VLASTENECTVÍ

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod flpbb » pát 13. led 2012 22:04:10

Thank MuadDib! Konečně mě zase někdo dostal do diskuze.
Jsem člověk. Jsem američan, mexičan, eskymák. Pod Eiffelovou věží klidně políbím hezkou francouzku stejně tak jako v amazonském pralese brazilku... Naopak mi připadá, že právě s namyšlenýma češkama si jaksi nerozumím...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod adiuv » pát 13. led 2012 22:17:47

Možná si samy volí, od koho se nechají políbit
Takový ženský se líbí zase mně :P
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod flpbb » pát 13. led 2012 23:23:43

Ty chlape, tím mi naznačuješ, že mám vycestovat?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod MuadDib » sob 14. led 2012 20:21:32

flpbb píše:Jsem člověk.

Ah so, clear!

Hm, sice nerad, ale musím přiznat, že už delší dobu, celkem pravidelně při pohledu na odvrácenou stranu Měsíce, ve mně sílí pocit, že jsem jen kosmická entita, která rozhodně nebude ta poslední, co na Zemi zhasne. :no:
Uživatelský avatar
MuadDib
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 11. led 2012 11:48:34
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod flpbb » sob 14. led 2012 20:59:12

Vidíš - a já si právě myslím, že tento vesmír vzniknul jen pro nás, pro lidi...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod Monika » pát 27. dub 2012 14:26:46

pro mne vlastenectví znamená lásku a úctu k zemi, ve které jsem se jako člověk se jménem Monika narodila a kde jsem jako taková vyrostla a dosud žiji ... ať se mi to líbí nebo ne, jsem jakožto člověk, součástí jejího egregoru - egregoru české země, jsem částí sebe spjatá s její historií a se vším dobrý i zlým co to provázelo a provází. Stejně tak jsem spjatá se svou rodinou i s naší modrou planetou Zemí :) cítím tam naprosto stejnou lásku i úctu ...

Když si tohle v sobě uvědomuji, tak mám také velký respekt k cítění příslušníků jiné země či rasy ... u nás doma je to například tak, že já mám kořeny v zemi české a muž v zemi polské ... a přece nemáme mezi sebou žádné rozbroje ohledně toho, že máme různou národnost :)

k vlastenectví se teda v tomto smyslu hlásím a mám za to, že Landa má taky zemi, ve které se narodil, rád ... že je tedy vlastenec :) a dává to najevo tím co umí nejlíp a jak to umí ... jako všichni :) co je mi známo, tak se Landa sice neúčastnil žádné války, ale pokusil se prosadit takový pokusný projekt, co by pomohl podpořit lidi v naší zemi, mělo to být zaštítěný OLT řádem Ordo Lumen Templi (proto to tetování) Obrázek, ze kterého nakonec vystoupil a zůstalo pouze u vystavění dětského hřiště na Vyšehradě ... ale možná i u něčeho dalšího, moc se už o to nezajímám :donknow:

"Činnost občanského sdružení Ordo Lumen Templi byla zahájena neveřejným koncertem Večer s písní Karla Kryla pro český národ. Na ten tematicky navázal Večer sjednocení v chrámu svaté Markéty na Břevnově, kde Daniel Landa vystoupil spolu s dětmi z dětských domovů Pyšely, Racek a Sázava. Z výtěžku koncertu finančně přispěl jménem řádu OLT na dětské hřiště s tématikou starých českých pověstí na Vyšehradě. Landa ale na přelomu let 2007/2008 řád opustil a s ním řada dalších členů.Podle některých bývalých členů se Ordo Lumen Templi de fakto rozpadl.Činností sdružení se zabývala také odborná religionistická veřejnost."

v současné době rozjíždí podnikání v rámci projektu Zlatý drak - firma Fraternitas Draconis ... o čem to je nebo bude, mi není příliš jasné, snad jen to, že plány jsou velké, tak jak to u Dana bývá . Já bych mu moc přála, aby mu to tentokrát vyšlo, protože vím, že on do toho jde naplno a s otevřeným srdcem a že by to pomohlo naší zemi a mohlo se to stát inspirací i pro další země, že to jde i jinak ... :kvetina:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod flpbb » sob 28. dub 2012 0:52:55

Nebudu řešit, jak dopadl Landa a jeho hnutí; to si nakonec zjistí sám každý na netu. Znaky jsou jen symboly, hákový kříž měl původně úplně jiný význam, což mnoho lidí šokuje, ale je to tak. A maltézslý kříž:
Obrázek
Landu beru, když se zhroutil Orlík, protože tam není jediná píseň, která by nebyla rasistická a pokud ano - ukažte mi ji! Setrvačností se to pak projevilo i v další tvorbě, což je v tomhle vesmíru normální, pak ale s KK vše skončilo.
Mimochodem, jak Mony píše, Poláci byli nejstatečnější vojáci na této planetě, když se pustili do Němců proti tankům s koňma a všechny důstojníky jim přitom Stalin zavraždil v Katyni.... Ze strany Německa a Ruska nic dobrýho čekat nikdy nemohli, Stalin dokonce udělal intrik, že pozdržel CA, aby Němci vybili ve Waršavě protiněmecké povstání a neměl opozici! Američtí pozorovatelé byli v šoku, ale už na jeho podivný taktiky byli zvyklí. Teprve 5 let po válce byla vyhodnocena studie, že Polsko a Čechy měly být zachráněny /SK ne, protože to byl spojenec fašistického Německa, tzv. stát osy/. Nějaký filozof Patočka říkal, že kdyby my jsme se Němcům postavili, nevznikl by zde komunismus..., nevím.
Pokud vesmír stvořil takový lidi jako byl Stali a Hitler, jistě nám dal i opak. Kromě Moniky znáte někoho jiného?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod Monika » sob 28. dub 2012 9:16:05

je to templářský kříž červený na bílým poli (ne maltézský) -
header.jpg


"Poláci byli nejstatečnější vojáci na této planetě" naprostý souhlas :) s mým mužem by jsi si rozuměl ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod flpbb » sob 28. dub 2012 12:48:23

Tzv. železný kříž, o kterém mluvím, vychází z maltézského:
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/Železný_kříž

Pokud ale mluvíš o hákovým kříži, pak zde existuje od věků:
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hákový_kříž

Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: VLASTENECTVÍ

Příspěvekod Monika » sob 28. dub 2012 13:57:48

to je teda křížů co ? různý formy a přece je to jeden kříž ... :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků