SOUL

SOUL

Příspěvekod flpbb » pát 02. pro 2011 1:22:16

Zakládám zde topic, na který třeba nikdo nebude reagovat. S posměváčkama a ironikama si poradím, nebo jinak - ztrapní se sami...
O co jde? Asi tak půl roku hledám otázku, co je to lidská duše. Pokud existuje ego, někde musí být i duše jako protiklad. Nebo doplněk. Nebo naopak jako axiom? Došel jsem k jistým závěrům, ale jsem moc exaktní, racionální a neotupil mě ani buddhismus, taoismus mi naopak dal do hlavy další otázky, zkrátka se přiznám, že nevím.
Duše ale existuje, vím to!!! Byly situace, kdy na mě sedla jako dobrá víla a řekla mi, abych nedělal to, co jsem byl pevně rozhodnut udělat. Kdy mi řekla prostřednictvím intuice, odkud mám odejít a čeho se vzdát, kdy mi vehnala slzy do očí, když moje ego říkalo: "Nedojímej se, debile!!!", ano to vše vím. A taky vím, že mi dává inspiraci, že kdykoliv řeším nějaký problém, podívá se na to jaksi z nadhledu a pošeptá mi řešení, zatímco ego se svým analytickým rozborem zuří! Moc jí miluju tu svoji duši, je od boha, spojuje mě to s ním, jen bych chtěl vědět, co ONA vlastně je zač? Je to totiž moje láska...
Co je ego, to nejlépe popsal asi Tole, když zestručnil buddhismus, mimochodem taky JUDr. Eduard Tomáš, což byl český zakladatel jogy a moc si ho vážím, málokdo ví, že Dalaljáma jel po revoluci za ním... Jenže tihle jogíni /hinduisti, bidhisti, taoisti atd./ na tuto otázku neodpovídají. Freud, Jung a všichni, kdo je napodobují /esquadra moderních psyhcologických směrů/ jsou jinde - je 35 teorií na složení osobnosti. Hledajílidskou podstatu v podvědomí a jeho hlubinách, ale duše je na povrchu, zúčastnuje se každodeně ašich životů, není nikde ukrytá ve sklepeních našich bídných životů. Miluje jazz, nebe, mawelovy rovnice a když jsem v pasti, říká mi: "Věř mi prosím, dostaneme se z toho." A dostaneme... Když si vyberu "špatnou" ženskou, okamžitě mi poví: "Já ji nemám ráda, to není nic pro nás..." Když se nervuju nad problémy, co by zabily stádo bůvolů, navrhne mi: "Dala bych si pivo, pustila jazz a nechala tyhle sračky na vesmíru, ono se to nějak samo vyřeší..." S údivem pak koukám, jak má pravdu... Lze tuhe vílu nemilovat?
Je-li zde někdo, kdo by mi mohl napsat, co nebo kdo ta duše je, budu mu moc vděčný.
PS - ad absurdum: možná toto psala moje duše, která už nesnese tu negativitu a napětí dnešní společnosti.
PS II - já bych ani o tomto nepsal, kdybych se na jiném forum nedozvěděl o tom, že mezi námi chodí lidé s prázdnotou v srdci, nikomu se nesvěřují, jen svůj život přežívají a reálně přemýšlejí o sebevraždě. Myslím si totiž, že jejich duše je opustila... A je mi jich moc moc líto...
Omlouvám se, pokud jsem někoho šokoval.
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod Ladislav » pát 02. pro 2011 14:28:31

...neopustila..., chtěla nebo chce to tak..., kdo zažil ten hluboký stesk a zármutek a současně s tím jistotu, že se tyto emoce a pocity netýkají tohoto světa, ví o čem mluvím..., zjednoduším to, je to něco jako když se dětem stýská po domově někde na táboře nebo na škole v přírodě, děti jsou ti lidé o kterých v závěru píšeš a domov...nemám pro to výraz (bůh, vesmír, vědomí, láska...to všechno je málo) snad pocit naprostého bezpečí - nebo absolutní absence nebezpečí, na fyzické úrovni se to slovy "blbě" vyjadřuje - někdo používá "jednota", já jsem do jednoty chodíval nakupovat, tak mi to moc nevoní :-)
...i když to tak nevnímáš (je tu někde topic kde se popisuje jak se vžít do druhého, soucítit...atd), existuje skupina lidí (ne většina ale poměrně velká část, řekněme tak 30%) pro níž je sebevražda naprosto reálnou "možností" existence, či spíš její ukončení...
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod flpbb » pát 02. pro 2011 15:12:40

Ladislave, vážim si tě, ale popisuješ nostalgii. Pochází z duše? S něčím se loučí? Přesně vím, o čem píšeš, je to stesk po tom, co právě končí. Dokonce i když odcházíš z pekla do tepla domova, tak ji přesto máš, definoval bych to jako závislost na prostředí, ačkoliv je to příšerný...
Moje duše je ale pořád se mnou, nemohu říct, že je to jako můj pes, co mi kouká přes rameno, je součást mé osobnosti a když ego povolí, začne mluvit a rozhodovat o mém životě. Nikdy špatně. Myslím si, že kdybych dokázal, aby ona byla the main, měl bych o mnohem jednodušší život.
Co se týče těch sebevražd, mě třeba napadlo, proč se zabil takový Svoboda? Hrzán? Schellinger? Ale nejde jen o celebrity, i ve svém okolí jsem viděl lidi, co prostě neměli proč žít, nikumu si ani nestěžovali, jen ten pocit v nich narůstal a pak...
Pokud jde o mě, jse pěkný srábek, sám bych se ani nezastřelil a bojoval do poslední kapky krve... Každý je holt jiný, já si právě myslím, že oni tu svoji duši ztratili, což může být samozřejmě nesmysl, pokud mi zde nikdo neřekne, co to je!!!
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod Ladislav » pát 02. pro 2011 15:21:23

Já ti nepovím co to je, nebo čím je duše - jen bych papouškoval co jsem kde přečetl, mám s ní velmi intimní kontakt a jen když o to moc neusiluji, ale o nostalgii jsem nepsal - to co jsem popisoval si já vykládám, jako stesk duše - doprovází to pocit při kterém jsem si absolutně jistý, že smrtí nic nekončí...:-) nedá se to k ničemu přirovnat...
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod flpbb » pát 02. pro 2011 15:41:06

Přesně ted vím, co máš Ládo, na mysli. Ano, moje ego se kolikrát bálo smrti a duše mi šeptala: Neposlouchej toho idiota. Tak umřeme, no a co? Narodíme se znovu!
Uznejte sami, že je to fantastický...
Já se taky smrti nebojím, jen bych zde ještě nějaký čas chtěl žít. ..
Jinak duše je hodně intimní záležitost, to máš pravdu. Třeba se mi líbila nějaká bárbína a když jsem vycítil, že ne... Kdyby sem nechodily ženský, napsal bych víc, ale i ony mají svoji duši, ne?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod Vyc » pát 02. pro 2011 15:48:41

Takže "můj" pohled: :happyturn:
Duše - cosi jako základ "jednotlivce"
je to právě to co se skrze tělo vyvíjí
je to snad nesmrtelná podstata jedince,
tedy pak nějaká smrt těla není nějakým nepřekonatelným problémem
spíše překonáním problému s tělem pokud nastává přirozeně (cokoli krom sebevraždy)
sebevraždu bych asi viděl jako zbytečné zdržování vlastního vývoje duše či pomoci vývoje ostatním,
ovšem pokud si člověk dokáže vzít život tak také dokáže - že se duše dokáže dobrovolně od těla odpoutat
a to pokud si kdokoli autodestrukci těla až do konce nerozmyslí tak tomu čest.
Více o pohledu k vývoji vůbec zmiňuju tu: http://www.zmenaupramene.cz/

PS: Duši přirovnávám k hráči PC her
kde tělo je jen tou herní postavou :writting:
Uživatelský avatar
Vyc
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 20. říj 2011 18:23:43
Poděkoval: 4
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod flpbb » pát 02. pro 2011 16:06:50

Dřív jsem měl taky špatný názor na sebevrahy. Oni vlastně utekli a nás zde nechali...
Když jsem pak viděl Sofininu volbu, asi 14 dní jsem nad tím přemýšlel a asi bych volil to jako Maryl Streep. Jsou věci, s kterými žít vážně nelze.
Lidská duše je ale něco tak čistýho a pozitivního, že dokud ji máš, nikdy bys to neudělal, naopak se ti kulky vyhýbají... A je strašně invenční a kreativní, má ráda i alkohol, ale jen do určité míry, pak kontrolu převezmě ego a do rukou si tiskneš samopal, protože všecno je najednou na nic. To je ten přechod, kdy tě duše opouští, pak spácháš trestný čin, zemřeš, všechno je už najednou moc špatně...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod Vyc » pon 05. pro 2011 19:05:13

Uživatelský avatar
Vyc
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 20. říj 2011 18:23:43
Poděkoval: 4
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod flpbb » pon 05. pro 2011 19:15:21

Výše uvedený odkaz je sice zajímavý, ale text je převzatý a přepsaný.
Domnívám se, že kolega Vyc dnes přepálil alkohol v rámci čertů, když se tak dívám, co na tomto foru vyvádí...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod Petr » úte 06. pro 2011 22:28:15

Duse jsem ja.
Lip to ted asi nenapisu. :)
Ja ve sve ryzejsi, nerezistivni forme.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod flpbb » pát 09. pro 2011 17:42:39

Duse jsem ja.
Lip to ted asi nenapisu.
Ja ve sve ryzejsi, nerezistivni forme.


To jsi nám toho napsal...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: SOUL

Příspěvekod Vyc » ned 18. pro 2011 22:30:09

samo že vše co ze mně leze je od někud,
Ano převzaté jak jinak než pozorováním,učením se.
de o duši "podstatu"- naší momentální,
kdo si ještě nevšiml ten má jiné priority,
ať duši klidně ignoruje a dělá co ho baví nejvíc.
Třebas všímání si spojitostí v oblasti kdo co kde napsal a jaké kdo kde použije písmenko a až si začne všímat podstaty slov, čili co je za nimi ať se zaměří na další.
A duše může být jedna z nich,
Přeskakovat ano leč s rozumem třebas skrze vyčkávání viz rok 2012
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=NEQYX1jEdlQ
příp.: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... RcSt4hcrQQ
Uživatelský avatar
Vyc
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 20. říj 2011 18:23:43
Poděkoval: 4
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků