Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 12:17:46

Napsat můžeš cokoli. Otázka je, jak to doopravdy vidíš.
...................................................................

Kdybych to naprosto přesně takto neviděl,
tak bych ti to nepsal,

nemám v plánu tě vodit za nos a dělat si z tebe legraci či tě nějak mást

Já si sice dělám furt z něčeho legraci,
takže je občas těžký mě uvěřit, že něco myslím poměrně seriozně,
ale mluvím fakt seriozně

Rozhodně netvrdím, že je to špatně,
jen říkám, že to není stav realizace

PS.
Toto není Goro pro tebe:

Pokud by se někdo divil, že kritizuji Gora za to, co jsem u Jany nechával být jako stav realizace,
je to proto,
protože džnána není cestou transformace a přijímáním,
jak tomu bylo v případě Jany,
jiná cesta a tudíž jiná pravidla,
což je ovšem spíše poznámka pro čtenáře JZ nežli Inspiruj
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » ned 09. říj 2011 12:32:14

vostalpetr píše:Rozhodně netvrdím, že je to špatně,
jen říkám, že to není stav realizace


Jak to můžeš vědět, když jsi to nezkusil?
Jinak tady je seznam všech probuzených i s popisem, jak k probuzení došlo:
http://www.ruthlesstruth.com/arena/view ... p?f=5&t=27
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lída » ned 09. říj 2011 13:03:27

vostalpetr píše:Pokud by se někdo divil, že kritizuji Gora za to, co jsem u Jany nechával být jako stav realizace,
je to proto,
protože džnána není cestou transformace a přijímáním

:o

To se budu muset nad sebou fakt zamyslet :koukam:

Mně se osvědčuje dzogčheňácká cesta rozpoznávání toho, co je, coby toho, co JE, a k tomu se nejdřív musí vnímané nežádoucí "něco" v sobě (pocit, myšlenka) přijmout. Vnímané "něco" se tak zprázdní, jeho tvar zmizí a energie omezená svým iluzorním tvarem coby energie chtění nebo hněvu atd., se tak ztransformuje v neomezenou prapůvodní energii čistého Bytí. Díky tomu už dál neřádí jako utržená z řetězu coby jeden z projevů ega a je jen tiše Je.

Navíc je mi blízký džňánin Balsekar, kterého se ptali, jak by vyjádřil duchovní cestu jediným slovem, a on odpověděl: "Přijetí."

:help2:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 13:39:54

Gorodeckyj píše:
vostalpetr píše:Rozhodně netvrdím, že je to špatně,
jen říkám, že to není stav realizace


Jak to můžeš vědět, když jsi to nezkusil?
Jinak tady je seznam všech probuzených i s popisem, jak k probuzení došlo:
http://www.ruthlesstruth.com/arena/view ... p?f=5&t=27



Díky za odkaz,
ale jsem starší ročník,
takže anglicky umím jen pasivně šprechtit,
takže si moc nepočtu

Co myslíš, že jsem nezkusil?
Pokud budeme mluvit přímo o této metodě,
tak jistě že jsem ji zkusil,
nejsem jen teoretický žvanil co se nudí,
v podstatě mohu říci, že svým způsobem to byla úplně první metoda kterou jsem nevědomě kdy použil i když to byla určitá varianta tohoto náhledu

Takže z vlastní (nejen) zkušenosti mohu snad říci,
že takto jak to prezentuješ ty, tak to může fungovat opravdu zcela vyjímečně,
pokud to člověk pak zůstane déle v tomto stavu,
určitě to je jedna z nejlepších věcí co lze udělat,
a lze tím realizovat

Ovšem to, co popisuješ ty jako stav realizace podle mé zkušenosti není stav realizace,
pouze určitý meditativní stav ega
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 13:46:00

Navíc je mi blízký džňánin Balsekar, kterého se ptali, jak by vyjádřil duchovní cestu jediným slovem, a on odpověděl: "Přijetí."
......................................................................................................

No můžeš se dívat na Balsekara jako na džnánina,
ale principem džnány není transformace, přijetí,
princip džnány řekněme je askeze, oddělení se od pozorovných jevů

Pro mě je Balsekar spíše karmajogínem,
ale je to věc co si kdo z toho vybere,
pro Janu je třeba Maharadž bhaktikem :D :D :D


Mně se osvědčuje dzogčheňácká cesta rozpoznávání toho, co je, coby toho, co JE, a k tomu se nejdřív musí vnímané nežádoucí "něco" v sobě (pocit, myšlenka) přijmout. Vnímané "něco" se tak zprázdní, jeho tvar zmizí a energie omezená svým iluzorním tvarem coby energie chtění nebo hněvu atd., se tak ztransformuje v neomezenou prapůvodní energii čistého Bytí. Díky tomu už dál neřádí jako utržená z řetězu coby jeden z projevů ega a je jen tiše Je.
..........................................................................................................

Co to má společného s Gorem?
On postupuje džnánou a ty dzogčhen a transformací...

Píše snad Goro o nějakém přijímání, dzogčhenu jako ty nebo bhaktické transformaci jako třeba Jana?

To, co píše je o oddělení se, o rozpoznání, že tím nejsem, což je džnána...

Říká snad Goro, že já je Já jako Jana ? říká pravý opak...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lída » ned 09. říj 2011 14:19:04

vostalpetr píše:ale principem džnány není transformace, přijetí,
princip džnány řekněme je askeze, oddělení se od pozorovných jevů..

Všimla jsem si, a dokonce jsi to kdesi napsal, že sis pro svou potřebu upravil dzogčhen
Zřejmě jsi po svém pochopil i džňánu

Džňána sice zdaleka není jen net-neti, ale proč ne, když Ti to tohle pojetí vyhovuje :donknow:

Diskuse o těchhle věcech mi přijdou zbytečný

Tak se měj a pěkný zbytek neděle :)

:ahoj2:

PS.
Co to má společného s Gorem?

Neodpovídala jsem Gorovi, ale Tobě na větu "džnána není cestou transformace a přijímáním"
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 16:15:26

Všimla jsem si, a dokonce jsi to kdesi napsal, že sis pro svou potřebu upravil dzogčhen
Zřejmě jsi po svém pochopil i džňánu
.............................................

To je dost podivnej argument,
to že jsem si upravil dzogčhen znamená přece že vím co dzogčhen učí a co říkám já.
Kdybych to nevěděl, tak pak bych asi tvrdil, že praktikuju dzogčhen,
ale já tvrdím, že praktikuju upravený dzogčhen
Myslím, že v tomto jsme nikdy spor neměli,
vždy jsem říkal, co je pro mě v tom důležité a co ne

No budu se muset podívat, co teda učí Ramana a Maharadž a Vacek a Tomáš,
co tedy je ta džnána
(v hlavě se mi objevuje jen vzpomínka na Mahardžova slova: "....ale džnánin se odděluje...."
a Vackovo oblíbené: poslední pozorovatel)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » ned 09. říj 2011 16:38:06

Čo je to: je to múdrejšie, vtipnejšie, mladšie a vyššie ako ja. Odpoveď: Vostálpeťo. Mňa to jednoducho baví, pochlebovať mu. Mám dokonca špeciálny podpriečinok v priečinku "duchovno"/originálny názov, nie?/ s názvom Vostálpeter a už som do neho niečo uložil i dnes.
To len na okraj, aby sa mal čím zaoberať Goro, pretože si neodpustím ľahký konšpiračný postreh vychádzajúci z mojej ťažkej duchovnej paranoje, vzniknutej z poznania "krutej pravdy". ;)
1.
Opět pouze já vidím pravdu a ty nikoli.
Pomohla mi technika.

2.
Chceš mermomocí odpověď - tady ji máš: Není žádný bůh

3.
Jinak Darwinovu teorii považuji za pravdivou

4.
Mahradža asi nebyl moc velkej machr na probouzení ostatních. O tom tu píšu. Je prostě naprosto perfektní návod, postup, je na to super stránka - někdo to rozklíčoval, někdo našel způsob, jak to může vidět každý a za večer.

Štyri Gorove dopovede, ku ktorej patrí samozrejme ešte piata, ale tá musí byť uvedená tým, že som mu písal, že jeho filozofia je založená na tom, čo som čítal od N.Maharadžu, na čo mi odpísal:
5.
Vidíš, vykrádám někoho, koho jsem ani nečetl. To jsem ale husťák.

Takže začnem od konca: Goro nikoho nevykráda, on proste prijal techniku, a ani nevie, aké má tá technika filozofické základy. Myslím si, že na onej stránke bolo spustené niečo na spôsob MLM, kde cieľom nie je spôsobovať osvietenie a realizáciu, ale priviesť ľudí do určitého "stavu". Abrahámovsky by sa dal tento stav nazvať stavom absolútneho odpojenia od Zdroja. Urobiť z ľudí ovce, materialistické stádo, o ktoré sa pokúšali naposledy komunisti. Jedným z posledných pohrobkov týchto pokusov je bohužiaľ i to, že dodnes sa na školách vyučuje Darwin, hoci na sklonku života i on sám povedal, že jeho Evolučná teória je chybná. Ale dala filozofický základ ateizmu a materializmu. Na Slovensku napríklad asi bude presadený Zákon o výhrade vo svedomí, pričom mnohí učitelia ho chcú využiť na to, aby odmietli vyučovať ET.
Vždy som mal dojem, že osvietenie, realizácia a pod. je dôsledkom onej milosti/Goro, prepáč-Božej/, o ktorej hovorí Marta, a preto mi nešlo do hlavy, že začala snaha o masívnu pomoc pri jej dosiahnutí pomocou "techniky". Nuž, nech sú tie dôvody akékoľvek, nezištné nebudú. A hlavne, ako vysvetľuje Vostálpeťo/začo som mu vždy poďakoval/: keď sa o žiadne osvietenie v tomto prípade nejedná.
Ako hovorí klasik:"nedopusť, aby si Tvoje mozgové závity niekto omotal okolo svojho prstu!"
Alebo spieval Pepa Nos: Muj chlapec je materialista, na stavbě materiál chystá......

Možno je to naozaj z mojej strany len paranoja, ale nech, i to je kamienok do mozaiky.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lída » ned 09. říj 2011 16:44:37

vostalpetr píše:Všimla jsem si, a dokonce jsi to kdesi napsal, že sis pro svou potřebu upravil dzogčhen
Zřejmě jsi po svém pochopil i džňánu
.............................................

To je dost podivnej argument,
to že jsem si upravil dzogčhen znamená přece že vím co dzogčhen učí a co říkám já.
Kdybych to nevěděl, tak pak bych asi tvrdil, že praktikuju dzogčhen,
ale já tvrdím, že praktikuju upravený dzogčhen
Myslím, že v tomto jsme nikdy spor neměli,
vždy jsem říkal, co je pro mě v tom důležité a co ne

No budu se muset podívat, co teda učí Ramana a Maharadž a Vacek a Tomáš,
co tedy je ta džnána
(v hlavě se mi objevuje jen vzpomínka na Mahardžova slova: "....ale džnánin se odděluje...."
a Vackovo oblíbené: poslední pozorovatel)


No, když někdo bere relaxaci jako dzogčhen Obrázek

Ale jak se říká: de gustibus non est disputandum čili každej podle svýho gusta.

Když člověk nějakou dobu sleduje teoretický diskutování o tom, jak co je a jak by to mělo správně bejt, teprve si uvědomí, že sebesprávnější teorie ještě neznamená odpovídající praxi (viz výuku na tomhle vlákně), a že naopak když se někdo narodí zralej pro probuzení, stačí mu naznačit, o co go, anebo vůbec nic, jako Ramanovi.

Takže jako zábava jsou tyhle diskuse dobrý, proč ne. Sem tam se v nich dokonce objeví něco víc než jen omílání konceptů, který dotyčnej preferuje, tak se do nich občas podívám ("jak to vypadá se stavem vody na českých tocích dnes v 7 hodin ráno") :D

Jako užitečnější ale vnímám dávat sem nebo jinam ukázky z knih, ze kterých je zřejmé, že dotyčný nejen žije přirozený stav, ale dovede i srozumitelně vyjádřit, v čem si vnímání přirozeného stavu blokujeme. Anebo přepisovat ze zvukových záznamů hlášky Saši Hendruka a podělit se s těma, kterým jeho přístup taky sedí. Každý holt dělá, co mu vyhovuje

:) :ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 16:54:46

a že naopak když se někdo narodí zralej pro probuzení, stačí mu naznačit, o co go, anebo vůbec nic, jako Ramanovi.
...............................................................................................

Ano, ano,
toto je jediný seriozní argument na všechny moje teoretický úvahy,
bohužel,
v podstatě tím taky všechny ty pracně vydřený teorie poněkud absolutně vyvrací.... :D :D :D


A ty se pak Lído divíš, že píšu že Bůh je cv...
no jak vidíš, mám pro to velmi dobré důvody.... :Studuji:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 17:05:32

Abrahámovsky by sa dal tento stav nazvať stavom absolútneho odpojenia od Zdroja. Urobiť z ľudí ovce, materialistické stádo, o ktoré sa pokúšali naposledy komunisti.
..................................................................................................

No já bych to určitě takto pesimisticky neviděl,
Goro vcelku správně říká, že mysl nadále plní svou funkci,
takže z tebe rozhodně žádná guma není...

Já ten návod vidím vcelku správně jak od Maharadže (zůstante ve své nicotě - N.M.) (ty jsi ničím -Goro)

takže v tomto bych asi s tebou nesouhlasil

Ono to vypadá, jako že jde směrem od zdroje,
ale v podstatě zdroj je schován "za tím" ty jsi ničím,
takže tím, že se neidentifikuješ s já dáváš možnost k uvědomění zdroje,
proto Maharadž říká, zůstante ve své icotě - tam se to samo sebou vyřeší
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » ned 09. říj 2011 17:26:37

Peťo!
Teba nemätie že verí materialistickým vedcom, ktorí hovoria, že mozog vytvára myšlienky, alebo, že Darwinova teória je správna? Kam ho to vedie? Ja postupujem pomaly, jedinou technikou je pôst a spoľahnutie sa na to, že po urobení 40-ky sa mi to v hlave spoľahlivo zrovná. Ale podľa plánov to bude o až dva roky, pretože si postupne každoročne prikladám v Máchovom kalendári/1,3,7,15,21,40/. K technike "osvietenie za večer" pristupujem véééľmi skepticky. Ale ak sa ukáže , že moja paranoja nebola na mieste-kľudne sa ospravedlním.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Jana » ned 09. říj 2011 17:59:41

Možná nabídnu trochu jiný pohled. Před dvaceti lety jsem si uvědomila, že to, co hledám, není nikde venku, ale je to vnitřní stav. Pak přišlo první samádhi a mně došlo, že to je ono. Pak se objevovalo stále čím dál snadněji, častěji a ve mně se objevovala jakási eufórie z nalézání, jako kafemlejnek jsem jela na Mozaice, na Jitřní zemi - úplně stejně jako Goro ve snaze se o to podělit a mnozí se mi to snažili vyvrátit, že tohle ještě není ono. Pak se samádhi usadilo trvale ve dne v noci. A mně došlo, že to vždycky bylo ONO. Sedím proti někomu, dívám se na něj a vidím, že je tady úplně stejný stav existence, není tu žádný rozdíl. Pokud je klid, mír a pohoda, tak co chtít víc ? Pokud Goro nalezl to, co mu pomohlo, co chtít víc ? Pokud se o to snaží podělit, tak by tady mělo být porozumění, že to je tak. Proč proti tomu bojovat a dokazovat, že osvícení je něco vyššího ?
Naopak, je to ten nejobyčejnější stav, ve kterém není žádná chtivost po něčem lepším.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
PánBů

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » ned 09. říj 2011 18:10:54

Ahoj Jana!
Rozumiem, čo chceš povedať, a nikdy som sa netajil tým, že verím v autentičnosť Gorovho zážitku. Neviem , čo to je, ale vzhľadom na diskusiu s ním, nevylučujem, že sa jedná o manipuláciu. U teba Lída zavesila krásne videjko s Moojim, kde zrovna hovorí o tom, čo je to osvietenie. Hovorí to presne tak, ako Ty. Je to nenásilné, plné vnútornej pohody. U Gora nič také necítim, a ja sa pýtam, prečo? Chvíľu som si myslel to isté, čo ty, že sa len chce podeliť, keďže trvá eufória z okamihu priameho vhľadu. Čím dlhšie to však sledujem, tým viac presvitá "technika". U teba je už napr. pripravený duel. Uvedomujem si, že by som asi mal pribrzdiť, ale ten pocit, z toho, čo som opísal existuje, a to posledné, čo ma zaujíma, je nepodeliť sa s ním len z toho dôvodu, aby som sa nestrápnil. Kľudne.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 18:18:37

maros píše:Peťo!
Teba nemätie že verí materialistickým vedcom, ktorí hovoria, že mozog vytvára myšlienky, alebo, že Darwinova teória je správna? Kam ho to vedie? Ja postupujem pomaly, jedinou technikou je pôst a spoľahnutie sa na to, že po urobení 40-ky sa mi to v hlave spoľahlivo zrovná. Ale podľa plánov to bude o až dva roky, pretože si postupne každoročne prikladám v Máchovom kalendári/1,3,7,15,21,40/. K technike "osvietenie za večer" pristupujem véééľmi skepticky. Ale ak sa ukáže , že moja paranoja nebola na mieste-kľudne sa ospravedlním.



Tak ty jedeš půsty ?
To mě vždycky zajímalo, myslím, že to je velmi dobré jako určitá sebeuzdravovací technika

no někomu to může připadat poměrně násilná technika,
podobně i ta Gorova technika může vypadat násilně

no na mě ani jedna z těch věcí nepůsobí násilně,
vcelku s tím mohu rezovat...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Jana » ned 09. říj 2011 18:28:12

Ahoj marosi,

díky za Tvůj pohled, vidím tu Gorovu techniku jako skvělou. Je monumentální a silný v tom, do čeho teprve dozrávám.

Dává svou metodou rychlou smrtící ránu egu.

Kdyby to mohlo pomoci jedinému hledajícímu, tak to stojí za to, i když jeho metoda je tvrdá. A ten, komu to nic neříká a nedává, se tím přeci nemusí vůbec zabývat.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 18:35:11

Proč proti tomu bojovat a dokazovat, že osvícení je něco vyššího ?
Naopak, je to ten nejobyčejnější stav, ve kterém není žádná chtivost po něčem lepším.
.....................................................................................................

No ten důvod proč to dělat je úplně stejnej jako je tvůj důvod proč sem píšeš ty nebo Goro, nebo kdokoli jinej

Nejzdařilejší vysvětlení jsem našel tady :

flpbb píše:Já tedy nevím, jsem tu moc krátce, ale tenhle Kopřiva se zde vždy zjeví jak duch, možná vypadá jak pitomec a i se tak chová, ale nikdy jsem nepochopil, o co mu vlastně jde?


Mrakoplaš píše:
Přesně o to, co tobě a komukoliv jinýmu. Svýma příspěvkama si dodávat pocit sebejistoty. Jo a máš recht, že spousta lidí u toho vypadá jak pitomci. Tebe ani mě nevyjímaje. Kapišto vašnosto?




:D

KAPIŠTO VAŠIŠTO ?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » ned 09. říj 2011 18:47:14

maros píše:Takže začnem od konca: Goro nikoho nevykráda, on proste prijal techniku, a ani nevie, aké má tá technika filozofické základy.


Máš pravdu - nezajímá mě, jaké má filozofické základy. Navíc promiň, ale tvým úsudkům po tom, co všechno tu píšeš dost přestávám věřit.

Myslím si, že na onej stránke bolo spustené niečo na spôsob MLM, kde cieľom nie je spôsobovať osvietenie a realizáciu, ale priviesť ľudí do určitého "stavu".


Tak to je dobrý no, že si myslíš, že na té stránce bylo něco spuštěno s nějakým cílem. Hele, jaký má smysl teoretizovat tu o nějakých paranoidních podezřeních, které v tobě co vzbuzuje, když si můžeš celou tu stránku postupně přečíst? Očividně preferuješ duchovní přístup před holou pravdou (tvá záliba ve spirituálních kydech), takže navrhuju sesterské fórum, které z duchovních tradic při probuzení vychází:
http://liberationunleashed1.artisteer.net/

Abrahámovsky by sa dal tento stav nazvať stavom absolútneho odpojenia od Zdroja. Urobiť z ľudí ovce, materialistické stádo, o ktoré sa pokúšali naposledy komunisti.


Absolutně odpojenej od zdroje jsi spíš ty. Ale od zdroje zdravého rozumu a logiky. Očividně jsi to nečetl, takže přestaň kritizovat a nejdřív si to pročti. Pak můžeš vznášet podezření, když nějaká budeš mít. Odsuzuješ něco, o čem nemáš nejmenší páru.

Jedným z posledných pohrobkov týchto pokusov je bohužiaľ i to, že dodnes sa na školách vyučuje Darwin, hoci na sklonku života i on sám povedal, že jeho Evolučná teória je chybná. Ale dala filozofický základ ateizmu a materializmu.


Hmm, děkujme bohu za ateismus, materialismus, logiku atd.

Vždy som mal dojem, že osvietenie, realizácia a pod. je dôsledkom onej milosti/Goro, prepáč-Božej/, o ktorej hovorí Marta, a preto mi nešlo do hlavy, že začala snaha o masívnu pomoc pri jej dosiahnutí pomocou "techniky".


Hmm, technika naprosto funguje. Samozřejmě můžeš říci, že kdo jí zkusí je zralej k osvícení. Podle mě je to ale tak, že osvícení je prostě dostupné každému a to opravdu "za večer".

Nuž, nech sú tie dôvody akékoľvek, nezištné nebudú.


Meleš kraviny o nečem, o čem nemáš páru.

A hlavne, ako vysvetľuje Vostálpeťo/začo som mu vždy poďakoval/: keď sa o žiadne osvietenie v tomto prípade nejedná.


Když to říká on, pak to bude jistě pravda.

Možno je to naozaj z mojej strany len paranoja, ale nech, i to je kamienok do mozaiky.


Paranoia - JISTĚ. Ale nejen. Taky je to ukázka malosti a hlouposti, odsuzováním něčeho, o čem nemáš nejmenší tušení.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. říj 2011 18:56:46

Když to říká on, pak to bude jistě pravda.
..............................................

Hele, na mě žádnou pravdu nesvalujte,
já píšu pouze a jen subjektivní názory,

pravdu rád přenechám jiným :D :D :D



HELE GORO, TY DISKUTUJEŠ JAK PRASE,
(Meleš kraviny o nečem, o čem nemáš páru. )
ALE JÁ TO CHÁPU,
LOGIKA JE PRASÁRNA :D :D :D
Naposledy upravil vostalpetr dne ned 09. říj 2011 18:58:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » ned 09. říj 2011 18:58:13

Svýma příspěvkama si dodávat pocit sebejistoty. Jo a máš recht, že spousta lidí u toho vypadá jak pitomci. Tebe ani mě nevyjímaje. Kapišto vašnosto?

Tak za seba odpovedať môžem, v tom mám jasno: kapírujem plne, vašnosto :D
K pôstom: začínam každý rok 1.januára, pôstim podľa kalendára/www.pust.cz/, teraz mi to trvá tak do polky roka, potom prepnem a v auguste už plne fičím na klobáskach a borovičke. /Telo zase po takejto askéze neoblbnem za deň./ Pôvodom som prosím pekne pôžitkár. Asi po ôsmom až desiatom dni pôstu už slušne ovládam snenie, luciidné sny sa začínajú prekrývať s víziami, prakticky vtedy začínam blbnúť i s astrálnymi výletmi, i keď doteraz mi nie je jasné, či telo naozaj opúšťam, alebo sa mi to len sníva. Ale je to pekné. Proste blbnem. Čisté telo sa vie koncentrovať na takéto somarinky vcelku spoľahlivo. Vážim si ľudí, ktorí opisujú, ako postupne odhaľujú svoj vnútorný svet/opisuje to Jana, Lída, i Ty si nedávno.../ a som nedôverčivý voči technikám typu "osvietenie za večer". Nehovorím, že to nemôže fungovať, som však navyknutý i v tejto oblasti sa dívať na veci cez univerzálny Zákon rovnováhy, kde sa za všetko rýchle , násilné a nepripravené, PLATÍ. Boh stvoril svet, ktorý funguje podľa jeho Zákona, a výnimky zo Zákona neexistujú. Ani Boh sám výnimku nezariadi, pretože vie, že akákoľvek prvá výnimka by mu to stvorenie rozmetala ako domček z karát.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků