Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod Jana » pon 13. zář 2010 13:13:15

vostalpetr píše:ale podle mého jsem to celé řekl o mnoho lépe o reakce výš:

Škoda že tu není smajlík s kšandama.
:lol:
vostalpetr píše:tedy že když poznávám boha v té jeho statické formě, tak jsem doma,
a že když nepoznávám boha a vidím jen ten svět neustálých pomíjivých změn, takže jsem úplně stejně doma také

Takže nirvána je samsára, jen s tím rozdílem, že v samsáře nepoznáváme Boha.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » pon 13. zář 2010 20:42:21

Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » stř 15. zář 2010 6:08:13

Ale pamatuji si také na dobu, kdy jsem byl prostě přirozeně šťastný jelikož jsem dělal něco bez záměru. Rok 2001, bylo před Vánocemi a bylo to období kdy jsem miloval studování slaboproudé elektroniky a prostě jsem se procházel na tržišti a vybíral jsem si nějaké Vánoční osvětlení, na kterých jsem v dalších dnech dělal své "pokusy". Byl to báječný čas, neměl jsem žádnou zodpověnost, starosti, ... prostě jsem byl šťastný... z maličkostí za pár korun.
Když dnes někdy slyším songy z toho roku hned se cítím lépe.
..........................................................................................................................................

TO JÁ TAKY:

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ ... opes-33834

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ ... life-33828

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ ... -here-4846



:music: :music: :music:

:christmas:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod teo » stř 15. zář 2010 19:03:01

Letos v lednu, tedy v době kdy jsem netušil o ničem co má nějakou souvislost s tématy probíranými na inspiruj.cz ... jsem si v počítači k soupisu oblíbených citátů poznačil
I'm sick and tired. I'm cold. /Jsem nemocný a unavený. Je mi chladno./
I wanna new start. /Chci nový začátek./

A také jsem je o pár měsíců potom dostal. Všechno to bylo ze začátku snadné pochopit. A nové příjemné změny proměnily můj život na něco příjemného. Ale nebyl to konečný stav, který jsem čekal, jen jeden ze schodů na schodišti mezi starým životem a novým životem.
Dnes objevuji tolik komplikovaných skutečností... že v těchto dnech prohrávám svůj život.

Když máte chřipku, vezmete si nějaký prášky a několik dnů si poležíte. Víte, že za pár dní odezní. Je to něco co jste již tolikrát zažili.
Ale co když jednoho dne příjde něco, co nedokáži pojmenovat, a nedokáži ani popsat co vám to udělá se životem...
život se stane zoufalstvím. Bez jasné příčiny.

Trest nebo zkouška za tu opovážlivost člověka snažit se být protě šťastným?

Nikdy jsem se nepovažoval za průměrného. Za nadprůměrného také ne. Za podprůměrného? Asi také ne. Šel jsem vlastní cestou, miloval jsem styl a kreativitu, nežít tuctový život. Odlišovat se!!!! BÝT ŠŤASTNÝ!!!!! Plný života. Žít v souladu s nejsilnějšími touhami.

Jen se to nějak pokazilo. I wanna peace of mind.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Jana

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod MartinesLuggi » stř 15. zář 2010 21:06:59

teo píše:Letos v lednu, tedy v době kdy jsem netušil o ničem co má nějakou souvislost s tématy probíranými na inspiruj.cz ... jsem si v počítači k soupisu oblíbených citátů poznačil
I'm sick and tired. I'm cold. /Jsem nemocný a unavený. Je mi chladno./
I wanna new start. /Chci nový začátek./

A také jsem je o pár měsíců potom dostal. Všechno to bylo ze začátku snadné pochopit. A nové příjemné změny proměnily můj život na něco příjemného. Ale nebyl to konečný stav, který jsem čekal, jen jeden ze schodů na schodišti mezi starým životem a novým životem.
Dnes objevuji tolik komplikovaných skutečností... že v těchto dnech prohrávám svůj život.

Když máte chřipku, vezmete si nějaký prášky a několik dnů si poležíte. Víte, že za pár dní odezní. Je to něco co jste již tolikrát zažili.
Ale co když jednoho dne příjde něco, co nedokáži pojmenovat, a nedokáži ani popsat co vám to udělá se životem...
život se stane zoufalstvím. Bez jasné příčiny.

Trest nebo zkouška za tu opovážlivost člověka snažit se být protě šťastným?

Nikdy jsem se nepovažoval za průměrného. Za nadprůměrného také ne. Za podprůměrného? Asi také ne. Šel jsem vlastní cestou, miloval jsem styl a kreativitu, nežít tuctový život. Odlišovat se!!!! BÝT ŠŤASTNÝ!!!!! Plný života. Žít v souladu s nejsilnějšími touhami.

Jen se to nějak pokazilo. I wanna peace of mind.



Divej, to co píšeš,je hodně zajímavý, myslím si ,že máš v sobě velkou duchovní sílu, tak proto máš více,jiných stavů,já to znám,ale divej, když máš ty stavy,tak máš určitě negativní myšlenky, ta myšlenky jsou negativni ale když jsou v rozporu s tvou osobností jako třeba ( agrese) tak se v realitě neprojeví pač jsou v rozporu!! jak jsem řek stvou osobností, takže v poho, divej přijde ti negativní myšlenka, tak ju hned nahrad pozitivni,může to být vyčerpávající ale vesmír ti vždy odpoví na tu silnější a tím je logicky pozitivnější, vesmír si vždy to čistější:)
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » stř 15. zář 2010 22:18:01

Trest nebo zkouška za tu opovážlivost člověka snažit se být protě šťastným?

.....................................................................................................

Jakej trest ???, jaká zkouška ???

To je odměna,
za tvoje duchovní snažení... :lol:

Ted konečne přestaneš blbnout tak jak nakonec blbnou všichni
(Šel jsem vlastní cestou, miloval jsem styl a kreativitu, nežít tuctový život. Odlišovat se!!!! BÝT ŠŤASTNÝ!!!!! Plný života. Žít v souladu s nejsilnějšími touhami.)

Tedy možná přestaneš blbnout, nebo taky jen začneš duchovně blbnout, tedy nejspíš začneš duchovně blbnout, nebot to je další přirozený krok.... :o

a možná (což je málo pravděpodobné) začneš hledat jednoduchou přirozenost malého dítěte.... :P

Dneska to nevidíš, ale rozdíl mezi tvým kreativním životem a dětskou přirozeností je rozdíl jako mezi extází a jemnou blažeností.
Ooooo, extáze je skvělá, je to úžasná síla plná života nesená na křídlech tvých tužeb, také to miluji, a jak to miluji...

To ta dětská blaženost je vcelku nuda proti této životní extázi tužeb, proto se to taky tak špatně hledá, ale je to domov,
sweet home (Alabama)


Co sis myslel? Že bůh není cvok? Že je to brnkačka? Že bude už jen líp?
No to já si myslel taky :D :D :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana, Monika

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod Ladislav » čtv 16. zář 2010 8:09:58

Teo, každý chce být šťastný, neznám nikoho ve svém okolí, kdo by chtěl být neťastný - a pokud někdo takový je - dělá ho ten pocit (pocit neštěstí, ublíženosti, oběti...atd.) někde uvnitř šťastným. Samozřejmě že ti tu lidé budou psát "co máš dělat" - protože ti chtějí pomoci (a také sobě...), budou tě povzbuzovat, litovat, zesměšňovat...atd. - protože to "tak mají" - píší to proto že to "potřebují" přesně takhle napsat (jako teď já) - JE TO JEJICH PRÁCE. A tvoje PRÁCE je být šťastný - nikdo ti s tím nepomůže - to je jen a jen TVOJE PRÁCE - TVOJE REALITA. Nic se nemůže pokazit - všechno je tak jak má, tak jak jsi chtěl, aby to bylo - je to tvůj (boží) záměr (v klidu si někde sedni a přemýšlej - nebo medituj :svatozar: nad slovíčkem "záměr"....) :give_flower:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Jana, Lída, Monika, sinah, watta

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2010 8:42:55

Teda je mojí prací ti napsat,
žes to moc pěkně napsal....


:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod watta » čtv 16. zář 2010 8:53:27

tyjo ladislave, super!! :poklona:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2010 9:04:50

Připomíná mně to styl paní Tomášové,
která pomocí dvou tří vět dokázala říci to, na co jiní šmudlové potřebují deset reakcí po dvaceti větách (celkem tedy 200 vět)

((my co rádi píšem, nám to zas tak moc nevadí, nebot naší prací je psát, ovšem chudáci čtenáři, kteří si myslí že jejich prací je to číst))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana, Ladislav

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod Ladislav » čtv 16. zář 2010 9:58:26

vostalpetr píše:Připomíná mně to styl paní Tomášové,
která pomocí dvou tří vět dokázala říci to, na co jiní šmudlové potřebují deset reakcí po dvaceti větách (celkem tedy 200 vět)

((my co rádi píšem, nám to zas tak moc nevadí, nebot naší prací je psát, ovšem chudáci čtenáři, kteří si myslí že jejich prací je to číst))

:lol: :lol: :lol: :ahoj4:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod jamajsky.drap » čtv 16. zář 2010 12:39:32

vostalpetr píše:Dneska to nevidíš, ale rozdíl mezi tvým kreativním životem a dětskou přirozeností je rozdíl jako mezi extází a jemnou blažeností.
Ooooo, extáze je skvělá, je to úžasná síla plná života nesená na křídlech tvých tužeb, také to miluji, a jak to miluji...

To ta dětská blaženost je vcelku nuda proti této životní extázi tužeb, proto se to taky tak špatně hledá, ale je to domov,
sweet home (Alabama)


Je to tak :) Pruser je v tom, ze kazda extaze jednou skonci a cim je silnejsi, tim tvrdsi je pak i vystrizliveni :?
A kdyz uz jsi unaveny z toho nekonecneho stridani techto cyklů, pak ocenis navrat domu ..
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Lída, Monika

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2010 14:20:11

jamajsky.drap píše:
vostalpetr píše:Dneska to nevidíš, ale rozdíl mezi tvým kreativním životem a dětskou přirozeností je rozdíl jako mezi extází a jemnou blažeností.
Ooooo, extáze je skvělá, je to úžasná síla plná života nesená na křídlech tvých tužeb, také to miluji, a jak to miluji...

To ta dětská blaženost je vcelku nuda proti této životní extázi tužeb, proto se to taky tak špatně hledá, ale je to domov,
sweet home (Alabama)


Je to tak :) Pruser je v tom, ze kazda extaze jednou skonci a cim je silnejsi, tim tvrdsi je pak i vystrizliveni :?
A kdyz uz jsi unaveny z toho nekonecneho stridani techto cyklů, pak ocenis navrat domu ..




Díky drápe, pěkně jsi to nadrápal :D

ALE TED TO VYPADÁ, ŽE EXTÁZE JE NĚCO ŠPATNÝHO A JE TO TŘEBA ZMĚNIT NA "BÝT JAKO MALÉ DÍTĚ"

ALE JOGA JE SJEDNOCENÍ:

SJEDNOCENÍ EXTÁZE (TEDY VAŠEHO ŽIVOTA V EGU) S UVĚDOMĚNÍM SI ŽE JSTE STÁLE DOMA


Jana to píše dobře, když říká,
že teprve když jste si vědomi, že podstatou všeho je láska, pak teprve začnete plně prožívat všechny vaše činnosti naplno, a to samé říkal poněkud jinými slovy i Maharadž

Dovolím si zde něco ocitovat z "Ortodoxie" od GKChestertona:

JAK LZE DOSÁHNOUT, ABYCHOM NAD SVĚTEM ŽASLI A PŘITOM SE V NĚM CÍTILI DOMA?
JAK MŮŽE TENTO SVĚT, TOTO PODIVUHODNÉ KOSMICKÉ MĚSTO,, KDE JE TOLIK LIDÍ A TOLIK OBLUDNÝCH STAROBYLÝCH LAMP POSKYTNOUT :cooool: OKOUZLENÍ NEZNÁMEM :help2: A SOUČASNĚ DÁT POHODLÍ A VÝSADY :domov: DOMOVA ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod teo » čtv 16. zář 2010 15:27:54

Ladislav píše:Teo, každý chce být šťastný, neznám nikoho ve svém okolí, kdo by chtěl být neťastný - a pokud někdo takový je - dělá ho ten pocit (pocit neštěstí, ublíženosti, oběti...atd.) někde uvnitř šťastným. Samozřejmě že ti tu lidé budou psát "co máš dělat" - protože ti chtějí pomoci (a také sobě...), budou tě povzbuzovat, litovat, zesměšňovat...atd. - protože to "tak mají" - píší to proto že to "potřebují" přesně takhle napsat (jako teď já) - JE TO JEJICH PRÁCE. A tvoje PRÁCE je být šťastný - nikdo ti s tím nepomůže - to je jen a jen TVOJE PRÁCE - TVOJE REALITA. Nic se nemůže pokazit - všechno je tak jak má, tak jak jsi chtěl, aby to bylo - je to tvůj (boží) záměr (v klidu si někde sedni a přemýšlej - nebo medituj :svatozar: nad slovíčkem "záměr"....) :give_flower:


Pane Ladislave, pěkně jste to napsal, zdá se to asi nejsrozumitelnějí ze všeho.

Bohužel z celé diskuze jsem nic nepochopil. Určitě jste sami už někdy četli text, třeba ve škole v chemii nebo fyzice, a absolutně jste neměli páru o čem se to tam píše, co to je, a vlastně když jste si pokusili vzpomenout co jste právě přečetli nemohli jste si vzpomenout. Jako by tam bylo v řadě x náhodných slov. Toto je jen můj problém, že se mi to nedaří pochopit, buď na to nejsem připravený nebo tato cesta pro mne není správnou. Přikláním se k té druhé možnosti. Budu hledat dál.

Děkuji všem za ochotu a snahu pomoci. Vážím si toho.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod jamajsky.drap » čtv 16. zář 2010 17:52:34

vostalpetr píše:Díky drápe, pěkně jsi to nadrápal :D

ALE TED TO VYPADÁ, ŽE EXTÁZE JE NĚCO ŠPATNÝHO A JE TO TŘEBA ZMĚNIT NA "BÝT JAKO MALÉ DÍTĚ"

ALE JOGA JE SJEDNOCENÍ:

SJEDNOCENÍ EXTÁZE (TEDY VAŠEHO ŽIVOTA V EGU) S UVĚDOMĚNÍM SI ŽE JSTE STÁLE DOMA

Jana to píše dobře, když říká,
že teprve když jste si vědomi, že podstatou všeho je láska, pak teprve začnete plně prožívat všechny vaše činnosti naplno, a to samé říkal poněkud jinými slovy i Maharadž



Extáze není nic špatnýho, to je prostě paráda :D Ale kocovina už tak skvělá neni. A o to jde, pokud tu neni uvedomeni, ze vsechno je laska, dal se budou stridat tyhle faze.
Vyjadreno matematicky - pohyb na sinusovce mezi minimem a maximem :) Ovsem pozor, pokud prijmeme, ze vsechno je laska, nas zivot rozhodne nepobezi po nejake stredni hodnote nekde kolem nuly, ale bude si v klidu bloumat vysoko nad hodnotami extaze. :happy:
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2010 17:56:02

No nemáš zač děkovat,
my rádi druhým pomůžeme, vždyt si musíme přece pomáhat...

Samozřejmě těžko je říci jaká je koho cesta a kam jej dovede, ale není třeba se bát, že by to nějak nedopadlo, vždycky to nějak dopadne.

Dneska jsem s díval a psal na Jitřní Zemi, tam jsou lidi, kteří se věnují duchovní cestě po mnoho let, a psát jim tady toto co jsme ti sem napsali my, tak také vůbec nebudou vědět o co jde, nebot to není ted zrovna jejich cesta.
Já ti samozřejmě také děkuji za dobré téma, asi by mě samotného nenapadlo přemýšlet nad tím, co je podstatou záměru a úsilí...


:ahoj4:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2010 18:18:23

Extáze není nic špatnýho, to je prostě paráda :D Ale kocovina už tak skvělá neni. A o to jde, pokud tu neni uvedomeni, ze vsechno je laska, dal se budou stridat tyhle faze.
Vyjadreno matematicky - pohyb na sinusovce mezi minimem a maximem :) Ovsem pozor, pokud prijmeme, ze vsechno je laska, nas zivot rozhodne nepobezi po nejake stredni hodnote nekde kolem nuly, ale bude si v klidu bloumat vysoko nad hodnotami extaze. :happy:
.........................................................................................................................

To je pěkně napsaný
(teda ale já nevím, jak je to možný, ale když něco takto pěkně napíšeš, tak vidím, že je toho jen půlka,
stejnej problém mám já s Janou, když něco napíšu a ona napíše něco k tomu, tak vidím, že jsem napsal jen půlku, a díky tobě to taky vidím)

takže je to pak tak jak když cituje Jana Maharadže:

Když jsem Láska, tak jsem vším, když jsem Vědomí, tak jsem ničím
Takže na jednu stranu jsme všechny možné i nemožné aktivity co dějí, a na stranu druhou my nemůžeme udělat vůbec nic

Je to podobně jako když sníme sen, my nejsme tím snem a vúbec s ním nemůžeme nic dělat,
ale nadruhou stranu sen jenž sníme není ničím jiným než námi samotnými, nebot je vytvořen ve vědomí a z vědomí


:cat:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod Jana » pát 17. zář 2010 5:31:48

jamajsky.drap píše:Extáze není nic špatnýho, to je prostě paráda :D Ale kocovina už tak skvělá neni. A o to jde, pokud tu neni uvedomeni, ze vsechno je laska, dal se budou stridat tyhle faze.
Vyjadreno matematicky - pohyb na sinusovce mezi minimem a maximem :) Ovsem pozor, pokud prijmeme, ze vsechno je laska, nas zivot rozhodne nepobezi po nejake stredni hodnote nekde kolem nuly, ale bude si v klidu bloumat vysoko nad hodnotami extaze. :happy:

Nevím, jaké máš zkušenosti s kocovinou, ale mně právě ta extáze přinesla poznání, že všechno je láska a od té doby je život jedna extáze zakoušení přítomnosti lásky, a přitom je to zároveň jemné a tiché a nic se neděje.

Jen netuším, proč se tak často na duchovních fórech zvedají hlasy proti blaženosti, vždyť je to spočinutí Doma a to blaho je naším nejvlastnějším základem. Je to to štěstí v nás, které se hledá v něčem jiném.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Radek, sinah

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod sinah » sob 18. zář 2010 7:15:08

Jen netuším, proč se tak často na duchovních fórech zvedají hlasy proti blaženosti, vždyť je to spočinutí Doma a to blaho je naším nejvlastnějším základem. Je to to štěstí v nás, které se hledá v něčem jiném.


Plne souhlasim a :poklona:
Uživatelský avatar
sinah
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 05. čer 2010 7:41:29
Poděkoval: 15
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli sinah za tento příspěvek:
Jana, sinah

Re: Bez záměru / příčiny. Prostě jen tak

Příspěvekod jamajsky.drap » ned 19. zář 2010 21:36:33

Jana píše:
jamajsky.drap píše:Extáze není nic špatnýho, to je prostě paráda :D Ale kocovina už tak skvělá neni. A o to jde, pokud tu neni uvedomeni, ze vsechno je laska, dal se budou stridat tyhle faze.
Vyjadreno matematicky - pohyb na sinusovce mezi minimem a maximem :) Ovsem pozor, pokud prijmeme, ze vsechno je laska, nas zivot rozhodne nepobezi po nejake stredni hodnote nekde kolem nuly, ale bude si v klidu bloumat vysoko nad hodnotami extaze. :happy:

Nevím, jaké máš zkušenosti s kocovinou, ale mně právě ta extáze přinesla poznání, že všechno je láska a od té doby je život jedna extáze zakoušení přítomnosti lásky, a přitom je to zároveň jemné a tiché a nic se neděje.


Tak zkušenosti s kocovinou...asi jak to všichni znáte, nic příjemnýho, je vám fyzicky i psychicky blbě :? Ale osobně musím říct, že extáze vyvolaná vnějšími příčinami (alkohol, úspěchy apod.) ve mě nikdy to poznání nenastartovaly. Pouze krátkodobá slast a potom ta kocovina :D

Jana píše:Jen netuším, proč se tak často na duchovních fórech zvedají hlasy proti blaženosti, vždyť je to spočinutí Doma a to blaho je naším nejvlastnějším základem. Je to to štěstí v nás, které se hledá v něčem jiném.

:happy:


To je Ego , které se brání svému vymazání :)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků

cron