Obnovení "lásky" k lidem

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. čer 2011 12:42:22

PánBů píše:Já bych neřekl že to welcome home je přehnaný. Když už jednou člověk nalezne sám sebe tak může být kdekoliv a přitom je stále doma :)



No to jo,
ale pak nebude psát o vnitřním,
nebot mezi vnitřním a vnějším pak není rozdílu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
teo

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. čer 2011 13:02:56

Když si pustím film - chci se bavit, ať je to jakýkoliv žánr - svobodně jsem si ten film vybral a chci se "bavit". Přitom jsem si vědom že nejsem ten film... Po skončení filmu jsem pořád já. A mám další zkušenosti - toho co jsem viděl v tom filmu.
A takhle svobodně se rozhoduji tady teď v životě.
........................................................................................................................

No nevím, jestli tento příměr je tím nejlepším,
ale když ti to takhle vyhovuje, tak proč ne,
v případě metody "nejsem to, co pozoruji" je to vcelku OK...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod PánBů » stř 22. čer 2011 8:24:55

Být trvale přítomným? to je něco jako trvale udržitelný rozvoj ne? Taková hesla patří do úst politikům. Ti také slibují spoustu hovadin které se jim nemůžou vyplnit.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » stř 22. čer 2011 9:52:51

PánBů píše:Být trvale přítomným? to je něco jako trvale udržitelný rozvoj ne? Taková hesla patří do úst politikům. Ti také slibují spoustu hovadin které se jim nemůžou vyplnit.

Pokud jsem to správně pochopil, kombinací Tolleho, Ruize a ještě dalších... si trvalou přítomnost představuji jako "stát" za egem a myslí, a mít tak nad nimi nadhled, stejně jako nad iluzí světa.
Být si vědom že nejsem ego/mysl ani forma a svět je hra. Stát za tímhle.

Ruiz v páté dohodě říká, že se to stane časem zvykem, bude se to stále více prohlubovat, může to trvat x let. A člověk bude stále vědomý. Já si spíš myslím že u mě to bude následující:
Hlas mysli a ega mne bude dále rozrušovat stále méně (jak sklouznu ke ztotožnění s egem a uvědomím si že zase kecá, tak si uvědomím - jsem vědomím).
A ego nebudu BRÁT VÁŽNĚ.
Naopak se budu více pohroužet do toho nepopopsatelného, ať už to nazýváte jakkoliv.


Ego - to co je nainstalované v tom egu jsou především názory a postoje druhých. Které člověk díky osobnímu rozvoji nebo probouzení, může změnit, a nebo si uvědomit že je to lež. Ego a jeho hlas je velmi inteligentní - je to jako mp3 přehrávač, co si tam nahraješ to ti bude hrát. A je to jen přehrávač, nejsem to já.

Když budu poprvé hrát karty a budu mít tři esa, královnu, krále... a všichni mě budou učit že tyhle karty jsou kničemu, a že mám hledat postupku... a budu tomu věřit třeba celý život že to tak je... bude to nic moc hra...
Ale když si přečtu pravidla tak zjistím že to byly jenom lži (a možná že ty lidi to také tak někdo naučil). Ale jsem si vědom že to není pravda.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod vostalpetr » stř 22. čer 2011 11:25:18

Pokud jsem to správně pochopil, kombinací Tolleho, Ruize a ještě dalších...
.........................................................................................................

Jo vcelku jsi to pochopil správně,
je to prostě jogínská metoda ODŘÍKÁNÍ, principem je "nejsem to, co pozoruji"

Je to v pořádku,
a je třeba to zkusit a dojít do cíle, realizace Já

Pak uvidíš (každý jsme poněkud jiný)
co a jak,
jen tě pro tu budoucnost upozornuji, že existují i jiné metody, postavené na jiným způsobu,
metoda TRANSFORMACE A DZOGČHENU,
to jen aby jsi si nemusel moc lámat hlavu kdyby jsi se dostal do situace "a co dál"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod PánBů » čtv 23. čer 2011 7:33:40

Taky myslim žes to celkem pochopil. Jen bych to trochu zjednodušil a nechal jenom to "Svět je hra" :-) Ty vostatní věci ego mysl forma atd... to je jenom hra. Jsou součástí světa :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » čtv 23. čer 2011 7:47:58

PánBů píše:Taky myslim žes to celkem pochopil. Jen bych to trochu zjednodušil a nechal jenom to "Svět je hra" :-) Ty vostatní věci ego mysl forma atd... to je jenom hra. Jsou součástí světa :)

A existuje tedy nějaký přesnější popis, nebo to nemám řešit?
Jestli je tedy vše součástí "hry světa", a nebo bych použil přirovnání k softwaru v počítači - součást kompletu jako operační systém, webový prohlížeč, hry, atd atd... ?
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod PánBů » čtv 23. čer 2011 11:23:33

To je hezký popis. Svět je taková počítačová hra. A ty jsi SW HW hráč i programátor v jednom :-) Takže si ten svět přeprogramuj popisem který se ti líbí.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » čtv 23. čer 2011 11:26:47

PánBů píše:To je hezký popis. Svět je taková počítačová hra. A ty jsi SW HW hráč i programátor v jednom :-) Takže si ten svět přeprogramuj popisem který se ti líbí.

Udělám to přesně tak. Jak cítím že mi srdce ukazuje směr.

Děkuji :D
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
PánBů

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod vostalpetr » ned 10. črc 2011 14:56:44

No vždyt ani nic jiného udělat nemůžeš,
takže musíš to udělat tak, jak to cítíš...

Poradit ti stejně nemůžem,
a pokud bys potřeboval náš souhlas, tak ho máš, i když s tebou já zrovna moc nesouhlasím :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků