LIDSKÝ ŽIVOT

LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod flpbb » sob 24. zář 2011 17:02:46

Napíšu vám teď něco, co mi dlouho nedá spát. Než vůbec začnu, chci se odosobnit od konvence. Opice jsou u kmene stromu, takže mohu.
Je to několik dní, co médii otřásla zpráva o smrti hokejistů /pád letadla/. Předesílám, že hokej sleduju od dětství, aktivně sportuju v jiné činnosti a moc si těch kluků vážím. Jen mě napadla taková kacířská myšlenka, že proč takový rozruch, když ten den zemřelo 150.000 lidí v dopravě, ve válkách, kriminalitě, na nemocničních lůžkách atd. Jsou snad ostatní méněcenní? Všichni jsme přece bratři a sestry, proč plakají náměstí za hokejisty a ne za ubohou a bezejmennou dívku, kterou v Kalifornii srazil kamion? Ona si ty svíčky a slzy nezaslouží? Ode mě určitě ANO!
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli flpbb za tento příspěvek:
Motýlek

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod Mendule » sob 24. zář 2011 17:58:09

Musim říct, že jsi vyjádřil něco, co mě napadlo při této příležitosti taky. díky.
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod Petr » sob 24. zář 2011 18:28:36

jj uvazoval jsem o tom podobne a k te kontroverzi jeste prihodim :D. Denne umira spousta nemenne dulezitych lidi, kterym nikdo podonou pozornost v mediich i ve spolecnosti nevenuje. Ale to je medialni svet. Nicmene ten odpovida na pozadavky lidi. Az zacnou chtit lide po medialnim svete neco jineho, on se rad prizpusobi :). Na druhou stranu zvetseni pozornosti na toto tema, mohlo spouste lidem poslouzit k uvedomeni si neceho o jejich zivote.

Dalsi vec ale jeste je, jestli vubec chceme tomu timto zpusobem venovat pozornost. Tema smrti je jeste v teto spolecnosti videno hodne "po staru", vetsinou jako tragedie. Myslim, ze ackoliv se na to tak da divat, tak se na to tak zaroven ale divat nemusime. Libi se mi v tomto informace, ktere k prechodu z fyzicna do nefyzicna dava Abraham, a ktere urcite umozni to cele videt i jinak. Nerikam ze bychom meli primo slavit, ale klidne proc ne :). Je to jen z naseho omezeneho lidskeho pohledu, kdy si myslime ze skoncilo neco tak, jak nemelo. Pokud bychom vedeli, ze energie zemreleho po smrti neustale existuje a ze se dostala do daleko vetsiho souladu, nez zazivala zde, tak jaky pak duvod k trapeni,treba krome toho sobeckeho duvodu, ze nase zkusenost bude v budoucnu ochuzena o jejich spolutvoreni ma? Neni to rozhodne o nihilismu a neucte k zivotu. Kazdy lidsky zivot je neco uzasneho a urcite bychom k nemu meli mit uctu a uzivat ho tak jak nejlepe umime a i uzivat si ho tak jak nejlepe umime. Ale zaroven mame moznost si vybrat jak se chceme citit, jak se chceme na veci divat, jak chceme zivot prozivat.
Nerikam, ze se na to nesmime divat jako na tragedii, ale jen to ze se na to NEMUSIME divat automaticky jako na tragedii, i kdyz je to tak ZATIM ve spolecnosti pevne zakorenene.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod flpbb » sob 24. zář 2011 19:40:26

Opařil jsem si kvůli vám ruku, protože jsem si dělal kávu a přemýšlel na odpovědi.
V podstatě to ale řekl již Grof. Smrt je krásná, nejde o konce, ale začátek jiné dimenze.
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod malpan » ned 25. zář 2011 17:33:40

jj, taky mi to tam proběhlo...
Uživatelský avatar
malpan
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 11. zář 2011 17:05:12
Poděkoval: 18
Poděkováno: 30-krát v 18 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod flpbb » pát 30. zář 2011 15:35:50

K tomuto tématu mě napadla jedna pravda, kterou si uvědomil Stalin. Je strašná, ale platí bez vyjímky kdekoliv na světě a v jakékoliv době: "Smrt jednoho člověka je tragédie, smrt 100.000 lidí je statistika."
Tzn. že, když nám někdo řekne, že umřel jeden konkrétní člověk /a jaký + za jakých okolností/, dotkne se nás to. Naproti tomu; když hlasatelka v TV oznámí, že zemětřesení mělo 86.000 obětí, jaksi nás to nechává klidnými. Absurdnější paradox snad neexistuje…
Že smrt není totální END člověka komplexně, je dané – mohli by o tom vyprávět jedinci, co se navrátili z té klinické anebo ti, co s rakovinou a AIDS /ale i odsouzenci na popravu, vojáci v boji atd./ čekají na tu skutečnou. Najednou mají jaksi jiné hodnoty… Proč? Ego končí, svět vidí jinak. Jak? Podle mě nezaujatě, již nepřipisují význam tomu, co celý život bylo jejich prioritou. Když se nad tím člověk logicky zamyslí, napadne ho otázka, proč vůbec žít? I miliardáře Billa Gatese jednou Cháron převeze nahého přes Styx /Léthé/ a nic si se sebou nevezme. Nic si ani nebude pamatovat v příštím životě, pokud tomu tedy tak skutečně je anebo není? Určitě se na to podívejte, třeba to tak nefunguje, ale přestanete se bát smrti EGA.
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod Petr » sob 01. říj 2011 9:56:47

flpbb píše:"Smrt jednoho člověka je tragédie, smrt 100.000 lidí je statistika."



Proc si zvolit videt smrt, i jednoho cloveka, i blizkeho cloveka, i nejblizsiho cloveka, jako tragedii?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod flpbb » sob 01. říj 2011 11:25:07

Smrt rozhodně tragdií není, je to něco nového. Čeho? Nevím. Kde? Nevím.
Abysme ale nepodporovali sebevrahy v jejich úmyslu, měla by být přirozená, taková, na kterou se člověk teší nebo ji očekává. Vím, že ve 20-ti to asi nelze... Já už řekl několikrát Cháronovi, at jde do p... a že nemám peníz, tak už mě nechává být. Když na mě bude administrátor hodný, možná se i za něj přimluvím - to si ještě rozmyslím.
Ne - děcka, smrt musí být kouzelný zážitek už jen proto, že bezprostředně před ní člověk pochopí to, co my nyní nechápeme.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod Petr » sob 01. říj 2011 23:05:12

Tu tragedii, ale neproziva ten zemrely, ale vetsinou ti zijici. A i kdyz chapu, ze se na to tak da divat, tak se na to tak prece divat nemusime. Muzeme si zcela vedome vybrat, pokud uz jednou vidime, ze je to volba.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod Mendule » ned 02. říj 2011 9:57:43

Moc pěkná k tomuto tématu je kniha Doteky věčnosti od R.Moodyho - je to o zážitcích sdílené smrti. Ti, co ho mají většinou pociťují štěstí, když jejich milovaný odchází, to úžasně koresponduje i s tím, co říká Abraham o uzavřené mezeře.
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mendule za tento příspěvek:
Petr

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod vostalpetr » pon 03. říj 2011 5:35:12

Ale to je medialni svet. Nicmene ten odpovida na pozadavky lidi.
.......................................................................

Ano,
většina lidí potřebuje mít své vůdce, své bohaté a své slavné, aby je mohla uctívat,
je to takovej ten instinkt smečky kterou vede ten nejsilnější

Takže přes veškerý individualismus a egoismus je v nás zakodován i tento instinkt smečky
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod flpbb » pát 07. říj 2011 14:57:53

Tu tragedii, ale neproziva ten zemrely, ale vetsinou ti zijici.

Zdá se, že právníci a ekonomové mají jasno, jak jim to kompenzovat:
http://finance.idnes.cz/kolik-stoji-lid ... viteze_bab
Žijeme vůbec v reálném světě a 21. století? Já bych si ty peníze "za svého bližního" nevzal ani násilím. Propadl bych se hambou a nemohl bych se holit, protože bych se na sebe nepodíval do zrcadla. Něco bych k nim přidal a dal to nějakému opuštěnému dítěti v dětském domově na vzdělání. A věřím, že zesnulý /-á/ by mě zasypali bílými řůžemi.
Řeknete: A co milion dolarů, hošánku? Udělal bych to samé, ty peníze mi reálně nepatří, nic mi nedají, moc bych se styděl si z nich koupit třaba jen lízatko, bylo-li by pro mě...
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod kiri3 » čtv 17. lis 2011 19:57:04

Ten den byl fakt nějaký zakletý. Já jsem neudělala zkoušku u předmětu, který jsem již podruhé opakovala. Byla jsem z toho fakt hotová, protože jsem už nevěděla co se učit dřív. Pak přijedu domu a v televizi slyším jak umřeli ti tři hokejisté. Fakt mě to dostalo. Smrt je všude kolem nás, věřím, že každý máme v osudu zapsáno kdy a kde zemřou. To, že za hokejisty truchlila celá republika je prostě tak, že ti jediní nás drží v nějaký té naději, že alespoň něco v téhle republice jde a hodně lidí k nim vzhlíželo. Hlavně byli známí. Někoho kdo prostě umře ať již stářím, nemocí nebo nehodou prostě tolik lidí nezná. To je moc médií.
Uživatelský avatar
kiri3
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17. lis 2011 19:19:55
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: LIDSKÝ ŽIVOT

Příspěvekod flpbb » čtv 01. pro 2011 19:37:10

Ten den byl fakt nějaký zakletý. Já jsem neudělala zkoušku u předmětu, který jsem již podruhé opakovala. Byla jsem z toho fakt hotová, protože jsem už nevěděla co se učit dřív. Pak přijedu domu a v televizi slyším jak umřeli ti tři hokejisté. Fakt mě to dostalo. Smrt je všude kolem nás, věřím, že každý máme v osudu zapsáno kdy a kde zemřou. To, že za hokejisty truchlila celá republika je prostě tak, že ti jediní nás drží v nějaký té naději, že alespoň něco v téhle republice jde a hodně lidí k nim vzhlíželo. Hlavně byli známí. Někoho kdo prostě umře ať již stářím, nemocí nebo nehodou prostě tolik lidí nezná. To je moc médií.


Proč si každý myslí, že někdo je privilegovaný a jeho smrt tragédií, zatímco bezvýznamného člověka jaksi normální? Všichni jsme si bratry a sestry, všichni jsme si rovnocenní a své majetky, úspěchy ani slávu si do hrobu nevezmeme. Považuju tě kiri3 za stejně tak úžasného člověka jako byl např. Buddha nebo JK. Pochop, že ty jsi "život sama" a můžeš třeba dojit krávy někde v neznámém JZD...
Možná tě probere toto:
Kód: Vybrat vše
http://www.worldometers.info/cz/

Ano, sama se staneš pozorovatelem, kolik každou sekundu na této planetě umírá lidí... V opačném případě, kdy je smrt celebrit něčím zvláštní a vyjímečná, by se musel člověk zařadit k těm, co dodnes proklamují, že Elvis Presley žije! On v podstatě žije, jeho písně nás těší a nějakou tu generaci těšit budou.
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 28 návštevníků

cron