Měl jsem na výběr?

Měl jsem na výběr?

Příspěvekod flpbb » stř 05. zář 2012 23:31:25

Kolikrát v životě mě napadlo, že zde jsem být nechtěl, že prostě tento život žít ani nechci. Měl jsem ale na výběr?
Kdo mě sem přes moje rodiče umístil? A hlavně proč?
Karma? Jo, ta vaše karma, ta je vysvětlením všeho, co? Něco na tý "svini" ale je - jiní lidé páchají sebevraždy z banálních důvodů /z mého hlediska/. Já ji spáchat nedokážu, mám tak silný pud sebezáchovy, že neustále bojuju o svůj ztracený život. A v určitých světlých okamžicích si říkám, že jsem na tom vlastně úžasně, protože mám peníze, vzdělání, svobodu, tvůrčí talent, zdraví... - co ještě bych si vlastně měl přát, co bych od života chtěl očekávat? Já to ale vážně nevím...
O mě nejde, na výběr jsem neměl stejně tak, jako nikdo z vás. Prostě jsme se zde ocitli a je jen na nás, jak si s tím poradíme. A to mi právě vadí, že jsme neměli nic na výběr a žádné svobodné rozhodnutí. Pokud se tedy pro to rozhodla bez mého ega duše, určitě jí ironicky děkuju. Je strašně "hodná", že mě vrhla na Zeměkouli, jako třeba hodili v den D mínus jedna parašutisty hluboko do Francie. Kdo s tím ale má žít? Je sice se mnou, ale když mi někdo prostřelí nohu, odnesu si to jen a pouze já.

Pravdou je to, že svůj život si nikdo z nás nevybral, byl nám na jisté období dán. Dle mudrců z východní Asie ho ani neovlivňujeme a jen se mu máme podvolit. Prostě ho žít. Něco malinkého přece jen na ten výběr máme. Je to láska. Jaká ale?
V dnešní uspěchané, komerční a konzumní době neexistuje ani už partnerská láska. Ta zmiňovaná je bezpodmínečná a není nakonec vůbec vůči partnerovi nebo partnerce, ale všem lidem na světě. A nejen lidem, zvířatům, rostlinám, ale dokonce i k neživým kamenům. Možná jsem ji začal cítit vůči všemu, co jsem v předchozí větě vyjmenoval. Fair přiznávám, že vůči lidem ji necítím. Lidé jsou zřejmě tím největším zlem v tomto vesmíru!
Kromě tedy Reinhartky, protože ta má takovou barvu hlasu, že jí bych odpustil naprosto všechno...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Měl jsem na výběr?

Příspěvekod Ladislav » čtv 06. zář 2012 11:42:26

...hlavně abys jí citil k sobě...(tu bezpodmínečnou...) "RESPEKT"
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Měl jsem na výběr?

Příspěvekod Jana » čtv 06. zář 2012 15:43:13

Moc pěkná úvaha, flpbb.
flpbb píše:... Pokud se tedy pro to rozhodla bez mého ega duše, určitě jí ironicky děkuju. Je strašně "hodná", že mě vrhla na Zeměkouli, jako třeba hodili v den D mínus jedna parašutisty hluboko do Francie. Kdo s tím ale má žít? Je sice se mnou, ale když mi někdo prostřelí nohu, odnesu si to jen a pouze já.

Možná by stálo za to tady začít. Jsi ta duše, která je věčná ? Jsi to tělo, které se narodí a zemře ? Jsi něco jiného ? Jsi to, co si o sobě myslíš ? Nebo jsi to, čím si o sobě něco myslíš ? Nebo jsi dokonce to, co jsi, když si vůbec nic nemyslíš ?

Existuje taková jedna moc dobrá zkušenost: Jakmile poznáváš, kdo jsi, tak máš po problémech.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Měl jsem na výběr?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 06. zář 2012 22:31:08

Lidé jsou zřejmě tím největším zlem v tomto vesmíru!


Řekl bych,
že největším zlem na světě jsou komáři,
od těch nemůžeš čekat vůbec nic dobrýho,
jen ti budou pít krev,
útočit potměšile ze zadu
a pod soumrakem tmy...

A díky tomu,
že přenášejí i malarii,
dokáží ročně zabít až tři miliony lidí
(jsou tedy horší než Hitler)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Měl jsem na výběr?

Příspěvekod flpbb » čtv 06. zář 2012 22:36:54

Janina:
Jsi ta duše, která je věčná ?


ANO.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Měl jsem na výběr?

Příspěvekod Jana » pát 07. zář 2012 5:42:06

flpbb píše:Janina:
Jsi ta duše, která je věčná ?


ANO.

A jak vypadají všechny ty pomíjivé problémy těla a mysli z pohledu věčnosti ?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Měl jsem na výběr?

Příspěvekod flpbb » čtv 13. zář 2012 22:49:36

Jana
A jak vypadají všechny ty pomíjivé problémy těla a mysli z pohledu věčnosti ?


Jako evoluce.
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků

cron