Přijmout přítomnost? x Změnit život?

Re: Přijmout přítomnost? x Změnit život?

Příspěvekod teo » sob 17. zář 2011 22:03:18

PánBů píše:Skvělej nápad ty grafické obdelníčky Teo. :cooool: Přímo to na mě vyzařuje :) Co je ještě vnořit do sebe? Kombinaci filtrů umístit do Bytí a realitu ještě dovnitř těch filtrů.

TAK udělal jsem pokrok, včera a dnes jsem přijmul své další části (zakaování si toho ztrácí moc) je to fantistická úleva. Poznal jsem s tím také pohled z bytí. Byl jsem za egem, myslí a všemi ostatními iluzemi. Fantastické.

Teď jsem si ale vzpoměl co jsi tady psal:
Kombinaci filtrů umístit do Bytí a realitu ještě dovnitř těch filtrů.


Proč do toho cpát ty filry? Vždyť v přítomném okamžiku jsou k ničemu jen brání být autentickou lidskou bytostí. (bez zkreslování identitou/příběhem/myslí....)
:?: jak jsi to myslel?
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Přijmout přítomnost? x Změnit život?

Příspěvekod flpbb » sob 17. zář 2011 22:09:21

já vůbec nesleduji tady ty příspěvky kteroé už nic neřeší a jen se hádáte.
Je to nasprosto zbytečné a ztráta času jako sledování záznamů z poslanecké sněmovny jak se tam politici hádaj.

Ikdyž druhého přesvědčíte že máte pravdu, budete šťastní?

Dneska byl krásný den. Všimli jste si toho?

Každý den je krásný teo, at mrzne, prší nebo je horko. Každý den je totiž jen jeden den v tvém životě a nikdy se už nebude opakovat. Pokud ti vadí, že se hádáme, je to jen a pouze tvůj problém, ty nám nevadíš, naopak tě milujeme, že jsi založil toto téma, kdy se přes výměnu názorů můžeme /ale i nemusíme/ někam dostat. Já vím, třeba do pekla, ale cílovou stanici neřeš... Hlavně nás, prosím, nepřirovnávej k poslanecké sněmovně, tak stupidní snad ještě nejsme! Anebo ano? Pak tedy "PánBů s námi". A červené ponožky... :happy:
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Přijmout přítomnost? x Změnit život?

Příspěvekod PánBů » ned 18. zář 2011 8:50:41

teo píše:
PánBů píše:Skvělej nápad ty grafické obdelníčky Teo. :cooool: Přímo to na mě vyzařuje :) Co je ještě vnořit do sebe? Kombinaci filtrů umístit do Bytí a realitu ještě dovnitř těch filtrů.

TAK udělal jsem pokrok, včera a dnes jsem přijmul své další části (zakaování si toho ztrácí moc) je to fantistická úleva. Poznal jsem s tím také pohled z bytí. Byl jsem za egem, myslí a všemi ostatními iluzemi. Fantastické.

Teď jsem si ale vzpoměl co jsi tady psal:
Kombinaci filtrů umístit do Bytí a realitu ještě dovnitř těch filtrů.


Proč do toho cpát ty filry? Vždyť v přítomném okamžiku jsou k ničemu jen brání být autentickou lidskou bytostí. (bez zkreslování identitou/příběhem/myslí....)
:?: jak jsi to myslel?


A co to je ta autentická lidská bytost? Není to náhodou zase jen nějaké to převlečené ego tedy kombinace filtrů?

Pro mě jo. Takže proto tam ty filtry patří :-)
Ještě dodatek k terminologii. Vidíš nějakej rozdíl mezi bytím a existencí? Bytí mi přijde spyš jako prožívání existence a to mi zavání otázkou: kdo prožívá? Ego má hned s čim se ztotožnit. Kdežto slovo existence je víc statické. Existence prostě je ať si kdo chce co chce myslí :-)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Přijmout přítomnost? x Změnit život?

Příspěvekod teo » ned 18. zář 2011 10:49:09

PánBů píše:A co to je ta autentická lidská bytost? Není to náhodou zase jen nějaké to převlečené ego tedy kombinace filtrů?

Pro mě jo. Takže proto tam ty filtry patří :-)
Ještě dodatek k terminologii. Vidíš nějakej rozdíl mezi bytím a existencí? Bytí mi přijde spyš jako prožívání existence a to mi zavání otázkou: kdo prožívá? Ego má hned s čim se ztotožnit. Kdežto slovo existence je víc statické. Existence prostě je ať si kdo chce co chce myslí :-)

Tak dobře řekněmě že je to "nějak" ztotožnění s formou - lidskou a realitou tohto světa. Ale co mám namysli je být autentický, to jest být tím co ti sedce ukazuje čím být.

asi jo no je to forma
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Přijmout přítomnost? x Změnit život?

Příspěvekod PánBů » ned 18. zář 2011 12:07:32

Dle mě po rozpuštění toho ega zůstane právě jen existence. A proto jsem původně navrhoval dát ego dovnitř jako součást bytí.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 112 návštevníků