Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Motýlek » pon 24. pro 2012 16:56:11

vostalpetr píše:
Poslední týdny zjišťuju, že to skutečné se odehrává v srdci člověka, ne v jeho mysli. A věty, fráze, popisy, jsou pro duchovní zkušenost člověka, resp. jeho duchovní vývoj (protože kvůli tomu jsme se zde inkarnovali) úplně k ničemu.

Tak proč to sem píšeš, když je to k ničemu,
nebo to co píšeš není věta, fráze či popis ???

Nejspíš by to mohlo být tím,
že hlava a srdce by měly být spíše spojené,
než že by hlava měla být uříznuta a odhozena do záchodu a spláchnuta...

Tvoje klasická praxe rozděl (vytrhni z kontextu) a panuj (reaguj odstavečky pouček) možná funguje. Ale pokud bys opravdu používal rozum, pochopil bys, že první věta uvozovala druhou.
A teď už toho opravdu nechám. Exhibuj si tu nade mnou klidně dál, ale já už na Tebe dál reagovat nebudu.
přijímám sebe sama
Motýlek

Poděkoval: 121
Poděkováno: 92-krát v 63 příspěvcích

Příspěvekod vostalpetr » pon 24. pro 2012 19:37:01

Exhibuj si tu nade mnou klidně dál, ale já už na Tebe dál reagovat nebudu.

To je rozumnej přístup,
bohužel nějak neexibuji nad tebou,
ale zamýšlím se nad tím co říkáš

Předpokládám, že tvé názory nejsi ty....

že první věta uvozovala druhou.

No my exibicionisti píšeme s nadsázkou,
takže z týhle věty
že to je jen jedna (ta menší) půlka pravdy.

udělám to, že jsi hlavu hodil do záchodu

A pokud používáš rozum,
tak víš proč jsem tam tu nadsázku a exibici hodil,
protože to není žádná menší půlka...
vostalpetr

Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Příspěvekod vostalpetr » pon 24. pro 2012 21:03:03

PS.

hele, tak do konce roku se spolu bavit nebudeme,
ale příští rok už budeme spolu vharmonii,
nebot jsem si dal do příštího roku duchovní závazek

(tedy vymyslel to Ryunin, že tedy takto se postupovat nemá,
ale protože zen je obrácený dzogčhen, tak takto se má postupovat v dzogčhenu)

nechat druhému velký prostor pro improvizaci a intelektuální diskuze a názory, kde já nedávám žádný jasný směr a neopravuji

nechat druhého rozhodovat, co je co

projevovat lásku k druhým pomocí krásných slov, objetí, hlazení

nemíž žádné požadavky na druhé

nechat se druhými oblomit a nechat se jím manipulovat

nikdy nezasadit druhým tvrdý úder, naopak ho zahrnovat dárkami, sladkostmi a pohlazením

To je dobrý,
no ne ?

Zatímco letos jsem exiboval NAD tebou,
budu příští rok exibovat POD tebou a dostaneš ode mne lízátko a pusu na duchovní cestu... :hugs:
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » ned 14. pro 2014 19:46:58

Gorodeckyj píše:
Jana píše:
Gorodeckyj píše: Když říkáš "pravda se dá jen vědomě žít", promiň, ale tohle jsou prostě řeči, cos někde četla. Já se tu nechci bavit o teorii, o tom kdo se líp vyjadřuje a kdo hezčeji co popisuje.

O téhle zkušenosti se příliš mluvit nedá. Pár let o tom píšu na FJZ a džňáninové, kteří mají zkušenost s tou částí pravdy, o které jsi mluvil Ty, z toho mají trauma. Sladkost přežvejkaná cizími ústy se nedá pít.

Když říkáš, že se dá pravda jen vědomě žít. Nelze než se ptát: Co tím sakra myslíš? Jak ty vědomě žiješ pravdu? Vidíš, to o čem tu mluvím? Kde je tvoje já? Ale bez citací nějaké knihy. Řekni mi prostě to jak to vidíš ty. Když říkáš, Já jsem smutná, o kom mluvíš?

Nevybavuji si, že bych od té doby, kdy se to vědomé bytí probudilo, mluvila někdy o tom, že jsem smutná. No, i smutek tu může být, někdy tak velký, že tečou slzy, ale je v něm stejná krása, jako v celé té existenci. Poznáváš-li Pravdu, i smutek je blahem, protože ve skutečnosti tu není nikdo, kdo by byl smutný.

Hlavní problém, proč je tak málo "osvícených" je proto, že veškeré dosavadní návody, jak tuto pravdu vidět se utápí právě v takových abstraktních "kydech". Vím, že všechno cos napsala je pravda. Ale sakra, kdybych pravdu neviděl, tak mi to neřekne absolutně nic. Všechno to dává smysl, až když pravdu vidíš. Do té doby jsou to jen abstraktní žvásty.

No a hlavní problém, proč je tahle zkušenost nesdělitelná těm, kteří si myslí, že když poznali Prázdno, že znají celou pravdu, je ta, že v těch slovech vidí jen abstraktní "kydy" a "žvásty", kterými ve skutečnosti všechna slova jsou, pokud tu ta přímá zkušenost není.

Neexistují slova, kterými by se to dalo popsat a vyjádřit.

Z toho co říkáš předpokládám, že vidíš, to co já. Jestli ano, jsi první taková česky mluvící, na kterou jsem narazil. Takže bych si s tebou rád pořádně popovídal :). Tenhle topic jsem založil, abych se pokusil ukázat to dalším lidem. Konverzace nás dvou mezi sebou tady by mohla ostatní jen mást. Navrhuji tedy, pokud bys souhlasila, přesunout naší konverzaci na ICQ, mail, facebook, skype, nebo tady na PM, cokoli z toho ti vyhovuje. V tomhle topicu se dál budu snažit ukázat to ostatním a ty jsi samozřejmě plně vítána přispívat zde také.

Ach ta zkušenost a to poznání,

to je ale věc,

na tom pak to neexistující já může ujíždět dál a dál,

POZNÁNÍ.... :D :D :D
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » ned 14. pro 2014 20:07:39

EXPERIMENT :

Pokud potřebujete zlomit hůl (třeba nad tím, co říká Goro a Jana)

uděláte to nejlépe tak,

že hůl ponoříte do vody,

a pak hnedka vidíte, že hůl je zlomená...

Pokud hůl ovšem potřebujete (abyste s ní mohlo např. někoho přetáhmout přes jeho duchovní hlavinku)

stačí hůl vytáhnout z vody a ona se opět zcelí...

To je poznání ...

A stejně tak, i ego (já) může poznat že "já neexistuje" a přitom toho "já" neubude co by se za nehet vešlo...

Jak se říká :

vlk se nažral a koza zůstala celá
vostalpetr

Příspěvekod intago » stř 02. led 2019 21:31:47

Nojo, před lety jsem taky takhle planě filozofoval.... Na tohle je dobrý zen, který na to reaguje ranou hole Mistra. Už se tomu směju, to mě naučily stovky mystických zážitků. Vážně jsou to plané řečičky, vše je úplně jinak, ale kdo to nezažil, nemá cenu mu to vysvětlovat, protože to vysvětlit nejde.
Pouze stovkami mystických zážitků se vám ujasní, jak zbytečné řeči to jsou. Ostatně Princip jednoty protikladů to vlastně říká že jsme i nejsme egem. Je stvořeno, tedy existuje a bude existovat... Současně je tu propojení se Vším, ale žádný člověk není schopen tohle stále vnímat. Jen na chvilku v nejvyšších meditacích... Jsme jen lidé, to je náš základní limit. Nejsme bohové a jen tak nebudeme. Duchovní zákony okamžité a úplné osvícení vylučují.
intago

Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Příspěvekod honzam » stř 02. led 2019 23:18:58

Zbytečné řeči to nejsou. Všechno souvisí se vším.
Současně je tu propojení se Vším, ale žádný člověk není schopen tohle stále vnímat.

Píšeš člověk, ale i tak si nejsem jistý. Podle mne to jde. No má to třeba i takové důsledky, že vnímáš svou odpovědnost za všechno i za nevědomost a utrpení jiných bytostí. Dokud bude i jen jediná bytost uvězněná v pekle, je to i Tvou vinou.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 32
Poděkováno: 60-krát v 59 příspěvcích

Příspěvekod Nic » čtv 03. led 2019 6:14:53

intago píše:Nojo, před lety jsem taky takhle planě filozofoval.... Na tohle je dobrý zen, který na to reaguje ranou hole Mistra. Už se tomu směju, to mě naučily stovky mystických zážitků. Vážně jsou to plané řečičky, vše je úplně jinak, ale kdo to nezažil, nemá cenu mu to vysvětlovat, protože to vysvětlit nejde.
Pouze stovkami mystických zážitků se vám ujasní, jak zbytečné řeči to jsou. Ostatně Princip jednoty protikladů to vlastně říká že jsme i nejsme egem. Je stvořeno, tedy existuje a bude existovat... Současně je tu propojení se Vším, ale žádný člověk není schopen tohle stále vnímat. Jen na chvilku v nejvyšších meditacích... Jsme jen lidé, to je náš základní limit. Nejsme bohové a jen tak nebudeme. Duchovní zákony okamžité a úplné osvícení vylučují.

To, kým jsi, jsme, to, co JE, tedy Bytí samo nemůže být jiné, než osvícené, v srdci bez závoje mysli je tohle jasné.

Při ztotožnění s myslí se objevuje stín nevědomosti a je jedno, jestli je tady ztotožnění s představou vlastní individuality nebo je brána vážně iluze oddělenosti někoho druhého. Projekce osoby, která by mohla být osvícená, je sama tím stínem bránícím osvícení.

Největší temnotu nevědomosti však dokáže vrhat projekce žalobce a viníka. Připoutanost k žalobnické mysli je to, co vytváří ze života peklo.

Mudrcové vedou k osvobození od představy konatele, který by mohl mít jakékoliv zásluhy nebo viny.

Bible vysvětluje spásu jako svržení žalobce:
A slyšel jsem mocný hlas v nebi: „Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše; neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je před Bohem osočoval dnem i nocí.
Zjevení Janovo 12,10
Nic

Poděkoval: 69
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Příspěvekod Nic » čtv 03. led 2019 6:34:49

honzam píše: Dokud bude i jen jediná bytost uvězněná v pekle, je to i Tvou vinou.

Dokud mysl bude nalézat jediného viníka, bude tu věznění v pekle.
Nic

Příspěvekod honzam » čtv 03. led 2019 17:27:43

Nic píše:
honzam píše: Dokud bude i jen jediná bytost uvězněná v pekle, je to i Tvou vinou.

Nic píše:Bible vysvětluje spásu jako svržení žalobce:
A slyšel jsem mocný hlas v nebi: „Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše; neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je před Bohem osočoval dnem i nocí.
Zjevení Janovo 12,10

Nějak to nesedí. Spíš "Dokud bude Bible nalézat ..." nebo "Dokud budou v nebi nalézat ...".
Dokud bude existovat nanebevzetí (spása), bude existovat do pekla svržení (zatracení). Dokud bude nebe, bude i peklo a všichni v nebi ponesou svůj kus viny za ty v pekle.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Příspěvekod intago » čtv 03. led 2019 21:03:20

Obecně k poznámkám ke mě-Problém je v tom, že my lidé prostě duchovní zákony neznáme, ani je znát nemůžeme. Jediná dostupná možnost je se ptát jak ve škole. Koho? Vyššího Já, intuice, Nadjá, či Boha, jak chcete. Ostatně Duch Svatý byl seslán jen kvůli tomu. Jde o to se tu techniku naučit, kurzů tzv.channelingu je na webu moře... Hovory s Bohem, Emanuelova kniha atd.atd.
Pak až máte jistotu, jinak je to jen zmatené bloudění slepců. Ale kupodivu o to má jen málo lidí zájem. Víte proč?
intago

Příspěvekod honzam » čtv 03. led 2019 22:26:52

Nic ve zlém, ale podle mne je channeling cesta do pekla. Většina lidí spoléhá na zdravý selský rozum a svůj vlastní úsudek.
honzam

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 8:55:57

Naštěstí všecky duchovní knihy světa mluví jinak... A komunikaci s Bohem doporučují všechny. To je ten channeling.
Ostatně je to naše intuice, co nám napovídá. A proti intuici tu snad nikdo nic nemá?
Kdo ovšem komunikuje s démony, do pekla se jistě dostane...
Prostě to chce znát souvislosti. ;)
intago

Příspěvekod Nic » pát 04. led 2019 12:25:09

honzam píše:
Nic píše:

Nic píše:Bible vysvětluje spásu jako svržení žalobce:
Zjevení Janovo 12,10

Nějak to nesedí. Spíš "Dokud bude Bible nalézat ..." nebo "Dokud budou v nebi nalézat ...".
Dokud bude existovat nanebevzetí (spása), bude existovat do pekla svržení (zatracení). Dokud bude nebe, bude i peklo a všichni v nebi ponesou svůj kus viny za ty v pekle.

Ano, nemůže to sedět. "Dokud" spadá do sféry mentální časoprostorové projekce, kdežto Bytí je časoprostorem nedotčené. Žádné "Dokud" v samotném Bytí bez mentální projekce neexistuje.

Světlo bez stínu může být, ale stín bez světla existovat nemůže.

Stejně tak existuje Bytí bez neexistence, Boží království bez pekla, Probuzení beze snu, Nirvána bez utrpení, nevinnost bez viny....
Nic

Příspěvekod Eva Nada » pát 04. led 2019 15:22:56

Jani, tady z toho příspěvku posledního mám radost, protože právě ty jsi s oblibou hodně používala slůvka PODMIŇOVACÍ - dokud, když, aby, protože, až .... atd. a bylo to martirium jen číst....

Díky.
Eva Nada

Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Příspěvekod Eva Nada » pát 04. led 2019 15:37:59

Jak pravil Krishnamurti: Pravda je území bez času...., bez cest....
Eva Nada

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 16:00:54

Krišnamurtiho jsem studoval léta a i od něj odešel... Sám na smrtelném loži říkal, že jeho cestu nikdo nepřijal...Není divu, není průchodná.
Ale že on sám šel úplně jinou, to neřekl... ale v knihách o jeho životě je popsána...
https://www.amazon.com/Krishnamurti-Yea ... 1570622884 na google bide možno část prostudovat
intago

Příspěvekod Eva Nada » pát 04. led 2019 17:06:48

intago píše:Krišnamurtiho jsem studoval léta a i od něj odešel... Sám na smrtelném loži říkal, že jeho cestu nikdo nepřijal...Není divu, není průchodná.
Ale že on sám šel úplně jinou, to neřekl... ale v knihách o jeho životě je popsána...
https://www.amazon.com/Krishnamurti-Yea ... 1570622884 na google bide možno část prostudovat

Pro mne je Krishnamurti velkým učitelem...
Nechce se mi číst kvanta další literatury...
Bodejď by jeho CESTU někdo přijal, když Pravda je území bez cest... :-)

Jakou podle tebe, tvými slovy, šel Krishnamurti cestou...?
Eva Nada

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 17:13:25

Přečti si to v té knize, to není mým názorem, je to popsáno přesně., i Pupul Jayakar o něm napsala https://www.goodreads.com/book/show/672 ... ishnamurti Video o tom je i youtube.
V podstatě jako u jiných mystiků... To je nadlouho... V podstatě to byla mnohaletá soda... extáze,bolesti, křeče, bezvědomí,telepatická komunikace s Mistry atd... málem také umřel hlady, když jeho otec zemřel...
Tohle je mystika... Temná noc duše...
Ale Krishnamurti mi hodně dal, i s jeho nadací v Anglii jsme byli v kontaktu, kámoš tam jel. Naučil mne dívat se kriticky na duchovní scénu, kde je spousta podvodů, jako všude jinde. Jen tam to nechce nikdo vidět. To mi otevřelo oči...
intago

Příspěvekod Nic » pát 04. led 2019 18:25:44

Eva Nada píše:Jani, tady z toho příspěvku posledního mám radost, protože právě ty jsi s oblibou hodně používala slůvka PODMIŇOVACÍ - dokud, když, aby, protože, až .... atd. a bylo to martirium jen číst....

Díky.

Evi díky. Mám radost, že máš radost, ale nejspíš Tvou radost trochu zklamu, protože je mi celkem jedno jaká slovíčka se používají. řekla bych, že žádné slovíčko není samo o sobě špatně a nemusí být ani nijak zavádějící.

V tomhle případě jde o to, že na dobré a zlé, na ráj a peklo umí existenci rozdělit ze svého subjektivního pohledu jen osobní mysl.

Bytí samo o sobě není nijak rozděleno.

Ale mysl nemusí být jen osobní, může být univerzální, bez osobního ztotožnění se pak díváme na projevenou realitu, jak by řekl možná poeta, očima Boha.
Nic

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení