Láska a děti

Re: Láska a děti

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. pro 2010 20:57:05

Petr píše:jj taky jsem za to, že láska je jen jedna.

Je to ta jedna jediná nepodmíněná láska, myslím že když si tam dáme ty podmínky a nemilujeme tak ty podmínky jsou lásce externí.. ty jí nejsou součástí, takže něco jako podmíněná láska neexistuje. :)

:srdce: Existuje pouze nepodmíněná láska a podmíněná ne-láska. :) :srdce:



.......................................................................................................................

no ty podmínky jsou externí, tedy nejsou součástí lásky

to, že necitíme PLNOST NEPODMÍNĚNÉ LÁSKY je tím, že se spíše díváme na ty podmínky, nikoli na lásku samu


Vacek píše:
KDYKOLI POCÍTÍTE LÁSKU (at už jakoliv podmíněnou třeba penězma, úspěchem, sexuální apd) TAK DOSLOVA CÍTÍTE BOHA,
PROTO TEN, KDO CHCE "POZNAT" BOHA, BY MĚL OTOČIT POZORNOST NA LÁSKU SAMU O SOBĚ,
TEDY MILOVAT LÁSKU
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Láska a děti

Příspěvekod PánBů » pát 03. pro 2010 22:11:18

NE TO NESTAČÍ,
(tedy samozřejmě jak komu to nestačí)
podle mého náhledu je konečným poznáním BÝT LÁSKOU, nikoli ke všemu cítíte nehynoucí božskou lásku

Jinak řečeno, ty píšeš o stavu osobním a já o stavu neosobním...


My abrahámovci tohle ve své přirozené sobeckosti :D nerozlišujeme. Jsem tím co chci být pak se mi toho dostává nadbytek hojnosti. Navíc já nehovořil o poznání ale o víře. Co to je vlastně poznání? To je když sníme to jabko a najednou rozdělujeme věci na dobré a špatné? :D Jinak je to poznání Být Láskou samozřejmě dobrá připominka úžasnej pocit.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Láska a děti

Příspěvekod vostalpetr » sob 04. pro 2010 8:17:13

Navíc já nehovořil o poznání ale o víře. Co to je vlastně poznání? To je když sníme to jabko a najednou rozdělujeme věci na dobré a špatné?
......................................................................................................................................

No to byl jeden z důvodů, proč jsem na to reagoval, protože hovoříš o víře,

nebot víra, to je vlastně představa, kterou jsi vytvořil (nebo převzal) a kterou chceš naplnit,
a dělení na dobré a špatné je vlastně také víra,
vytváříme tak pomocí mysli a pocitů jakýsi umělý soukromý svět či vesmír, v kterém pak žijeme

MŮŽEME TOMU ŘÍKAT POZNÁNÍ,
A TAKÉ SE TOMU TAK ŘÍKÁ,
ALE JE TO V PODSTATĚ OSOBNÍ POZNÁNÍ, SUBJEKTIVNÍ POZNÁNÍ,

a se skutečným poznáním to má velmi málo skutečného, i kdyby tomu poznání věřilo pár milionů lidí, jako třeba v případě náboženství...




Co to je vlastně poznání?
.............................

VELMI SPRÁVNÁ OTÁZKA,
ALE PODÍVEJ SE POZORNĚ NA TO, NA CO SE PTÁŠ:

kdyby jsi se ptal třeba na to, co je to např. automobil, takl řekneš že to je plechová krabice na čtyřech kolech a motorem a že slouží k přemistování z bodu A do bodu B a říkáš to na základě svého poznání

pokud se ptáš ovšem na to, co je to POZNÁNÍ, tak v podstatě musíš udělat to samé, co jsi udělal v případě automobilu,
musíš ZAMĚŘIT POZORNOST NA SAMO POZNÁNÍ,
a protože poznávání samo o sobě je prostě POZOROVÁNÍ (něčeho)
tak v tomto případě musíš otočit POZOROVÁNÍ NA SAMO POZOROVÁNÍ (nikoli ovšem jako v předchozím případě pozorovat pozorované jevy, třeba to auto, ale pozorovat samu pozornost)

PAK MŮŽEŠ ODPOVĚDĚT NA OTÁZKU CO JE TO POZNÁNÍ...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana

Re: Láska a děti

Příspěvekod honzam » pon 26. zář 2016 11:04:25

Petr píše:Láska je láska. Co je to láska? Skupina amerických odborníků položila tuto otázku dětem ve věku 4-8 let. Odpovědi, které dostali, byly krásnější a hlubší, než jak si všichni mohli představit.


E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků