Obnovení "lásky" k lidem

Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » pát 10. čer 2011 22:21:50

Tento týden se mi podařilo dívat se na život z pohledu bytí. Vidím už ego, osobní historii, a many dalších věcí jako sekundární věci.
Jsem v prostoru vědomí a uvědomuji si že nejsem nimi, iluze příběhu.
Okay.

Dále jsem si uvědomil jak fungovat z "osvíceného" stavu (vyřazování stavu ega).
Tohle se budu dít asi jedna věc za druhou. Teď bych chtěl sebe vysvobodit z tohoto vězení: Nepřátelství k lidem.

hehe, ne že bych lidi pronásledoval, nebo záměrně neměl rád, a byl třeba členem nějakého "anti" společenství...
Program co je nahraný má nastaveno:
- cítím se s lidmi nepohodlně
- lidé mě nudí, je to s nimi ztráta času
- myslí si o mě něco špatného
- proto nepotřebuji lidi
apod...

Jsem si vědom, že tohle je jen starý program a rád bych jej odstranil a nahradil novým - opačným.

Prosím teď o rady jak by šel tento program otočit.
Děkuji za pomoc : ))))
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Petr » sob 11. čer 2011 5:30:00

Cauec Teo,
casto prameni nelaska lidem z nelasky k sobe, takze bych se nejdriv podival na to. Pokud se mas rad bezpodminecne, pokud jsi sebe-vedomy, tak te ostatni lide nijak neohrozuji a tudiz muzes k nim projevovat vice lasky :hugs:.
Za dalsi bych si uvedomil, ze je neni potreba mit rad, nebo se s nimi nutne nenudit :D, neni to zadna povinnost, kterou musis splnit. Takze bych na to netlacil.
Muzes se taky podivat na podstatu ostatnich lidi, ktera je stejna s tvou a nevidet v lidech jen jejich vnejsi projevy, ale videt i jejich vnitrni svet a to z ceho vychazi :2in1:.

:ahoj:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
destiny, Ladislav, vostalpetr

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Lída » sob 11. čer 2011 7:57:56

Petr píše:Muzes se taky podivat na podstatu ostatnich lidi, ktera je stejna s tvou...

Yes, a dá se z toho vycházet dokonce i prakticky ve svém každodenním životě.

Všechno je modifikací jediné Energie - energie Zdroje, Vědomí, které celý vesmír včetně nás všech ze Sebe sama vytváří. Na neustálém uvědomování si toho je založená metoda léčící naše vztahy ke všem věcem a lidem, na které reagujeme negativně. V praxi tenhle přístup funguje přímo neuvěřitelně a mění nejen nás, ale i naše okolí.

Zafungovalo to i v rodinách mých dvou přátel. Ti se ocitali v hrozných stavech mysli, protože v jejich rodinách se někteří rodinní příslušníci chovali násilně: muž byl těžký alkoholik, další člen rodiny celou rodinu zadlužoval, ve druhé rodině se jeden člen rodiny choval ke všem rodinným příslušníkům jako naprostý despota, nebyl vůbec schopný normální komunikace. Členové obou rodin začínali čím dál víc reagovat agresívně, protože sebevětší ochota se domluvit a snaha ovlivnit to k lepšímu nepomáhala. Díky ale jedné velmi prosté metodě došlo k obratu v pohledu mých přátel na ostatní lidi - i na ty, kteří jim i rodině působili takové útrapy - a následně se jejich rodinné prostředí neuvěřitelně rychle změnilo k lepšímu, samo od sebe. Jakmile se přestali neúspěšně pokoušet ty své rodinné "trablmejkry" nějak ovlivnit, celou situaci přijali takovou, jaká je, a jenom začali měnit svůj vlastní pohled na všechno a na všechny, začalo docházet ke změnám i v okolí: agresivita i závislost těch, kteří do té doby ničili životy ostatních příslušníků svých rodin, velmi rychle samy zmizely a život obou rodin se v poměrně krátké době úplně změnil. Negativní energetické pole se v obou rodinách rozpustilo.

Tady je ukázka z knihy, kde autor metodu popisuje a dělí se o zkušenosti s ní.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » sob 11. čer 2011 11:32:55

Petr píše:casto prameni nelaska lidem z nelasky k sobe, takze bych se nejdriv podival na to. Pokud se mas rad bezpodminecne, pokud jsi sebe-vedomy, tak te ostatni lide nijak neohrozuji a tudiz muzes k nim projevovat vice lasky :hugs:.


V tomhle jsem velmi pokročil a řekl bych že tohle je hotové. Jsem šťastný že jsem tím kým jsem, a nikým jiným bych nechtěl být : ))))
Vědomí si také uvědomuji
PRÁVĚ TADY MI DO TOHO ALE KECÁ EGO, chci změnit jeho názor :lol:

Petr píše:Za dalsi bych si uvedomil, ze je neni potreba mit rad, nebo se s nimi nutne nenudit :D, neni to zadna povinnost, kterou musis splnit. Takze bych na to netlacil.
Muzes se taky podivat na podstatu ostatnich lidi, ktera je stejna s tvou a nevidet v lidech jen jejich vnejsi projevy, ale videt i jejich vnitrni svet a to z ceho vychazi :2in1:.
:ahoj:


Jo jo vím že není potřeba je mít rád... spíš bych řekl cítit uvnitř klid a žádnou rezistenci, když jsem mezi nimi.
Že máme společnou podstatu vím... dá se kolem toho napsat x vět.
Hledám klíčovou formuli... která mi jasně ukáže jako třeba v tom podnikání jaký je rozdíl mezi egoickým podnikáním a "osvíceným" podnikáním.
Potom se to hned odemkne z minuty na minutu.
Vždy mi to tak funguje
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » sob 11. čer 2011 11:37:36

Lída píše:Tady je ukázka z knihy, kde autor metodu popisuje a dělí se o zkušenosti s ní.


Vážím si pomoci, rozhodně si to neberte jako nevděk... Tu knihu jsem četl loni a nevím proč k ní mám tak velký odpor, tudy cesta pro mě nevede. Hopoono není pro mne...
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Lída » sob 11. čer 2011 12:14:58

teo píše:Tu knihu jsem četl loni a nevím proč k ní mám tak velký odpor...

Mně se při jejím čtení začala objevovat podobná reakce. Např. "Cože? Prosit za odpuštění někoho, kdo ubližuje?"

Ale nedalo mi to, protože některé věty (nebylo jich právě moc) jsem cítila jako hluboce pravdivé. Všimla jsem si třeba, že říkal jenom "miluji tě" bez předchozích omlouvacích výroků. Došlo mi, že to "miluji tě" je vlastně oslovování Absolutna Samého = obrácení pozornosti ke Zdroji - a že tím se rozpustí negativní emoční pole, které se mým předchozím odporem k negativním nebo nepříjemným projevům druhých (i k mým vlastním) naopak posilovalo. Že tedy jde o čistě energetickou záležitost a že je to vlastně - ve zjednodušeném lidovém podání - totéž, co učí buddhista a psycholog Stephen Wolinsky a co je mi velmi blízké: rozpouštění útvaru negativní energie, který vznikl jako zhuštělina nekonečné Energie, podobně jako když se teplem rozpouštějí bodavé krystalky ledu, které jsou v podstatě vodou. A že odpor naopak způsobuje tvoření ledových krystalků, které zraňují. Vznikání a rozpouštění emoci je prostě přírodní proces, popsaný Wolinskym z hlediska kvantové fyziky. Ukázka je k dispozici tady.

To mi umožnilo se ke Světu bez hranic vrátit a vybrat si jen to, co je s tímhle chápáním v plné shodě. Na příklad to, co jsem tady vybrala do ukázky z ní.

Je mi ale jasné, že každému z nás pomáhá něco jiného.

Tak ať se daří :) :ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
teo

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Motýlek » sob 11. čer 2011 18:25:09

teo píše:
Lída píše:Tady je ukázka z knihy, kde autor metodu popisuje a dělí se o zkušenosti s ní.


Vážím si pomoci, rozhodně si to neberte jako nevděk... Tu knihu jsem četl loni a nevím proč k ní mám tak velký odpor, tudy cesta pro mě nevede. Hopoono není pro mne...


Ale tady nejde o hlavu, ale o srdce. A odpouštění - trvalé - druhým a sobě, je jedinou cestou ven z oddělenosti. Protože o to tady dost možná jde nejvíc.
Vím, o čem píšu, měl jsem podobné problémy a zpětně, když se ohlédnu, vidím, že hlavou (ať jsem zkoušel kdejakou fintu) jsem nic nevyřešil, leda odsunul problém v čase dál. Něco jako zázračná pilulka neexistuje - jestli tu žijeme, žijeme ve společenství jako jeho součást, uměle vytvořené vakuum, které jsme si vytvořili, abychom se oddělili od druhých, je konstrukce hlavy. Ne srdce. Takže pokud to napravit, je třeba vrátit se k srdci.
Mě pomáhá mantra: "vracím se do Celku, z něhož pocházím". Ale jsou i jiné, zkus si vymyslet tu svou, která Ti bude pasovat nejlíp.
A připrav se na to, že toto navracení do Celku je cestou, která se vyvíjí, probíhá v čase - buď trpělivý. Miluj a odpouštěj. Žij :srdce:

jde to :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
Lída, teo

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Lída » sob 11. čer 2011 20:14:11

Motýlek píše: Ale tady nejde o hlavu, ale o srdce.

Ano. A když vznikne jasné rozpoznávání, že oba jsme tvarem Jediného Zdroje :poklona: , pak už není kdo by měl a komu co odpouštět. Odpouštění je nutné, dokud tu není :hugs: milování :2in1:

Dá se k tomu dospět různými cestami, třeba dzogčhenem

Začíná to rozvzpomenutím se v mysli "vracím se do Celku, z něhož všechno pochází, i my dva",
a přijetím :srdce: "Rozpoznávám tě jako tvar Celku" :give_flower:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
teo

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » sob 11. čer 2011 21:27:44

Lída píše:oba jsme tvarem Jediného Zdroje :poklona: , pak už není kdo by měl a komu co odpouštět:


WOOOOOOOOW THAT'S THE KEY!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » sob 11. čer 2011 22:15:36

WOHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO


FREEDOM OF EGO
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Motýlek » sob 11. čer 2011 23:55:31

teo píše:
Lída píše:oba jsme tvarem Jediného Zdroje :poklona: , pak už není kdo by měl a komu co odpouštět:


WOOOOOOOOW THAT'S THE KEY!!!!!!!!!


No ale nefunguje to tak, že se dostaneš do éterického rauše, ve kterém přestaneš rozlišovat kdo je kdo a všecko hodíš do jednoho pytle jen proto, abys nemusel milovat. A odpouštět. Protože život je o tom, že každý jsme sice jinou tváří Zdroje, ale taky máme svobodnou vůli, ve které se často nemusíme potkávat jen s tím, co bychom chtěli. Vesmír j neskutečně rozmanitý a bez lásky a soucitu v něm nikdo neobstojí.

Jo a ještě mě napadlo: lásku k lidem je dobré projevovat. Nejde to každému a vždycky, ale minimálně učit se to můžem všichni a pořád. Vědomě šířením dobra i v těch nejmenších maličkostech. Anebo taky charitou. Osobním sebeobětováním. Způsobů je mraky - třeba taky tím, že když něco dělám pro druhé, vrátí se mi to právě tím, že se mi otvírá srdce a já do něj můžu načerpat lásku od lidí. A tím ji v sobě současně obnovuji.

Jo a ještě něco: láska do uvozovek nepatří. :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
Lída, teo

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » ned 12. čer 2011 8:02:02

Motýlek píše:No ale nefunguje to tak, že se dostaneš do éterického rauše, ve kterém přestaneš rozlišovat kdo je kdo a všecko hodíš do jednoho pytle jen proto, abys nemusel milovat. A odpouštět. Protože život je o tom, že každý jsme sice jinou tváří Zdroje, ale taky máme svobodnou vůli, ve které se často nemusíme potkávat jen s tím, co bychom chtěli. Vesmír j neskutečně rozmanitý a bez lásky a soucitu v něm nikdo neobstojí.


Když jsem se včera díval na film, byl tam příběh... Jsem si vědom že to byl jen film. Není důvod abych tím byl zneklidněný. Byl to film.
A takto pracuji s minulostí nebo s tím co je venku.
Ruiz říká - všichni lžou. Každý má svůj "osobní sen" a každý je jiný. Je to příběh. A nevědomí lidé jej berou velice vážně.
To co jsem hledal je uvnitř mne.

Motýlek píše:Jo a ještě mě napadlo: lásku k lidem je dobré projevovat. Nejde to každému a vždycky, ale minimálně učit se to můžem všichni a pořád. Vědomě šířením dobra i v těch nejmenších maličkostech. Anebo taky charitou. Osobním sebeobětováním. Způsobů je mraky - třeba taky tím, že když něco dělám pro druhé, vrátí se mi to právě tím, že se mi otvírá srdce a já do něj můžu načerpat lásku od lidí. A tím ji v sobě současně obnovuji.


Před pár dny jsem poslouchal přednášku Marriane Williamson, říkala že by člověk měl bávat nejen 10% ze svých příjmů na charitu (aby k němu byl vesmír také šťědrý), ale i 10% svého volného času, lásky atd... Vše co dáváme se nám vrací. Vnější svět je reflexe (zrcadlový odraz) světa uvnitř.

Motýlek píše:Jo a ještě něco: láska do uvozovek nepatří. :)


Yeah :D
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Lída » ned 12. čer 2011 14:21:48

Motýlek píše:Jo a ještě něco: láska do uvozovek nepatří. :)

Ironizace by vyplynula z kontextu, na příklad: Co je tohle za "lásku"?

Nic takového ale necítím z ukázky na viewtopic.php?f=50&p=9911#p9911 , tam uvozovky normálně uvozují v textu přímou řeč.

V duchu jsem si opakoval: "Omlouvám se" a "Miluji tě". Neříkal jsem to nikomu konkrétnímu. Jednoduše jsem vyvolával ducha lásky, který měl uvnitř mě vyléčit to, co způsobilo vnější podmínky....

Když pracuji, píšu, čtu, hraji, mluvím nebo přemýšlím, opakuji v duchu "miluji tě". Tak se snažím nepřetržitě čistit a vyjasňovat všechno, co je mezi mnou a nulovým stavem... Slova ''miluji tě'' rozproudí zablokovanou energii.


:)

Pěknou svatodušní neděli :give_flower: :ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Motýlek, teo

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod vostalpetr » ned 19. čer 2011 11:33:15

teo píše:
Petr píše:casto prameni nelaska lidem z nelasky k sobe, takze bych se nejdriv podival na to. Pokud se mas rad bezpodminecne, pokud jsi sebe-vedomy, tak te ostatni lide nijak neohrozuji a tudiz muzes k nim projevovat vice lasky :hugs:.


V tomhle jsem velmi pokročil a řekl bych že tohle je hotové. Jsem šťastný že jsem tím kým jsem, a nikým jiným bych nechtěl být : ))))
Vědomí si také uvědomuji
PRÁVĚ TADY MI DO TOHO ALE KECÁ EGO, chci změnit jeho názor :lol:

Petr píše:Za dalsi bych si uvedomil, ze je neni potreba mit rad, nebo se s nimi nutne nenudit :D, neni to zadna povinnost, kterou musis splnit. Takze bych na to netlacil.
Muzes se taky podivat na podstatu ostatnich lidi, ktera je stejna s tvou a nevidet v lidech jen jejich vnejsi projevy, ale videt i jejich vnitrni svet a to z ceho vychazi :2in1:.
:ahoj:


Jo jo vím že není potřeba je mít rád... spíš bych řekl cítit uvnitř klid a žádnou rezistenci, když jsem mezi nimi.
Že máme společnou podstatu vím... dá se kolem toho napsat x vět.
Hledám klíčovou formuli... která mi jasně ukáže jako třeba v tom podnikání jaký je rozdíl mezi egoickým podnikáním a "osvíceným" podnikáním.
Potom se to hned odemkne z minuty na minutu.
Vždy mi to tak funguje



Řekl bych,
že i když jsi možná hodně pokročil,(Jsem šťastný že jsem tím kým jsem,)
tak že to hotové není
((Program co je nahraný má nastaveno:
- cítím se s lidmi nepohodlně
- lidé mě nudí, je to s nimi ztráta času
- myslí si o mě něco špatného
- proto nepotřebuji lidi
apod...))

Doufám, že si vzpomenu dobře na tu definici:

MÍT RÁD SÁM SEBE ZNAMENÁ MÍT RÁD DRUHÉ JAKO SÁM SEBE

Způsobů jak vyřešit situaci mít rád sám sebe je celá řada,
stačí si vybrat
(já jako vždycky stereotypně doporučuji dzogčhen)

:ahoj:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
teo

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » ned 19. čer 2011 11:39:12

vostalpetr píše:MÍT RÁD SÁM SEBE ZNAMENÁ MÍT RÁD DRUHÉ JAKO SÁM SEBE

Způsobů jak vyřešit situaci mít rád sám sebe je celá řada,
stačí si vybrat
(já jako vždycky stereotypně doporučuji dzogčhen)


V posledních dvou týdnech se začalo něco otevírat, něco pro rozum... co nedokáži vysvětlit a neřeším to. Cítím že uvnitř mne se něco změnilo a každý den je silnějším. Vnitřní svět je širší, plný energie... klid uvnitř, radostivost, harmonie... heaven at heart

Welcome home
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
PánBů

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod vostalpetr » ned 19. čer 2011 11:49:16

Tak to blahopřeji,
jen tak úplně bokem malá připomínka z dzogčhenu,
mezi vnitřním světem (prostorem) a tím vnějším není žádnej rozdíl

je to sice malej detail, ale vcelku důležitej...

:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod Ladislav » pon 20. čer 2011 8:06:10

teo píše:
vostalpetr píše:MÍT RÁD SÁM SEBE ZNAMENÁ MÍT RÁD DRUHÉ JAKO SÁM SEBE

Způsobů jak vyřešit situaci mít rád sám sebe je celá řada,
stačí si vybrat
(já jako vždycky stereotypně doporučuji dzogčhen)


V posledních dvou týdnech se začalo něco otevírat, něco pro rozum... co nedokáži vysvětlit a neřeším to. Cítím že uvnitř mne se něco změnilo a každý den je silnějším. Vnitřní svět je širší, plný energie... klid uvnitř, radostivost, harmonie... heaven at heart

Welcome home


...přeju ti jen to co je pro tebe dobré, jen pozor na ego - respektuj jeho dokonalost, sílu, smyls pro humor i to, že se snažíš porazit, nebo zbavit se (jak chceš) SÁM SEBE. Ego je mistr převleků a kdyby bylo mistrovství světa v přispůsobení se bude ego jeho každoročním vítězem. Všechno to jsou jenom slova a každý za nimi cítí, přeci jen, něco jiného (vždyť jsme jedineční). Láska, Bůh, Zdroj, Přijetí... - jen slova :donknow: To co je skutečné je uvnitř každé bytosti. Slova jen popisují..., potřebujeme je abychom se dorozuměli. A jde nám to? :no: Jen posilujeme svůj sebeobraz, jehož štědrým sponzorem není nikdo jiný než nám všem známé, nenáviděné, milované, uznávané a odmítané ego. :koukam:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod vostalpetr » pon 20. čer 2011 14:55:07

No faktem je, že to welcome home
je poněkud přehnaný,
ale welkome home v čistějším egu je taky fajn...

:cooool:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod PánBů » úte 21. čer 2011 7:26:24

Já bych neřekl že to welcome home je přehnaný. Když už jednou člověk nalezne sám sebe tak může být kdekoliv a přitom je stále doma :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Obnovení "lásky" k lidem

Příspěvekod teo » úte 21. čer 2011 8:06:56

hehe :)
Tolle psal ve své knize "Pokud zůstanete přítomnými / vědomými nemůže vás nic ohrozit".
Svět a vůbec všechno tady je iluze - okay. A je tu ještě "kamarád" ego, hehe, který také není skutečný. (a že někdy ale umí hrát divadlo a drama, a někdy i pomalu horrory, a jiné žánry)

Když si pustím film - chci se bavit, ať je to jakýkoliv žánr - svobodně jsem si ten film vybral a chci se "bavit". Přitom jsem si vědom že nejsem ten film... Po skončení filmu jsem pořád já. A mám další zkušenosti - toho co jsem viděl v tom filmu.
A takhle svobodně se rozhoduji tady teď v životě.
Pokud jsem vědomý, že ego nejsem já a není reálné, že tenhle svět má nějaký účel a záměr a není skutečný a věčný (ale k čemu atd... neřeším), tak už to neberu tak vážně.


Ale řekněte mi jednu věc - jste trvale přítomnými?

Když se objeví ego nebo nějaké myšlenky (které jdou proti mne) tak se na chvilku zastavím a do pár sekund si uvědomím že jsem vědomím a že tohle je hra ega. (vím že zastavováním té hry, hra bude slábnout - viz. Tolle)
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků

cron