Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod MartinesLuggi » ned 31. črc 2011 18:07:15

A k tve tvorivosti:

Opet odkazu na krasny clanek o tom, co mystikove vedi uz davno a vedci to nyni potvrzuji: http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005102502
Ve zkratce: Vše je dílem Božího zdroje a my na tom nemame ani tu nejmensi zasluhu. Jsme pouze loutky v Bozich rukou. Proc tedy rikat, ja konam, tvorim, pusobim. Vse se proste deje.

Ucitele jako Bashar, Abraham atd. jsou urcite dobri jako dalsi stupinek v lidskem vyvoji. Ovsem nejkrasnejsi je ta posledni faze ... prijeti, ze Vsechno je ON (Láska) :happy:

Ta stupnice lidskeho vyvoje muze vypadat zhruba takto :

1) Jste oběť. Nemáte kontrolu nad svým životem. Celý svět je proti vám. Život kromě občasných večírků nestojí za nic. (tady se zasekne vetsina lidi :) )
2) Jste vládci. Přečtete si nebo zhlednete videa Abrahama, Bashara aj. Váš život se začne měnit. Máte kontrolu nad svýn životem, objevíte sílu záměru.
3) Probouzíte se. Zjišťujete, že opravdové štěstí nenajdete ve vnějších věcech. Odevzdáváte se bohu a stáváte se jím. Nastává nepopsatelný klid, silnější než extáze.


Rozhodně stebou taky nesouhlasím,promin ale ty loutky nebo co - to mi připadalo jako,že si se dal k jehovistům,fanatickým křesťanům promin :)
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod rosada » ned 31. črc 2011 21:40:55

1) 2) 3)
asi bych to kdysi taky tak napsala. Ale poslední dobou to vnímám spíš, že 2 a 3 jsou buď a nebo.
tedy 1)no comment
2a) tvoření, 2b) poznání,
no a někde zatím 3) tvoření a poznání zároveň. ***
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod jamajsky.drap » pon 01. srp 2011 16:16:00

MartinesLuggi píše:
Rozhodně stebou taky nesouhlasím,promin ale ty loutky nebo co - to mi připadalo jako,že si se dal k jehovistům,fanatickým křesťanům promin :)


Jj, takhle když to čtu s odstupem, tak to opravdu zní dost divně :D
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod Mrakoplaš » pon 01. srp 2011 18:02:08

jamajsky.drap píše:Jj, takhle když to čtu s odstupem, tak to opravdu zní dost divně :D


Tak na tomhle je krásně vidět, jak se člověk, když dosáhne určitýho poznání (což vlastně neznamená nic jinýho než to, že přijmul nějakou sortu myšlenek za pravdu a té se drží) to poznání snaží prosazovat a argumentačně v něm bruslit, ale po určitý době, tak jak přejímá zase jiný myšlenky, už klidně připustí, že plácal blbosti :)
Prostě v danou dobu on měl pravdu a ostatní se mýlili. No a dneska ejhle, já jsem se vlastně mýlil taky :)
Jako neber si to jamajský drápe nějak osobně, nemyslím to nijak špatně, ale prostě jen jsi mi teď krásně přišel vhod jako příklad toho, jak člověk stále podléhá iluzi, že tak, jak to dneska vidí on, tak je to pravda a ostatní se mýlí a nepřipustí si, že za nějaký čas to kliděn může říkat sám o osobě. Aneb jak by diskuze byli pohodovější, kdyby si lidi rovnou řekli : Sice mám nějaký názory , ale nejsou o nic lepší než názory ostatních, tak se s nima nebudu hádat, ani jim je podsouvat ani rozmlouvat, jen si tak bude dál hezky plácat spolu s nima ;)
Uživatelský avatar
Mrakoplaš
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. srp 2011 12:27:35
Poděkoval: 4
Poděkováno: 14-krát v 8 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mrakoplaš za tento příspěvek:
Motýlek

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod jamajsky.drap » pon 01. srp 2011 20:48:35

Mrakoplaš píše:
jamajsky.drap píše:Jj, takhle když to čtu s odstupem, tak to opravdu zní dost divně :D


Tak na tomhle je krásně vidět, jak se člověk, když dosáhne určitýho poznání (což vlastně neznamená nic jinýho než to, že přijmul nějakou sortu myšlenek za pravdu a té se drží) to poznání snaží prosazovat a argumentačně v něm bruslit, ale po určitý době, tak jak přejímá zase jiný myšlenky, už klidně připustí, že plácal blbosti :)
Prostě v danou dobu on měl pravdu a ostatní se mýlili. No a dneska ejhle, já jsem se vlastně mýlil taky :)
Jako neber si to jamajský drápe nějak osobně, nemyslím to nijak špatně, ale prostě jen jsi mi teď krásně přišel vhod jako příklad toho, jak člověk stále podléhá iluzi, že tak, jak to dneska vidí on, tak je to pravda a ostatní se mýlí a nepřipustí si, že za nějaký čas to kliděn může říkat sám o osobě. Aneb jak by diskuze byli pohodovější, kdyby si lidi rovnou řekli : Sice mám nějaký názory , ale nejsou o nic lepší než názory ostatních, tak se s nima nebudu hádat, ani jim je podsouvat ani rozmlouvat, jen si tak bude dál hezky plácat spolu s nima ;)


Rozumim tomu, jak to myslíš, ale v tomhle případě jsem se spíš smál tej frázi, jak vyzněla radikálně.... přitom je to spíše taková poetická záležitost :)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků

cron