Kletba ustavičného mlžení Pravdy 3

Kletba ustavičného mlžení Pravdy 3

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 9:26:22

Můžete se podívat na tu věc, které říkáte „já“? Je velice nepolapitelná. Podívejte se na ni právě teď, zkuste ji pocítit, dotkněte se ji a odpovězte. Jak se na ni díváte? A co je tou věcí, která se dívá na to, čemu říkáte „já“? Tohle je jádro celého problému: ten, kdo se dívá na to, co nazýváte „já“ je tím „já“. Vytváří iluzorní oddělení sebe sama na subjekt a objekt a skrze toto rozdělení může pokračovat dál. Tohle je ona rozvratnická povaha, která ve vás funguje, ve vašem vědomí. Kontinuita její existence je vším, co ji zajímá. Dokud se snažíte tomuto „já“ porozumět nebo tohle „já“ změnit v něco duchovního, v něco posvátného, nádherného nebo úžasného, bude tohle „já“ pokračovat. Pokud s ním nechcete dělat nic, není tu, je pryč. .............


.........Když praktikujete jakoukoli formu ovládání mysli, automaticky je tu „já“ a díky tomu se udržuje. Meditovali jste někdy, opravdu skutečně meditovali? Znáte alespoň někoho, kdo ano? Nikdo to nedělá. Kdybyste vážně meditovali, skončíte v blázinci. Stejně tak nemůžete praktikovat bdělou pozornost ve snaze být vědomí každou chvíli vašeho života. Nemůžete být vědomí; vy a vědomí nemohou existovat současně. Kdybyste mohli být ve stavu vědomí jedinou sekundu na hodinových ručičkách, jedinkrát ve vašem životě, kontinuita by byla zlomená, iluze zkušenostní struktury, „já“ by se zhroutila a všechno by zapadlo do svého přirozeného rytmu. V tomhle stavu nemáte tušení, na co se díváte – to je být vědomý. Když poznáte, na co se díváte, jste tam, opětovně zažíváte staré časy, to, co znáte.

Nemám tušení, co způsobí, že jeden člověk vstoupí do přirozeného stavu a druhý ne. Možná je to vepsáno v buňkách. Je to akauzální. Není to důsledkem vašeho přání; nemůžete toho dosáhnout. Nemůžete dělat vůbec nic. Nevěřte nikomu, kdo vám tvrdí, že se do tohoto stavu dostal. Jednou věcí si můžete být jistí, a tou je, že by si toho on sám nemohl být vědom a už vůbec by vám to nemohl sdělit. V těle je zabudovaný spouštějící mechanismus. Když vědomostní struktura náhodou uvolní sevření, něco jiného převezme velení. Fungování těla bude naprosto jiným fungováním bez zásahu myšlenky, kromě případů, kdy je třeba s někým komunikovat. Když použiju boxerskou hantýrku, musíte „vhodit ručník do ringu“, být naprosto bezmocní. Nikdo vám nemůže pomoci, ani vy sami.


http://nicnavzdy.blogspot.cz/2014/02/ug ... ast-6.html
Naposledy upravil vostalpetr dne pon 15. pro 2014 9:41:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 3

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 9:35:11

K mlžení Pravdy dochází jen a proto,

protože Pravda je akauzání,

ale k jejímu uvědomění se používají kauzální prostředky,

tedy nějaká činnost, nějaká touha, záměr, láska k tomu či onomu, nějaký cíl apd.


To lze použít v kauzální rovině,

když chcte to či ono, tak může použít touhu a vůli a dostanete to.

Lze to použít i při hledání Pravdy,

ale výsledná Pravda bude "zdeformována" vaší touhou a vašimi prostředky, jenž jste použili


Proto je také na světě tolik různých Pravd, různých náboženství,

v podstatě se jedná o "poloPravdy"

jenž mezi sebou vedou často konkurenční boj,

boj o Pravdu


Ale jsou to jen "polopravdy"

jinak řečeno "pololži"
Naposledy upravil vostalpetr dne pon 15. pro 2014 9:46:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 3

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 9:37:36

Jsou jen tři stavy,

při nichž se člověk nachází v akauzálním stavu :

smrt

spánek

relaxace

(čtvrtým je pak sama realizace)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 3

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 10:11:24

Teď se však zeptám, co je předmětem čiré odloučenosti? Nato odpovídám takto a říkám, že předmětem ryzí odloučenosti není ani to ani ono.[18] Ona totiž stojí na holém nic, a řeknu ti, proč tomu tak je: Čirá odloučenost stojí na tom nejvyšším. A kdo stojí na tom nejvyšším, v tom Bůh může působit zcela podle své vůle. Bůh však nemůže ve všech srdcích působit zcela podle své vůle, neboť ačkoli je všemohoucí, přece jen může působit jen natolik, kolik připravenosti nalézá, anebo když ji sám vytvoří. A slova "anebo ji vytvoří", přidávám kvůli sv. Pavlovi, neboť u něho Bůh neshledal žádnou připravenost, ale sám ho připravil vlitím své milosti.


Mistr Eckhart se mýlí,

Bůh neučinil žádnou vyjímku v případě fanatického žida Šavla na cestě do Damašku,

Šavel se prostě a jednoduše (nejspíše díky únavě) octnul v akuzálním stavu relaxace...

Podobné věci přece normálně a běžně stávají, např. při automobilové nehodě,

při velkém strachu (ztuhnul strachem)

při jakékolov činnosti, když přestaneme usilovat

když dosáhneme cíle našeho konání,

stav spokojenosti

atd.


Relaxace je přirozený stav, v němž se ocitáme vcelku přirozeně,

ovšem většinou jen v malé úrovni uvolnění,

a tak se z Šavla stal Pavel,

ovšem stejně fanatickej křestan, jako byl předtím stejně fanatickej žid, co pronásledoval křestany...


Takovéto záblesky Pravdy jsou tím, co zcela nepochybně ovlivní náš život,

ale nejsou tím, co rozpustí ego ((já))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 3

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 10:15:05

A slova "anebo ji vytvoří", přidávám kvůli


A slova "anebo ji vytvoří", přidávám kvůli relaxaci, nebot to je stav, který leží mimo snahu a úsilí a záměr člověka,

je to stav, který sám sebou vytvoří "odloučenost"

Akauzální stav...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 3

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 10:21:33

Kletba ustavičného mlžení Pravdy

je v tom,

že kauzalita funguje velice dobře,

chcete ...dostanete

Takže nikdo nepoužije "akauzalitu"

proto také se neustále vyrábějí "polopravdy"


A když už se někdy stane, že někdo upadne do akuzálního stavu,

tak je většinou tento stav tak mělký,

že se fanatickýho Šavla stane fanatický Pavel

který opět hlásá "polopravdy"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 návštevníků

cron