr » čtv 02. zář 2010 18:26:56

Ono to z toho úplně nevyplývá, ale každopádně je to starý koncept.
(mimochodem Jerry Hicks nemá tak úplně pravdu, že s ním přišli první oni).
............................................................................................

nedávno jsem četl i o babyboxech,
že to není žádná převratná novinka,
že už ve středověku se používaly sudy na odkládání nežádoucích dětí

Stejně tak antisemitismus není nějakej vynález pošahanýho Hitlera,
ale má svoji historii po celý středověk,
kdy na jednu stranu osvícení panovníci se na stranu druhou nechovali o moc hůř než Hitler

Většina konceptů se stále opakuje dokola,
jen se zabalí do dnešních novin, takže to vypadá jako čerstvý zboží,
no kopíristi budou kopírovat,
ale stále je na světě dost lidí kteří jdou do hloubky se snahou o pochopení nebo dost lidí, kteří vystoupí s nějakou kritikou,
takže je zde určitý vývoj
(jako optimista bych ten pokrok viděl jako přešlapování na místě, spíše než nějaký lineární nebo spirálový nebo bůh ví jaký graf vývoje lidstva)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 02. zář 2010 18:40:32

vostalpetr píše:kde je nějaká výuka třeba psychologie, filozofie, ekonomiky, náboženství, apd ???


Na škole se filosofie, psychologie i ekonomie učí v rámci základů společenských věd a některé školy jsou na ně i víc zaměřené.
Ale nejsem si jistý, jestli zrovna tak, jak se dnes ty obory pojímají, bych jejich výuku výrazně posiloval. Např. filosofie je většinou obalena do šíleného terminologického balastu a dnes se ani tak neučí skutečná filosofie (tedy láska k moudrosti) jako spíš filosofologie, tedy věda o filosofii a v podstatě je to stejná pakárna, jako větné rozbory.

Ale jinak bych s Tebou souhlasil. Tedy já jsem někdy docela radikální a říkám, že jediné, co bych povinně děti učil, je číst, psát a počítat a všechno ostatní už bych nechal na jejich zájmu, ale připouštím, že nějaká nadstavba je docela dobrá, protože společnost je taková jaká je a je dobré na ní děti připravit.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 02. zář 2010 19:01:41

vostalpetr píše:ale stále je na světě dost lidí kteří jdou do hloubky se snahou o pochopení nebo dost lidí, kteří vystoupí s nějakou kritikou,
takže je zde určitý vývoj

Vývoj tu určitě je. Například i tímhle kecáním na internetu ten vývoj tvoříme :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod watta » čtv 02. zář 2010 19:41:01

informace o okolním světě i o tom "za ním" lze získávat mnoha cestami, a ta, o které se tu teď mluví, je jedna z nich. mě osobně se třeba zdá velice komplikovaná, obtížná, a se zbytečnou spoustou objížděk, ale evidentně zároveň velice přitažlivá, protože sloužila dobře nějakých 50 tisíc let zdejšího rytmu. ale to neznamená, že tohle "opičení se" - jedna z forem učení - je i hudbou budoucnosti :) :star: zprostředkování může mít mnoho forem a různý stupeň intenzity, v některých případech může i chybět zcela.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod watta » čtv 02. zář 2010 19:42:46

a jinak k názvu tématu, od kterého se přeci jenom diskuze trochu odklonila - jestliže někdo platí, pak někdo i inkasuje. od toho se to odvíjí řekla bych... ;)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod Petr » čtv 02. zář 2010 20:17:06

AlfaScorpii píše:Tedy já jsem někdy docela radikální a říkám, že jediné, co bych povinně děti učil, je číst, psát a počítat a všechno ostatní už bych nechal na jejich zájmu, ale připouštím, že nějaká nadstavba je docela dobrá, protože společnost je taková jaká je a je dobré na ní děti připravit.


Ja jsem obcas jeste radikalnejsi :P a vaham, jestli je ucit i to psani, cteni a pocitani :), protoze verim, ze ta touha po vedeni, sdileni a vymene informaci je k tomu stejne casem vetsinou dovede. A asi by mi nevadilo kdyby nekdo umel jen genialne malovat, nebo jen geneialne zpivat, cokoliv, cemu si zvolil venovat svuj cas a neumel treba psat nebo pocitat.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod Petr » čtv 02. zář 2010 20:19:59

ad penize... nejak si myslim, ze svet bude hojnejsi a hojnejsi a penize casem budou proudit daleko vice a snadneji, bude existovat mene zadrzovani penez pro budoucnost a vice se vse bude odehravat "online", budeme je vice sdilet, lehceji prijimat a lehceji poustet... a treba jednou se rozhodneme pro neco jineho.. a nebo ne :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Peníze a duchovno

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. zář 2010 6:10:01

Ja jsem obcas jeste radikalnejsi :P a vaham, jestli je ucit i to psani, cteni a pocitani :), protoze verim, ze ta touha po vedeni, sdileni a vymene informaci je k tomu stejne casem vetsinou dovede. A asi by mi nevadilo kdyby nekdo umel jen genialne malovat, nebo jen geneialne zpivat, cokoliv, cemu si zvolil venovat svuj cas a neumel treba psat nebo pocitat.
.................................................................................................................................................

I s tím lze klidně souhlasit,
ale myslím, že škola by měla být spíše takovým "jídelním lístkem" kde si člověk může vybrat to co chce,

moje přítelkyně před lety studovala dálkově vějšku (nějakou tu sociální nebo co já vím)
a když jsem viděl, co tam měli napsáno o současný psychologii,
tak jsem si říkal, proboha, to je úplně stejná pakárna jako když jsem se já učil dějepis na základce,
pouze jen nějaké základní informace, který člověk musí za 14 dní zapomenout, protože jsoiu k ničemu

Jasně, každý si může představit, že škola by měla dělat to, či ono,
mně zatím neustále připadá že škola především naplnuje tu základní vizi Marie Terezie(?), která zavedla povinnou školní docházku hlavně protoo, ABY SE DĚTI NEPOFLAKOVALY NA ULICI

No po revulici jsme zrušili POVINNOU PRACOVNÍ DOCHÁZKU,
DĚTEM JSME OVŠEM STÁLE NECHALI POVINNOU ROBOTÁRNU JAKO POZŮSTATEK STŘEDOVĚKU TAKŽE NEUSTÁLE MAJÍ POVINNOU ŠKOLNÍ DOCHÁZKU
((samozřejmě a taky jak jinak, je argumentováno tím, že je to vlastně ochrana před zneužíváním dětí,
což je podobně chytrý, jako že bolševik natáhnul na hranicích ostnatý drát proto, aby se k nám nedostali zlí kapitalisti a nemohli nás zneužívat))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků