Střední cesta

Střední cesta

Příspěvekod teo » stř 18. kvě 2011 12:09:40

Dám ti nabídku dvou prací (nebo životů):

První - výborně placená ale nebudeš ji milovat.
Druhá - nic moc placená ale budeš ji milovat.

Kterou si vybereš?



Existují dva "extrémy" cest naplnění štěstí, úspěchu... jakkoliv to chcete nazvat. Dle mého názoru se na jednu či druhou cestu vydává kolem 5% populace.

Jednou cestou je osobní rozvoj - obnova sebevědomí, přenahrávání programů... Člověk tak získá nástroje jak být v různých věcech opravdu úspěšný.
Ovšem to nestačí. Snadno se tak dostane do závodu v kariérních žebříčcích.
V kombinaci s finačním vzděláním se z tohoto člověk osvobodí a stane se pánem svého hmotného (finančního) osudu.

Takový člověk dosáhl nádherných výsledků... ovšem je opravdu šťastný. Vy tady na inspiruj víte, že on se celou dobu honil za vnějšími věcmi. Které jsou navíc iluzemi.
Člověk nenajde vnitřní klid a bude dál hledat to co ho učiní na dalších pár dní, týdnů, měsíců, let... štastným.


Druhou cestou je ezoterika. Sem shrnuji vše co objevuje vnitřní svět člověka. Po nějaké době žití a praktikování metod... člověk získá větší vnitřní klid, a to se dá dobře považovat za úspěch.
Důkladnější pochopení a dostání se více k jádru, pochopením co jsou všechno iluze (osobnost, společnost, doměnky, ego/mysl.... vše ne-trvalé)... člověk třeba najde něco uvnitř sebe a skutečně začne být vevnitř šťastným. A co i ve vnějším světě? Poznal jsem lidi kteří byli i ve vnějším světě spokojení. Ovšem i takové, kteří i nadále žijí ve vnějším světě "nedostatku". Ve světě dlužných faktur a účtů, žádných finančních rezerv... .


Je tu snad nějaká dohoda že můžete mít jedno nebo druhé?
Nemyslím si.
Pokud skutečně někde existují i jiné světy než tenhle... zkuste v sobě probudit jen trošku vizionáře a jen si představit svět plný hojnosti a spokojenosti.

Já vím že tohle je jen představa. A že tenhle svět má jiné priority. Ale stejně jako tady v Evropě neuvidíte zcela běžně jezdit automobily které jsou zcela běžné v severní americe nebo třeba v asii... Stejně tak neuvidíte zcela běžně jezdit "české" škodovky tam.
Rozumíte mi jak to myslím? Běžte ven na ulici a prohlédněte si tady jaké venku jezdí auta. A pak se mrkněte na google images a podívejte se co jezdí na druhém konci světa.
Je to jako by to byly dva světy.


Nebudu tě povzbuzovat. Pokud to v sobě najdeš, drž se toho, a nenech aby ty iluze řídily život.


Dám ti nabídku tři prací (nebo životů):

První - výborně placená ale nebudeš ji milovat.
Druhá - nic moc placená ale budeš ji milovat.
Třetí - výborně placená a budeš ji milovat.


Kterou si vybereš?
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Střední cesta

Příspěvekod teo » stř 18. kvě 2011 12:12:07

Tenhle svět je iluze, jako hra.

Můžeš nad tím brečer, nebo můžeš jít si také hrát.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Střední cesta

Příspěvekod PánBů » stř 18. kvě 2011 15:30:00

Naučit se milovat něco co k čemu jsme měli dříve odpor (třeba práce nebo peníze) je snad nejvyšší a nejtěžsí duchovní cíl. Ale není to žádná povinnost. Ne každy si takový cíl přeje, ne každý si takový cíl zvolí, ne každému se toho povede dosáhnout. Ale jak jsem již napsal je to jen naše svobodná volba kterou cestou se chceme vydat a zda jí chceme dokončit.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Střední cesta

Příspěvekod vostalpetr » pon 23. kvě 2011 21:11:00

Kterou si vybereš?
.....................

Nejlepší cestou se mi zdá úřad práce,
nebot takto jsou bez práce koláče,
i když jich teda není zrovna moc,
ale darovanýmu konovi na zuby nehled...

Bohužel, byl jsem špatně vychován,
takže ve mě vznikla připoutanost k svědomí,
takže mě vcelku prudí a radost kalí ten fakt,
že peníze, které dostanu na druhý straně zase někomu sebrali

Ach ten škodlivý altruismus...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Střední cesta

Příspěvekod rosada » úte 24. kvě 2011 7:35:39

Vpetře, to nemůžeš takhle veřejně radit.
Nebo na úřadě práce skončíme všichni a pak jaksi nebude odkud brát :-)
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 návštevníků

cron