Sebeláska - trochu inspirace prosím

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod Motýlek » pát 01. říj 2010 20:36:09

Kdysi dávno (ikdyž co to je?) jsem trpíval taky tak. Dlouhé stavy spirituální krize, totálního oddělení od Boha. Nepomáhalo nic, ba co víc, čím víc jsem se snažil, tím horší to bylo. Organizovaná víra nepřinášela odpovědi, ale další otázky, které mne ještě víc oddělovaly od Podstaty. Byl jsem od Ní oddělen. Neskutečně to bolelo a já nevěděl proč.
Uplynulo hodně vody, hodně se stalo, abych teď, s pokorou, pochopením a soucitem vůči těm, kteří temné noci duše propadli, mohl říct, že to byla jen iluze. Neexistuje Bůh a já, dvě entity vedle sebe (či spíš jedna nad druhou), ale jen Bůh a já, jako Jeho věčná součást.

Hezky se to teď plká, otázka je, jak pomoct člověku, který do podobného sebeklamu oddělení upadne? Před nedávnem jsem potkal kamaráda, ten do toho spadl jako kdysi já - zkoušel jsem ho inspirovat, poradit mu, nabídl jsem mu pomoc - jakou by ode mne chtěl, tu by dostal. Nepomohlo nic.
Když to ale vezmu kolem a kolem, bude se z toho muset dostat sám - sám bude muset tento klam prohlédnout, nikdo jiný to za něj neudělá. A to je dost možná nejtěžší úkol člověka - poznat, že nikdy nebyl, není a nebude oddělen od nekonečného Života...
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod vostalpetr » sob 02. říj 2010 7:45:46

Když to ale vezmu kolem a kolem, bude se z toho muset dostat sám - sám bude muset tento klam prohlédnout, nikdo jiný to za něj neudělá. A to je dost možná nejtěžší úkol člověka - poznat, že nikdy nebyl, není a nebude oddělen od nekonečného Života...
................................................................................................................................................

To je velmi pěkně napsaný,
a přestože existují stovky různých technik, tak nám v tom pochopení nikdo nemá šanci pomoci...

Jsme uvězněni v iluzi duality,a denodenně tu iluzi posilujeme,
dokonce ji i velmi pěkně posilujeme i na duchovní cestě,
a říkáme toto je dobré a toto je špatné,
ale podkladem tohoto všeho dění je Bůh, láska, energie

At už situaci přijmeme, nebo situaci odmítáme, obojí je správně a obojí je Bůh,
celá iluze je Bůh,

teoreticky (tedy v rámci iluze snové osoby) lze říci, že odmítáním či negováním současné situace vytváříme pohyb a tak se vzdalujeme od středu Boha,
zatímco přijímáním současné situace se zastavujeme a vracíme se zpět do středu Boha

ale to celé je iluze a to celé je Bůh...

A celé toto pojednání je úplně nanic, dokud to sami postupně a najednou nepochopíme, jsou to jen žvásty úplně nanic...

:PCproblem:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod Jana » sob 02. říj 2010 9:14:41

To všechno je pravda, ale nic nemění ten fakt, že teo je skvělej, že je skvělej ve všech podobách, které ztělesňuje.

Pořád je Boží Láskou.

Ale tohle poznání vede skrz poznání, že je nulou - ničím, ať bude dělat cokoliv, nikdy nedokáže být tak dost dobrý, jak by mohl chtít být, aby si mohl z toho titulu dovolit být trvale šťastný.

Člověka to pudí být Bohem, ale ve srovnání s Bohem je stále nula. Proto člověk tak často zapomíná na Boha, snaží se stát na jeho místě a rozhodovat o tom, co je dobré a zlé, co má právo existovat a co ne.

Být nulou, chceme-li dosáhnout nějakých hodnot, je frustrující,

ale je-li tu přijetí naší nicotnosti, je to osvobozující.

Teprve pokora otevírá cestu k poznání Božství.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod Motýlek » sob 02. říj 2010 10:08:46

Nejde o to být nulou, aby Bůh mohl být Vším. Nejde o oddělenost od Něj, ale poznání, že jsem s Ním vždy, že oddělenost je pouhá iluze, způsobující veškeré utrpení.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Lída

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod Jana » sob 02. říj 2010 12:57:52

Motýlek píše:Nejde o to být nulou, aby Bůh mohl být Vším. Nejde o oddělenost od Něj, ale poznání, že jsem s Ním vždy, že oddělenost je pouhá iluze, způsobující veškeré utrpení.


Je to ještě trochu jinak, jsme zároveň ničím a zároveň i vším, stejně jako Bůh, proto Bůh není nic jiného, než pravé skutečné JÁ.

Proto Teova láska je intuitivně směřována naprosto správným směrem. Nemůže milovat to, co si myslí, že je, protože tím není, ale mohl by milovat toho, kým skutečně je.

Bhakti jde tomu naproti a učí nás milovat to skutečné ještě dřív, než to poznáme.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod vostalpetr » sob 02. říj 2010 17:23:35

Teo, jsi fakt skvělej! Za tak krátkou dobu jsi stihl to, co jiným trvá desetiletí, dopracoval ses k TND a znáš i řešení, jak z toho. Bhakti je jediným skutečným a definitivním lékem na TND.
................................................................................................................................................

No ono těch TND může být vícero, možná to nejsou doslova TND,

ale ta hlavní TND přichází až na závěr, až po nějaké opravdu vysoké duchovní zkušenosti a může trvat i několik let,

v tom se shodne hned několik autorů co o tom píšou...

Teoreticky by asi na cestě bhakti neměla být TND, jenže to je spíše teorie...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod teo » sob 02. říj 2010 23:59:44

Jak k tomu došlo a co se stalo;

Přátelé, rád bych vám napsal co se všechno stalo a jak jsem k tomu došel, nicméně se bojím, že má cesta by nemusela odpovídat přesně konceptu podle jakého se k ní má dojít (netuším o čem to vůbec mluvíte)... ale prostě všechny cesty vedou do Říma; a do mě dovedla má vlastní cesta a jsem zato vděčný.
Je to cesta které rozumím, rozumím na své úrovni.

Proto jen uvedu souhrn jak to bylo, ale z výše uvedené prevence nebudu zacházet do detailů;

K tomuto stavu - mě dovedla cesta, která nabrala na obrátkách před 6ti měsíci. Přečetl jsem x knih, viděl x filmů, četl x článků, hledal, hleda, hledal odpovědi... SPOUSTA věcí mi došla až po čase, nebo když jsem danou knihu, film, článek... četl/viděl znova... a znova.... (Přirovnal bych to k ledové kře, která se pomalu začne rozpouštět a trvá to... až jednoho dne úplně zmizí, přesně tak jak mizeli staré špatné programy, předsudky... nějaký čas to zabere až věci které vás omezují ztratí vliv).

Všechno mi to připadá jako velké puzzle, odpovědi sbíráte a sbíráte... a stále obrázek není kompletní, a pak to příjde... najednou je tu... poslední dílek a obraz je jasný, v tu chvíli vám to celé dojde, uvidíte souvislosti. A ta cesta byla originální - složená přímo pro vás. Když o ní budete vyprávět druhé osobě... u ní nemusí fungovat.
Můj život není stejný jako váš, má cesta není stejná jako ta vaše... já jsem cítil kde mě to vnitřně táhne a co pokládám za správný dílek a za dílek který do mého obrázku nepatří.

Víc již nechci uvádět, snad jen poslední dva dílky mého obrázku.

http://www.megarapid.eu/download/?fileId=1253000&fileName=pp_upload_by_vladce-tyrani.rar (nahrávka vysvětluje vztah mezi vědomím a podvědomím)
http://www.csfd.cz/film/269558-nevitani/ (středa 30.8.2010 23:55)

Mějte se krásně
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod vostalpetr » ned 03. říj 2010 8:34:48

Chci poprosit ideálně o nějaký film jež by mohl být na toto téma (i nepřímou) inspirací.
Něco co odemkne srdce.
.........................................................................................................

Všechno mi to připadá jako velké puzzle, odpovědi sbíráte a sbíráte... a stále obrázek není kompletní, a pak to příjde... najednou je tu... poslední dílek a obraz je jasný, v tu chvíli vám to celé dojde, uvidíte souvislosti. A ta cesta byla originální - složená přímo pro vás. Když o ní budete vyprávět druhé osobě... u ní nemusí fungovat.
Můj život není stejný jako váš, má cesta není stejná jako ta vaše... já jsem cítil kde mě to vnitřně táhne a co pokládám za správný dílek a za dílek který do mého obrázku nepatří.
.............................................................................................................

Ale jo, když na tom trváš, tak tvoje cesta je bezpochyby originální,
a tvůj život je jinej než můj a tvá cesta je jiná než má,
a když už je ti to všechno jasný, tak v podstatě nemáš co řešit,

jen pak nechápu, proč chceš nějakej film co ti otevře srdce ???


Mně už v životě bylo mnohokrát všechno jasný, taky jsem si připadal jako originál, a taky jsem si u spousty filmů poplakal a otevřel srdíčko,

jak se píše v Bibli: "Nic nového pod sluncem"

***
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod Motýlek » ned 03. říj 2010 10:09:25

Od člověka, který dosáhl bhakti jsem čekal cokoli jiného, jen ne odkaz na přednášku pana Hassmanna :) Nic proti, přednáška je fajn a dokáže člověka podnítit k práci na sobě, k mazání starých a nahrávání nových programů. Otázkou pro mě je, zda se toto dá vztáhnout na cestu ducha? Dá se duch lidské bytosti přeprogramovat na lásku k Bohu? Anebo je to vše jen o evoluci ducha - cestě člověka bytím a skrze tím dosžení úplného prozření a pochopení? Lze dosáhnout maximální hojnosti ve hmotě a přitom dosáhnout bhakti? Je toto cílem, za kterým jít?
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
Lída

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod teo » ned 03. říj 2010 11:21:29

Motýlek píše:Od člověka, který dosáhl bhakti jsem čekal cokoli jiného, jen ne odkaz na přednášku pana Hassmanna :) Nic proti, přednáška je fajn a dokáže člověka podnítit k práci na sobě, k mazání starých a nahrávání nových programů. Otázkou pro mě je, zda se toto dá vztáhnout na cestu ducha? Dá se duch lidské bytosti přeprogramovat na lásku k Bohu? Anebo je to vše jen o evoluci ducha - cestě člověka bytím a skrze tím dosžení úplného prozření a pochopení? Lze dosáhnout maximální hojnosti ve hmotě a přitom dosáhnout bhakti? Je toto cílem, za kterým jít?


Před tím než jsem nahrávku poslechl, jsem věděl:

Existuje "vnitřní díte" nazýváno také "pravé já" či "zdroj" a řadu dalších označení...
A právě v nahrávce mluví o slupkách. A tak jsem na to konečně přišel.

Příjde dítě na svět, pracuje podvědomí (vědomí začne pracovat kolem pátého roku a definitivně převezme vliv kolem 12tého roku). Dítě do do pět let se tak neuvěřitelně všechno snadně učí... ale to není to o čem chci mluvit.
Je to o těch slupkách - ty představují různá omezení, předsudky, programy aby dítě prostě zapadlo do davu. Mimo to lidé do nj nahrávají jako komplexy a také do jisté míry ovládají život (žijí život dítětě místo toho aby žili život svůj vlastní, a tak si stále nárokují vliv na rozhodování)...
A dále jsou tu ještě zkušenosti...

A TEĎ POJĎME, VEZEMEME SI JEDNOHO ČLOVĚKA A ZAČNEME ODSTRAŇOVAT SLUPKY:
1) odstraníme slupku která říká "nikdy nebudu víc než obyčejnej mechanik"
2) odstraníme slupku která říká "hodně piju"
3) odstraníme slupku která říká "socializums je nejlepší"
4) odstraníme slupku která říká "ten a ten mi ublížil, litujte mě!"
5) odstraníme slupku která říká "otec měl pravdu že nikdy ze mě nic nebude"
6) odstraníme slupku která říká "...............
(....)

A až se dostaneme k jádru co zbyde, člověk bez slupek? Je to čisté nepopsané dítě, bez jediného pravidla či znalosti principu konvence, a teď můžete vzít zcela jinou cestu životem, umístit jej do jiné rodiny, která jej bude jinak rozvíjet. A jaký bude život? Úplně jiný. Horší či lepší. JSI SVOBODNÝ! JSI TO TY, VŠECHNY TY SLUPKY TO NEJSI TY! A MÁŽ MOŽNOST TEĎ TY SLUPKY ZAHODIT!!! A CO TEĎ DO TÉTO ÚRODNÉ PŮDY NASADÍŠ TO VYROSTE. NASADÍŠ PLEVEL SKLIDÍŠ PLEVEL, NASADÍŠ OBILÍ SKLIDÍŠ OBILÍ.

PROTO BYLA NAHRÁVKA PANA HASMANA PRO MĚ TAK DŮLEŽITÁ. Ledacos jsem už věděl, jen z té nahrávky jsem se dozvěděl jak to mezi sebou funguje. Samotná nahrávka bez předchozích znalostí by pro mne byla jen jednou z mnoha.

Teď můžu dovolovat, odpouštět, osvobodit se.
Naposledy upravil teo dne ned 03. říj 2010 11:30:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod teo » ned 03. říj 2010 11:29:29

vostalpetr píše:Ale jo, když na tom trváš, tak tvoje cesta je bezpochyby originální,
a tvůj život je jinej než můj a tvá cesta je jiná než má,
a když už je ti to všechno jasný, tak v podstatě nemáš co řešit,

jen pak nechápu, proč chceš nějakej film co ti otevře srdce ???


Mně už v životě bylo mnohokrát všechno jasný, taky jsem si připadal jako originál, a taky jsem si u spousty filmů poplakal a otevřel srdíčko,

jak se píše v Bibli: "Nic nového pod sluncem"

***


Filmy, nahrávky, nebo knihy... to všechno dokáže umožnit si vělit do životů jejich představitelů a tak poznat náhled z jejich pohledu. Každý den se vívíjíme, každý den měníme svůj náhled na svět, každý den je zázrak :happy:
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod vostalpetr » ned 03. říj 2010 11:47:11

Filmy, nahrávky, nebo knihy... to všechno dokáže umožnit si vělit do životů jejich představitelů a tak poznat náhled z jejich pohledu. Každý den se vívíjíme, každý den měníme svůj náhled na svět, každý den je zázrak :happy:

.............................................................................................................................................

Proč by ne Teo,

já to mám podobně s ženami, vínem, zpěvem a závodivými hrami,

každý den se vyvíjím, každý den měním svůj náhled na svět ( i když stále vedou blondýnky, stále mám raději bílé víno než červené, stále nejraději poslouchám pink floyd a stále nejraději závodím na gauči)
no prostě každej den je zázrak... :dance:

Ale je tady jedna vcelku opodstatněná otázka, klidně to můžeš nazvat otázkou po myslu života jestli chceš:

PROČ TO VŠECHNO TEO DĚLÁŠ? ČEHO TÍM CHCEŠ DOSÁHNOUT, CO JE TEDY TVŮJ CÍL ???

Správná odpověd, přes veškerou tvou i mou originalitu i rozdílnost našich činností, života i zkušeností, je pro nás dva, ale i pro všechny ostatní naprosto stejná...

Když si odpovíš správně, bude ti jak tvoje tak i moje ale i všech lidí jejich blbnutí v životě vcelku jasné...

Takže tady máš inspirativní otázku k tvé sebelásce... :D :D :D



PS.
Samozřejmě pokud chceš odstranovat slupky jednu po druhé, tak proč ne,
ale PROČ TO TEO CHCEŠ DĚLAT, ČEHO CHCEŠ DOSÁHNOUT?
CHÁPU, ŽE NĚČÍ NÁZOR JE PRO TEBE DŮLEŽITEJ A UMOŽNIL TI VIDĚT JAK TO JE,
ALE NENÍ NAD VLASTNÍ NÁZOR, NAD VLASTNÍ ŽIVOTNÍ ZKUŠENOST,
ONY TOTIŽ NÁZORY Z DRUHÝ RUKY JSOU VCELKU NA HO...,
NEOBSTOJEJ TOTIŽ ANI U SOUDU,
JAK BY PAK MOHLY OBSTÁT PŘED TEBOU SAMÝM ???

ZA CHVÍLI TĚ ZASE ZAUJME NĚJAKÝ JINÝ DUCHOVNÍ KONCEPT, JE SPOUSTA KONCEPTŮ CO TĚ MOHOU V DUCHOVNOSTI ZAUJMOUT ...

:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Sebeláska - trochu inspirace prosím

Příspěvekod Motýlek » ned 03. říj 2010 13:14:54

teo píše:Teď můžu dovolovat, odpouštět, osvobodit se.

Předtím jsi nemohl?

Jinak abych nebyl za úplného ignora: přednášky pana Hassmanna jsem si stáhl ve vícero provedeních a poslouchal až doposud: je to skutečně šikovný kluk, hlavně co se týče plkání, demagogie a umění toto všechno krásně zpeněžit. Opravdu, koho zajímá studium praktik modelování podvědomí, vytváření ovládacích vzorců, pak ať si pustí např. přednášku "Druhá šance" (ve zkratce: jak získat podvedené prodejce z multilevelů do jedině zaručené nejlepšího levelu no. 1 - Amway) nebo přednášku s názvem "Proč je důležité navyšování příjmů" (přednáška o nepřemožitelnosti kapitalismu a proč se musíme stát jeho aktivní součástí - čili příprava na přednášku o Amway). Přednáška, o které psal Teo - "Programování podvědomí" je zřejmě nejméně škodlivá, protože velmi stručně popisuje principy, které známe z Abrahama a spol. - zde jde spíše o motivačku, než o vlastní návod (ten zřejmě bude obsažen v knihách prodávaných po skončení přednášky (...)). Vrcholem perverzity (podle mne - každý ať si hodnotí dle svého...) je pak www.http://www.cestazapravdou.cz/ , kde tentýž Hassmann (nemůžu si pomoct, ale okamžitě mi vytanula na mysli paralela s Hasmanem ze seriálu Chlapci a chlapi :)) přednáší o duchovní vyvolenosti českého národa a o tom, proč je výhodné být křesťanem. :church:
Proč to píšu? Protože se u všech těchto podobných tvůrců konceptů, které vydávají za pravdu, snažím dobrat jejich pohnutek, resp. profilu jejich osobnosti, který mi jasně ukáže, jestli jejich ovoce nemá v sobě červy nebo hnilobu. U pana Hassmanna mám jasno - i proto Tobě, Teo, díky.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 129 návštevníků

cron