Buďte šťastni v každé chvíli

Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod Jana » pon 07. úno 2011 21:17:15

"Jsem šťastný. Jsem šťastný, protože se mám rád. Celá má bytost se všemi svými obaly je prostoupena vlnami štěstí. Jsem šťastný, i když tělo strádá bolestí, protože se cítím od bolesti oddělený. Jsem šťastný, když se dívám na tancující listí v korunách stromů. Při tom pohledu v tichu samoty mnohdy i slzy vytrysknou. Jsem šťastný při pohledu mých očí na tichou hladinu řeky. Jsem šťastný, když ticho promlouvá v mé duši. Jsem šťastný v každé chvíli. Chtěl bych vám, drazí přátelé, předat kousíček ze svého štěstí.

Chtěl bych říct všem, kteří trpíte, aby jste očistili svou mysl a srdce a umenšili své ego až do postupného rozplynutí. Potom už nebude žádného oddělení. Jen vibrující láska a štěstí, také blaženost.

Chtěl bych říct všem, kteří jste spoutaní tímto světem, aby jste ho přijali, ale neztotožňovali se s ním, protože vy nejste z tohoto světa. Dostali jste jen od Boha dar vnitřního vzkvétání.

Chtěl bych říct všem, kdo vidíte zlé, jako zlé, že nic takového ve skutečnosti neexistuje. Existuje jen jediné Dobro a tím je Bůh. Nepředstavujte si však Boha jako nějakou konkrétní bytost, protože jinak by jste ho omezovali a Bůh není omezený. Je vším co je, naplňuje vše svým všeoživujícím vědomím. On je v kráse přírody, ve třpytivých kapičkách ranní rosy. Je ve veškeré velikosti Jsoucna. Malé srdce vám praví, nemějte strach říct, že jste Bůh, protože Vy jste Bůh. Když toto přijmete, nic pro vás nebude nemožné. Budete konat v souladu s Boží láskou, od které již nebudete oddělení. Můžete mít svá náboženství, ale nebuďte na něm závislí. Můžete chodit do kostela a uctívat Boha, ale neomezujte Jeho přítomnost jen na chrám z kamene. Vaším skutečným chrámem je vaše srdce, tam Ho uctívejte a žijte v souladu s Božími zákony. Když přijmete tento vyšší level, začnou se dít zázraky.

Chtěl bych říct všem, kteří pláčete, zamyslete se nad tím, kolik bolesti se vejde do jediné slzy?

A těm, kdo se bojíte smrti, bych chtěl říct, že smrt je jen dalším porodem do života na jiných úrovních vědomí. Ten, kdo si myslí, že smrtí všechno končí, ten nepoznal Lásku. Vždyť přeci stačí pozorovat přírodu a její neustálý koloběh života a smrti, umírání a vzkvétání. Jak krásný příklad nám dává housenka, která se uzavírá do kukly, aby se z ní stal nádherný motýl. Pohleďte vy ustráchaní na Matku přírodu a její lekce vzkvétání. V pravdě vám malé srdce praví, když najdete v sobě lásku, již nebude strachu ze smrti. Přijměte život a potom přijmete i smrt. Není života bez smrti a smrti bez života. Žijte a umírejte jako hrdinové lásky.

Buďte šťastni sami ze sebe a v sobě a Bůh vám požehná. On vám vlastně žehná v každé chvíli. Když se mu otevřete, když se otevřete sami sobě, budete spaseni." Malé srdce
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod PánBů » úte 08. úno 2011 8:28:27

Na začátku má docela botu ne? Píše že se cítí oddělený od bolesti. A pak píše že až se rozplynem nebude žádného oddělení. To já myslím že i bolest bychom měli prožít. Ona nám něco říká. Zřejmě sami sobě ubližujem. Tak bychom měli přestat si ubližovat. Bolest není láska? :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod vostalpetr » úte 08. úno 2011 12:51:15

PánBů píše:Na začátku má docela botu ne? Píše že se cítí oddělený od bolesti. A pak píše že až se rozplynem nebude žádného oddělení. To já myslím že i bolest bychom měli prožít. Ona nám něco říká. Zřejmě sami sobě ubližujem. Tak bychom měli přestat si ubližovat. Bolest není láska? :)



No to není bota,
to je jakýsi NE-DVOJNÝ POPIS (tedy paradoxní) vztahu mezi Bohem a projeveným světem

Třeba takto:

Já (bůh) nejsem projeveným světem, ale i projevený svět je Já (Bůh)


Ted ti to převedu do toho podobenství o snícím (bohu) a snu (projevený svět)
myslím, že jsem ti to už psal:

Já (snící sen, bůh) nejsem tím sněným snem(projevený svět), ale ten sen je ze mě (mého vědomí) vytvořený a je v PODSTATĚ mnou samým (snící sen, bůh)


Je to trošku "paradoxní" ale to podobenství o snící(bohu) a sněném snu (světu) to vystihuje dobře


Bolest není láska? :)
....................
PODSTATOU bolesti je Láska (bůh)

nebo to lze ještě vysvětlit v úplně jiné úrovni:
bolest (ale i hnev, zloba atd) je jen hledáním lásky, je to jakoby nižší úroven lásky
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana, PánBů

Re: Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod PánBů » stř 09. úno 2011 11:51:38

Máš to hezky vysvětlené. :) Ale teď ještě co to znamená ta nižší úroveň láský? :srdce: nižší - vyšší. To zní stále jako že něco je horší a něco lepší. Hovoříme zde z jednoty nebo z duality? To je podobné jako když je včlánku napsáno rozpustětě si ego budetena tom líp. Přitom každý správný rospouštěč ega musel přijít na to že bez ega nelze nic dělat. Tito učitelé prostě málo zdůrazňují že když radí lidem "zbavte se ega" tak hovoří z pozice ega. Bez ega by nikomu nic nevnucovali a jen by si užívali existenci. :) Lidi pak stále mají pocit že nejsou dokonalí, že mistr je někde jinde na lepším místě. Jenže mistr je teď taky ego takže jsou na tom úplně stejně.
Mám jedno takové duchovní pravidlo které mi přijde že o něm také moc duchovních mistrů nemluví. Je to něco ve smyslu chceš li poznat co máš vzdej se toho :D Dětí tak ví málo o tom jak moc jsou zdraví zatímco stále nemocní starci by mohli vyprávět jaké to bývalo když byli zdraví, Taky je spousta lidí co byli dobře finančně zajištění ale peníze rozházeli protože něvěděli k čemu jsou a teď to konečně mohou poznat. A stejně tak jsem četl knihy od duchovních mistrů kteří říkali byl jsem bez ega a bylo to skvělé ale nevěděl jsem co dělat dál tak jsem se vrátil do ega a začal ostatní vést k osvícení bez ega. Spousta těchto velkých mistrů také tvrdí že museli nejdřív vlastně umřít aby žačali skutečně žít.
Vše je láska. Jak jí poznat? Jednoduše začneme něco odmítat a až to nebudeme mít tak jí v tom poznáme. Takže z pozice lásky je i to odmítání lásky láska. :srdce: A teď se konečně dostanu k jádru pudla :psik: Odmítání ega nebo duality je z pozice lásky taky láska. Ovšem z pozice toho zmateného jedince je to odmítání a tudíž negativní věc. Takže ho to nutí buďto ktomu že danou věč označí za kravinu a dál se tomu nevěnje nebo získá pocit že není dokonalý a že musí mnoho dělat aby se dostal někam kde neni. Proto mi sedí třeba více Abraham kterej hodně mluví o tom jak jsme úžasní a nadherní a že vlastně nemůžeme udělat chybu. On totiž má ten nadhled tý lásky a vidí ji i vtom když náš myšlenkový software stvořil situace které nám připadají špatné či kruté.
Abych to zkrátil je to vlastně nemožné hovořit o rozplynutí ega z pozice ega nebo o konci duality když pocházíme z prostředí plného kontrastu. Věcí se zbavujeme protožeme v nich nevidíme tu lásku. Nevíme tedy k čemu nám jsou. :jingjang: :starik: :srdce:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod vostalpetr » čtv 10. úno 2011 11:57:29

Takže z pozice lásky je i to odmítání lásky láska. :srdce: A teď se konečně dostanu k jádru pudla :psik: Odmítání ega nebo duality je z pozice lásky taky láska. Ovšem z pozice toho zmateného jedince je to odmítání a tudíž negativní věc.
...............................................................................................................

No napsal jsi to dobře,

no musíš se na to defacto podívat z pozice toho zmateného jedince,
protože z pozice Všechno je Láska by jsi mohl klidně jít a někoho zabít a stále by to byla Láska

Takže odmítání ega je v podstatě neláska, ego láska, nižšší láska, ale zároven platí, že je to Láska.


Takže ho to nutí buďto ktomu že danou věč označí za kravinu a dál se tomu nevěnje nebo získá pocit že není dokonalý a že musí mnoho dělat aby se dostal někam kde neni
....................................................................................................
Jasně chápu,
v podstatě musíš udělat obojí.
většinou zkusíš jedno a ono to funguje, ale je to omezený, takže to zas tak moc nefunguje,
pak zkusíš to druhý, ale taky je to omezený,
takže musíš "udělat" oboje dohromady,
no a to pak znamená určité POCHOPENÍ, POZNÁNÍ tý NE-DVOJNOSTI


hele,
píšeme a hádáme se o tom tady, když tak mrkni a neboj, všichni tam jsou duchovní cvoci:

http://forum.jitrnizeme.cz/

:help2:

úplně dole v tom menu je diskuzní forum HYDEPARK
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
PánBů

Re: Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod PánBů » čtv 10. úno 2011 14:47:10

Děkuji. Jdu se za váma mrknout. v Hydeparku jsou skutečně skvělá a přitažlivá témata :D Namátkou mě zaujalo: Bla bla- jsem sama doma nebo: pravda o Janě :koukam:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
Jana

Re: Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod Motýlek » čtv 10. úno 2011 16:26:05

vostalpetr píše:
Takže odmítání ega je v podstatě neláska, ego láska, nižšší láska, ale zároven platí, že je to Láska.


Neřekl bych neláska, spíš její nedostatek. V lidském pojetí. V absolutní rovině totální opak lásky v podobě ne-lásky podle mě určitě existuje (protože vše současně je i není), ale na to nemáme, abychom byli ne-lásku schopni pochopit. Natož ocenit. Nebo ji dokonce i milovat. Je to úplně jiná liga.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Buďte šťastni v každé chvíli

Příspěvekod Jana » čtv 10. úno 2011 17:54:12

PánBů píše:Děkuji. Jdu se za váma mrknout. v Hydeparku jsou skutečně skvělá a přitažlivá témata :D Namátkou mě zaujalo: Bla bla- jsem sama doma nebo: pravda o Janě :koukam:


Přidej se a zablbni si s námi, to co nám tam občas chybí, jsi Ty Pane Bože.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron