Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod teo » stř 14. zář 2011 18:01:40

Prosímvás, zkuste mi uvést pár příkladů jak postupovat v situacích kde JSME TAM KDE NECHCEME BÝT A CHCEME BÝT TAM KDE NEJSME. Plus tohle je věc iluze identity ve spojení s ČASEM. A dochází tedy k tomu že člověk ČEKÁ. A čeká vlastně skoro pořád. (Tada spoň ti zatím nepřítomní jako já, hehe).

Jak si tedy "užívat" přítomnost, něco co není příjemné, nebo otravné... nevyhovující apod.

???

Děkuji :koukam:
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod malpan » stř 14. zář 2011 18:54:24

příklad?:
zaměstnání, rodinný život, pecivál...

jak postupovat?
nezbyde ti, než situaci nejdříve přijmout - tím dojde k uklidnění mysli a teprve potom analyzovat:
to, co právě žijeme je následek předchozího směřování svého života. To, jak myslíme se odráží v tom, jak žijeme a tak jsme tam, kde jsme. Neznamená to, že bys měl být smutný, že to nejde podle tvých představ. Ber to spíš jako impulz k MOŽNÉ změně.

Jak si tedy "užívat" přítomnost, něco co není příjemné, nebo otravné... nevyhovující apod?
Přemýšlej, proč je to nepříjemné či nevyhovující. Hledej příčinu v tom, proč to tak vidíš (vnímáš), proč vůbec to hodnotíš. Změnou pohledu se změní i tvůj postoj - přestane to být bolestivé, obtěžující ... Otravné přestane být otravné s tím, že to bude jen jedna z životních situací, která jen je (bez přívlastku jaká?). V přítomnosti se to neřeší - v ní jen jsi.
Uživatelský avatar
malpan
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 11. zář 2011 17:05:12
Poděkoval: 18
Poděkováno: 30-krát v 18 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Lída » stř 14. zář 2011 19:46:27

malpan píše:jak postupovat?
nezbyde ti, než situaci nejdříve přijmout

A tak prvním krokem je všimnout si, že namítám, odporuju, nepřijímám.

Můžu nejdřív přijmout svoje odporování - tím se často rozplyne i odpor k té situaci, která ho vyvolala. A pak jdu zpátky po příčinách, proč mi to vadilo/vadí... Kolikrát se ukáže, že příčina vychází z nějaké předchozí, třeba i dávné situace, která se tehdy nevyřešila, jak bych byla chtěla, vzniklé pocity se jen potlačily... a emoční mozek to v sobě uložil a vyšle tuhle negativní reakci, kdykoliv okolnosti brnknou na podobnou notu - třeba jen vzdáleně.

Uvědoměním si a přijetím toho "nepřijatelného" se objeví spokojenost... je tu najednou sama od sebe, není nutné se po ní pídit. Současně se líhnou i nápady, co s tou situací dál - jak ji řešit tvořivým způsobem, pořád v "teď", bez ulpění na nějaké finální představě řešení.

Vlastně jedinou příčinou, proč se cítíme mizerně, je, že nechceme být tam, kde jsme. A v tom zůstaneme.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Ladislav » čtv 15. zář 2011 7:27:41

Ahoj Teo, myslím ,že odpověď znáš, ale co bude asi problém je to přijetí - jak to udělat. Mám pocit, že na to najdeš recept jen ty sám. Jak je každý člověk originální, jedinečný a nezaměnitelný tak takové jsou postupy přijetí. Zjednodušeně, ty sám musíš přijít na to co u tebe funguje. Někdo na to jde přes tělo - hluboký nádech a je v přítomném okamžiku, někdo o tom přemýšlí a ve chvíli kdy dokáže vědomě zastavit tok myšlenek - je tam...atd. Mám pocit z tvých příspěvků, že by ses měl zaměřit na srdce - co cítíš když vidíš dechberoucí obraz, silnou nebo nějak emočně známou melodii - co se děje když cítíš smutek. To všechno jsou cesty ( k tobě) a ty bys měl (pro sebe) objevit tu pravou. Pak je možné přijetí sebe a následně i situace ve které se nacházíš. Hodně štěstí L.
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod teo » čtv 15. zář 2011 8:48:10

Ladislav píše:Ahoj Teo, myslím ,že odpověď znáš, ale co bude asi problém je to přijetí - jak to udělat. Mám pocit, že na to najdeš recept jen ty sám. Jak je každý člověk originální, jedinečný a nezaměnitelný tak takové jsou postupy přijetí. Zjednodušeně, ty sám musíš přijít na to co u tebe funguje. Někdo na to jde přes tělo - hluboký nádech a je v přítomném okamžiku, někdo o tom přemýšlí a ve chvíli kdy dokáže vědomě zastavit tok myšlenek - je tam...atd. Mám pocit z tvých příspěvků, že by ses měl zaměřit na srdce - co cítíš když vidíš dechberoucí obraz, silnou nebo nějak emočně známou melodii - co se děje když cítíš smutek. To všechno jsou cesty ( k tobě) a ty bys měl (pro sebe) objevit tu pravou. Pak je možné přijetí sebe a následně i situace ve které se nacházíš. Hodně štěstí L.


Ale není to zase mysl?
Já miluji určitý typ výtvarného "umění", a je fakt že mám oblíbené obrázky se kterými mé srdce hoří. Ale tedy i když vezmu v potaz že tohle je pravé touha (s tím skutečným já co jsem - ne tedy s mou vymyšlenou identitou podle které funguji...) jak mi to může pomoci? Jak to myslíš? Ukážeš mi cestu?
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod rosada » čtv 15. zář 2011 10:30:19

teo píše:
Ale není to zase mysl?

Je to zase mysl :happyroll:

teo píše: Ukážeš mi cestu?

Cestu musíš najít sám - to je odpověď taky pro mysl.

Chceš něco dělat, tak to dělej. Dělej pro splnění cíle cokoli co tě napadne včetně nicnedělání, čekání... tvá mysl bude vždycky diskutovat, žes měl udělat víc nebo míň nebo něco jiného. Tak je mysl nastavená. Jediná rada, kterou mám je: Nech ji ať si kecá a zkus naslouchat srdci.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
teo

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Ladislav » čtv 15. zář 2011 10:46:29

Jsi-li schopen vnímat nebo pozorovat "tebou vymyšlenou identitu podle které funguješ" bez soudů (to by totiž byla další identita...) jsi tam, kde můžeš udělat "vnitřní rozhodnutí" tuto hru dál nehrát. Bez soudů, bez odporu, bez "ne". Vše je takové jaké to je - není přítomno duální posuzování, černo-bílé vidění. Obraz v tobě něco rozezní a vzápětí se přidá mysl (ego) a řekne - "jé, to je nádhera". Proč to neřekne když uvidíš např. bordel u popelnic? Proč to neřekne, když tě někdo osočuje, když ti někdo lže, když někomu lžeš ty? Nemůže, má své koncepty a strategie přežití, kterých se drží, protože jde doslova o život.
O život Egu využívající jako výkonný motor Mysl, ale co ty? Srdce je branou - mysl může a zřejmě bude komentovat, nabízet či rozebírat. Pokud jsi schopen toto vidět nebo sledovat, alespoň z části, jsi tám, kde můžeš udělat "vnitřní rozhodnutí"... :happyturn:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
teo

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Lída » čtv 15. zář 2011 11:08:32

rosada píše:
teo píše:
Ale není to zase mysl?

Je to zase mysl :happyroll:

Běžně funguje tak že

bude vždycky diskutovat, žes měl udělat víc nebo míň nebo něco jiného...

... tak dlouho, dokud mysl bude chtít všechno řešit v sama hlavě coby samostatný podnikatel.

Když se ale mysl obrátí k srdci (jen o pár centimetrů níž!) - když se vstávajíc lehajíc odevzdává Zdroji všeho, Absolutnu, proměňuje se mysl pozvolna v ten nejjemnější, nejdokonalejší nástroj, který už nedrží v ruce ego: odpovědnost i iniciativu vrací Zdroji. Když se v Srdci, ve Zdroji vytrvale hledá vedení, kudy k trvalé spokojenosti čistého bytí, je tu najednou pocit bezpečí... mysl se ztiší, zklidní, zprůzrační, a je čím dál víc schopná vnímat vedení Srdce; v klidu prostě udělá, co momentálně vidí jako nejlepší řešení současné situace, a neznepokojuje se tím, jak to dopadne. Žije čím dál víc spokojeně v přítomnosti :)

Jasně že se dál dělají chyby, jasně že to nenastane najednou, ale je to veliká úleva, protože začínáš vnímat, že ty nejsi tím, kdo to má všechno na starost.

A ještě něco: noc je nejtemnější před svítáním :give_flower:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
destiny, Monika, rosada, teo

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod PánBů » čtv 15. zář 2011 21:12:01

Ale ty už přece jsi tam kde chceš být. Asi ses to rozhodl tak nevnímat. Život jde vždy cestou největší lásky. čim hůř se cejtíš tím víc energie síly zrovna sbíráš na to aby ses mohl odrazit do radosti.

Jak si tedy "užívat" něco co není příjemné, nebo otravné... nevyhovující apod.
To přeci nejde... :D :D :D
Nepříjemné, otravné nevyhovující jsou všechno negativní slova. když si něco definuješ jako negativní tak je to prostě negativní a tak to budeš prožívat. Zkus si v té mizérii všímat těch lepších věcí. ***
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
teo

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Petr » ned 18. zář 2011 20:21:48

teo píše:
Jak si tedy "užívat" přítomnost, něco co není příjemné, nebo otravné... nevyhovující apod.

???

Děkuji :koukam:

Kazda vec, udalost, osoba ma mnoho aspektu. Resp. kazdou vec, udalost, osobu, muzes ty videt z mnoha uhlu, a muzes videt mnoho jejich aspektu. Tj. i na aktualnich prijemnych vecech si muzes bez problemu najit neco otravneho a hlavne na otravnych vecech si muzes najit neco prijemneho. Takze je to cele o pozornosti, cemu a jak ji venujeme, to tvori nas individualne barevny svet. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Lída, teo

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Motýlek » pon 19. zář 2011 18:58:41

Petr píše:
teo píše:
Jak si tedy "užívat" přítomnost, něco co není příjemné, nebo otravné... nevyhovující apod.

???

Děkuji :koukam:

Kazda vec, udalost, osoba ma mnoho aspektu. Resp. kazdou vec, udalost, osobu, muzes ty videt z mnoha uhlu, a muzes videt mnoho jejich aspektu. Tj. i na aktualnich prijemnych vecech si muzes bez problemu najit neco otravneho a hlavne na otravnych vecech si muzes najit neco prijemneho. Takze je to cele o pozornosti, cemu a jak ji venujeme, to tvori nas individualne barevny svet. :)


Ano, to dozajistě platí. A souhlasím. Zkus ale navést toho, kdo je momentálně vibračně tak nízko, že vidí sklenici jen z poloviny prázdnou, nikoli z poloviny plnou?
Z vlastní zkušenosti vím, že to rozhodnutí, změna vidění z negativního na pozitivní je často otázkou vůle - chtění změny. Ale taky z vlastní zkušenosti vím, že často, když je někdo dole, nemá nejen sílu (nebo si to alespoň myslí), ale hlavně chuť něco změnit. Co podle Tebe pomáhá, jaký Ty máš recept, máš-li?
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Petr » pon 19. zář 2011 20:57:47

Motýlek píše:Ano, to dozajistě platí. A souhlasím. Zkus ale navést toho, kdo je momentálně vibračně tak nízko, že vidí sklenici jen z poloviny prázdnou, nikoli z poloviny plnou?
Z vlastní zkušenosti vím, že to rozhodnutí, změna vidění z negativního na pozitivní je často otázkou vůle - chtění změny. Ale taky z vlastní zkušenosti vím, že často, když je někdo dole, nemá nejen sílu (nebo si to alespoň myslí), ale hlavně chuť něco změnit. Co podle Tebe pomáhá, jaký Ty máš recept, máš-li?


Mel jsem prave dojem, ze Teo ma v tomto zrovna docela jasno, takze by to mohlo jit i tak :). Protoze on uz toho poznal a videl dost, takze urcite vi i to, co jsem napsal, tak to byla jen takova pripominka :).
Ale uznavam, ze je to ta tezsi cesta :D. Tj. dostat se do Vortexu, pres to stejne, co nas z toho vyhodilo. Ale funguje to take. Jednodussi je se dostat do Vortexu, jakkoliv jinak, pres uplne neco jineho, a pak se zpetne zkusit podivat na tu puvodne problemovou vec.
Nazpet do Vortexu se muzume dostat uplne pres cokoliv, co nam odlaka pozornost nejakym prijemnym smerem. Muzou to byt uplne banality, jako dobre jidlo, hudba, tanec, knizka, clanek, film, a nebo neco sofistikovanejsiho jako meditace :meditace:, seznam pozitivnich aspetku a dalsi pomucky.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod teo » pon 19. zář 2011 22:33:58

Petr píše:Nazpet do Vortexu se muzume dostat uplne pres cokoliv, co nam odlaka pozornost nejakym prijemnym smerem. Muzou to byt uplne banality, jako dobre jidlo, hudba, tanec, knizka, clanek, film, a nebo neco sofistikovanejsiho jako meditace :meditace:, seznam pozitivnich aspetku a dalsi pomucky.

Tohle mi stejně ale nepříjde jako celá odpověď.

Čím více člověk je zabředlý do nějaké deprese, tím hůře se z ní dostává. Je to takový ten stav "Mě už je to jedno, dejte mi pokoj".
Když je člověk nasátý tímto jedem je velmi chladný, rezistentvní, bez motivace.

Někteří lidé rezignovali už trvale.

Ovšem těm, kteří chtějí změnu... tento stav nějak odejde.
Právě toto je fakt který byl ne mé cestě ten nejděsivější a nejstrašnější. Hluboké deprese a chvíle které jsem zažil byly enormní.
Proto ani dnes bych neměl odvahu doporučit komukoliv se vydat na tuhle cestu.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod Petr » pon 19. zář 2011 22:59:28

Nekdy jsou odpovedi tak jednoduche, ze je lide prehlizeji a hledaji ty slozite. A najdou je ;). (A nemyslim to ted vubec osobne na tebe Teo, i kdyz to treba plati... treba ne..nedokazu posoudit)


Jakou cestu? :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod teo » pon 19. zář 2011 23:13:27

Cestu být šťastný.

Před rokem jsem si myslel prvně že díky LoA a tím pádem materiálnímu bohatství a pracovnímu úspěchu budou mé problémy vyřešeny.
O pár měsíců jsem si myslel že to bude "ta pravá".

Ikdyž mám dnes odpovědi, které mnoho lidí hledá, obávám se že bych jim tím prokázal medvědí službu.
To pravé řešení je tak vzdáleno věcem, které lidé považují za důležité, stejně jako "běžného" dysfunkčního chování.

Cesta k vysvobození, která se mi dnes jeví jako to co člověka udělá trvale šťastným a spokojeným... je něco s čím se každý týden kousíček za kousíčkem seznamuji a ponuřuji se... je tak vzdálená "normálnímu chápání" či (ne)"zdravému rozumu".
(Cesta přítomnosti tady a teď, neztotožnění s egem, demontáž ega, návrat k bytí)

Když jsem poprvé četl Tolla, byl jsem plný hořkosti, mnoha věcem jsem vůbec nerozuměl nebo nesouhlasil. Ještě ani dnes jsem vše nepobral.
Člověk musí mít v sobě hodně odhodlání, odvahy a vytrvalosti se vydat na tuhle cestu. (!!!)
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod rosada » úte 20. zář 2011 7:42:04

teo píše:
Když jsem poprvé četl Tolla, byl jsem plný hořkosti, mnoha věcem jsem vůbec nerozuměl nebo nesouhlasil. Ještě ani dnes jsem vše nepobral.
Člověk musí mít v sobě hodně odhodlání, odvahy a vytrvalosti se vydat na tuhle cestu. (!!!)


Vydat se nebo nevydat na tuto cestu, není tvým rozhodnutím. "Bytí" se takto rozhodlo a proto máš v sobě tu touhu touto cesto jít. To ostatní: odhodlání, odvaha vytrvalost předem mít nemusíš, protože každý, kdo má tu touhu, má taky prostředky, jak za ní jít.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
teo

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod rosada » úte 20. zář 2011 9:30:16

O té cestě úžasně vypráví tato knížka
http://www.knihcentrum.cz/mio-muj-mio/d ... mAodPnlR6Q
pohádka pro děti, ale dechberoucí - nikdo neříkal, že to je jednoduchá cesta
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod teo » úte 20. zář 2011 10:45:37

rosada píše:O té cestě úžasně vypráví tato knížka
http://www.knihcentrum.cz/mio-muj-mio/d ... mAodPnlR6Q
pohádka pro děti, ale dechberoucí - nikdo neříkal, že to je jednoduchá cesta

Tak jsem na to moc zvědavý. Čas se krátí na knihu už bych čas neměl, ale byl natočen podle knihy film "Mio in the Land of Faraway" http://www.imdb.com/title/tt0093543/plotsummary
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod rosada » úte 20. zář 2011 16:27:50

Tak knížka je velmi útlá. Čtu ji práně dětrm před spamím, ne poprvé. Kluk (6 let) je z ní nadšený, poprvé se bál, ale teď, když ví , jak to skončí, je nadšený. Když ji čtu tak mě mrazí.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Když chceme být tam kde nejsme a nechceme být tam kde jsme

Příspěvekod teo » úte 20. zář 2011 22:26:55

rosada píše:Tak knížka je velmi útlá. Čtu ji práně dětrm před spamím, ne poprvé. Kluk (6 let) je z ní nadšený, poprvé se bál, ale teď, když ví , jak to skončí, je nadšený. Když ji čtu tak mě mrazí.

Mio in The Land of Faraway
Tak : ))) byla to opravdu pohádka, ovšem tenhle film i film Drive na kterém jsme dnes byli v kině... oba mi připoměli že tenhle Svět toho má spoustu co nabídnout.

Věřím že pauza, která se blíží, pomůže otevřít i mé srdce : )))
:happy:

PS: jinak nádherná skandinávská krajina! Škoda že tam nemluví anglicky jako v tom filmu :lol:
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků

cron