Léčba homosexuality

Léčba homosexuality

Příspěvekod flpbb » pon 01. říj 2012 20:47:54

V Kalifornii zakázali terapii pubertálních dětí, které projevily sklony k homosexualitě. Fungovalo to tam tím způsobem, že když rodiče tuto anomálii u svého syna nebo dcery zaznamenali /11-16 let/, chodilo na pohovory k psychologům, kteří se mu pokusili sexuální orientaci změnit. A já se vás ptám, zda-li to bylo správně nebo ne.
Proti: zásah do přirozenosti, osudu nebo spíš údělu, riziko asexuality nebo sexuální orientace z povinnosti
Pro: normální život, rodina, děti, začlenění se do společnosti, úbytek desítek problémů v běžném životě
Váš názor?
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Ladislav » úte 02. říj 2012 15:02:01

...co je přirozené? a co je "normální", já osobně bych nechal věci tak jak jsou (protože tak je to spravne - tak to má byt...) :lol: Ale hry "osudu" jsou nevyzpytatelné tak že těžko soudit - a proč taky?
...v USA mají vůbec ve své "zaslepenosti" mimořádné projekty...
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Monika

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Monika » úte 02. říj 2012 18:28:19

...co je přirozené? a co je "normální", já osobně bych nechal věci tak jak jsou (protože tak je to spravne - tak to má byt...) Ale hry "osudu" jsou nevyzpytatelné tak že těžko soudit - a proč taky?
...v USA mají vůbec ve své "zaslepenosti" mimořádné projekty...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Napal jsi to co jsem včera k tomuto tématu už řekla :)
Naposledy upravil Monika dne stř 03. říj 2012 10:05:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Motýlek » úte 02. říj 2012 20:26:21

Monika: a co jsi řekla?
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod flpbb » úte 02. říj 2012 23:02:20

Monika: a co jsi řekla?

Máme tu v Praze takový bar, že vždy Moniku rozeberu a pak neví, co má říkat...
Ale vážně: Lado, ty si myslíš, že kdybys měl homosexuálního syna nebo dceru, na tu terapii bys je neposlal? Nic tím nezkazíš, pokud to nejde, holt... Ale pokud ano, budeš mít vnoučata.
Uznávám, že toto téma je moc citlivé. Ani já nevím, jak bych to řešil.
Motýlkovi je to jedno?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Ladislav » stř 03. říj 2012 7:29:49

Víš, před časem jsem se přestal zabývat slůvkem "kdyby" a mám jednodušší život, snažím se věci brát tak jak přicházejí, ale to vychází z podstaty mé osobnosti a toto není asi místo ne hlubší vysvětlování. Mohu ti odpovědět jen tak jak jsem to vždy cítil a cítím stále - neřešil bych to. Mám stále pocit, že mi do toho (sexuální orientace jiného člověka) nic není..., to není lhostejnost, ale respekt :happy:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Monika

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Monika » stř 03. říj 2012 8:44:58

Motýlek píše:Monika: a co jsi řekla?


řekla jsem, že nechápu proč by se měla předělávat sexuální orientaci člověka, kterou má od přírody danou

osobně bych dítě na takovou terapii neposlala a vůbec se podivuju, že něco takového v USA bylo a dost pochybuji o tom, že jde z homosexuála nějakou terapií udělat heterosexuála ...

naprosto souhlasím s tím co k tomu píše Ladislav:

"Mám stále pocit, že mi do toho (sexuální orientace jiného člověka) nic není..., to není lhostejnost, ale respekt"

u dcery mne zajímá, aby žila plně a byla šťastná, tak jak ona potřebuje a ne podle toho, jak by se to hodilo mně, což je někdy pro mně hodně obtížné - to přiznávám :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. říj 2012 9:14:07

že jde z homosexuála nějakou terapií udělat heterosexuála ...


Taknějak přemýšlím,
jak by šlo třeba ze mě udělat homosexuála

Nic moc mě tedy nenapadá, tedy mimo elektrošoků co by my vypálili mozek,
ale to už bych pak mohl mít sex s naší kozou nebo naším autem..

Ale je možné že to nějak jde,
přemýšlím,
že kdyby mě zavřeli s nějakou bandou homosexuálů a já tam musel praktikovat s nimi sex,
možná by se mě to zalíbilo,
že je možná to naše nastavení dáno naší preferencí a odmítáním

ale fakt nevím, nějak se mi tenhle experiment nechce podstupovat,
radji zůstanu omezeným heterikem....

:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod rosada » stř 03. říj 2012 11:09:07

flpbb píše:Ale vážně: Lado, ty si myslíš, že kdybys měl homosexuálního syna nebo dceru, na tu terapii bys je neposlal? Nic tím nezkazíš, pokud to nejde, holt... Ale pokud ano, budeš mít vnoučata.
Uznávám, že toto téma je moc citlivé. Ani já nevím, jak bych to řešil.
Motýlkovi je to jedno?


Asi by mě spíš zajímalo jejich štěstí než moje.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Monika » stř 03. říj 2012 11:27:14

flpbb píše:
ty si myslíš, že kdybys měl homosexuálního syna nebo dceru, na tu terapii bys je neposlal? Nic tím nezkazíš, pokud to nejde, holt...


nic tím nezkazíš ?

dáš mu na jevo, že je nějak vadný (že jako rodič ho považuješ za vadného) a proto musí jít na terapii, aby ho tam dali dopořádku, což je podle mně, ve věku dospívání, dost rána pod pás ...

a když ho tam "nevyléčí" z homosexuality, tak holt co se dá dělat, že jo ? řekne se - milý synu, dcero, tak ono se to nepovedlo, tak holt zůstaneš vadný dál a my se s tím budeme muset, jako rodiče nějak srovnat :koukam:

to jsem samozřejmě záměrně dovedla do extrému :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Ladislav » stř 03. říj 2012 13:59:49

do extrému? jak se to vezme, sexualita je díky 2000 tisícům let křesťanstvím v našich zeměpisných šířkách pojímána dost "ortodoxně", proto má spousta lidí problém o té své (sexualitě) opravdu otevřeně hovořit..., ALE dětem se toto děje skoro neustále..., odmyslete si sexuální téma a uvidíte, že dětem stále někdo říká že jsou "vadné" - většinou rodiče, ale škola a další mají také velký vliv...
Překroucená "morálka", předsudky a nerespektování druhého to jsou důvody které současný "vyspělý" svět v "přivádí" k potřebě podobných terapií...
...miluj bližního svého, jako sebe samého..., nabývá obludných rozměrů a sexualita je "na tapetě" díky její tabuizaci ...zakázané ovoce... :redface: :? :hugs:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 03. říj 2012 14:58:25

Co je normální bych nechal stranou, ale podle mě, co je přirozené, člověk intuitivně cítí. A homosexualita mi přirozená nepřijde. Muž i žena potřebují protějšek, muž ženu, aby v něm probudila ženský princip a žena muže, aby v ní probudil mužský princip. Pak oba vidí svět, tak nějak celistvěji. Což se při dnešní 50% rozvodovosti a přematerializované a překomercionalizované době málokdy děje :)

Takže pokud je člověk homosexuální a wikipedie tvrdí, že to není otázka volby, ale že je biologicky daná, snažil bych se hledat problém v minulosti. Třeba ten člověk byl v minulých životech znásilňován apod. Pak by tedy mohla např. nějaká hlubinná terapie pomoci. Důležié je,aby byla kvalitní, nějakému americkému psychiatrovi, který do vás napere prášky bych moc nevěřil.

Homosexualitu tedy beru spíše jako důsledek nějakého hlubšího problému a ten by bylo dobré řešit. Ale jinak bych to moc nehrotil, mám pár kamarádů homo., a jsou celkem v pohodě. Jsou lidi, co mají větší problémy. Celkově mi přijde ta homosexualita spíš úsměvná, prostě odjakživa Adam a Eva :lol:
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Monika » stř 03. říj 2012 15:53:16

jamajsky.drap píše:Takže pokud je člověk homosexuální a wikipedie tvrdí, že to není otázka volby, ale že je biologicky daná,


přesně tak, je to biologicky daný, není to otázkou volby !

jamajsky.drap píše: Pak by tedy mohla např. nějaká hlubinná terapie pomoci.


tak to jsi mne teda dostal drápe :lol:

vím dost o hlubinné terapii, a to i přímo z praxe, ale tohle mi přijde naprosto absurdní, že by to takhle šlo ...

tak se odstraňují bloky v centrální nervové soustavě a ne biologickou určeností, to je jako by jsi chtěl pomocí hlubinné terapie léčit albínismus - protože ten taky není zřejmě přirozený že jo, on je takovou odchylkou od toho co je normální (zřejmě podle některých lidí)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Monika » stř 03. říj 2012 15:56:51

jamajsky.drap píše:Muž i žena potřebují protějšek, muž ženu, aby v něm probudila ženský princip a žena muže, aby v ní probudil mužský princip. Pak oba vidí svět, tak nějak celistvěji. Což se při dnešní 50% rozvodovosti a přematerializované a překomercionalizované době málokdy děje :)



a proč to potřebují zrcadlit do partnera ?

protože to ještě neobjevili sami v sobě že jo ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 03. říj 2012 16:56:05

Monika píše:
jamajsky.drap píše:Takže pokud je člověk homosexuální a wikipedie tvrdí, že to není otázka volby, ale že je biologicky daná,


přesně tak, je to biologicky daný, není to otázkou volby !

jamajsky.drap píše: Pak by tedy mohla např. nějaká hlubinná terapie pomoci.


tak to jsi mne teda dostal drápe :lol:

vím dost o hlubinné terapii, a to i přímo z praxe, ale tohle mi přijde naprosto absurdní, že by to takhle šlo ...

tak se odstraňují bloky v centrální nervové soustavě a ne biologickou určeností, to je jako by jsi chtěl pomocí hlubinné terapie léčit albínismus - protože ten taky není zřejmě přirozený že jo, on je takovou odchylkou od toho co je normální (zřejmě podle některých lidí)


Myslel jsem to spíš tak, že narození se homosexuálem je pouze karmický následek. A i když se projevuje na biologické úrovni, je to především záležitost mysli. Takže spíš než k albínismu bych to přirovnal např. k vrozenému strachu ze tmy a jiným fýliím a fóbiím.
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 03. říj 2012 17:17:23

Monika píše:
jamajsky.drap píše:Muž i žena potřebují protějšek, muž ženu, aby v něm probudila ženský princip a žena muže, aby v ní probudil mužský princip. Pak oba vidí svět, tak nějak celistvěji. Což se při dnešní 50% rozvodovosti a přematerializované a překomercionalizované době málokdy děje :)



a proč to potřebují zrcadlit do partnera ?

protože to ještě neobjevili sami v sobě že jo ...


Beru to jako touhu (lásku) muže předat ženě svoji energii (a naopak) a tím se vzájemně obohatit. Kvalita lásky mezi mužem a ženou, pak určí kvalitu příští generace.
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Motýlek » stř 03. říj 2012 19:20:35

flpbb píše:
Monika: a co jsi řekla?

Máme tu v Praze takový bar, že vždy Moniku rozeberu a pak neví, co má říkat...
Ale vážně: Lado, ty si myslíš, že kdybys měl homosexuálního syna nebo dceru, na tu terapii bys je neposlal? Nic tím nezkazíš, pokud to nejde, holt... Ale pokud ano, budeš mít vnoučata.
Uznávám, že toto téma je moc citlivé. Ani já nevím, jak bych to řešil.
Motýlkovi je to jedno?


i ty jeden provokatére! :)
myslím, že vás tam do toho báru pojedu zkontrolovat, co tam dovádíte, že monika ztrácí slov...

jedno nejedno? co já vím? je skutečně nutné mít na vše názor? vše škatulkovat? třídit, rozdělovat na dobré, špatné, bílé, černé, horní nebo dolní? dělal jsem to léta a jak jsem dopadl... spadl jsem do rozděleného světa, který jsem já sám dělil. zůstal jsem oddělený. úplně sám. já tady a vše ostatní tam. hnusná zkušenost. a taky dlouhá a bezvýchodná. nepřeju nikomu, aby se ve svém pátrání po hranicích možného zkoušel dostat až tam, za zeď, která nemá dveří a je tuuuuuuze vysoká na to, aby se dala přeskočit a tuuuze dlouhá na to, aby se dala obejít. teď už vím, že jsem si jí vystavěl právě a jen já sám tím, že jsem měl potřebu hodnotit, posuzovat, kázat.
teď se naopak učím nehodnotit, nekázat, neposuzovat. učím se žít a přitom respektovat svobodu druhých (ikdyž je to někdy těžké...).
život je neskutečně pestrý a jak já mám vědět, kdo jakou lekci potřebuje a kam vlastně jde? jestliže jeden homosexuál zakouší "léčbu" převýchovou po americku, druhý žije v popření své sexuality celá léta a možná s ní umře jako starý nesmířený a rozervaný muž / žena a třetí žije svobodně se svým partnerem svobodně, veřejně, bez zábran. každý z nich má svou cestu a svůj příběh: proč bych já měl hodnotit a řešit, jestli je cesta A lepší nebo horší než cesta B nebo C? problém začnu řešit v okamžiku, až přede mnou vyvstane - tedy snad možná v případě mých dětí. ale pak bych se řídil respektem k jejich osobnosti a právu na jejich svobodnou volbu. to bych ctil vždy na prvním místě.

a že zrovna amerika, která je skrz naskrz prožraná a shnilá falešnými a perverzními církvemi, které si z Boha udělaly zlaté tele a bič na své ovce, ekonomicky ožebračená totalitou korporací, světem opovrhovaná a nenáviděná pro šíření a podporování nepokojů a válek po celém světě a směšná pro svůj zbytnělý pocit vlastní důležitosti, který se parodicky projevuje odkazy na dávno zašlou americkou hrdost a vlastenectví, která měla platnost kdysi za lincolna, by měla být vzorem pokroku, mravnosti, lidského přístupu, soucitu a lásky? sorry, ale pro mě ne... :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. říj 2012 22:37:50

a že zrovna amerika, která je skrz naskrz prožraná a shnilá falešnými a perverzními církvemi, které si z Boha udělaly zlaté tele a bič na své ovce, ekonomicky ožebračená totalitou korporací, světem opovrhovaná a nenáviděná pro šíření a podporování nepokojů a válek po celém světě a směšná pro svůj zbytnělý pocit vlastní důležitosti, který se parodicky projevuje odkazy na dávno zašlou americkou hrdost a vlastenectví, která měla platnost kdysi za lincolna, by měla být vzorem pokroku, mravnosti, lidského přístupu, soucitu a lásky? sorry, ale pro mě ne... :)


Akurva, tys to teda pěkně sfouknul,
takhle ani já neumím psát svý anarchistický manifesty.... :D


teď se naopak učím nehodnotit, nekázat, neposuzovat. učím se žít a přitom respektovat svobodu druhých (ikdyž je to někdy těžké...).
život je neskutečně pestrý a jak já mám vědět, kdo jakou lekci potřebuje a kam vlastně jde?



:D :D :D

No jo no, všichni máme máslo na hlavě... :obed:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Monika » čtv 04. říj 2012 8:23:44

jamajsky.drap píše:
Myslel jsem to spíš tak, že narození se homosexuálem je pouze karmický následek. A i když se projevuje na biologické úrovni, je to především záležitost mysli. Takže spíš než k albínismu bych to přirovnal např. k vrozenému strachu ze tmy a jiným fýliím a fóbiím.


strach ze tmy a jiné fóbie jsou následkem nezpracovaných traumat v centrální nervové soustavě s tím pracují různé psychoterapie velmi úspěšně

karmické důsledky - homosexualita, albínismus, kde se narodíš atd. jsou prostě dané s tím ti psychoterapie nepomůže

může se akorát vyrovnat tj. zharmonizovat s tím, že jsem holt albín nebo homosexuál a to tak, aby tato rádoby "odchylka" nebyla překážkou žít tzv. plnohodnotně v lásce, důvěře, otevřenosti, radosti, síle a moudrosti, což je naše skutečná přirozenost
Naposledy upravil Monika dne čtv 04. říj 2012 8:33:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Léčba homosexuality

Příspěvekod Monika » čtv 04. říj 2012 8:27:48

jamajsky.drap píše:Beru to jako touhu (lásku) muže předat ženě svoji energii (a naopak) a tím se vzájemně obohatit. Kvalita lásky mezi mužem a ženou, pak určí kvalitu příští generace.


tak k tomuhle tu dám jeden odkaz (jistě ti neušlo, že mezi homosexuálními páry nemůže dojít k narození dítěte, které by pak ovlivnilo kvalitu příští generace, takže to co tu zmiňuješ je otázkou heteroxuality):

http://www.tantra.cz/svet/barrylong.html
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 125 návštevníků

cron